Bondster - zkušenosti investorů


web: www.bondster.cz
Odpovědět
elca

Re: bondster.com

Příspěvek od elca » 09 zář 2017, 14:40

zbynhu píše:Tak jsem se také rozhodl vyzkoušet.
Zatím stále platí poměrně velký limit v poštu půjček a zejména jejich délce.
Ale najdou se i klenoty - aktuálně např. v nabídce zajímavá půjčka s 10%, splatnost 5M s BBG od Bezbanky.
Ve skutečnosti na délce splatnosti už moc nezáleží, mrkni se pořádně na možnost vystoupení z investice, kde jsou půjčky s poplatkem 1%, z úvěru se splatností 20 let uděláš v pohodě roční investici, navíc ta další várka má možnost vystoupit co tři měsíce, což je podle mě super. Jinak krátká doba splatnosti nemusí být zejména u jednorázově splatných půjček až takovou výhodou ;)

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od ch4 » 16 zář 2017, 21:20

Jojo, ta moznost vystoupit z investice za predem stanovenych podminek je skvely napad, protoze na platforme je hodne dlouhodobych uveru, a tak jsem se ze zacatku bal toho do kolika pujcek budu schopen zainvestovat. Taky se me libi docela hodne uveru s rozumnym LTV.

S auto investem se da pekne pohrat, takze ted uz se jen tesim, ze uvery budou pribyvat. Zatim je tempo takove rozvazne 8-)
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

piskda

Re: bondster.com

Příspěvek od piskda » 02 říj 2017, 20:55

. Investor podpisem této smlouvy výslovně přijímá následující ustanovení Podmínek, rozumí
jim, souhlasí s nimi a nepovažuje je za překvapivá:
6.1. čl. 2.15 část A Podmínek, který se týká oprávnění Provozovatele nakládat v určitých
případech s peněžními prostředky Investora na jeho Virtuálním účtu i bez jeho souhlasu;
6.2. čl. 3.12 část A Podmínek, který se týká vyloučení úročení peněžních prostředků na
Virtuálním účtu Investora;
6.3. čl. 3.13 část A Podmínek, který vymezuje některá omezení Investora pro nakládání s
Virtuálním účtem.

piskda

Re: bondster.com

Příspěvek od piskda » 02 říj 2017, 20:57

piskda píše:. Investor podpisem této smlouvy výslovně přijímá následující ustanovení Podmínek, rozumí
jim, souhlasí s nimi a nepovažuje je za překvapivá:
6.1. čl. 2.15 část A Podmínek, který se týká oprávnění Provozovatele nakládat v určitých
případech s peněžními prostředky Investora na jeho Virtuálním účtu i bez jeho souhlasu;
6.2. čl. 3.12 část A Podmínek, který se týká vyloučení úročení peněžních prostředků na
Virtuálním účtu Investora;
6.3. čl. 3.13 část A Podmínek, který vymezuje některá omezení Investora pro nakládání s
Virtuálním účtem.

Jak jako nakládat s mými financemi i bez mého souhlasu?? WTF?

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1177
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 428
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od JPT » 02 říj 2017, 23:12

No jo. Skoro všechny společnosti mají v podmínkách nějaké "ojezdy" a nebo něco v neprospěch investora.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

T_o_m
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 183
Registrován: 14 srp 2017, 11:00
Reputace: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od T_o_m » 03 říj 2017, 07:03

Nemyslí se tím odečet poplatků z účtu investora i bez jeho souhlasu?

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od Jan » 03 říj 2017, 13:29

piskda píše:
piskda píše:. Investor podpisem této smlouvy výslovně přijímá následující ustanovení Podmínek, rozumí
jim, souhlasí s nimi a nepovažuje je za překvapivá:
6.1. čl. 2.15 část A Podmínek, který se týká oprávnění Provozovatele nakládat v určitých
případech s peněžními prostředky Investora na jeho Virtuálním účtu i bez jeho souhlasu;
6.2. čl. 3.12 část A Podmínek, který se týká vyloučení úročení peněžních prostředků na
Virtuálním účtu Investora;
6.3. čl. 3.13 část A Podmínek, který vymezuje některá omezení Investora pro nakládání s
Virtuálním účtem.

