Bondster - zkušenosti investorů


web: www.bondster.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od Boží mlýn » 26 čer 2018, 00:07

Jakože 1,5+ 0,5? To mě tedy pobavilo, přeposílat si takovou sumu :lol: :lol: :lol:
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od zbynhu » 26 čer 2018, 16:36

Zajímavý článek od Finlordů hodnotící první rok investování na platformě. Nedá se jinak, než souhlasit.
https://finlord.cz/2018/06/p2b-bondster ... platforme/
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

soleman
Příspěvky: 4
Registrován: 09 led 2018, 08:40
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od soleman » 28 čer 2018, 06:46

Zdravím pánové, měl bych dotaz ohledně zrušení účtu na bondster, po roce "investování" mě platforma příliš nenadchla, jelikož si libuji spíše v kratkodobých půjčkách. Chci se proto zeptat zda jste to již někdo náhodou nezkoušel, peníze bych normálně vybral a účet nechal ležet ladem, ale jelikož tam mám oskenované doklady a smlouvu z banky, tak to nechci nechat jen tak.. Za případné info díky :)

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od adventura » 02 črc 2018, 16:36

Leo Express na Bondsteru

předem avizovaná výjimečná investiční příležitost se blíží. Od středy 4.7. 11:00 můžete investovat do podnikatelského úvěru poskytnutého společností ACEMA Credit Czech, a.s. pro společnost Leo Express Global a.s. ve výši 10 miliónů Kč.

Úvěr je splatný za dva roky a pro investory je nabízen s úrokovou sazbou 9,1 % ročně. Úvěr disponuje mimořádným zajištěním v podobě zástavního práva k části obchodního podílu společnosti Leo Express GmbH a ručitelským prohlášením vystaveným mateřskou společností LEO Transport N.V.

Společnost Leo Express aktuálně prochází rozsáhlou transformací a značně rozšiřuje pole působnosti. Právě v tomto období expanduje do polského Krakova a ve spolupráci se společností FlixBus posiluje spoje v Německu na trase Berlín - Stuttgart. Toto partnerství se v poslední době projevuje i na tuzemském trhu, kde již například došlo ke vzájemnému propojení prodejních kapacit obou dopravců. Aktuálně se v médiích objevují informace o možném prodeji či sloučení s dalšími silnými hráči na trhu, což by výrazně posílilo současné postavení firmy.

---

zajimava spoluprace Flixu a Leo, konkurence pro Student Agency...

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od Joshua » 02 črc 2018, 16:54

blahetal píše:
02 črc 2018, 16:36
Leo Express na Bondsteru

předem avizovaná výjimečná investiční příležitost se blíží. Od středy 4.7. 11:00 můžete investovat do podnikatelského úvěru poskytnutého společností ACEMA Credit Czech, a.s. pro společnost Leo Express Global a.s. ve výši 10 miliónů Kč.

Úvěr je splatný za dva roky a pro investory je nabízen s úrokovou sazbou 9,1 % ročně. Úvěr disponuje mimořádným zajištěním v podobě zástavního práva k části obchodního podílu společnosti Leo Express GmbH a ručitelským prohlášením vystaveným mateřskou společností LEO Transport N.V.

Společnost Leo Express aktuálně prochází rozsáhlou transformací a značně rozšiřuje pole působnosti. Právě v tomto období expanduje do polského Krakova a ve spolupráci se společností FlixBus posiluje spoje v Německu na trase Berlín - Stuttgart. Toto partnerství se v poslední době projevuje i na tuzemském trhu, kde již například došlo ke vzájemnému propojení prodejních kapacit obou dopravců. Aktuálně se v médiích objevují informace o možném prodeji či sloučení s dalšími silnými hráči na trhu, což by výrazně posílilo současné postavení firmy.

---

zajimava spoluprace Flixu a Leo, konkurence pro Student Agency...
Chystá se do toho někdo jít? Mě tohle přijde jako celkem zajímavá příležitost k diverzifikaci.. jen to masivní zastoupení Acemy. I ten horizont 24 měsíců je poměrně fajn vzhledem k tomu, co na tržišti běžně je.

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od adventura » 02 črc 2018, 18:36

chtelo by to treba business plan, jako je u projektu na fundliftu, jinak se mne projekt libi

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od Carhir » 02 črc 2018, 18:40

Ahoj Joshuo,
já jsem zatím ohledně investice do Leo Expresu naladěn negativně, nejméně ze dvou důvodů:
1. nedohledal jsem účetní závěrku za 2017 - jediné co jsem našel byla zpráva za 1. pololetí 2017 kdy udělali další ztrátu 66mio, vlastní kapitál se jim snížil za ten půlrok ze 197 na 143mio, závazky společnosti přitom byly v té době 847mio... -> takže trvající ztráta a vysoká zadluženost
2. položil jsem si též otázky proč si Leo bere úvěr od Acemy a ne od banky? A když je investorům nabízeno 9,1% kolik bylo % které si řekla Acema? Není možné že Leu dobíhají úvěry od bank, ty odmítly prodloužení a tak mu nezbyla jiná možnost než nebankovka?

Nešel jsem do hloubky, třeba se tady objeví nějaká detailní analýza vysvětlující proč to je skvělá příležitost, ale zatím se mi to jeví jako více rizikové než vybrané projekty z Fundliftu...

Ale budu rád pokud mi to někdo vyvrátí:)

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od Joshua » 04 črc 2018, 12:25

Díky za komentář Carhir, +1.

Zrovna koukám na splátkový kalendář Leo Expresu. Vzhledem k plánovaným splátkám a faktu, že bude jistina uhrazena jednorázově až v roce 2020 by mohl investor uplatnit výhodu vystoupení z investice v čas poslední či předposlední splátky a oželet 1% zisku. Tím by šlo preventivně předcházet ztrátám jistiny (za předpokladu, že splátky nebudou více, jak 14 dní po splatnosti).

leoexpress.PNG
leoexpress.PNG (20.78 KiB) Zobrazeno 7146 x

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od Carhir » 04 črc 2018, 12:56

Joshuo, cesta kterou popisuješ (vystoupení z investice před splacením jistiny) je možná, ale pro mě trochu krkolomná. Je tady pro mě dost neznámých. Hypoteticky, co se stane když Leo nezaplatí první splátku? U jiných úvěrů na Bondsteru se nějakému nešťastníkovi prodá jeho dům (ve kterém obvykle bydlí), Leu se prodá pár vagónů? A co když jimi už dávno ručí za úvěry od bank? Zástavní právo k podílu je fajn, ale jak jenom odhadnout jaký má takový podíl dosti zadlužené společnosti dnes cenu?

Dále - stále nemáme v ruce auditovaná čísla za 2017. Všimněte si že v Čestném prohlášení Výroční zprávy za 2016 (str 6) je datum 30.dubna 2017, proč tedy teď v červenci už není přiložená VZ za 2017?

Výpisy od společnosti Firmo i bisnode pracují s daty do roku 2015...takže jediné co víme o roku 2017 je jediná stránka (s neauditovanými!) údaji - a navíc neobsahují pro mě dvě nejdůležitější hodnoty - čistý zisk (tedy spíše ztrátu) a zadlužení.

Přiznám se že se mi to stále jeví tak že kdybych do tohoto projektu zainvestoval tak bych přišel o klidné spaní a to je pro mě nejvíc. Takže ne:)

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od Joshua » 04 črc 2018, 13:07

Díky za další postřehy. Naprosto chápu a nechci tím cokoliv obhajovat (koneckonců byla by to jen slabá obhajoba), také mi schází poměrně dost informací a dal jsem jen symbolickou částku, abych to dále sledoval.

Zaujalo mě jen, že podobně postavených amortizačních plánů jsem na Bondsteru moc neviděl a že podmínky pro vystoupení částečně nahrávají investorovi. Jinak... moc mi nejde do hlavy, proč zrovna tenhle úvěr tolik propagují.

yaqwsx
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 65
Registrován: 23 lis 2017, 23:49
Reputace: 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od yaqwsx » 04 črc 2018, 17:13

Možná proto, že je to skoro jediný úvěr, který za poslední měsíc přidali. Nabídka na Bondsteru poslední měsíc nic moc.

Airbus
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 89
Registrován: 12 zář 2017, 13:54
Reputace: 52
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od Airbus » 04 črc 2018, 18:18

Joshua píše:
04 črc 2018, 13:07
Díky za další postřehy. Naprosto chápu a nechci tím cokoliv obhajovat (koneckonců byla by to jen slabá obhajoba), také mi schází poměrně dost informací a dal jsem jen symbolickou částku, abych to dále sledoval.

Zaujalo mě jen, že podobně postavených amortizačních plánů jsem na Bondsteru moc neviděl a že podmínky pro vystoupení částečně nahrávají investorovi. Jinak... moc mi nejde do hlavy, proč zrovna tenhle úvěr tolik propagují.
Já si myslím že je to spíš reklama. 10míčů je pro takovou firmu nic..

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od Carhir » 16 črc 2018, 13:04

Finlordi byli opět tak hodní a pořádně si proklepli ten LeoExpress...

https://finlord.cz/2018/07/bondster-inv ... -za-910-p/

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od doonio » 16 črc 2018, 21:55

Airbus píše:
04 črc 2018, 18:18
Já si myslím že je to spíš reklama. 10míčů je pro takovou firmu nic..
Reklama se dá dělat přece i levněji než přes Acemu a Bondster :-D
Příjde mi taky asi nejreálnější, že jím banky už dál nechtějí půjčit protože jsou stále v mínusu a asi i výsledky za rok 2017 nebyly nic extra, tak šli s prosit o dům dál... Záhadou mi je, proč to nezatáhl tatík Novotný starší, který má ještě stále docela velký podíl v Hamé, a 10 mega pro syna ať si hraje s vláčky by ho asi nezrujnovalo, hmm?
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od zbynhu » 17 črc 2018, 07:26

Neco malo zcela aktualnich informaci k Leo.
[url]https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-ene ... 348936/url]
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od Carhir » 17 črc 2018, 09:41

zbynhu píše:
17 črc 2018, 07:26
Neco malo zcela aktualnich informaci k Leo.
[url]https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-ene ... 348936/url]
Díky zbynhu.

Tak předběžná čísla za 1H 2018 máme, ale auditovanou výroční zprávu za 2017 stále ne...myslíte že ji vydají do zimy? ;)

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od doonio » 17 črc 2018, 10:17

Já psal na podporu LE, sranda je že na webu mají email pro investory, ale email se mi vrátí jako nedoručitelný, že adresa neexistuje :-D
Tak jsem napsal na info a světe div se, přišla odpověď,že:
děkujeme za Váš dotaz. Výroční zpráva je k dohledání na Google, stačí zadat „Výroční zpráva Leo Express 2017“.
V případě dalších záležitostí se na nás neváhejte obrátit, rádi Vám zodpovíme další Vaše dotazy.

S přáním hezkého dne
Team Leader Call center
Tak já nevím, jestli se mnou hrají hru na kočku a myš, ale prvně by ta zpráva měla být snad uvedena na jejich webu, to že nejde nic dohledat ani na googlu, je věc druhá :-D

EDIT: Přišla mě další totálně neuspokojivá odpověď, ale holt, nevím jak na ně.
Dobrý den,
tuto informaci jsme ověřovali na příslušném oddělení a byli jsme informováni, že výroční správa za rok 2017 bude uveřejněná v průběhu roku 2018.
V případě dalších záležitostí se na nás neváhejte obrátit, rádi Vám zodpovíme další Vaše dotazy.
Není nějaká zákoná lhůta do kdy se musí ty výroční zprávy uveřejňovat, ví že je musí posílat i do sbírky listin, tam je taky mrtvo, tak já nevím.
Naposledy upravil(a) doonio dne 17 črc 2018, 14:01, celkem upraveno 1 x.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od Joshua » 17 črc 2018, 10:23

Co říkáte na nový koncept úvěrů od Yaris?

https://bondster.com/cz/novinky/vsechny ... -v-nabidce

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 17 črc 2018, 11:56

Joshua píše:
17 črc 2018, 10:23
Co říkáte na nový koncept úvěrů od Yaris?

https://bondster.com/cz/novinky/vsechny ... -v-nabidce

Už jsem to registroval dnes od Finlordů.
https://finlord.cz/novinky-p2p-financnich-trhu/

Vypadá to zajímavě. 8% a možnost vystoupit za 6M bez poplatku. Zní to lépe než ZONKY.
Šlo by to brát jak termínovaný vklad na 6M. Je tam navíc ta garance zpětného odkupu.
Pošlu si money do Bondsteru a vyzkouším to, nejdříve s menší částkou.

Dnešní nabídka na Bondsteru:
Yaris.jpg
Yaris.jpg (34.4 KiB) Zobrazeno 6865 x
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od Carhir » 17 črc 2018, 12:16

mě Yaris (na rozdíl od Lea) zaujal dost, v klidu si to projdu a pokud nenaleznu nějaké skryté vady tak rozhodně investuji...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů