Bondster - zkušenosti investorů

.
web: www.bondster.cz
Odpovědět
Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 100
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od Joshua » 18 úno 2019, 17:30

Dnešní zpráva od Bondster:
Vážené investorky, vážení investoři,

dovolujeme si Vám oznámit, že náš bulharský poskytovatel Maxcredit požádal o zpětný odkup všech svých půjček, neboť se mu podařilo vyjednat jiný zdroj financování mimo sektor P2P půjčování, který pravděpodobně pokryje jeho veškeré finanční potřeby pro tento rok.

Zpětný odkup všech půjček od Maxcreditu bude proveden dne 18. února 2019.

Přejeme Maxcreditu úspěšný rok a budeme se těšit na budoucí spolupráci.

V mezičase jednáme o spolupráci s novými poskytovateli, kteří se již brzy připojí k naší platformě. Nezapomeňte tedy sledovat email a náš FB, protože Vás již brzy budeme informovat.

Váš Bondster

jejinka
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 18 úno 2019, 18:33

A hned následující zpráva je o vystavení půjček stikcredit, takže jsem ráda, že to max credit vykoupil. Hned jsem nabrala stikcredit.

luking4.pce
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luking4.pce » 19 úno 2019, 07:31

Na Bonsteru 1x 12% CZK (k investování asi 16000)
Luking4 Investorem z donucení.

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 23 úno 2019, 11:21

Tak už je možno si vyfiltrovat ukončené investice/investice se zpětným odkupem.
Přílohy
ukoncena.PNG
ukoncena.PNG (37.04 KiB) Zobrazeno 909 x

jejinka
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 23 úno 2019, 11:36

Progres fajn, ale chtělo by to více příležitostí k investicím. Po stick credit see jenom zaprášilo. V czk nabídky jenom od Acemy. Nevím, není to tam na udání větší částky.

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 23 úno 2019, 12:36

jejinka píše:
23 úno 2019, 11:36
Progres fajn, ale chtělo by to více příležitostí k investicím. Po stick credit see jenom zaprášilo. V czk nabídky jenom od Acemy. Nevím, není to tam na udání větší částky.
Jojo, souhlas.

Bavil jsem se o tom nedávno s podporou. Je to i jeden z důvodů, proč zavedli participace (k možnosti postoupení pohledávek). Prý je to na straně poskytovatele méně administrativně náročný proces a chtějí tím přilákat i nové české společnosti.

P2P_Ronie
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 23 úno 2019, 17:31

Tak snad to klapne. Snaha tam z jejich strany podle mě je. Pozitivně hodnotím i zavedení úroků z prodlení.

romancik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 27 úno 2019, 08:44

Na Bondsteru se konečně opět objevily české půjčky.
Jenže...

3 firmy, max. 4 roky staré (podle info bondsteru), když jsem se podíval na rejstříky, tak sice firmy založeny 2015, ale účetní uzávěrky max. do roku 2016 a osobní ručení majitelem společnosti, takže hodně rizikové... Přijde mi to na úrok 10-13% jako hodně rizikové při dnešním stavu (hlavně když slyším dnešní stav dluhopisů - přijde mi, že toto jsou už spíše právě tyto dluhopisy).

jejinka
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 27 úno 2019, 09:20

Přesně. Jediná maličká výhoda je, že jsou zafinancovaní Acema, se vším, co to (snad) znamená.

P2P_Ronie
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 27 úno 2019, 10:10

Jn, přemýšlel jsem nad tím stejně. Bohužel hlad po půjčkách na Bondsteru byl nakonec vyšší a do dvou z nich jsem pár stovek dal...

romancik
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 27 úno 2019, 10:57

V současnosti má v prodlení 4 půjčky. 2 jsou s BBG, 1 zesplatněná - podnikatelská, ale naštěstí ručená nemovitostí a jedna právě takováto (původně na 2 měsíce, z 2,5 mil. zaplaceno 128 tisíc a už skoro 40 dní po splatnosti).
Takže já jsem z podobných půjček vyléčen. U té zesplatněné doufám, že alespoň půlka se získá z té nemovitosti, když cena podle odhadu je dvojnásobná (tedy LTV by mělo být kolem 50%).

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 27 úno 2019, 11:13

Mě se také bohužel moc nelíbí, kam se Bondster ve své nabídce posouvá. To, co dříve byly normální participace se slušným LTV je teď likvidní rezerva za 3,9%. A dříve běžné participace jsou teď nahrazeny podnikatelskými úvěry s mnohem vyšším rizikem a prakticky nulovým zajištěním s nedostatečným množstvím informací.

Koukal jsem, že něco zajištěného od Acemy je v EUR, ale za 7% max.

jejinka
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 27 úno 2019, 11:32

Nejatraktivnější jsou tam výjimečně uvedené nabídky bulharských nebankovek s BBG.

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 28 úno 2019, 21:26

Odkaz jsem zahlédl na FB. Jedna z mailem promovaných akcí na Bondster z 7,99 na 12%. Splatnost v březnu, jsem zvědav...

https://www.sport.cz/ostatni/bojove-spo ... dchod.html

Boží mlýn
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 28 úno 2019, 21:53

Joshua píše:
27 úno 2019, 11:13
Mě se také bohužel moc nelíbí, kam se Bondster ve své nabídce posouvá. To, co dříve byly normální participace se slušným LTV je teď likvidní rezerva za 3,9%. A dříve běžné participace jsou teď nahrazeny podnikatelskými úvěry s mnohem vyšším rizikem a prakticky nulovým zajištěním s nedostatečným množstvím informací.

Koukal jsem, že něco zajištěného od Acemy je v EUR, ale za 7% max.
Bohužel by pak na Bondsteru nebylo už vůbec nic. U dobře zajištěných půjček není z pohledu poskytovatelů důvod se jich zbavovat, když můžou nabídnout ty nejvíc rizikové za podobných podmínek.

romancik
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 01 bře 2019, 09:02

jkjk píše:
16 úno 2019, 22:20
tomaso1980 píše:
12 úno 2019, 22:19
Můžu se zeptat,jakou máte zkušenost s výnosovou rezervou za 3,9 procent od acemy? Já to většinou nevydržím do toho 20. nebo kdy se to úročí...takže to prodám třeba po 14 dnech a připadá mi, že nedostanu za tuto 14 denní držbu ani halíř...ale poplatecek si asi uctujou. Je to tak?
Z mých zkušeností dostaneš úrok až po splacení měsíční splátky (poměrnou část v případě pozdějšího vstupu, může tam být i prodlení), pokud tedy koupíš po 20. a prodáš před 20. další měsíc, tak nedostaneš na úrocích nic, naopak ti tam ještě k 1. skočí poplatek. Tedy vstupovat poslední týden v měsíci nebo vystupovat první tři týdny v měsíci moc vhodné není.
Schválně jsem se podíval na svých pár nákupů a zpětných odkupů těchto výnosných rezerv a snad všechny měly zpětně zaplacený úrok. Ovšem někdy až třeba 20 dní poté (když naběhla klasická splátka). To znamená, když uložíš peníze do rezervy 22. prvního měsíce, vybereš si je třeba 28. prvního měsíce a splátka nabíhá 20. v měsíci, tak ti naběhne úrok až 20. druhého měsíce...

(Naštěstí, jinak by výnosná rezerva ztrácela smysl, kdyby se úročila jen "někdy", v případě, že by zrovna spadal do doby úročení výplatní termín...)

romancik
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 15 bře 2019, 09:18

Večer se na Bondsteru objevilo i pár zajištěných půjček v korunách s větším výnosem. Bohužel už je většina pryč, kromě dvou sedmiprocentních.
Jen mě překvapil jeden, co měl úročení 5% a měl skoro stejné podmínky jako "výnosná rezerva".
Večer jsem se díval do splácení, přišlo mi, že se úrok vyplácí jednou za půl roku... Proto jsem do něj nedával celou výnosnou rezervu. A teď koukám, on se splácí měsíčně... Tohle vědět, tak tam přeliju celou výnosnou rezervu. Tak nevím, jestli byla chyba na Bondsteru, nebo jestli jsem se podíval na sousední půjčku...
Každopádně jsem rád, že ještě občas se dají chytit i lepší nabídky.

PS.: Omlouvám se, že jsem to sem nestihl večer už napsat, musel jsem pak rychle jít dělat něco jiného.

Airbus
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Airbus » 15 bře 2019, 18:15

romancik píše:
15 bře 2019, 09:18
Večer se na Bondsteru objevilo i pár zajištěných půjček v korunách s větším výnosem. Bohužel už je většina pryč, kromě dvou sedmiprocentních.
Jen mě překvapil jeden, co měl úročení 5% a měl skoro stejné podmínky jako "výnosná rezerva".
Večer jsem se díval do splácení, přišlo mi, že se úrok vyplácí jednou za půl roku... Proto jsem do něj nedával celou výnosnou rezervu. A teď koukám, on se splácí měsíčně... Tohle vědět, tak tam přeliju celou výnosnou rezervu. Tak nevím, jestli byla chyba na Bondsteru, nebo jestli jsem se podíval na sousední půjčku...
Každopádně jsem rád, že ještě občas se dají chytit i lepší nabídky.

PS.: Omlouvám se, že jsem to sem nestihl večer už napsat, musel jsem pak rychle jít dělat něco jiného.
jj je to o něco lepší, 20.4. jakmile dorazí splátka tak to budou pouštět dál
Přílohy
Snímek obrazovky 2019-03-15 v 18.13.16.png
Snímek obrazovky 2019-03-15 v 18.13.16.png (134.11 KiB) Zobrazeno 238 x

jejinka
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 18 bře 2019, 13:30

Nové půjčky stick kredit 13%, 26d. Rychle zmizí...

HansMan
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HansMan » 19 bře 2019, 22:58

Ty Bulharské půjčky jsou zatím luxus, s nimi mám pozitivní zkušenosti. EUR trh Bonsteru celkem jde, i když diverzifikace prakticky není možná, ale oproti CZ trhu je to ještě dobrý, ten podle mě hodně stagnuje.
Navíc je problém s investicí do XFN, což jsem zvědav jak to dopadne, protože zatím fungují a galavečery mají, tak snad vrátí minimálně část. Zatím jsou ve skluzu měsíc a nebyli schopni uhradit ani úrok do 20 000Kč, přičemž k zítřku mají splatnost 2M. Acema tomu dělala kampaň a že by se nechali i oni tak snadno podfouknout a zkazili si tak hodně renomé, to doufám že ne, i když ztráta bude především investorů, tak renomé a důvěru tím můžou hodně ztratit.
Pročetl jsem si diskuzi na toto téma co byla a uznávám, že jsem podlehl rádoby tutové nabídce - viz. boom MMA, vyprodaná O2 aréna a pochopil jsem to totiž tak, že jakmile dostanou od TicketPortal peníze za tu O2 arénu, tak je ihned použijí na splácení, jenže takto jasně to napsáno nebylo :(
Dodatečné informace
Osobní ručení jednatelem společnosti. Úhrada úvěru proběhne z inkasované sumy za vstupenky, která je deponovaná u společnosti Ticket Portal.
Akci v Rondu XFN uspořádala a vypadá, že zisk by měli mít, tak snad se nějak dají do kupy, nám co jsme investovali, tak nezbývá, než věřit...

Odpovědět