Jak jako nakládat s mými financemi i bez mého souhlasu?? WTF?
Podle toho, jak to tu cituješ, bych čekal, že to bude někde v podmínkách podrobněji specifikováno. Jinak klasicky to může být např. cokoliv nařízené soudem, třeba exekuce... Podobná klauzule bývá i u bankovních účtů, aspoň mám ten dojem...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

piskda

Re: bondster.com

Příspěvek od piskda » 03 říj 2017, 15:28

Nedohledal jsem to tak jsem dnes zkusil zavolat a bylo mi sděleno že se to týká jen za předpokladu že bych neměl ve smlouvě uvedené o sobě pravdivé udaje . Což mi připadá nějaké divné, no kdyby nekdo věděl něco jineho tak dejte vědět. A ja uvidim a možná na nový rok zkusim :))

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1177
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 428
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od JPT » 03 říj 2017, 23:13

piskda píše: že se to týká jen za předpokladu že bych neměl ve smlouvě uvedené o sobě pravdivé udaje .
Nevím, jestli to je zrovna Bondster, ale v jedněch podmínkách je, že pokud nejsou údaje aktuální, tak za to je pokuta 10 000 Kč. Takže stačí mít novou občanku a zapomenout aktualizovat její číslo...
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Bondster

Re: bondster.com

Příspěvek od Bondster » 04 říj 2017, 08:48

Dobrý den,
velmi si ceníme přízně našich investorů a jejich názorů, proto bychom v rámci tohoto fóra rádi zareagovali na novou diskuzi ohledně nakládání s finančními prostředky bez souhlasu investora a uvedli vše na správnou míru.

Toto ustanovení nám nedává pravomoc nakládat s prostředky na účtu investora libovolně, s prostředky může nakládat pouze investor. Dané ustanovení se týká pouze:
- odměn
- smluvních pokut a sankcí
- při vykonatelném rozhodnutí soudu, nebo orgánu veřejné moci

Ustanovení bodu 2.15 podmínek část A
Investor souhlasí, že Provozovatel je oprávněn kdykoli započíst své splatné i nesplatné pohledávky ze Smlouvy o uživatelském účtu či jakékoli jiné smlouvy dle čl. 1.1 část A Podmínek za Investorem proti jakýmkoli jeho splatným i nesplatným pohledávkám za Provozovatelem. Provozovatel je oprávněn započíst si zejména Odměnu či případné smluvní pokuty a jiné sankce. V takovém případě se Provozovatel zavazuje o této skutečnosti informovat Investora prostřednictvím Portálu.

Navazující ustanovení podmínek:
Bod 3.6. podmínek část A:
Nakládat s Virtuálním účtem nebo s peněžními prostředky na tomto účtu je oprávněn pouze příslušný Investor, a to výhradně prostřednictvím svého Uživatelského účtu.

Bod 3.7. podmínek část A:
Aniž by bylo dotčeno ustanovení čl. 3.6 část A Podmínek, je s peněžními prostředky na Virtuálním účtu oprávněn nakládat též Provozovatel, a to v následujících případech:
3.7.1. K započtení svých pohledávek za Investorem vzniklých z jakékoli smlouvy dle čl. 1.1 část A Podmínek v souladu s čl. 2.15 část A Podmínek.
3.7.2. V případě, že tak stanoví vykonatelné rozhodnutí soudu nebo jiného orgánu veřejné moci.

Trax

Re: bondster.com

Příspěvek od Trax » 05 říj 2017, 09:30

Facebooková skupina pro investory na Bondster: https://www.facebook.com/groups/bondsterinvestor

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4490
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1581
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od LuckyLuke » 12 říj 2017, 18:03

Bondster_001_nabídka.jpg
Bondster_001_nabídka.jpg (147.57 KiB) Zobrazeno 12794 x
Zdravím ostatní investory v Bondsteru,

jak jsem četl příspěvky a články ostatních investorů, tak jsem do toho také šel. Účet mám založen již delší dobu, dnes jsem si poslal první vklad. Chtěl jsem se zeptat na nějaké rady pro začátečníka na této platformě.

* Nabídky hypoték mají nejvyšší úroky, četl jsem, že LTV má být co nejmenší (zkusím do 55%).
* Vystoupení z investice chápu, že kdykoliv mohu svoji investici prodat za 1% poplatek.
* půjčka je jištěná nemovitostí
* jaký vklad doporučujete na 1 investici? Minimální vklad je 100Kč.

Díky za odpověď.

http://www.denik.cz/ekonomika/bondster- ... 70615.html
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

T_o_m
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 183
Registrován: 14 srp 2017, 11:00
Reputace: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od T_o_m » 12 říj 2017, 19:23

U některých půjček lze vystoupit jen týdně, měsíčne, čtvrletně, půlročně, ročně.

Kontroloval bych jak byla půjčka v minulosti splácena. Některé půjčky měli zpožděné splátky.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od zbynhu » 13 říj 2017, 07:09

LuckyLuke píše:
* Nabídky hypoték mají nejvyšší úroky, četl jsem, že LTV má být co nejmenší (zkusím do 55%).
* Vystoupení z investice chápu, že kdykoliv mohu svoji investici prodat za 1% poplatek.
* půjčka je jištěná nemovitostí
* jaký vklad doporučujete na 1 investici? Minimální vklad je 100Kč.


