Půjčka na P2P investici?

Všeobecná diskuze o P2P půjčkách.
Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčka na P2P investici?

Příspěvek od sollar » 22 srp 2016, 20:53

Saraph píše:Taky ani nevím, jestli je potřeba něco ohledně daní dělat sám, nebo jestli to vyřeší třeba platforma při výběru. Jestli jste k tomuhle někdo něco zjišťoval, určitě sem s tím.
Pracuji právě na novém tématu o daních.... minulý rok jsem už danilP2P a jinak je to stejné(skoro) jako dividendy ze zahraničí...

tomsaer
Příspěvky: 16
Registrován: 20 črc 2016, 11:21
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčka na P2P investici?

Příspěvek od tomsaer » 07 říj 2016, 09:46

Martavas píše:Příspěvek smazán
Ach jo, uz je to tady :( Hlavne nezapomenou udelat v reklamnim postu aspon jednu hrubku - je to pak prirozenejsi, ze? ;) :evil:

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčka na P2P investici?

Příspěvek od Saraph » 07 říj 2016, 12:48

Tak to jsem nestihl. :D

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčka na P2P investici?

Příspěvek od Jan » 21 lis 2016, 18:10

V souvislosti s tématem mě napadla jedna myšlenka - a sice půjčka v cizí měně (EUR) a investice v CZK. Výpůjční EUR sazby jsou/měly by být podobné CZK a vzhledem k plánovanému ukončení měnového závazku ze strany ČNB by tak pravděpodobně vznikl jistý bonusový zisk. Otázka je možnost investice v CZK.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčka na P2P investici?

Příspěvek od sollar » 21 lis 2016, 22:14

Zajímavý nápad Honzo :idea: .
Teď mě v rychlosti napadá Žlutý meloun. ;)
Kolik by asi byl úrok??? Hmmm
Ani bych to neviděl jako velkou spekulaci.....

Edit: Meloun - Úrokové sazby se v případě bonitních žadatelů pohybují od 5,9 % p.a. do 9,6 % p.a. + žadatelé platí poplatek 2,9 - 6,0 % ze sumy zrealizované půjčky.
Není to tak MELOUNOVÉ :lol:

Máte jiný nápad ???

PS:Nějak tak spekulovali Maďaři.

kolibrik
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 78
Registrován: 21 říj 2016, 10:45
Reputace: 10

Re: Půjčka na P2P investici?

Příspěvek od kolibrik » 22 lis 2016, 16:39

zdravim,
neco podobneho jsem ze zvedavosti realizoval, zajima me totiz jak budu fungovat pri pouziti cizich penez. parametry jsou nasledujici:
uver 500 000 CZK za 6.7% p.a. rozdeleno na dily a investovano v EUR za prumerny urok cca 13.2%.
Po ctvrt roce jsem cca 3 500 CZK v plusu. a to jeste splatky hradim z prijmu ktere jsou v CZK. pokud bych kazdy mesic stahoval penize na splatku byl bych odhadem nekde na kladne 0.
tudiz dle meho nazoru ani pri polovicnim uroku se takova akce nevyplati a svuj pokus do konce roku ukoncim a pojedu pouze s vlastnimi penezi.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčka na P2P investici?

Příspěvek od Jan » 22 lis 2016, 17:31

...
Shodou okolností jsem narazil na další zajímavou (respektive výhodnější, než dříve zmiňované) možnost - a sice úvěry jištěné nemovitostí. Ať už se jim říká Americká hypotéka, neúčelová hypotéka, ... . Sazby jsou od cca 2,5% do 5% p.a..
Což kdyby navíc bylo v EUR, jak jsem psal výše... Ale zase se jedná o produkty s dlouhodobou splatností obdobně jako hypotéky a jsou tam nějaká omezení předčasného splacení, takže efekt posílení koruny vůči EUR je diskutabilní.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Petr666
Příspěvky: 12
Registrován: 29 říj 2016, 09:53
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčka na P2P investici?

Příspěvek od Petr666 » 22 lis 2016, 21:35

Někdo si takhle na Zonky( nepamatuji, jestli bylo úplně přesně tak) dal žádost o půjčku, že je součatně investorem na Zonky, vzal si za nízký úrok s tím, že bude investovat (nevím už jistě jestli tam napsal, že na Zonky) a lidi ho sice v dotazech prali dost, ale vybral to.
Takže jestli máte někdo žaludek zkuste to. ;)

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčka na P2P investici?

Příspěvek od Saraph » 22 lis 2016, 22:35

Petr666 píše:Někdo si takhle na Zonky( nepamatuji, jestli bylo úplně přesně tak) dal žádost o půjčku, že je součatně investorem na Zonky, vzal si za nízký úrok s tím, že bude investovat (nevím už jistě jestli tam napsal, že na Zonky) a lidi ho sice v dotazech prali dost, ale vybral to.
Takže jestli máte někdo žaludek zkuste to. ;)
No já úplně nevím, jak bych jim dokázal, že ten likvidní majetek vlastním (abych dostal ty 4 %). Těžko říct, jestli ho skutečně vlastním, ale to už je jiné téma. :lol:

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčka na P2P investici?

Příspěvek od Saraph » 11 kvě 2019, 13:33

Napadlo mě trochu oživit toto téma v době, kdy Moneta nabízí půjčky za 4 %, Zonky se stáhlo na minimální úrok 3 % (+2 % jednorázový poplatek) a ostatní banky normalizovaly své půjčky kolem 5 % p.a. (většinou za předpokladu řádného splácení - úrok je třeba 8 % a na konci vám to „vrátí“). Už u známějších bank prakticky neexistuje úrok přes 7 %, jak tomu bylo ještě cca. před rokem.

Proto se ptám, jaký máte nyní pohled na půjčení si za účelem reinvestování této částky? Přemýšleli jste o tom, nebo třeba i něco takového podnikli?

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčka na P2P investici?

Příspěvek od Jan » 11 kvě 2019, 22:02

Saraph píše:
11 kvě 2019, 13:33
Napadlo mě trochu oživit toto téma v době, kdy Moneta nabízí půjčky za 4 %, Zonky se stáhlo na minimální úrok 3 % (+2 % jednorázový poplatek) a ostatní banky normalizovaly své půjčky kolem 5 % p.a. (většinou za předpokladu řádného splácení - úrok je třeba 8 % a na konci vám to „vrátí“). Už u známějších bank prakticky neexistuje úrok přes 7 %, jak tomu bylo ještě cca. před rokem.

Proto se ptám, jaký máte nyní pohled na půjčení si za účelem reinvestování této částky? Přemýšleli jste o tom, nebo třeba i něco takového podnikli?
Pohled je takový, že v tuto chvíli o tom neuvažuji. V podstatě nevidím důvod/nechce se mi to řešit.
Řekněme, že půjčka bude za 5%pa, měnové zajištění za 2%pa, výnos na Mintosu 14%pa. Tedy okno je 7%. Pokud se ovšem vrátí časy nedávno minulé, bude výnos na Mintosu 11%, tak okno už jsou jen 4%. Pokud bude portfolio šířeji diverzifikované, bude výnos zřejmě o něco nižší než těch 14/11%pa.
Pokud bude výnos akce 4%pa - 7%pa, po zdanění to bude cca 3,5%pa - 6%pa, mínus chlup % za převod. Otázka je, jestli takový výnos stojí za věnovaný čas a případný stres. V podstatě to je na pokrytí ztrát, pokud by nedostál svým závazkům 1 poskytovatel z 20 (nehledě na to, že při 20 poskytovatelích bude výnos zřejmě ještě níž, další otázka je pak důvěryhodnost).

Další otázka je pak makroekonomické pozadí, kde se také obávám, že nás čekají turbulentnější časy.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

marek.k
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 201
Registrován: 21 led 2019, 17:18
Reputace: 127
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčka na P2P investici?

Příspěvek od marek.k » 13 črc 2019, 09:07

Saraph píše:
11 kvě 2019, 13:33
Napadlo mě trochu oživit toto téma v době, kdy Moneta nabízí půjčky za 4 %, Zonky se stáhlo na minimální úrok 3 % (+2 % jednorázový poplatek) a ostatní banky normalizovaly své půjčky kolem 5 % p.a. (většinou za předpokladu řádného splácení - úrok je třeba 8 % a na konci vám to „vrátí“). Už u známějších bank prakticky neexistuje úrok přes 7 %, jak tomu bylo ještě cca. před rokem.

Proto se ptám, jaký máte nyní pohled na půjčení si za účelem reinvestování této částky? Přemýšleli jste o tom, nebo třeba i něco takového podnikli?
Přiznám se, že o tomto uvažuji. Dokonce jsem si vzal dvě malé půjčky od Zonky a mBank, které jsem skoro obratem splatil. A to jen proto, abych získal jakousi platební historii. Před časem jsem totiž zkoušel získat od Zonky půjčku (právě na investice), ale úrok, který mi nabídli, mě dost šokoval. Právě proto, že jsem žádnou p.historii neměl. Viz můj post v sekci Zonky.

Jinak je to věc k diskuzi. Každý riziko a zisk posuzuje jinak.

Z mé banky můžu mít úrok 4,99, počítej 5%. Zisk na Mintosu cca 13? (a to nebude žádný velký šrot) Jasně, za dva měsíce můžeme být rádi za 8-9%. Měnové zajištění 2%. Otázka zdanění…mno. Ono nucené zlo provádím. Řekněme, že konečný efekt bude 5%? Když vše půjde dobře.

Samozřejmě, nebavím se o milionech, řekněme 500 000,-. Vím, že tu částku získám ze svých budoucích platů (při zachování současných výdajů). Beru to tak, že půjčkou získám onu částku ihned a okamžitě ji mohu investovat. A co je důležité, zisk mohu reinvestovat. Přičemž splátky půjčky platím ze svého platu a nebudu ukrajovat z vydělávajících financí. Nebudu provádět řadu drobných investic každý měsíc (případně co čtvrt/půl roku), ale uskutečním jen jednu. Hned vše vydělává. Při rozdělených investicích můžu mít lepší kurz směny, ale co už. Nemůžu mít všechno 😊

Mohu ztratit zaměstnání, mohou mě v osobním životě potkat věci, které tím či oním způsobem ovlivní mé finanční prostředky… to je právě to individuální posuzování rizika.
Ale… třeba získám od Zonky lepší úrok než v mé bance, třeba se mi podaří investovat za 14-15%, třeba mi přidají a já půjčku splatím dříve za méně peněz. Třeba…

Věnovaný čas tomu všemu? Troufám si odhadnou (vzhledem k tomu, že za sebou už mám zkušenost s podáním žádostí o půjčky u banky i u Zonky, telefonickým rozhovorem, převodem financí na eura, přeposláním na Mintos, přenastavením AI), že „čistý“ čas je 2 hoďky. A to jsem dal i časový polštář. Jinak cca 3-4 dny. Pracovní. Možná 5, protože se jedná o větší částku.

Jsem ochoten toto podstoupit pro zisk cca 5 % ročně? Po dobu cca 3 let? (co splatím onu půjčku) Ano, pokud bych ty peníze našel na chodníku, rád se pro ně ohnu.

A nemusí se jednat o výše zmíněnou částku. I s 200 000,- se dá zahrát divadlo 😊

Vlastně jsem si sám pro sebe sepsal důvody, proč o tomto uvažuji. Co mi uniklo?

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčka na P2P investici?

Příspěvek od Flyboy » 13 črc 2019, 10:59

Máš pravdu, toto se tady řešilo už několikrát. Investovat peníze které sis někde půjčil? To je věc názoru. Je to to samé, jako když si koupíš byt na hypotéku a pronajmeš ho aby ti to splácel nájemce. Pak už je riziko jestli budeš mít solventního nájemce aby ti tam nebydlel půl roku bez placení nájmu a nemohl ses ho zbavit, jestli nepřijde krize a ceny nemovitostí i nájmů nepoletí dolů....
U Mintosu bych řekl že to riziko bude ještě vyšší než v případě koupení takové nemovitosti. Pokud si vezmeš hypotéku tak ti i při nejhorších scénářích zbyde alespoň vybydlený byt kam se přistěhovali noví sousedi (romská 15ti členná rodinka z východního slovenska) a který prodáš za čtvrtinu původní ceny. V případě Mintosu je nejhorší scénář takový, že přijdeš úplně o vše.
Tohle je ale zase vykompenzováno tím, že případný výnos z Mintosu je podstatně vyšší než případný zisk z pronájmu nemovitosti. Ale kdybych se měl vyloženě rozhodnout co z toho zvolit, asi bych vzal tu hypoteku a pronájem (pokud by se mi podařilo levně sehnat hezkou nemovitost samozřejmě) ;)
Osobně zastávám názor, že člověk by měl investovat pouze své peníze o které si může dovolit přijít.
Výnos z těch pár set tisíc je zanedbatelný. Když vezmeš 7% zisk z toho ještě zaplatit daň. Budeš mít výnos možná 5% ročně. Jak sám odhaduješ. Stojí ti to za to riziko a ten čas co do toho budeš muset vkládat?
To by sis musel půjčit miliony abys na tom skutečně vydělal. No a přijít v dnešní sobě o miliony, které sis půjčil to bys pak žil od výplaty k výplate a splácel to roky. Není pro tebe lepší tam těch 200 tisíc raději poslat ze spořícího účtu?

Uživatelský avatar
shareholder
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 104
Registrován: 11 črc 2019, 21:29
Reputace: 132
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčka na P2P investici?

Příspěvek od shareholder » 13 črc 2019, 11:11

Omlouvám se předem za negativistický post, sám nemám rád lidi co kolem sebe křičí "krize, propad", na druhou stranu myslím, že to tu prostě musí zaznít (a od mnohých již zaznělo)....
Mohu ztratit zaměstnání, mohou mě v osobním životě potkat věci, které tím či oním způsobem ovlivní mé finanční prostředky… to je právě to individuální posuzování rizika.
Jasně, každý má toleranci rizika jinou o tom žádná, nicméně je potřeba myslet na globální rizika - Trumpovi a Číňanům jebne, k tomu se třeba vyhrotí záliv (Írán) a spouštěč recese nebo alespoň velké korekce je na světě. No a teď si vezměme co by se za této situace stalo, pokud by jeden z větších poskytovatelů zkrachoval (např. Mogo), případně spadl na žebříčku někam do odpadu (takové posuny o desítky bodů už tu byly)...

Ten negativní vliv na cash flow ostatních by imho byl celkem zásadní, jednak by se kvůli horší ekonomické situaci zhoršil podíl nesplácených úvěrů, tzn. více peněz na uspokojení BB Guarantee a k tomu by se hodně lidí sakra zamyslelo nad tím, jestli vůbec/kolik do půjček investovat = úbytek příjmů od investorů, kde se jedná o nezanedbatelné částky.
Vlastně jsem si sám pro sebe sepsal důvody, proč o tomto uvažuji. Co mi uniklo?
No můj osobní názor je ten, že je sakra rozdíl riskovat úspory (o které si každý může asi víceméně dovolit přijít, jakkoli by to bylo nepříjemné), s tím, že v tom nejhorším scénáři, který jsem nastínil výše, jakkoli je možná nepravděpodobný, skončím na 0 a s "čistým štítem" versus situace kdy přijdu o úspory a ještě dlužím bance 200/500 tis.

Kromě toho je dle mého důležité investice dávkovat v čase, nalít jednorázově 200/500tis bych se obával i pokud bych ty peníze třeba měl.

Ale jinak souhlas, každý má svou vlastní toleranci rizika, takže názory se budou lišit ;)
Time in the market beats timing the market

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčka na P2P investici?

Příspěvek od Flyboy » 13 črc 2019, 11:13

Ale jinak odvaha některých lidí skutečně zaslouží obdiv. Já se tam bojím dát víc než 10% svých investic. A někteří mají tolik odvahy že by si na investice do P2P i půjčili ;)

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčka na P2P investici?

Příspěvek od Flyboy » 13 črc 2019, 11:24

shareholder píše:
13 črc 2019, 11:11
Jasně, každý má toleranci rizika jinou o tom žádná, nicméně je potřeba myslet na globální rizika - Trumpovi a Číňanům jebne, k tomu se třeba vyhrotí záliv (Írán) a spouštěč recese nebo alespoň velké korekce je na světě. No a teď si vezměme co by se za této situace stalo, pokud by jeden z větších poskytovatelů zkrachoval (např. Mogo), případně spadl na žebříčku někam do odpadu (takové posuny o desítky bodů už tu byly)...

Ten negativní vliv na cash flow ostatních by imho byl celkem zásadní, jednak by se kvůli horší ekonomické situaci zhoršil podíl nesplácených úvěrů, tzn. více peněz na uspokojení BB Guarantee a k tomu by se hodně lidí sakra zamyslelo nad tím, jestli vůbec/kolik do půjček investovat = úbytek příjmů od investorů, kde se jedná o nezanedbatelné částky.
Také si myslím že tohle riziko je ze všech asi největší. Postupný krach poskytovatelů během několika měsíců/pár let by byl hlavně pro dlouhodobé investory velký problém. Sám se teď chystám stlačit splatnost svého portfolia pod 1 rok a snížit podíl největší poskytovatelů co mám (největší z nich je právě Mogo) pod 15%/ na poskytovatele.

marek.k
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 201
Registrován: 21 led 2019, 17:18
Reputace: 127
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčka na P2P investici?

Příspěvek od marek.k » 13 črc 2019, 18:03

Flyboy píše:
13 črc 2019, 11:13
Ale jinak odvaha některých lidí skutečně zaslouží obdiv. Já se tam bojím dát víc než 10% svých investic. A někteří mají tolik odvahy že by si na investice do P2P i půjčili ;)
Místo odvaha jsem si přiřadil hloupost. Pobavilo ;)

Argument s bytem na hypotéku a následným pronájmem je celkem nefér, rozebíráme půjčku na p2p investice. Jasně, je lepší mít za půjčené peníze v ruce movitou věc generující výnos, než směs jedniček a nul na Mintosu.
S časem potřebným pro zařízení půjčky jsem se vypořádal. Při současném stavu AI souhlasím s tím, že budu na platformě častěji. Nicméně, veškeré mé investování beru jako koníček. V tom případě čas neřeším.
Výnos 5% ročně beru. Kéž by mé dividendové portfolio mělo těch 5%.

Téma krize je věčné. O krizi, která čeká za dveřmi, se hovoří už několik let. Nechci to zlehčovat. Ale kdybych se řídil různými prohlášeními ekonomů, tak minimálně před 3 roky začínám stahovat finance a čekám na odeznění krize. Pokud bude skutečně tak drtivá, jak je predikováno, tak většinu prostředků stejně z Mintosu nestihneme stáhnout. Nedomnívám se, že budu tak prozíravý a včas vystoupím. Většina ostatních investorů bude uvažovat stejně. Sekundár se zhroutí. Následně se zhroutí některé společnosti a nebude z čeho vyplácet BBG. Ale jsem ochoten to risknout.

Jak jsem uvedl, počítám s tím, že onou půjčkou získám finance, které bych stejně vložil. Jen tento proces vložení urychlím. A půjčku budu splácet z mého platu. O vložení postupných částek nebo jedné velké se pěkně píše např zde. Je to ke zvážení.
http://skejwin.cz/jak-investovat-balik-penez/

Pokud se rozhodnu pro mnou zvažovanou výši půjčky, tak budu mít na Mintosu cca 20% investic. Tuto ztrátu jsem ochoten risknout. V skrytu duše počítám s tím, že nějaké to procento se zachránit podaří 😊 ...jako všichni zúčastnění.

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčka na P2P investici?

Příspěvek od Flyboy » 13 črc 2019, 19:04

No jo, ale tady nejde jen o krizi. Tady jde o to, že si jdeš půjčovat peníze abys je mohl investovat do rizikových P2P. A když už mluvíš o krizi, tak při krizi nehrozí že přijdeš jen o to co máš na Mintosu, ty můžeš přijít také o své další investice. Při nejhorším scénáři to může dopadnout tak, jak psal shareholder. Zatímco my ostatní budeme na 0 a můžeme s čistým štítem začít od znova, ty budeš hluboce v mínusu a pokud bude vážně krize budeš se z toho velmi dlouze vyhrabávat.
Ale každý si musí sám zvážit rizika a rozhodnout se. Abych se přiznal, tak když mi z mé banky nabízeli 600 tisíc s RPSN 4% také jsem přemýšlel jestli by se mi vyplatilo to vzít a do něčeho investovat. Ale opatrnost a lenost se kvůli pár korunám s něčím zatěžovat zatím zvítězila. Kdyby mi nabídli 10 milionů za 2% ročně tak bych neodolal :lol: Ale v tom případě by šla do Mintosu stejně jen malá část ;)

marek.k
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 201
Registrován: 21 led 2019, 17:18
Reputace: 127
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčka na P2P investici?

Příspěvek od marek.k » 13 črc 2019, 20:49

Flyboy píše:
13 črc 2019, 19:04
No jo, ale tady nejde jen o krizi. Tady jde o to, že si jdeš půjčovat peníze abys je mohl investovat do rizikových P2P. A když už mluvíš o krizi, tak při krizi nehrozí že přijdeš jen o to co máš na Mintosu, ty můžeš přijít také o své další investice. Při nejhorším scénáři to může dopadnout tak, jak psal shareholder. Zatímco my ostatní budeme na 0 a můžeme s čistým štítem začít od znova, ty budeš hluboce v mínusu a pokud bude vážně krize budeš se z toho velmi dlouze vyhrabávat.
Ale každý si musí sám zvážit rizika a rozhodnout se. Abych se přiznal, tak když mi z mé banky nabízeli 600 tisíc s RPSN 4% také jsem přemýšlel jestli by se mi vyplatilo to vzít a do něčeho investovat. Ale opatrnost a lenost se kvůli pár korunám s něčím zatěžovat zatím zvítězila. Kdyby mi nabídli 10 milionů za 2% ročně tak bych neodolal :lol: Ale v tom případě by šla do Mintosu stejně jen malá část ;)
moment, nepsal jsem, že jdu, jen, že jsem ve stádiu usilovného zvažování. těch hypotetických půl mega není zas tak hluboký mínus. když ti navíc kryjí krk pronájmy nemovitostí
se zbytkem souhlasím.
jenže to je pořád o individuálním chápání rizika. např ta krize může přijít příští rok a bude "zdrcující". ale třeba taky žádná nepříjde ještě další 2 roky.
hm, nevím.
s výše uvedenými argumenty jsem počítal. jen jsem čekal na něco, jako jsou třeba reálné zkušenosti někoho jiného. protože takhle všichni tak trochu vaříme z vody...možná, a kdyby, co by...

Uživatelský avatar
shareholder
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 104
Registrován: 11 črc 2019, 21:29
Reputace: 132
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčka na P2P investici?

Příspěvek od shareholder » 13 črc 2019, 23:30

Asi budeš průkopník :D , myslím, že všichni budeme držet palce pokud do toho půjdeš, mě by třeba zajímalo jestli s dobrou bonitou a historií se budeš moci dostat na Zonky na nějakou "rozumnou" sazbu (na webu mají již od 2,99 %).

Ono najít někoho kdo reálně takto "pákuje" investice, asi nebude jednoduché, většina investorů se toho prostě moc bojí (což neznaamená, že to pro tebe nemůže fungovat).
Time in the market beats timing the market

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů