Bondster - zkušenosti investorů

.
web: www.bondster.cz
Odpovědět
GOGO7
Silver pen
Silver pen
Reputace: 120
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od GOGO7 » 07 dub 2019, 14:49

Carhir - kterou platformu s kvalitnějšími příležitostmi máš na mysli?
Já už jsem skeptický téměř ke všem ;)

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 128
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 07 dub 2019, 15:11

GOGO7 píše:
07 dub 2019, 14:49
Carhir - kterou platformu s kvalitnějšími příležitostmi máš na mysli?
Já už jsem skeptický téměř ke všem ;)
haha, já se chtěl zeptat na to stejné, přijde mi že skoro všude je nějaký kostlivec ve skříni :-D Možná myslel Mintos...
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

Carhir
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 103
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 07 dub 2019, 20:16

Pokud se bavíme pouze o firemních dluhopisech tak dříve jsem byl schopen najít slušné na Fundliftu. Což už ale asi poslední půlrok není pravda, teď se spíš chytám na dluhopisy.cz Kromě úplně průserových a průměrných se sem tam občas objeví něco kvalitního. A většinou to neujde Finlordům, takže to zrecenzují. Nevýhoda je vyšší min částka.

Ale Bonsteru jsem dosud neviděl slušný firemní úvěr a velkou část bych označil rovnou jako odpad...

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 209
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 08 dub 2019, 14:29

Tak už mám v Bondsteru jen menší část peněz. Uvažuji o kompletním stažení investic. 1 investici mi vloni zesplatnili a nedostal jsem zatím nic. Ztráta byla větší než úroky za celý rok.

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 08 dub 2019, 14:35

LuckyLuke píše:
08 dub 2019, 14:29
Tak už mám v Bondsteru jen menší část peněz. Uvažuji o kompletním stažení investic. 1 investici mi vloni zesplatnili a nedostal jsem zatím nic. Ztráta byla větší než úroky za celý rok.
To jsi ale v té jedné zesplatněné participaci musel mít více než máš průměr na 1 investici ne? Případně mít malý počet podílů, tj. méně než třeba 100.

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 220
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 08 dub 2019, 15:05

Me zase zlobi to, ze za poslednich 10 dni mi predcasne splatili uz dva 8% uvery s garanci likvidity a bbg. Vlastne to nejlepsi, co se v mem portfoliu s bbg nachazi. V obou jsem mel vyssi castku.
Vracene penize neni v CZK do ceho dat, takze je z platformy stahuju.

Almer
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almer » 08 dub 2019, 16:58

Opet jedna technicka - dal jsem si nejaky autoinvest na EUR (kratke pujcky s BBG), ale s CZK mam trosku problem - nemam do ceho investovat.

Ok, chapu, chvilku nez si neco vyberu a rozkoukam (investoval jsem do nejakych hypotek, ale asi jenom 3 se mi libily). A tedka, pokud ty penize ladem dam do te garantovane rezervy, jak rychle je muzu mit pripadne zpet? Tj, dat tam "vse" nebo si nechat "polstar", kdyz by se neco naslo.

Ad YES:
Carhir píše:
07 dub 2019, 14:43
Ahoj Almere,
dopodrobna jsem ty společnosti nestudoval ale jedno je jisté - jsou vysoce zadlužené, ze všech možností kde si půjčit jim zbyla jen Acema kde si půjčují třeba za 20% --> vysoce rizikové.
Nejaka farma atd mi moc nerekne, ale vlastne LeoExpress byl duvod, proc jsem si zalozil Bondster. A Yes chips, proc jsem nalil prachy a sel sem..jako farma je farma, nikdy jsem tam nebyl tak neznam. Ale tyhle dve spolecnosti jsou neco, co jsem "zazil" a ohmatal jsem si. Chapu ten jejich Business plan - chteji prachy na autolinku, aby dostali aj nejake certifikaty a mohli expandovat. Stejne tak LE. Proto me zajimal nazor...

