Bondster - zkušenosti investorů

.
web: www.bondster.cz
Odpovědět
jkjk
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 18
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od jkjk » 31 črc 2019, 18:52

Benefi nezkrachovalo, "jen" přestalo prodávat nové půjčky. Splátky (a vymáhání) starých pořád běží.

Almer
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almer » 31 črc 2019, 19:50

ch4 píše:
30 črc 2019, 21:47
Almer píše:
30 črc 2019, 20:28
Kluci a holky mam dotaz - vysvetlite mi , co znemaneji jednotlive polozky ve vypisu?

Nerozumim tem pojmum. Nejak jsem to v jejich FAQ nenasel..diky.
Ahoj, na co konkretne se ptas?
...
Psal jsem na podporu - a vysvetlili mi rozdil mezi participaci a postoupenim. A zbytek uz mi tim padem docvakl.

Takze pridavam svoje cisla za 4 mesice.
Obrázek

zbynhu
Gold pen
Gold pen
Reputace: 325
Kontaktovat uživatele:

Dotazník

Příspěvek od zbynhu » 01 srp 2019, 13:40

Prisel mi mailem dotaznik od Bondsteru s pozadavkem na serazeni priorit jednotlivych zamyslenych funkcionalit.

Jako 1 jsem dal SM.

Do poznamek pod dotaznik jsem je pozval na p2pforum k diskuzi se cleny :lol:
Tady by sesbirali podnetu habadej...

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Reputace: 106
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazník

Příspěvek od P2P_Ronie » 01 srp 2019, 13:51

zbynhu píše:
01 srp 2019, 13:40
Do poznamek pod dotaznik jsem je pozval na p2pforum k diskuzi se cleny :lol:
Nice, to mě nenapadlo :-D Taky jsem dal jedničku SM a do poznámky, ať si seženou více investičních příležitostí na CZK trhu, protože jim tam chcípl pes.

romancik
Silver pen
Silver pen
Reputace: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 02 srp 2019, 07:32

Přesně tohle jsem udělal taky... Hlavně jsem zdůraznil české půjčky s ručením.

tomaso1980
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomaso1980 » 02 srp 2019, 11:04

Na Bondsteru je 5 % půjčka v CZK s nulovým poplatkem za výstup. Něco jako výnosová rezerva, ale o 1,1 % víc. Zbývá k investování ca 300 k CZK.
Já jsem do ní par tisíc přihodil:)

romancik
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 05 srp 2019, 17:05

Na Bondsteru jsou k dispozici nové půjčky, 2 byly 15%, už tam zbývá jen jedna, pak nějaké 9% (myslím, že 3) a pak i nějaké menší...

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 164
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 05 srp 2019, 19:32

Jj, zobnul jsem si od těch 9%, je to zajištěné nemovitostí a solidní LTV, ty 15% a podobně byli většinou nějaké směnky a nebo pofiderní společnosti
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 05 srp 2019, 19:40

Jsem na tom stejně. Ty 15% už tam ani nebyly :-) Vzal jsem teda i jednu 13% "pofiderní" zaručenou jen směnkou. Byla jen na čtyři roky, s poměrně nízkou měsíční splátkou. Řekl jsem si, že to je už opravdu hodně podobný, jako kdybych na Zonky investoval do spotřebitelské půjčky (a je tu aspoň ta směnka, navíc Středočeský kraj, starší chlap - relativně v mých očích méně rizikový profil). Jen s tím rozdílem, že mi úrok nesežere 6% poplatek :-)

romancik
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 06 srp 2019, 08:05

doonio píše:
05 srp 2019, 19:32
Jj, zobnul jsem si od těch 9%, je to zajištěné nemovitostí a solidní LTV, ty 15% a podobně byli většinou nějaké směnky a nebo pofiderní společnosti
Ty 15% dvě co jsem viděl byly zajištěny vozidly s LTV kolem 50%. Je otázka, jestli byl odhad dobrý. Zkusil jsem zainvestovat malou částku.
P2P_Ronie píše:
05 srp 2019, 19:40
Jsem na tom stejně. Ty 15% už tam ani nebyly :-) Vzal jsem teda i jednu 13% "pofiderní" zaručenou jen směnkou. Byla jen na čtyři roky, s poměrně nízkou měsíční splátkou. Řekl jsem si, že to je už opravdu hodně podobný, jako kdybych na Zonky investoval do spotřebitelské půjčky (a je tu aspoň ta směnka, navíc Středočeský kraj, starší chlap - relativně v mých očích méně rizikový profil). Jen s tím rozdílem, že mi úrok nesežere 6% poplatek :-)
Tak ty "pofiderní" půjčky zaručené jen směnkou zde jsou k dispozici stále, nikdo je asi moc nechce.
A ohledně toho poplatku - měl bys to uvést na pravou míru - úrok ti nesežere 6% poplatek, ale zaplatíš jen poplatek 1%, na to nezapomínej.

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 06 srp 2019, 08:45

romancik píše:
06 srp 2019, 08:05
Tak ty "pofiderní" půjčky zaručené jen směnkou zde jsou k dispozici stále, nikdo je asi moc nechce.
A ohledně toho poplatku - měl bys to uvést na pravou míru - úrok ti nesežere 6% poplatek, ale zaplatíš jen poplatek 1%, na to nezapomínej.
Nechce no. Taky se jim zpravidla vyhybam.

Nicmene ten 6% poplatek smeroval na to srovnani se Zonky, jak jsem psal 😉 Na Bondsteru je to 13 % pujcka s - pro me v tomto konkretnim pripade - podobnymi parametry jako pujcky vyssich ratingu na Zonky. Tam mi to ale sezere ten klidne 6% poplatek. Tady jen 1 %.

HansMan
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HansMan » 08 srp 2019, 21:30

Zesplatněna půjčka této firmy - už 4. splátku zaplatili jen částečně. Pak nedodrželi dohodu o týdenních splátkách, tak uvidím jak to dopadne, je to moje první zesplatnění, naštěstí jsem do nich nedal moc...

právnická osoba, společnost, 3 let, Úklid POHODA s.r.o.
Druh zajištění - Směnka vlastní

Expandujeme do Středočeského kraje a Prahy, kde jsme mj. získali velkou objemovou zakázku pro hotel Golf Praha a v návaznosti na tento kontrakt potřebujeme zakoupit velké čistící stroje.

Jsme největší úklidová firma v Ústeckém kraji a nové nasmlouvané zakázky nás jistě posunou znovu o krok dál.

romancik
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 09 srp 2019, 08:23

Já byl ohledně vymáhání na Bondsteru celkem optimistický, do června šlo u jedné zesplatněné půjčky vše optimálně, po půl roce mělo dojít k prodeji ("Společnost ACEMA aktuálně připravuje prodej zastavené nemovitosti a řeší bankovní úschovu. Předpokládaná úhrada: konec června.") ale pak se to nějak zadrhlo: "3. 7. 2019 Původně plánovaný prodej nemovitosti nebyl realizován. Nyní je podána žaloba, aby poskytovatel mohl uplatnit zádtavu a nemovitost prodat").

I když Finlordi zrovna včera psali o Bondsteru celkem pozitivní článek https://finlord.cz/2019/08/investice-p2 ... st-vynosu/, kde zmiňují i dobré vymáhání...

zbynhu
Gold pen
Gold pen
Reputace: 325
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 21 srp 2019, 18:35

Výsledky nedávného dotazníku a informace, že konverze měn zanedlouho, sekundární trh až pak jako třetí v pořadí v příštím roce...
„Z výsledků vyplývá, že investoři chtějí nejvíce konverzi měn, sekundární trh a přehled k daním. Vše je v souladu i s našimi plány na změny aplikace. Jsme rádi, že našim klientům budeme moci v budoucnu nabízet právě tyto novinky. Aktuálně už pracujeme na možnosti konverze z českých korun na eura a obráceně. Tato nová funkce by měla být implementována do konce roku. Začátkem roku by měly být k dispozici nové daňové přehledy a následně by se měl na Bondster objevit i sekundární trh,“ přibližuje své záměry Filip Čermák, který má v Bondster na starosti vývoj aplikace.
Celá zpráva zde: https://www.bondster.com/cz/novinky/vse ... e-prehledy

romancik
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 22 srp 2019, 08:01

Alespoň že zmínili rozšíření nabídky půjček. To byla nejdůležitější věc, kterou jsem jim zdůraznil a podle diskuze tady jsem nebyl jediný. Přitom jsem si už říkal, že to vůbec nezohlednili. Asi chtěli slyšet hlavně návrhy na technické změny na portále...

slonik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slonik » 26 srp 2019, 15:28

Dotazník jsem bohužel nedostal, ale za mě bych z technického hlediska uvítal nejvíce, aby se v seznamu nabídky investic zobrazoval stav investice a aby z přehledu fungovalo korektně zobrazení stavu "čeká na zaúčtování" (momentálně se kliknutím na číslo u čekajících na zaúčtování zobrazí všechny current). Sekundární trh by byl fajn, ale zatím mi nechybí. Konverze měn by byla pro mě užitečnější než sekundární trh, ale dá se to obejít, že určitou pohotovostní rezervu pro případné neodolatelné nabídky je možné držet v investicích s garancí likvidity a v případě potřeby tyhle prostředky uvolnit. Ale nejsem investor s desítkami tisíc €, takže tenhle postup asi nebude pro všechny.

Z netechnických pak samozřejmě rozšíření nabídky v CZK. Doufám, že CreditGO nebyl jen takový balonek a brzy se objeví další.

Jay
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jay » 02 zář 2019, 15:58

Vi nekdo zda je mozne vystoupit ze zesplatnene pujcky, kdyz u pujcky je vystouopeni por roce s 1% srazkou? A pokud ano, zda fakt dostanu zpe 99% z vlozeneho nominalu?

Diky.
Zajmy: technologie, finance, cestovani.

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 248
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 02 zář 2019, 16:41

Jay píše:
02 zář 2019, 15:58
Vi nekdo zda je mozne vystoupit ze zesplatnene pujcky, kdyz u pujcky je vystouopeni por roce s 1% srazkou? A pokud ano, zda fakt dostanu zpe 99% z vlozeneho nominalu?

Diky.
Ne, ne. Proti těmto případům chrání garance likvidity, případně vykoupení.
V případě, že je participace více, jak 14 dní po splatnosti, pak v danou chvíli nelze z investice vystoupit.

slonik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slonik » 03 zář 2019, 21:46

Na Bondster se teď objevily dvě CZK půjčky, které mají docela rekordní výnos (17 % a 16 %).

Je to dost hrůza - ta za 17 % je nějaká sročka, která patří dvěma Rusům. Vyrábějí kovové "starožitné" věci. Poslední výkazy v rejstříku jsou z roku 2014 a půjčují si něco pod 150 tis. údajně na úhradu nákladů účasti na nějakém veletrhu. Sídlí na adrese, kde je dalších více než 800 firem.

Druhá dělá snad úplně všechno - od autodopravy, přes provoz barů, montáž LED osvětlení až po montáž FV elektráren. Ti jsou sice podle výkazů maličko lepší, ale jsou zase v prodlení již s první splátkou (která je navíc šestinová oproti těm řádným splátkám). Půjčují si 1,1 mil.

Podle očekávání, moc zájem není. Nejsem na Bondster příliš dlouho, ale je normální, že jsou tam takovéhle obskurnosti? Upřímně řečeno, tohle mi skoro přijde jako nějaké dejavu - musel jsem se ujistit, že nejsem na Benefi :-).

No přiznám se, do té za 17 % jsem dal ze zvědavosti kilo ...

Jackob.Fish
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackob.Fish » 13 zář 2019, 08:51

Hello,
na Bondster EUR účtu se moje očekávaná výnosnost pohybuje okolo 11,5 - 12%.
Aktuálně mi takovéto úročení, vzhledem k žádným poplatkům, přijde výhodnější než u Mintos.

Nějaké názory na kvalitu poskytovatelů nebo samotné důvěryhodnosti platformy?

Děkuji

Odpovědět