Twino - investoři

.
web: www.twino.eu
Odpovědět
Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 136
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od Saraph » 12 črc 2016, 07:27

Díky moc za vyčerpávající odpověď. Moje portfolio na Twino bylo do tohoto dne kompletně 13% a myslím, že pár těch jednoměsíčních si tam tedy přidám. ;)

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 12 črc 2016, 19:54

Tak prý od dneška začnou vystavovat půjčky bez buyback guarantee. Ještě tam nejsou, nebo jen rychle zmizely? :D

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 12 črc 2016, 20:29

Řekl bych, že je ještě nepřidávali - i když systém už připravený mají. Jen jsem zkontroloval Auto Invest, jestli je vše v pořádku a jsem zvědavý na ten výnos. Osobně se ale do půjček bez garance investovat nechystám.

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 12 črc 2016, 20:40

Zrovna dnes ráno jsem si tam nechal poslat peníze a k mému překvapení ten den, kdy se to děje, je zrovna dnes. Teď tam mám nějakých 150€ k dispozici, tak jsem si tam předběžně po 50€ nastavil 3 autoinvesty:

guarantee + A od 14,5 %
guarantee + A + B od 15 %
guarantee + A + B + C od 15,5 %

To jsem zvědav, jak to nastavili. ;)

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 13 črc 2016, 08:59

Hmm.. C - Interest 39,58% a Expected return 16%.

To vypadá na obří pravděpodobnost defaultu. :roll: Očekával bych více informací o dlužníkovi než 5 řádků a taky by mě zajímalo co se děje dále s úvěrem při nesplácení.
Přílohy
polskepujcky.PNG
polskepujcky.PNG (10.51 KiB) Zobrazeno 3012 x

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 13 črc 2016, 09:41

No jako nevím nevím no. Je to super, ale samozřejmě to vzbuzuje pochyby.

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 13 črc 2016, 09:51

Že z úroku 39 % „očekávají“ jen 16 %, to taky nezní moc povzbudivě. No, nějak jsem to tam zkusil diversifikovat, tak snad to v průměru vydělá.

sollar
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 71
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sollar » 13 črc 2016, 21:55

Tak jsem se trochu porozhlédl po TWINU a udělal jsem si takový malý závěr.
Buyback úrok 13% je hezký ,ale jsou to jen půjčky z Gruzie, Polsko a Dánsko jsou za 10% .
Lotyšské úvěry v nabídce žádné nejsou.Úvěry bez odkupu jsou jen (zatím) z Polska .
Nevypadá to na pořádnou diversifikaci a chybí popis dlužníka. Já bych takhle do nezajištěných půjček asi neinvestoval.
Napadla mě jedna myšlenka.... Nebudou teď raději zveřejňovat jen úvěry bez odkupů?
Určitě to bude výhodnější pro TWINO ,ale je to krok zpět.
PS: Bude zajímavé sledovat prodej těchto opožděných úvěrů.

Mirinda78
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda78 » 02 srp 2016, 19:27

Zdravím všechny investory a chtěl jsem se zeptat, jak jste převedli peníze na svůj twino účet (lépe řečeno z jakého účtu). Při mém dotazu mi odpověděli, že účet musí nést při prvotním vkladu mé jméno a já mám eura uloženy u Roklenu, kdy účet patří Roklenu a variabilní symbol je moje ID.
Jak tedy nejlépe (nejlevněji) převést peníze do Twino.eu ?

Díky

sollar
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sollar » 02 srp 2016, 22:44

Mirinda78 píše: já mám eura uloženy u Roklenu, kdy účet patří Roklenu a variabilní symbol je moje ID.

Díky
Nejlépe bude převést minimální částku z korunového účtu do TWINA a potom můžeš převádět i z ROKLENU.
Já mám zkušenost z MINTOSU. Po min. převodu jsem peníze převáděl z transferwise.com. Chtějí to kvůli identifikaci.

Na Twinu nejsem,ale mělo by to tak být. Třeba mě někdo povolanější opraví. Díky za tip na RoklenFX.

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 03 srp 2016, 07:53

Mirinda78 píše:Zdravím všechny investory a chtěl jsem se zeptat, jak jste převedli peníze na svůj twino účet (lépe řečeno z jakého účtu). Při mém dotazu mi odpověděli, že účet musí nést při prvotním vkladu mé jméno a já mám eura uloženy u Roklenu, kdy účet patří Roklenu a variabilní symbol je moje ID.

Díky
Ahoj, jak říká Sollar, skutečně musíš alespoň nějakou částku poslat z toho účtu, na který později plánuješ dělat výběry. Jestli to musí být hned první platba, to nevím, ale odhadoval bych, že ne. Žádnou externí službu jsem zatím nepoužil a peníze jsem poslal z Airbank (tj. připlatil jsem si přibližně 50 haléřů za euro). Co se jména týče, to tam mám, ovšem nikde jsem neviděl zmínku o tom, že by muselo být stejné jako jméno uživatele na platformě.

Jestli úspěšně převedeš peníze z nějaké takové služby, určitě dej vědět. Rád se přiučím.

tomsaer
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomsaer » 03 srp 2016, 07:59

Saraph píše:
Mirinda78 píše:Zdravím všechny investory a chtěl jsem se zeptat, jak jste převedli peníze na svůj twino účet (lépe řečeno z jakého účtu). Při mém dotazu mi odpověděli, že účet musí nést při prvotním vkladu mé jméno a já mám eura uloženy u Roklenu, kdy účet patří Roklenu a variabilní symbol je moje ID.

Díky
Ahoj, jak říká Sollar, skutečně musíš alespoň nějakou částku poslat z toho účtu, na který později plánuješ dělat výběry. Jestli to musí být hned první platba, to nevím, ale odhadoval bych, že ne. Žádnou externí službu jsem zatím nepoužil a peníze jsem poslal z Airbank (tj. připlatil jsem si přibližně 50 haléřů za euro).

Jestli úspěšně převedeš peníze z nějaké takové služby, určitě dej vědět. Rád se přiučím.

Ahoj, ano, musi to byt prvni platba. Respektive nemusi, ale penize poslane z jinych sluzeb (v mem pripade TrasnferWise) se do systemu pripisou az po prijeti platby z osobniho uctu.

T.

Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 141
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Finlord » 03 srp 2016, 12:41

tomsaer píše:
Saraph píše:

Díky
Ahoj, jak říká Sollar, skutečně musíš alespoň nějakou částku poslat z toho účtu, na který později plánuješ dělat výběry. Jestli to musí být hned první platba, to nevím, ale odhadoval bych, že ne. Žádnou externí službu jsem zatím nepoužil a peníze jsem poslal z Airbank (tj. připlatil jsem si přibližně 50 haléřů za euro).

Ahoj, ano, musi to byt prvni platba. Respektive nemusi, ale penize poslane z jinych sluzeb (v mem pripade TrasnferWise) se do systemu pripisou az po prijeti platby z osobniho uctu.

T.
My eura raději vždy posíláme z osobního účtu, který máme ve FIO. SEPA platba nás stojí 20 kč. Jsou i banky s nulovým SEPA poplatkem, ale my už jsme si na FIO zvykli a ty převody zas tak často neděláme :-).
Transferwise používáme na převody do UK. Pozor, posílání liber není SEPA platba, takže poplatky u bank jsou výrazně vyšší (mezinárodní platby). Proto používáme ten TW.

Nás postup:
máme CZK, chceme poslat EUR:
zkonvertujeme u Valuto (to bohužel končí) anebo u Roklen koruny do EUR a pošleme si to na Fio účet. Z něj pak posíláme eura na platformy.

máme CZK (nebo EUR), chceme poslat GBP:
použijeme TransferWise, kam pošleme peníze v CZK nebo EUR, TW to zkonvertuje a odešle na místo určení. Britské platformy většinou TW podporují.

Nicméně TW má procentuální poplatek, české banky mají u mezinárodních plateb fixní poplatek. To znamená, že od určitého odesílaného objemu (tak od 5 000 GBP výše), pak může být výhodnější napřímo poslat peníze z osobního librového účtu (ten ve Fiu taky zdarma držíme, i když jsme ho zatím nevyužili). Nejlepší je hodit si ty poplatky do excelu a srovnat varianty u konkrétní banky.

A rozhodně platí pravidlo, že je dobré různé převody co nejvíce omezit, ať se zbytečně neplatí bankám poplatky :-)

Jednoduchý výpočet: když posíláte třeba 10 000 Kč a při převodu nebo měnové konverzi ztratíte 100 Kč, tak se vaše roční výnosnost sníží o 1 %. A to je velká škoda ;)
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 66
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 07 srp 2016, 00:10

použijeme TransferWise, kam pošleme peníze v CZK nebo EUR, TW to zkonvertuje a odešle na místo určení. Britské platformy většinou TW podporují.
Není i v tomto případě jednoduší to udělat přes RoklenFx (RFX)? Jakože jim poslat min. 1000€, převést do GBP a zadat účet příjemce -> Savingstream .

Když jsem porovnával kolik bych zaplatil u TW nebo RFX pokud bych chtěl ve výsledku např. 1000 liber, tak u TW bych musel zaplatit 1 184€ (5,89€ poplatek included a u RFX 1 181€ - včetně 0.08% marže (1€). Ano rozdíl je to asi zanedbatelný, ale při vyšších částkách už to možná může mít vliv.
Aktivně využívám:
Banky: ČSOB premium, N26, Revolut, Fio
P2P: Mintos,Twino,Lendy,FundingSecure,EstateGuru,Moneything,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Ostatní: Fundlift, Degiro, Fio e-broker

Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Finlord » 09 srp 2016, 13:22

doonio píše:
Není i v tomto případě jednoduší to udělat přes RoklenFx (RFX)? Jakože jim poslat min. 1000€, převést do GBP a zadat účet příjemce -> Savingstream .

Když jsem porovnával kolik bych zaplatil u TW nebo RFX pokud bych chtěl ve výsledku např. 1000 liber, tak u TW bych musel zaplatit 1 184€ (5,89€ poplatek included a u RFX 1 181€ - včetně 0.08% marže (1€). Ano rozdíl je to asi zanedbatelný, ale při vyšších částkách už to možná může mít vliv.
To jsme nezkoušeli. Principialně by to mohlo být schodné (cesta peněz je stejná). Problém je v tom, že nevíme, jestli britské paltformy podporují příjem od Roklenu. Důvodem jsou opatření proti praní špinavých peněz. Taky se nám někde stalo, že platforma nepřijímala ani Transferwise a jedninou možností bylo poslat napřímo z osobního účtu. Pošleme dotaz na podporu SS a uvidíme :-)
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/

Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Finlord » 09 srp 2016, 22:15

Finlord píše:
doonio píše:

To jsme nezkoušeli. Principialně by to mohlo být schodné (cesta peněz je stejná). Problém je v tom, že nevíme, jestli britské paltformy podporují příjem od Roklenu. Důvodem jsou opatření proti praní špinavých peněz. Taky se nám někde stalo, že platforma nepřijímala ani Transferwise a jedninou možností bylo poslat napřímo z osobního účtu. Pošleme dotaz na podporu SS a uvidíme :-)

Tak jsme odpověď získali: "We allow our international investors to use other transfer services however, SavingStream will always use TransferWise for repayments back to them."

Použití Roklenu pro převod peněz na SavingStream by podle všeho mělo být OK.

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 20 srp 2016, 10:19

Na Twinu se díky těm nezajištěným půjčkám docela daří. Snad to takhle vydrží. Jak je vidět v tom prostředním obdélníku, tvoří nějakých 36,56 % mého portfolia. Když to po zbytek měsíce půjde takhle dále, budu tam mít přes 2 % měsíční výnos jak nic. ;)
Přílohy
twino.png
twino.png (24.09 KiB) Zobrazeno 2822 x

sollar
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sollar » 20 srp 2016, 10:56

Držím palce, ať se to portfólio drží.... Mě postupem času přibývá počet zesplatněných půjček na Benefi ...viz. můj příspěvek na Benefi.
Dal jsem to sem pro porovnání...aktuálně 11,14 % ;)

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 20 srp 2016, 13:04

To číslo vypadá hezky. Jakou máš strategii ohledně úvěrů bez garance? Budeš dokupovat úvěry s garancí a držet to v nějakém rozumném poměru? Na seznamu vidím, že to asi bude většina se splatností 12+ měsíců. Tam bych si tipl, že poznáš až po čase, jestli to za to stojí, ale statistika snad stojí na tvé straně :). Držím palce, ať to jde!

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 20 srp 2016, 16:48

Chtěl jsem pro začátek držet přibližně takovýto poměr, aby to zajištěné půjčky stále táhly dopředu. Možná přidám ještě několik nezajištěných, ale nejspíš s nimi nepůjdu přes 50 % celého portfolia. Mám B i C půjčky, těch C o něco málo víc. V ničem nemám víc než 10€, aby to vydělávalo spíše jako index Twina. Jinak u každé nezajištěné se samozřejmě koukám, jaký má ten člověk věk (nikdy nejdu přes 50), a jak je dobrý jeho poměr příjmů a výdajů.

Oprava: Půjček C mám o něco málo víc než B, nikoliv naopak.

Odpovědět