Bondster - zkušenosti investorů

.
web: www.bondster.cz
Odpovědět
Carhir
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 98
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od Carhir » 23 dub 2019, 18:05

jejinka píše:
23 dub 2019, 18:00
Pro mě není samotná platforma průhledná. Nechápu, kde se Finlordi dostali k datům, že BONDSTER doporučují.
Na Bondsteru investuji - můžeš to prosím nějak rozvést? Rád se dozvím co jsem přehlédl...

jejinka
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 25 dub 2019, 09:39

zbynhu píše:
23 dub 2019, 17:15
Presvedci to nekoho vstoupit na Bondsteru do investic v EUR?
Nezmeškejte 15% výnos
Vážený pane,

na příští týden jsme pro investory připravili se společností STIK CREDIT unikátní akci. V úterý 30. 4. 2019 budou na trhu Bondster k dispozici půjčky s výnosem 15 % p.a.
BTW víte někdo, jestli úročí půjčky v prodlení?
Naposledy upravil(a) jejinka dne 25 dub 2019, 09:41, celkem upraveno 1 x.

Airbus
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Airbus » 25 dub 2019, 09:41

jejinka píše:
25 dub 2019, 09:39
zbynhu píše:
23 dub 2019, 17:15
Presvedci to nekoho vstoupit na Bondsteru do investic v EUR?
Nezmeškejte 15% výnos
Vážený pane,

na příští týden jsme pro investory připravili se společností STIK CREDIT unikátní akci. V úterý 30. 4. 2019 budou na trhu Bondster k dispozici půjčky s výnosem 15 % p.a.
BTW víte někdo, jestli úročí půjčky v prodlení?
Dobrý den,

pokud byste vystoupil před splátkou, tak po uhrazení splátky naplánované na 20.7.2019 dostanete úrok za období, kdy jste držel své finanční prostředky v půjčce.

U krátkodobých EUR půjček, pokud by nebyly uhrazeny k datu dané splátky, tak běží do data zpětného odkupu či uhrazení splátky s prodlením, bude Vám uhrazen úrok i za toto období.

jejinka
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 25 dub 2019, 09:43

To je odpověď na emailový dotaz? Má to někdo už potvrzené čísly? Aktuálně má Stik credit 70% půjček v prodlení, takže je to velice relevantní informace.

Airbus
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Airbus » 25 dub 2019, 10:34

jejinka píše:
25 dub 2019, 09:43
To je odpověď na emailový dotaz? Má to někdo už potvrzené čísly? Aktuálně má Stik credit 70% půjček v prodlení, takže je to velice relevantní informace.
jj, předpokládám že to je ta uhráda sankce... Nicméně ty uvěry jsou příšerné, po splatnosti je prakticky pořád půlka, tedy když se to sesype... Zlatý Zonky :D
Přílohy
Snímek obrazovky 2019-04-25 v 10.30.20.png
Snímek obrazovky 2019-04-25 v 10.30.20.png (138.42 KiB) Zobrazeno 968 x
Snímek obrazovky 2019-04-25 v 10.30.47.png
Snímek obrazovky 2019-04-25 v 10.30.47.png (81.9 KiB) Zobrazeno 968 x

jejinka
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 25 dub 2019, 10:57

Vtipné je, že když stik credit začal na Bondsteru, Tak ta první emise byla luxusní, příkladně splácena, všude jsem to chválila. Pak jsem tam přesunula něco z Mintosu, pořád ale jen malou část, protože Bondsteru kdovíjak nedůvěřuji, nakoupila participace z těch dalších emisí za 13 a 13,5 a nestačím se divit... Jen 30% je current. Shit. Ale finanční výsledky té nebankovky jsou prozatím solidní, tak snad aspoň buy back bude fungovat.

Ty tvoje poměry splácených/nesplácených jsou ještě pozitivní oproti mým

Carhir
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 25 dub 2019, 12:21

jejinko já stále od tebe čekám detailnější informace k Bondsteru. Opakovaně tvrdíš že je tato platforma neprůhledá a že ji nevěříš. Bylo by přínosné kdyby jsi nám osvětlila na základě čeho si to myslíš - od toho zde toto fórum koneckonců je, abychom se informovali o případných rizicích (jako to dělám já třeba u dluhopisů).

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Reputace: 119
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 25 dub 2019, 12:30

Proč by měla jejinka vysvětlovat, že je pro ní platforma Bonster neprůhledná? Řekl bych, že to je její věc. Důležité je, že pro některé průhledná je. Nikdo přece není povinnen odpovídat na otázky - je to jeho právo, ne povinnost ;)

Carhir
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 25 dub 2019, 12:51

GOGO7, dovolil bych si toto rozporovat: představ si že zde přijde někdo nový, uvažuje třeba o investici na Bondsteru a první co uvidí je ,,platforma je neprůhledná" nebo ,,nevěřím jí" - tototo člověka to může lehce odradit což mi nepřijde fér.

Já velmi často (a rád - pokud v tom vidím důvod) kritizuji finanční produkty a nabídky, ale vždycky rozvedu na základě čeho si to myslím. Poté to případně obhajuji před ostatními (kdy je možnost že mi to někdo vyvrátí / omlátí o hlavu).

Měl jsem za to že toto fórum je zde především proto abychom si vyměňovali informace a argumenty, vzájemně si je rozporovali a doplňovali - hlavně (ale nejen) kvůli tomu aby někdo nešlápl do nějaké pasti.

Vyměňování pocitů a domněnek nám na druhou stranu vůbec nepomůže, akorát fórum zaneřádí.

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Reputace: 119
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 25 dub 2019, 12:56

Rozumím ti, ale s tím nic nenaděláme. Je věcí každého, zda má potřebu své domněnky nebo pocity rozvést a vysvětlovat. Někdo tu potřebu prostě nemá a já to tak beru..
Je pak věci každého potenciálního investora, zda dá na něčí mlhavé pocity nebo na kvalifikovanou analýzu, kterou doplní i o vlastní průzkum terénu 8-)

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 160
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 25 dub 2019, 13:24

jejinka
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 25 dub 2019, 14:46

Psala jsem to tu několikrát, všechno si nepamatuji, tak by to nemělo smysl, vypichovat jen něco.

Booboo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 25 dub 2019, 15:58

Carhir píše:
25 dub 2019, 12:21
jejinko já stále od tebe čekám detailnější informace k Bondsteru. Opakovaně tvrdíš že je tato platforma neprůhledá a že ji nevěříš. Bylo by přínosné kdyby jsi nám osvětlila na základě čeho si to myslíš - od toho zde toto fórum koneckonců je, abychom se informovali o případných rizicích (jako to dělám já třeba u dluhopisů).
"Prečítal som si príspevky a ako investora na Mintose ma zaujalo toto: citujem príspevok Jejinka str.16
Samotná platforma BONDSTER je daleko méně průhledná než Mintos. Rozvaha je příliš stručná, zveřejňována s ročním zpožděním, výkaz zisku a ztrát už nezveřejňují 3 roky, další výkazy vůbec.
Poskytovatelé eur úvěrů, mimo Acema, jsou tam jen dva solidnější, kteří v poslední době aspoň občas emitovali nějaké úvěry na platformě.
Nejde všechno vsadit na mladý a drobný stick kredit.
Osobně mám na platformě 1/12 P2P kapitálu. Pro představu je to stejně jako na Robocash, jsou pro mě asi tak stejně důvěryhodné. Podmínky vylepšují, to ano, ale pokud nemám v platformu dostatečnou důvěru, tak tam nepůjdu ani kdyby rozdávali zlato."

Potom sa ešte spomína chýbajúci sekundárny trh a taktiež informácie o úrokoch z prodleni.
Keďže nie som na Bondsteru registrovaný neviem to potvrdiť ani vyvrátiť, ale nadobudol som dojem že Bondster je dobrý pre investície v CZK pre Euro investície je lepší Mintos. :?:

Carhir
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 25 dub 2019, 16:22

Oddělil bych dvě věci: samotnou platformu a poskytovatele. Co se týče poskytovatelů tak přiznávám že jsem investoval na Bondsteru naposledy před rokem. Držím se jenom CZK tudíž mě v poslední době nic nezaujalo. Jenom zmíním že firemní půjčky (de facto dluhopisy) jsou buď přímo odpad nebo podprůměr.

Samotná platforma - dávám jejince za pravdu v tom že Bondster zveřejňuje menší množství informací než jsme zvyklí - defacto se jedná jenom o zkrácenou rozvahu. Tento způsob je možný pro mikro účetní jednotky (je otázka zda Bondster podmínky pro mikro ještě splňuje či zda už je přes a bude muset zveřejňovat standartní dokumenty - to se dozvíme až zveřejní závěrku za 2018).

Každopádně když se podívám do rozvahy za 2017 tak vidím y/y výrazný nárůst aktiv (z 6 na 27mio) a hlavně nárůst vlastního kapitálu na straně pasiv (z -2 na 12mio). V 2017 bylo % vlastních zdrojů 43%.

Z toho mi vychází obrázek společnosti která rychle roste a navíc dostala kapitálovou injekci. Což mi odpovídá, i přes chabou nabídku pro vybíravé investory je nutné uznat že Bondster pořádně šlápl na plyn a co týden dva hlásí že má nové půjčky a na trhu českého P2P nemá konkurenci (srovnejte to např. s Fundliftem který se rozvíjí o poznání pomaleji).

Takže toho že by padla samotná platforma se tolik nebojím, podle mě je mnohem větší riziko na úrovni poskytovatelů (hlavně u firemních půjček).

jejinka
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 25 dub 2019, 20:00

Vývoj vlastního kapitál je jediné pozitivum a to ještě s otazníkem bez přehledu o změnách vlastního kapitálu. Jinak se nedá pořádně nic o stavu společnosti z dostupných dat zjistit. Chtělo by to aspoň kompletní rozvahu a vzaz. Plus další faktory, které jsem zmiňovala dříve. Já jsem primárně skeptik, dokud se neprokáže opak, takže pro mě je Bondster okrajová záležitost s vykřičníkem.

Naopak minimálně někteří poskytovatelé na platformě o sobě dávají k dispozici daleko více informací než samotná platforma a jejich kreditní riziko se dá posoudit lépe.

Almer
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almer » 12 kvě 2019, 21:06

Jinak davam svoje zkusenosti s tema poskytovatelama pujcek Lime-kredyt. Davam pujcky do 30 dni, BBG, mam pres 300 pujcek od nich.
26 po splatnosti (15-30) - cca 10%
13 po splatnosti (8-15) - cca 5%

Net.Gotowky mam jenom par, szybka pozycka jeste nemam zadnou...

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 160
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 14 kvě 2019, 09:33

Bondster bude aktualizovat uživatelské rozhraní. Nejvíce se to pak dotkne nástroje AI, který bude kvůli tomu pozastaven a bude jej nutné 15.5. znovu aktivovat.

Lze si navolit diverzifikaci do více poskytovatelů na principu procent. Co se bude dít s jistinou a zda ji znovu reinvestovat i zvolit cílovou částku.
Více: https://bondster.com/cz/novinky/vsechny ... o-rozhrani

jejinka
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 14 kvě 2019, 09:34

Výborně, to všechno začalo nabývat na významu, když se začali věnovat ve velkém euro půjčkám.

tomaso1980
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomaso1980 » 19 kvě 2019, 15:33

Ahoj, jakou máte zkušenost se zesplatnenymy půjčkami? Já mám 2 zesplatne - jednu více než rok a druhou několik měsíců. Naštěstí je to jen několik promile mého portfolia. No ale zatím ani jedna z půjček nebyla vymožena...
Uz jste někdo dostal něco z nějaké zesplatne půjčky?

Almer
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almer » 19 kvě 2019, 17:32

Prijde mi, ze jejich "penezenka" neni moc prehledna:( A tak nepoznam, kde uplatnili BBG, kde to proste dobehlo a vyplatilo se, kde jsou sankcni poplatky atp..

Ma nekdo prekladovou tabulku tech jejich plku z logu na "neco pouzitelneho"?

Odpovědět