P2P_Ronie
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 08 dub 2019, 17:04

Almer píše:
08 dub 2019, 16:58
A tedka, pokud ty penize ladem dam do te garantovane rezervy, jak rychle je muzu mit pripadne zpet? Tj, dat tam "vse" nebo si nechat "polstar", kdyz by se neco naslo.
Pokud se nepletu, tak z výnosné rezervy můžeš ty prachy bez jakékoli sankce vybrat kdykoli a máš je na svém investorském účtu hned, tj. můžeš je použít na další investici.

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 08 dub 2019, 17:26

Někdy je ale skoro lepší být nezainvestován 8-)

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 11 dub 2019, 13:51

Velmi dobre zpravy:
Vážení investoři,

rádi bychom Vám oznámili, že poskytovatel ACEMA se rozhodl pro zpětné odkoupení pohledávky za společností Luxury Concept s.r.o. (XFN) od investorů na Bondster a to v celé výši i s odpovídajícími úroky. Peníze Vám budou na Vaše investorské účty připsány v průběhu dnešního dne.

S přáním pěkného dne

Váš Bondster tým

adventura
Silver pen
Silver pen
Reputace: 49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 11 dub 2019, 15:51

zbynhu píše:
11 dub 2019, 13:51
Velmi dobre zpravy:
Vážení investoři,

rádi bychom Vám oznámili, že poskytovatel ACEMA se rozhodl pro zpětné odkoupení pohledávky za společností Luxury Concept s.r.o. (XFN) od investorů na Bondster a to v celé výši i s odpovídajícími úroky. Peníze Vám budou na Vaše investorské účty připsány v průběhu dnešního dne.

S přáním pěkného dne

Váš Bondster tým
skoda, ze to nedelaji rovnou se vsema pujckama, ktery jsou do defaultu, asi meli nejakou motivaci to udelat takto v tomto pripade :)

Carhir
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 103
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 11 dub 2019, 16:24

zbynhu píše:
Velmi dobre zpravy:
Vážení investoři,

S přáním pěkného dne

Váš Bondster tým
Sám jsem podobnou situaci zažil, právě kvůli této zkušenosti si už dneska hodně vybírám. Měsíce se klepat jestli (nezanedbatelný) vklad dostanu či nedostanu zpět už není pro mě. Holt už asi stárnu :D

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 11 dub 2019, 16:44

Už to není ani pro mě, taky nějak stárnu. Dostávat úroky je sice fajn, ale klepat se jestli to dobře dopadne a vrátí se mi jistina, do toho už se mi fakt moc nechce.
Jdu si koupit za pár drobných pro uklidnění pár marihuanových akcií 8-) U akcií aspoň on-line vidím, jak se vyvíjí jejich cena a můžu se jich ve vteřině v případě problémů zbavit. U půjčky měsíce či léta nevím nic, jen doufám, že mi třeba po 3 letech dlužník nesdělí sorry jako, ale firma je kaput a Vaše peníze jsme už jaksi proinvestovali :roll:

P2P_Ronie
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 11 dub 2019, 17:45

GOGO7 píše:
11 dub 2019, 16:44
Jdu si koupit za pár drobných pro uklidnění pár marihuanových akcií 8-)
Zrovna jsem se na tuhle oblast taky díval a rád bych něco nakoupil. Můžu se zeptat, pro co ses rozhodl / co tě zaujalo? Já našel asi čtyři akcie, pak i nějaké ETF a jsem hrozně na vážkách. Většinou ty akcie vypadají hodně draze, ale to může být dáno jen absencí nějaké minulosti a jde spíše o to, zda tomu sektoru člověk do budoucna věří (já docela ano).

(PS: omlouvám se za off-topic, vím, že to sem nepatří, dyžtak to přesuňte prosím :-) )

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 11 dub 2019, 18:14

Já na marjánku dost věřím, zvlášť po legalizaci v Kanadě a v řadě států USA, včetně Kalifornie.
Sleduju tyto firmy:
Aphria - APHA, HEXO, Aurora Cannabis /ACB/ z těch menších, z větších hlavně Canopy growth corp. /CGC/.
Tyto firmy mi připadají momentálně zajímavější než "velká jména" jako Tilray /TLRY/ nebo CRONOS.
Zmíněné firmy jsou zajímavé hlavně tím, jak rozšiřují síť a vazby pro distribuci svých produktů jednak na velké farmaceutické firmy a jednak i na potravinářské firmy jako Constellation Brands, Molson Coors nebo i Coca-Cola.
Myslím že u akcií je potenciál, i když to riziko je tam taky značné. Koupím asi víc titulů v menších objemech a bude to chtít
pak pozorně sledovat vývoj, třeba i pokud jde o proces legalizace v USA 8-)

P.S. Prosím příspěvek přesunout do sekce "Akciové trhy".

HansMan
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HansMan » 11 dub 2019, 21:31

zbynhu píše:
Velmi dobre zpravy:
Vážení investoři,

S přáním pěkného dne

Váš Bondster tým
Chvála bohu, taky jsem tam měl uloženo 50 tisíc Kč (nezkušenost nováčka) a byl jsem z toho právem vyklepaný :o .
Nejspíše tento vstřícný krok udělali, protože zrovna tuto akvizici výrazně propagovali včetně extra bonusu a kdyby se tak nezachovali, tak by se tak hodně narušila jejich důvěryhodnost, ale těžko říct co za tím přesně stojí, důležitý je výsledek. Dle podmínek to dělat nemuseli, takže za to můžeme být všichni zainvestovaní rádi a pro mě to zvýšilo důvěryhodnost, protože prvotní obavy, že to byl od počátku švindl byly vyvráceny. Navíc jsem se díky domu hodně poučil, ohledně výše investice, takže pro mě vlastně samá pozitiva.
Nicméně platí to co píšou všichni ostatní na CZ část Bondsteru - je tam velmi málo možností diverzifikovat, CZ trh spíše stagnuje zvláštěě zajištěné půjčky nejsou nové prakticky žádné, jen směnky apod., což je velmi rizikové. Je možné, že se zaměřili spíše na EUR, kde je naopak extrémně živo, oproti dřívější době. Jinak Bondster zatím podle mě funguje velmi dobře a mají šanci se zlepšovat, tak snad bude lépe...

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 209
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 12 dub 2019, 17:21

Joshua píše:
08 dub 2019, 14:35
LuckyLuke píše:
08 dub 2019, 14:29
To jsi ale v té jedné zesplatněné participaci musel mít více než máš průměr na 1 investici ne? Případně mít malý počet podílů, tj. méně než třeba 100.
- mám jen 18 investic
- celkem investováno 36.500 Kč
- nějaké finance jsem již stáhnul
- zesplatněná půjčka je za 2.756 Kč
- je tam strašně malá nabídka v Kč, z těch co tam je bych nechtěl investovat do nikoho a navíc dříve byly půjčky za 13%, nyní jsou tam nízce úročené a rizikové shity

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 23 dub 2019, 17:15

Presvedci to nekoho vstoupit na Bondsteru do investic v EUR?
Nezmeškejte 15% výnos
Vážený pane,

na příští týden jsme pro investory připravili se společností STIK CREDIT unikátní akci. V úterý 30. 4. 2019 budou na trhu Bondster k dispozici půjčky s výnosem 15 % p.a. [ /quote]

Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Reputace: 57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 23 dub 2019, 17:53

Mě ne. Nadále se z bondsteru stahuji, resp. běží jen, co je nakoupeno přes půl roku zpátky, kdy byla většina ještě zajištěna nemovitou zástavou.

jejinka
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 23 dub 2019, 18:00

Pro mě není samotná platforma průhledná. Nechápu, kde se Finlordi dostali k datům, že BONDSTER doporučují.

Odpovědět