Na Bondsteru se dají najít i nabídky, kdy je LTV pod 20%. Samozřejmě úrok je pak nižší.
Každá investice má u sebe uvedeno, za jakých podmínek je možno z ní vystoupit. Minimální "výpovědní lhůta" na kterou jsem zatím narazil je 60 dní, maximum rok (vystoupení je možné pouze k jednomu určenému datu v rámci roku). Také poplatek se liší - narazil jsem na 1% a 5% - to mívá poskytovatel BezBanky.

Půjčka nemusí být vždy zajištěna nemovitostí, ale i jiným majetkem - to bývá u podnikatelských půjček. Vždycky je to uvedeno v popisu.

Za mě osobně je jejich minimum 100 Kč nesmyslně málo a investuji většinou od 2-5 tisíc dle typu půjčky, splatnosti a dalších kritérií.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Jaykay

Re: bondster.com

Příspěvek od Jaykay » 23 říj 2017, 08:46

Zdravím,

chci vyzkoušet platformu Bondster. Mám zkušenosti jen ze Zonky a od 1.9 kdy se zavedli vyšší poplatky je investování do rizikovějších ratingů dosti nevýhodné.

Tuším, že mi tady nikdo detailně neporadí jak sestavit rozumné investiční portfolio pro Bondster, ale kdyby se tady našla nějaká hodná duše, která by mi dala nějaké tipy, rady atd. ohledně investování na Bondsteru, byl bych velmi vděčný.

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od adventura » 23 říj 2017, 12:24

Jaykay píše:Zdravím,

chci vyzkoušet platformu Bondster. Mám zkušenosti jen ze Zonky a od 1.9 kdy se zavedli vyšší poplatky je investování do rizikovějších ratingů dosti nevýhodné.

Tuším, že mi tady nikdo detailně neporadí jak sestavit rozumné investiční portfolio pro Bondster, ale kdyby se tady našla nějaká hodná duše, která by mi dala nějaké tipy, rady atd. ohledně investování na Bondsteru, byl bych velmi vděčný.
ahoj, to si musis rict sam, jake portoflio chces mit...vice rizika a vetsi vynos, dlouhodobe vs kratkodobe
na bondsteru je podle mne z ceho vybirat

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od ch4 » 23 říj 2017, 20:15

Ahoj, preferuju likviditu a jsem spis konzervativni. Muj auto invest setup (4 pravidla):

10K24MBuyBack7%
10KBuyBackLiquid7%
5K55LTVLiquid7%
5K55LTVDivestOption7%

Legenda:
Max.castka do jednoho uveru/max. doba uveru - pouze u 1. pravidla/max. velikost LTV - melo by byt v klidu i v pripade nesplaceni/moznost vystupu nebo buyback/minimalni % co chci.

Krome tohoto si v pripade volnych prostredku prochazim i dalsi volne investice a investuju mimo autoinvest. Vetsinou s mensimi uroky. Kdyby bylo vice uveru, tak mimo autoinvest nejdu.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Jaykay

Re: bondster.com

Příspěvek od Jaykay » 24 říj 2017, 08:26

Dejme tomu, že bych chtěl mít něco mezi konzervativním a agresivním portfóliem, takový zlatý střed a horizont středěnobý až dlouhodobý..

Nemáte nějaké tipy do čeho je dobré investovat při takovéto strategii ?

Určitě bych diverzifikoval riziko.. rozložil peníze do co největšího množství půjček.

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od ch4 » 24 říj 2017, 18:32

Jaykay píše:Dejme tomu, že bych chtěl mít něco mezi konzervativním a agresivním portfóliem, takový zlatý střed a horizont středěnobý až dlouhodobý..

Nemáte nějaké tipy do čeho je dobré investovat při takovéto strategii ?

Určitě bych diverzifikoval riziko.. rozložil peníze do co největšího množství půjček.
Se strategii co jsem zminil nahore jsem ve vetsine pujcek na platforme. Jedine, kde nejsem jsou 1) ty s nizkym urokem 2) dlouhodobe bez moznosti vystupu 3) LTV vetsi nez 55.

Takze jestli tvoje pojeti mirne agresitivity zahrnuje vetsi LTV nez 55 nebo dlouhodobost, ze se nedostanes k penezum treba 10 let, tak muzes i do techto a muzes si treba nastavit jen pravidlo podle procent uroku a nastavit si podle velikosti celkove sumy co chces investovat max. castku pro jednu investici.

Jak zminil blahetal hodne veci je zalezitost individualnich preferenci a jejich autoinvest nabizi hodne moznosti nastaveni.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od zbynhu » 26 říj 2017, 19:14

V poslední době mě u Bondsteru zaujalo, že naprostá většina splátek je vyhodnocována se značným zpožděním.
Sleduj např. půjčku od poskytovatele Bankometr.
Dnes máme 26.10.
Detail půjčky hlásí splácená - viz screen.
Pokud se ale podívám do splátkového kalendáře, tak splátka z 6.10. ještě není uhrazená - viz screen.
Obrázek
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti