PeerBerry.com

web: www.peerberry.com
zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 598
Kontaktovat uživatele:

Platební morálka Peerberry

Příspěvek od zbynhu » 11 dub 2020, 10:26

Ze všech platforem, kde jsem aktivní má Peerberry zatím nejlepší platební morálku.
Vlastně se ani nepozná, že probíhá nějaká pandemie...
peerberry.jpg
peerberry.jpg (42.9 KiB) Zobrazeno 895 x

Nikituska
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: PeerBerry.com

Příspěvek od Nikituska » 11 dub 2020, 11:26

...a dá se tomu 100% věřit? ;)

jejinka
Gold pen
Gold pen
Reputace: 435
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 11 dub 2020, 13:30

Všechno rychle padlo do late a možná týden, deset dní nic nechodilo, vypadalo to jako všude jinde. Ale po tomto období se rozplatili a rychle se vše vrátilo k normálu. Nyní už tam zase investuji. Kdyby to všude fungovalo stejně...

Booboo
Silver pen
Silver pen
Reputace: 98
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 11 dub 2020, 18:02

twitter.com.png
twitter.com.png (179.28 KiB) Zobrazeno 873 x
IBM, T, ORAN, WBA, TOT, NRG, EQNR, IRM, VTR, APLE, PDCO, ČEZ, O2, MONETA, KOMBA, P2P - EstateGuru,

jejinka
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 11 dub 2020, 18:12

LOL. Jen tak bez odůvodnění? V prostředí, kdy všichni LO zvýšili úroky? To bude nějaká kachna

Booboo
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 11 dub 2020, 19:34

Každej platforme P2P dochádza likvidita - čo je aj pochopiteľné - menej splátok od LO a noví investori žiadni.
Dôležité je aby to investori nepocítili na výberoch - teda aby si mohli vybrať cash zo svojich účtov.
Naposledy upravil(a) Booboo dne 12 dub 2020, 05:09, celkem upraveno 1 x.
IBM, T, ORAN, WBA, TOT, NRG, EQNR, IRM, VTR, APLE, PDCO, ČEZ, O2, MONETA, KOMBA, P2P - EstateGuru,

jejinka
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 11 dub 2020, 21:19

Nerozumím, co tím chceš říct. V čem spočívá red flag, který kachna avizuje?

Booboo
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 12 dub 2020, 04:46

jejinka píše:
11 dub 2020, 21:19
Nerozumím, co tím chceš říct. V čem spočívá red flag, který kachna avizuje?
Pokračovanie vlákna na Twitter:
peerberr_twitter.com.png
peerberr_twitter.com.png (104.28 KiB) Zobrazeno 832 x

jejinka
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 12 dub 2020, 17:34

Ano, to jsem četla. Ani slovo o tom, v čem že je ten text v rozporu se skutečností. To, že během krize stoupne poptávka po půjčkách jsem avizovala už na začátku krize, přijde mi to logické. Stejně jako to, že se zhorší platební morálka, takže musí dobře fungovat risk.

Takže pořád nevím, co konkrétně kachna kritizuje nebo na co upozorňuje. Ty to víš?

Booboo
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 12 dub 2020, 18:01

jejinka píše:
12 dub 2020, 17:34
Ano, to jsem četla. Ani slovo o tom, v čem že je ten text v rozporu se skutečností. To, že během krize stoupne poptávka po půjčkách jsem avizovala už na začátku krize, přijde mi to logické. Stejně jako to, že se zhorší platební morálka, takže musí dobře fungovat risk.

Takže pořád nevím, co konkrétně kachna kritizuje nebo na co upozorňuje. Ty to víš?
Veru neviem. :?:
Kačicu sledujem kvôli iným platformám pred likvidáciou. (E , G)

jejinka
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 20 dub 2020, 23:21

Peerberry a jejich LO si řádně vylepšili kredit. Od minulého týdne už není poznat, že by byly nějaké problémy.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 336
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 24 dub 2020, 22:28

jejinka píše:
10 dub 2020, 16:26
Za mě dobrá nabídka a na zbytek investic ji využiji. Jinak jak jsem tu psala, že všechno padlo do late, tak ano, ale oproti třeba Lendermarketu každý týden nějakou nezanedbatelnou částku vraceli a už mám tak polovinu zpět.
Dear investor,
Crisis is not only a problem. It is a new opportunity!

Thank you once again for choosing PeerBerry for your passive earnings. We promise, we will not let your trust in us to go down.

We understand that any crisis can bring some worries, but at the same time it is the additional opportunities. Let's not miss them!

Our partners Aventus Group and Gofingo Group see that in their countries of presence their regular clients have an increased demand for loans and there is a real opportunity to lend them money on the best conditions without a serious increase in risk. This means that both, PeerBerry partners and you - our investors, have a real opportunity to earn extra money using this rare situation that has arisen due to this crisis.

For this reason, we offer you + 1.5% higher interest rate to all your current balance on PeerBerry and all your new investments in April, fixing this profitability for 1 year. Please let us know if our offer motivates you and we will apply you a higher interest rate on the day we receive your confirmation by email.

In addition, it is important to note that you can invest in loans even of one-week duration and get your investment back, on the same day when you need money again.

This crisis will end quite soon, as in Europe already there are positive signs foreshadowing the light at the end of the tunnel. It is very likely that interest rates on investments in P2P loans will fall in the future after international markets stabilize. So, let's use the opportunities to earn higher ROI together now.

Thanks again for your trust. You can always contact me directly:
+370 656 29 992, arunas@peerberry.com

Best wishes,
Arūnas Lekavičius
CEO | PeerBerry

Vzhledem k navazující diskuzi - odcituji, co by tam zaráželo mě:
"Our partners Aventus Group and Gofingo Group see that in their countries of presence their regular clients have an increased demand for loans and there is a real opportunity to lend them money on the best conditions without a serious increase in risk. This means that both, PeerBerry partners and you - our investors, have a real opportunity to earn extra money using this rare situation that has arisen due to this crisis."

Že by teď nerostlo riziko se mi moc nezdá... A pokud ano, tak se PerrBerry nějak záhadně podařilo vybruslit z trojúhleníku výnos-riziko-likvidita.

"This crisis will end quite soon, ..."
Co zásadního se změnilo, že je to vede k tomuto vyjádření? Tedy kromě omezení sociálního kontaktu s dosti citelným dopadem na ekonomiky?

Ale s platformou nic společného nemám, takže spíš jen nezaujatý externí pohled...
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

jejinka
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 24 dub 2020, 23:33

To se dá chápat jednoduše tak, že banky zpřísnily podmínky pro poskytování úvěrů, více bonitních klientů zbude pro nebankovky, to vyváží další rizika= celkový rizikový náklad zůstává stejný

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 25 dub 2020, 00:19

jejinka píše:
24 dub 2020, 23:33
To se dá chápat jednoduše tak, že banky zpřísnily podmínky pro poskytování úvěrů, více bonitních klientů zbude pro nebankovky, to vyváží další rizika= celkový rizikový náklad zůstává stejný
Kdybych slovíčkařil, tak se odvolám na v mailu zmiňované "regular clients", což by asi neodpovídalo klientům odmítnutých bankami. Ale hlavně - slovíčkařit nechci.
Nicméně "dá se chápat" mi za daných okolností přijde jako celkem odvážná premisa. Ale jak jsem psal, ode mě je to letmý pohled zvenku, takže třeba nemám dostatek informací. A možné vysvětlení to je, byť se k němu nekloním.
Mám zkušenosti s:
---
---

jejinka
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 25 dub 2020, 00:58

"dá se chápat" není premisa. Premisa je to, že na nebankovky zbudou bonitnější klienti.

Faktem je, že Peerberry a jeho LO šlapou nejlépe ze všech platforem, na kterých investuji. Zvládli dobře krizovou komunikaci, poskytli nějaká relevantní data. Subjektivně zde pociťuji nejmenší riziko.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 25 dub 2020, 12:48

jejinka píše:
25 dub 2020, 00:58
"dá se chápat" není premisa. Premisa je to, že na nebankovky zbudou bonitnější klienti.

Faktem je, že Peerberry a jeho LO šlapou nejlépe ze všech platforem, na kterých investuji. Zvládli dobře krizovou komunikaci, poskytli nějaká relevantní data. Subjektivně zde pociťuji nejmenší riziko.
:o)
Ano máš pravdu. Inu pozdní hodina. A nebo spíš fakt, že z mozku začínám mít solidní řezanku.
Čas ukáže :o).
Mám zkušenosti s:
---
---

jejinka
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 21 kvě 2020, 21:05

https://peerberry.com/blog/aventus-grou ... 0interview

Ať je článek třeba jen součást PR, faktem je, že Peerberry a Aventus opravdu jako jedni z mála udrželi důvěru mou (a podle čísel srovnávajících jednotlivé P2P platformy i mnoha dalších investorů). Dostávají všem svým závazkům bez sebemenšího opoždění, příkladně komunikují, poskytují často aktualizovaná data o základních ekonomických údajích skupiny.

+++ Jediná platforma a LO, kde jsem výrazně navýšila investici a mám v ně důvěru +++

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 440
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 22 kvě 2020, 10:24

Hmm já jsem si dřív udělal registraci na celkem dost platforem (12-15), abych byl v obraze, kvůli newsletterům a viděl uživatelské prostředí, nabídku...

Krátce po první vlně paniky mi z Peerberry volali, že aktuálně nabízí vyšší výnos a kdybych chtěl tak si mám říct o podklady, že mi je klidně zašlou (týpek na mě asi zapomněl, ale snaha se cení). V tu chvíli mi přišlo, že obvolat investory, při té příležitosti se jich zeptat na názor je vlastně elementární věc, ale moc se to už dnes nenosí. Volali mi akorát v počátcích Mintosu. Ne všude člověk vyplňuje telefon.. ale ostatní nabídky po emailu vlastně jaksi zapadly, ani jsem si je nenašel čas přečíst. Takže pokud si dali jako jedni z mála práci a obvolali co se dalo, chápu že z toho vychází relativně se ctí.

Odpovědět