Lendy / Saving Stream

K diskusím: Bondora; Bulkestate; Envestio; Fundingsecure; Grupeer; Housers; Lendy/Saving Stream; Lendermarket; Moncera; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
Odpovědět
doonio
Gold pen
Gold pen
Reputace: 273
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od doonio » 12 lis 2019, 14:04

Jak psal Joshua, u mě zatím také nic nevymohli a řešit to zatím nebudu, strávil bych nad tím mládí a ještě docela dost peněz, má to být přeloženo do angličtiny a ještě se štemplem. Není nikde uvedeno, že to musí být do XXX, takže uvidíme, jak bude vymáhání probíhat. Nevím proč nemohou použít už ty dokumenty co jsme jim kdysi poslali, jako mají v tom solidní bordel, nehledě na GDPR, moje kopie OP tam někde lítá v UK a chtějí další a další.
Joshua píše:
06 lis 2019, 12:44
Nikituska píše:
06 lis 2019, 12:37
Dokud mi nevymůžou nějaké rozumné peníze, tak na ně prdím a do té doby jim to snad někdo napadne...
Ano, potvrzuji... také mi to přišlo. A také to množství informací a formu doručení považuji za neadekvátní. Mám v defaultu nějakých 800 liber a i kdyby se optimisticky vzato vymohla třetina, přemýšlím zda má smysl kvůli tomu vynakládat takové úsilí.
Souhlas, pokud se mi vrátí 50% z toho co mi tam visí, tak na to z vysoka ****, pokud víc, už to možná bude stát za to úsilí.
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

mullah
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mullah » 20 lis 2019, 18:20

Podarilo sa vám niekomu prejsť AML procesom ? Pokiaľ áno, odkiaľ ste získali kópiu dokladov s overením v angličtine ?

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 34
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lukipeer » 22 lis 2019, 11:19

mullah píše:
20 lis 2019, 18:20
Podarilo sa vám niekomu prejsť AML procesom ? Pokiaľ áno, odkiaľ ste získali kópiu dokladov s overením v angličtine ?
Ověření dokumentů v angličtině by měli dělat notáři. Ale netuším jak je to s ověřením dokladů totožnosti, když je to výslovně zákonem zakázáno (viz můj příspěvek výše).
Každopádně jsem se asi radovat předčasně. Poté co mi povolili výběry, tak už mám účet zase zablokovaný :( . Bohužel místo abych vybral hned zůstatek, tak jsem čekal, až se tento týden uvolní peníze z dalších 2 půjček, a takhle to dopadlo :twisted:
Naposledy upravil(a) lukipeer dne 25 lis 2019, 07:51, celkem upraveno 1 x.

investor885
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od investor885 » 24 lis 2019, 22:29

Joshua píše:
08 lis 2019, 15:02
Z FB skupiny P2P investoři. Mohlo by se někomu hodit.
Taky jsem mel zablokovany vybery, dnes rano jsem jim sam napsal, jestli to nemuzou vyresit, ze sem KYC delal uz kdysi davno pro Lendy (tusim, ze sem jim nejake foto posilal) a pred chvilkou mi odepsali, ze mam vybery povoleny. A nic po mne nechteji.
Psal sem na emaily: ‘lendy.restructuring@rsmuk. com’ a ‘support@lendysupport.zendesk. com’, ktere u mne na blogu poradil jeden ze ctenaru, kteremu to taky takto proslo:
https://www.vodnici. net/2019/11/p2p-investovani-mesicni-sumarizace-rijen-2019/ (diskuse)
Odpovedeli toto:
Customer Support (Lendy Ltd)
Nov 8, 10:50 GMT
Dear Ludek
Thank you for your email.
I can confirm that the withdrawal facility is active on your account.
Thank .you for your patience in this matter.
Kind regards,
The Lendy Customer Support Team
Lendy Limited (In Administration)
Postup otestuji a dám sem vědět.
Zkusil jsem jim tam take napsat, ale dostal jsem zamitajici odpoved:
It is a requirement that we require the original certified copies to be able to meet Anti Money Laundering laws and regulation in the EEA/EU. As Lendy in now in administration any previously provided electronic documents cannot be used in this process.
Investor na několika různých platformách.
Autor webu www.p2folio.cz

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda78 » 29 lis 2019, 23:31

Zdarec,

předpokládám, že zpět dostanu cca 200 GBP (zatím k výběru 0 GBP), ale nenechám těm smraďochům ani penci. Pokud jsem pochopil správně, budou požadovat úředně ověřený doklad totožnosti, což u nás nedovoluje zákon. Nikdo nám neověří kopii občanky, řidičáku, pasu atd. (natož v angličtině).
Tohle jim musíme sdělit e-mailem nebo telefonicky, ať najdou jiné řešení...

Výpis z bank.účtu, elektřiny, tepla nebo služeb apod. jako důkaz adresy je třeba mít v angličtině s razítkem vidimace, u kterého nesmí chybět tyto detaily:
The certification must state: "I confirm this is a true copy of the original";
The name of the person certifying the document
Their signature
Their occupation
Their contact details (address and telephone number)
Their qualification/status

EDIT: Skvělý tip od jejinky, mullaha- Existuje možnost nechat si poslat fakturu za služby/energie v angličtině; platí to i u výpisu z banky (např. Revolut, N26, sám jsem si teď vyzkoušel Transferwise), ať nemusíte platit překlad od 400 Kč za normostranu.

Adresa pro zaslání ověřených dokumentů je následující:

AML (International) Verification Team,
Lendy Ltd c/o Shoosmiths,
Forum 5, Parkway,
Whiteley,
Fareham
PO15 7PA
United Kingdom

Vidimaci provádí nejen notáři, ale i pracovníci na poště (czech point), obecním úřadu. Cena je 30 Kč za A4.

PROSBA:

Pokud někdo z Vás úspěšně projde KYC+AML ověřením, uveďte zde na fóru podrobnosti, podělte se se zkušenostmi, mnoho lidí to ocení... Co, kde, jakým způsobem ověřit a kam poslat, aby vše klaplo.

Díky
Mike
Naposledy upravil(a) Mirinda78 dne 30 lis 2019, 12:23, celkem upraveno 3 x.

jejinka
Gold pen
Gold pen
Reputace: 482
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 30 lis 2019, 10:11

Nestačil by jim originál nějaké faktury za služby/energie v angličtině? U některých dodavatelů mám možnost si nechat zasílat faktury v AJ. Jen takový tip. Nijak jsem vlákno nepročítala, tak třeba je to mimo.

mullah
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mullah » 30 lis 2019, 10:17

Mal by stačiť výpis z účtu Revolut alebo N26, ten je rovno v angličtine.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

doonio
Gold pen
Gold pen
Reputace: 273
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 30 lis 2019, 16:19

No já jim asi zatím nic posílat nebudu, uvidím až co se mi vymůže zpět..z toho emailu z včerejška taky nejsem nadšenej..všechny ty moje úvěry jsou samozřejmě v Modelu 2, tzn. ostrouhám hodně a když bych měl velkou kliku a dostal z toho těch defaultů 50%, tak stále váhám jestli se mi vyplatí dělat takové ptákoviny a něco jim posílat (ještě poštou)...Když jsme všichni to již jednou posílali Lendy.
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lukipeer » 03 pro 2019, 16:39

doonio píše:
30 lis 2019, 16:19
No já jim asi zatím nic posílat nebudu, uvidím až co se mi vymůže zpět..z toho emailu z včerejška taky nejsem nadšenej..všechny ty moje úvěry jsou samozřejmě v Modelu 2, tzn. ostrouhám hodně a když bych měl velkou kliku a dostal z toho těch defaultů 50%, tak stále váhám jestli se mi vyplatí dělat takové ptákoviny a něco jim posílat (ještě poštou)...Když jsme všichni to již jednou posílali Lendy.
Podle mě jsou půjčky v modelu 2 lepší než v modelu 1. Jestli jsem to správně pochopil, tak v modelu 2 jsme půjčovali konkrétnímu dlužníkovi, Lendy bylo pouze zprostředkovatel, zatímco v modelu 1 jsme půjčovali Lendy a z případného výnosu se budeme dělit s ostatními věřiteli.

Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 214
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 12 pro 2019, 12:03

Hele tak 121 liber mi úspěšně přistálo na bankovním účtu, takže to vypadá, že výběry nepoužitých peněz fungují. Ještě tam mám „zainvestovaných“ 1127 liber - s těmi nic neudělám.

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lukipeer » 12 pro 2019, 13:10

Saraph píše:
12 pro 2019, 12:03
Hele tak 121 liber mi úspěšně přistálo na bankovním účtu, takže to vypadá, že výběry nepoužitých peněz fungují. Ještě tam mám „zainvestovaných“ 1127 liber - s těmi nic neudělám.
A prošel jsi tou jejích verifikací nebo ti umožnili výběr bez zaslání ověřených dokumentů?

Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 214
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 15 pro 2019, 02:15

lukipeer píše:
12 pro 2019, 13:10
Saraph píše:
12 pro 2019, 12:03
A prošel jsi tou jejích verifikací nebo ti umožnili výběr bez zaslání ověřených dokumentů?
Hele nic dodatečného jsem nědělal. Jestli jsem někdy dělal nějakou verifikaci, což už si fakt nepamatuju, tak to muselo být dáááávno - ještě před tímhle jejich krachem.

Nikituska
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 76
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nikituska » 18 pro 2019, 13:30

Je tady vlastně někdo, kdo prošel AML ověřením u Administrátorů? Příjde mi, že tady máme jen šťastlivce Sarapha a zbytek čekáme, až vyměknou :D

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lukipeer » 18 pro 2019, 14:10

Nikituska píše:
18 pro 2019, 13:30
Je tady vlastně někdo, kdo prošel AML ověřením u Administrátorů? Příjde mi, že tady máme jen šťastlivce Sarapha a zbytek čekáme, až vyměknou :D
To bych taky rád věděl. Nejdřív mi účet uvolnili, s výběrem jsem ale otálel, pak mi ho zase zablokovali s požadavkem za zaslání dokumentů. Tak jsem jim je zaslal, načež jsem zas mohl vybírat, čehož jsem využil, ale už týden čekám a nic. Od Lendy mi přišlo pouze potvrzení žádosti o výběr, jinak nic. Z komentáře od Sarapha jsem usoudil, že to uvolnili všem mezinárodním investorům, a že jsem tam dokumenty zasílal zbytečně, ale asi jsem se mýlil Je tady ještě někdo, kromě Sarapha, kdo může vybírat?

mullah
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mullah » 18 pro 2019, 16:42

Ano, ja som presiel uspesne AML. Prave dnes mi povolili vybery, uvidime kedy dostanem peniaze...

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lukipeer » 18 pro 2019, 16:55

mullah píše:
18 pro 2019, 16:42
Ano, ja som presiel uspesne AML. Prave dnes mi povolili vybery, uvidime kedy dostanem peniaze...
A poslali ti o tom nějaký mail nebo ti jen uvolnili účet?

mullah
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mullah » 18 pro 2019, 17:20

lukipeer píše:
18 pro 2019, 16:55
mullah píše:
18 pro 2019, 16:42
A poslali ti o tom nějaký mail nebo ti jen uvolnili účet?
Nič mi neposlali. Potom ako som im odoslal dokumenty začal som pravidelne kontrolovať ich stránku a po pár dňoch bolo to uvolnené pre medzinárodne výbery. Následne som ešte chvíľu bojoval, aby uvolnili aj domáce (mám Revolut), a dnes sa to konečne podarilo.

Nikituska
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 76
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nikituska » 18 pro 2019, 17:47

A to jsi jim opravdu posílal všechny ty úředně přeložené a ověřené dokumenty? Na kolik to prosimtě celé cca vyšlo?

mullah
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mullah » 18 pro 2019, 18:00

Nikituska píše:
18 pro 2019, 17:47
A to jsi jim opravdu posílal všechny ty úředně přeložené a ověřené dokumenty? Na kolik to prosimtě celé cca vyšlo?
Čiastočne som ich ukecal ;) Vysvetlil som im, že na Slovensku podľa zákona overiť dokument môže len notár, a ten, tiež podľa zákona, môže overenie napísať len v slovenčine. Keby som dal to overenie úradne preložiť do angličtiny, tak v tom preklade by sa vôbec nemusela vyskytnúť tá presná formulácia ktorú požadujú, lebo prekladateľ musí doslova preložiť to čo je napísané v slovenčine. Chcelo to pár mailov, ale akceptovali to. Že vraj ako výnimku ;) Takže dal som úradne overiť kópiu pasu - takto aspoň samotný dokument mali aj v angličtine. K tomu som pridal aj link na webovu stránku notárskej komory, kde boli všetky údaje o notárovi. Potvrdenie adresy bolo jednoduché - poslal som vytlačený výpis z účtu v Revolute, ten je rovno v angličtine. Takže stalo ma to dokopy len pár Euro za notára a poštovné. Ak chceš použiť rovnaký postup, tak odporúčam tiež si to najskôr s nimi vykomunikovať mailom.

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lukipeer » 19 pro 2019, 12:21

Já se s tím nemazlil. V mailu od Lendy uvádějí široký okruh lidí, kteří můžou ověřovat (lékař, zubař, účetní, úředník...), tak jsem toho využil a oslovil jsem známého, co má nějaké razítko, a ten mi to "ověřil". Uvedl tam tu povinnou formulaci, dal na sebe kontakt, orazil a podepsal. Vybral jsem dokumenty v angličtině, abych nemusel nic překládat, takže mě to stálo láhev vína a poštovné :). Peníze mi dneska přišly na účet!

Odpovědět