Žlutý meloun


K diskusím: Bankerat; Banking-online.cz; CroFunGo; FinGood; Investown; Nafirmy.cz; Proplat.to; Pujcmefirme.cz; Roger; Ronda Invest; Snapo; Symcredit; Žlutý meloun
Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Žlutý meloun

Příspěvek od sollar » 01 srp 2016, 19:50

logomeloun.png
logomeloun.png (6.38 KiB) Zobrazeno 67343 x
Melouny se valí ze Slovenska!!!!

Na český trh s P2P úvěry vstoupila v dubnu (a já to zjistil až teď :roll: ) slovenská platforma https://zlutymeloun.cz, která je na trhu P2P půjček už od roku 2012.
Konečně je tu platforma, která se může rovnat těm zahraničním. Myslím,že až se platforma trošku zviditelní, tak to tu budou mít místní těžký.
Můžete investovat v ČR,SR v korunách i v eurech.
Profil:
1.mají sekundární trh
2.poskytují garanci vykoupení na úvěr do nemovitosti tzv. CASHFREE BYDLENÍ s výnosem 5,9 % P.A
3.transparentní - zveřejňují statistiky a default
default1.png
default1.png (7.79 KiB) Zobrazeno 67343 x
4.poplatky investora jsou 1% ze splátky a 1,5% při prodeji na sekundárním trhu a u CashFree půjčky 0,33 % (min. 0,30 Kč)
5.poplatky žadatele po poskytnutí úvěru jsou od 2,9% až 6%
u poskytnutí půjčky - CashFree Bydlení a CashFree Parking na bydlení a garáž - 3,0 % (minimálne 800 CZK)
6.mají autoinvest
screenshot-zlutymeloun.cz 2016-08-01 17-47-47.png
screenshot-zlutymeloun.cz 2016-08-01 17-47-47.png (17.47 KiB) Zobrazeno 67343 x
ŠKODA ,ŽE TU JE MÁLO (doufám,že zatím) PŮJČEK.Na sekundárním je 90% v defaultu ,ale i tak se dá snad něco vybrat.
trh.png
trh.png (25.99 KiB) Zobrazeno 67343 x

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Saraph » 01 srp 2016, 19:58

žlutý meloun :D

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 01 srp 2016, 20:21

Asi z toho nebudou melouny :geek: ,ale vypadá to zatím slibně ;)

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 01 srp 2016, 20:25

Napsal jsem jim mail, tak se třeba osobně představí. :shock:

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 02 srp 2016, 19:49

Dnes mi přišla odpověď od platformy...

Zde je:
Dobry den, dakujeme za email a predstavenie Vasho fora. Sme radi ze existuje takato skupina podporujuca inovativne myslineky vo financnictve a velmi radi ju podporime informaciami o novinkach na nasej strane, resp.a jej pomocou mozeme sa ludia na nas obract resp. zdielat svoje skusenosti.

Zluty meloun
ownerP2P
Příspěvky: 5
Registrován: 02 srp 2016, 08:25
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Zluty meloun » 04 srp 2016, 20:19

Na Slovensku Žlutý meloun úspěšně funguje již od roku 2012. Na jaře 2016 rozšířil své působení i do České republiky.

Byli jsme první portál kolektivního půjčování, přes který mohou investoři investovat do půjček v různých zemích a různých měnách. Dnes může investor z jednoho účtu investovat do půjček poskytnutých českým občanům v CZK a také slovenským občanům v EUR. Investor má k dispozici možnost interních konverzí a převádět tak peníze z jedné měny na druhou jednoduše přímo na svém účtu.

Investor má na výběr široké spektrum investičních možností. Žlutý meloun nabízí standardní bezúčelové půjčky v různých ratingových kategoriích. K dispozici jsou také účelové půjčky. Unikátní formou jsou půjčky CashFree, na nichž spolupracujeme s externími partnery. Nejrozšířenější jsou CashFree Bydlení, které pro investory nabízejí zhodnocení 5,9% p.a. a to s garancí investice v případě problémů dlužníka se splácením (ze rok a půl jejich fungování jsme zatím neměli jediný případ nesplácení). Aktuálně nabízíme prémii až do výše 1 %, která závisí na výši investované částky.
Druhá kategorie je CashFree Nákup, při kterých spolupracujeme s obchodníky na financování koupě jejich zboží. Po úspěšném pilotním projektu s prodejcem kol, máme zájem tuto spolupráci rozšířit o další prodejce zajímavého zboží nebo služeb.

V rámci našich funkcionalit mají uživatelé k dispozici přehledný a detailní investiční terminál a přístup k detailním přehledům svých investic a portfolia. Investoři mohou využít funkcionalitu Autoinvestu nebo si manuálně vybírat půjčky, do kterých investují. Investoři mají také k dispozici sekundární trh, kde mohou v případě zájmu prodávat své investice před
dobou jejich řádného splacení, resp. kupovat existující investice jiných investorů.

Žlutý melounu od svého vzniku poskytl více než 1.100 půjček v celkové hodnotě téměř 5 mil. EUR. Do dnešního dne se investorům splatilo na jistině 2,6 mil. EUR a více než 800 tis. EUR získali na úrocích a poplatcích. Plně splacených k dnešnímu dni bylo 297 půjček což je 26% celého portfolia.

Průměrný úrok z půjček je 15,74% p.a. a vážený průměrný úrok (zohledňující výši půjček a jejich podíl na všech poskytnutých půjčkách) je 12,93% p.a. Rozdělení a rozptyl úroků podle ratingových tříd najdete na naší statistické stránce.

Celková částka čisté jistiny v defaultních je 288.813,77 EUR. Aktuální default představuje hodnotu 6,59%. Tato částka zahrnuje i půjčky, které jsou spláceny náhradním splátkovým kalendářem. Default z půjček poskytnutých v roce 2015 je 3,88% a 2016 zatím žádná půjčka nebyla defaultní. Velmi pozitivní trend ve vývoji defaultů naleznete také na naší statistické stránce v přehledu Risk Vintages.

Celková výnosnost investorů za celé naše portfolio představuje hodnotu 8,8 % p.a. Aktuální výnosnost dosahuje hodnoty 11,86 % p.a. Rozdělení výnosnosti podle ratingových tříd najdete opět na naší statistické stránce.

Snažíme se být maximálně transparentní. Proto mají uživatelé na naší stránce informaci o našich produktech a službách a tak i úplný přehled jejich investici. Mají k dispozici diskusní fórum a komunikovat s námi mohou přímo přes stránku.


Budeme se těšit na případnou spolupráci. Zkuste Žlutý meloun a v případě jakýchkoli dotazů se nás prosím obraťte.
(Budeme rádi pokud v případě zájmu Žlutý meloun vyzkoušíte a v případě jakýchkoliv dotazů jsme se a nás prosím obraťte.)

Roman Feranec,
Žlutý meloun

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 05 srp 2016, 10:30

Zluty meloun píše: Investor má k dispozici možnost interních konverzí a převádět tak peníze z jedné měny na druhou jednoduše přímo na svém účtu.
Chtěl bych se zeptat,kde uvidím aktuální kurz pro převod a poplatky?
Nejsou měnové konverze jako u Fio banky?
Děkuji za informace.

Zluty meloun
ownerP2P
Příspěvky: 5
Registrován: 02 srp 2016, 08:25
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Zluty meloun » 05 srp 2016, 10:59

Jedna sa o bankovu transakciu medzi klientskymi ucatmi v CZK a EUR, ktora je automaticky spracovana v ramci integracie nasho systemu s bankou. Cize sa pouzije aktualny kurz FIO banky pre dany prevod. Aktualny kurz najdete na stranke banky (vo casti konverzie je aj link na danu stranku). Poplatok za konverziu nie je ziadny (ani na strane banky ani u nas). Tym ze sa jedna o prevod v ramci jednej banky, tak pocas pracovnych dni a pracovneho casu banky je dana transakcia spracovana v priebehu kratkeho casu.

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 07 srp 2016, 11:36

Děkuji za vyčerpávající informace a ještě bych se chtěl zeptat, jestli má platforma notifikace nových žádostí např. email. Vím ,že platforma má i inviduální autoinvest,ale chtěl jsem se zeptat... Děkuji za odpověď.

Zluty meloun
ownerP2P
Příspěvky: 5
Registrován: 02 srp 2016, 08:25
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Zluty meloun » 07 srp 2016, 17:30

Kazdy investor si ma moznost zadat lubovolne mnozstvo straznych psov (watchdogov) s lubovolnymi kriteriami a zaroven urcit, aby o novych aukciach, ktore splnaju kriteria dostaval emailovu spravu. Raz denne dostava suhranny email.

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 20 srp 2016, 12:19

Dobrý den..
měl bych dotaz na Žlutý meloun...
Měl bych zájem o investice do CashFree Bydlení a CashFree Parking s garancí ,ale momentálně žádná taková půjčka v nabídce není.
Chtěl bych se zeptat, jestli se takové úvěry připravují.
Děkuji...

Zluty meloun
ownerP2P
Příspěvky: 5
Registrován: 02 srp 2016, 08:25
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Zluty meloun » 20 srp 2016, 12:46

Dobry den, o tieto pozicky je dost velky zaujem a preto sa rychlo plnia (vacsina cez autoinvest) a ukoncuju. Aktulane mame rozpracovane 3 ziadosti a verime, ze buduci tyzden by niektore z nich mali byt ukoncene a pripustene na financovanie investorom. Najlepsie ak mate zaujem o tieto investicie je si bud zadat autoinvest na tento typ investicii, alebo zadat ze mate o CF pozicky zaujem (v danej zalozke v investicnych prilezitostiach) a vsektym investorm so zaujmom sa hned po spusteni danych aukcii posiela info email s danou informaciou.

Momentalne tieto pozciky funguje len na Slovensku a spolupracujeme pri nich s jednou z veducich rezidencnych spolocnosti Cresco Group. V priebehu kratkeho casu by sme mali uzavriet spolupracu s dalsim vyznamnym developerom na Slovensku a tym sa rozsiri aj tato moznost investovania a zhodnocovania penazi s garanciou. Vyhladovo by sme radi podobnu spolupracu uzaveri aj s ceskymi partnermi.

Zlty melon

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od doonio » 22 srp 2016, 16:56

Jaká je přidaná hodnota u ZM oproti třeba Mintosu? Jediné co mě napadá je odpadnutí měnového rizika, že člověk může investovat v CZK. Nicméně jsou ale úroky nižší než na zahr. platformách. Rovněž mě moc nenamotivoval jejich 1% poplatek účtován na vrub investora. Jediné co mě tak napadá proč u nich investovat je diverzifikace portfolia.

EDIT: Jen teď čtu jejich rámcovou smlouvu jak to mají vymyšlené v případě neplacení ze strany dlužníka, není tam žádný BB - nebo jen u těch CashFree půjček, ty ale zase mají jen směšný výnos kolem 6%, říkám směšný,protože to riziko co nese investor není odpovídající tomu, za kolik oni půjčují dlužníkovi.
Naposledy upravil(a) doonio dne 22 srp 2016, 18:08, celkem upraveno 2 x.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Finlord » 22 srp 2016, 17:13

doonio píše:Jaká je přidaná hodnota u ZM oproti třeba Mintosu? Jediné co mě napadá je odpadnutí měnového rizika, že člověk může investovat v CZK. Nicméně jsou ale úroky nižší než na zahr. platformách. Rovněž mě moc nenamotivoval jejich 1% poplatek účtován na straně investora. Jediné co mě tak napadá proč u nich investovat je diverzifikace portfolia.
Hezky postřeh. Plus nezapomeňte na národní cítění. Podpoříte Slováky a Čechy ;) , ne cizince z Estonska, Lotyšska, Litvy a Gruzie.
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 22 srp 2016, 17:41

Určitě diverzifikace,ale těch českých úvěrů je tam málo...teď jeden.
Jinak se mi tato platforma jeví jako lépe postavená než Zonky a Benefi.
Poplatek investora na Zonky je 1 % z ročně proinvestované částky a u Benefi je i snad až 50% ze zisku z úvěru...už se mi to ani nechce sledovat...fuj :evil:
úvěryyy.png
úvěryyy.png (46.17 KiB) Zobrazeno 66788 x

Troadix

Re: Investoři

Příspěvek od Troadix » 26 srp 2016, 12:48

Pozor. Benefi má teď až 70% podíl ze zisku! :-/ :ugeek:

JPT

Re: Investoři

Příspěvek od JPT » 22 zář 2016, 22:16

Zluty meloun píše: Budeme se těšit na případnou spolupráci. Zkuste Žlutý meloun a v případě jakýchkoli dotazů se nás prosím obraťte.
(Budeme rádi pokud v případě zájmu Žlutý meloun vyzkoušíte a v případě jakýchkoliv dotazů jsme se a nás prosím obraťte.)

Roman Feranec,
Žlutý meloun
To je zajímavé. Opravdu chcete, aby to lidi zkoušeli ? A opravdu se můžou ptát ? Mě to tak nepřipadá. Chtěl jsem to zkusit a psal jsem dotazy, abych se dozvěděl co na webu nebylo. Psal jsem 3x za 3 měsíce v intervalu 1 měsíc a nikdo mi neodpověděl ani z adresy .cz ani .sk. Asi by byly odpovědi negativní, tak se ani neobtěžovali napsat. :-/

Zluty meloun
ownerP2P
Příspěvky: 5
Registrován: 02 srp 2016, 08:25
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Zluty meloun » 22 zář 2016, 22:25

Dobry den, na vsetky emaily a dotazy sa snazime reagovat v priebehu max 1-2 dni a neevidujeme ziadne stare nezodpovedane dotazy. Mohli by ste nam prosim napisat cez formular Pomoc na nasej stranke, idealne aj s uvedenim emailu, z ktoreho ste nam posielali Vase otazky, aby sme danu vec mohli presetrit. Pripadne nas kontaktujte telefonicky. Urcite na akekolvek dotazy radi zodpovieme. Dakujem, ZM

JPT

Re: Investoři

Příspěvek od JPT » 24 zář 2016, 00:47

Tak jsem napsal přes ten formulář a bylo mi odpovězeno za pár hodin. Chyba byla prej v tom, že když na víc dotazů muselo odpovídat víc lidí, tak se to pak nějak ztratilo a ten kdo na to měl dohlížet si myslel, že už byla poslaná (asi někým jiným), tak ji neposlal.

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1177
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 428
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od JPT » 25 zář 2016, 15:32

doonio píše:Rovněž mě moc nenamotivoval jejich 1% poplatek účtován na vrub investora.
Zonky má taky poplatek 1%, ale ročně. U Melounu jsem to pochopil, že je to z každé splátky a minimiálně 0,30Kč. Ono to vypadá, že ta minimální částka to prodraží nebo je to teda pravda, když se bude investovat jen minimum 500Kč, ale zkoušel jsem to teď počítat a vypadá to, že to bude levnější než u Zonky.

Můžu napsat, jak jsem to počítal a kdyžtak to může někdo zkontrolovat, jestli to mám dobře a nepopletl jsem to.

Když investuju např. 10 000Kč tak
na Zonky zaplatím 1% ročně z investovaných peněz a to je 100Kč ročně. Měsíčně je to 100/12=8,33Kč měsíčně
na Melounu když bych dal do každé půjčky jen 500, tak je to 10 000/500=20 půjček. 20 půjček = 20 splátek měsíčně. Když bych pučil těch 500kč na 3 roky, tak je to 500/36měsíců=cca 14kč na splátku. 1%ze14=0,14, ale mimimum je 0,3Kč. 20splátek x 0,3Kč=6Kč měsíčně. 6kč x 12měsíců=72Kč ročně
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů