Kde investujete?

Všeobecná diskuze o P2P půjčkách.
Odpovědět

Na kterých platformách současně aktivně investujete?

Bankerat
0
Žádná hlasování
Benefi
0
Žádná hlasování
BitBond
0
Žádná hlasování
Bondora
1
1%
Bondster
17
12%
Crowdo
0
Žádná hlasování
Estateguru
9
6%
Ferratum
0
Žádná hlasování
FundingSecure
2
1%
Fundlift
7
5%
Housers
1
1%
InvestAukce
3
2%
Invester
2
1%
Lendy
2
1%
Lenndy
0
Žádná hlasování
Mintos
41
29%
Moneything
0
Žádná hlasování
Půjč mé firmě
1
1%
Robo.cash
5
4%
SpotiPay
1
1%
Swaper
1
1%
SymCredit
4
3%
Twino
4
3%
Upvest
2
1%
ViaInvest
3
2%
Viventor
2
1%
Zalep.to
0
Žádná hlasování
Zonky
24
17%
Žlutý meloun
5
4%
Jiná/jiné (napište prosím do vlákna)
3
2%

Celkem hlasů: 140

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 232
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - alternativy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 24 zář 2019, 09:43

Ja mel alternativy, kdyz jsem zacinal, nasledne jsem postupne vse stahl na Mintos. A pokud bych mel Mintos zabalit, tak nejspis s p2p skoncim.

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 179
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 24 zář 2019, 10:21

vyvar z ovaru píše:
24 zář 2019, 09:43
Ja mel alternativy, kdyz jsem zacinal, nasledne jsem postupne vse stahl na Mintos. A pokud bych mel Mintos zabalit, tak nejspis s p2p skoncim.
S těmi alternativami se přikloním k názoru vývara. Já na tuhle tendenci diverzifikovat za každou cenu do více P2P platforem narazil přibližně 2. rok investování. Zatím to byl pokaždé ústupek. Tím nechci vychvalovat Mintos do nebes, mají své mouchy (a někdy i masařky) a stavy tržiště jako teď už jsem tam párkrát zažil. Ale investor/uživatel po registraci rychle zjistí, že za plotem není tráva zas až o tolik zelenější. Podpora je naprd, výběr úvěrů kolísá a někdy není vůbec nic. S další diverzifikací jsem šel proto do akcií.

jejinka
Silver pen
Silver pen
Reputace: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 24 zář 2019, 10:32

Já s tím také souhlasím. Používám sice i další platformy, ale proporčně k jejich kvalitě na nich mám zlomek Mintos prostředků. Skutečná konkurence Mintosu není. Z trochu jiného soudku jsou Real estate platformy, tam se dá vybrat a je to oproti Mintosu aspoň nějaká diverzifikace.

Booboo
Silver pen
Silver pen
Reputace: 47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 24 zář 2019, 12:50

Vidím to podobne.
Moja prvá P2P bol Žltý melón v 2/2017 potom o mesiac neskôr som sa zaregistroval na Mintos.
V tom čase som sa snažil urobiť podrobný prieskum medzi platformami a väčšina platforiem ktoré sú spomínané boli aktívne aj na začiatku roka 2017. Mintos bol už vtedy o krok vpred a jeho dominancia sa ešte zväčšuje.
Tiež neplánujem diverzifikovať do platforiem podobným Mintosu skôr do Real estate ako je EstateGuru alebo podobné.
Na Mintose držím hodnotu vkladu a zisky vyberám 1x ročne za ktoré potom mesačne nakupujem ETF u https://www.finax.sk
To isté robím aj u iných P2P zisk do ETF. :)

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 235
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 24 zář 2019, 13:29

Booboo píše:
24 zář 2019, 12:50
Vidím to podobne.
Moja prvá P2P bol Žltý melón v 2/2017 potom o mesiac neskôr som sa zaregistroval na Mintos.
V tom čase som sa snažil urobiť podrobný prieskum medzi platformami a väčšina platforiem ktoré sú spomínané boli aktívne aj na začiatku roka 2017. Mintos bol už vtedy o krok vpred a jeho dominancia sa ešte zväčšuje.
Tiež neplánujem diverzifikovať do platforiem podobným Mintosu skôr do Real estate ako je EstateGuru alebo podobné.
Na Mintose držím hodnotu vkladu a zisky vyberám 1x ročne za ktoré potom mesačne nakupujem ETF u https://www.finax.sk
To isté robím aj u iných P2P zisk do ETF. :)
Netuším, co se děje u jiných platforem, ale osobně jsem toho názoru, že vývoj Mintosu je spíše negativní, než pozitivní (a tedy pokud ostatní platformy drží úroveň, tak by se rozdíl zmenšoval). A co se Mintosu týče, tak třeba můžu vzpomenout několika měsíční periodu, kdy byl problém se na Mintos vůbec přihlásit (konec 2018) a nebo nyní (tedy předtím, než mi zablokovali účet) nefunkční AI (oproti stavu na začátku 2019, kdy Mintos při dobře nastavených AI (i na top půjčky) defakto nebylo nutné manuálně vůbec řešit).
Ano, stále je to nejspíš číslo 1., ale čím dál tím víc mi to přijde jako jednooký mezi slepými je králem.

Ale jinak je to fajn na P2P fóru číst, jak všichni zdrhají do ETF, akcií, ... x)
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

JPT
Silver pen
Silver pen
Reputace: 70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 24 zář 2019, 13:41

Já jsem na viz. obrázek s výnosy viewtopic.php?f=40&t=314&p=14413#p14413.

Na Zonky už dál neinvestuju a chtěl bych asi ještě něco v CZK. Bondster asi ne, to je převlečený Mintos. Výnos bych si představoval tak 10% p.a. (minimálně 8), ale zatim jsem nic nenašel. Asi toho budu dávat víc do ETF, když Mintos nezvýší úroky a budou se mi tam hromadit volné prostřestředky.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Reputace: 261
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 24 zář 2019, 13:55

A co víš o ETF? Tak říkáš 10% jo? :)

jejinka
Silver pen
Silver pen
Reputace: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 24 zář 2019, 13:56

Mám dojem, že toto fórum už dávno přerostlo svým záběrem P2P.

Na Mintosu je bezkonkurenční výběr poskytovatelů, samotná platforma je důvěryhodná, průhledná, ekonomicky zatím stabilní. Ukaž na další takové... Já o nich nevím.

JPT
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 24 zář 2019, 14:20

GOGO7 píše:
24 zář 2019, 13:55
A co víš o ETF? Tak říkáš 10% jo? :)
Co je směšné na 10%, když Mintos nabízel i 16 ?

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Reputace: 261
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 24 zář 2019, 14:23

Když se trh otočí, budeš mít svých 10%. Ovšem minus, nebo spíš víc 8-)

Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 184
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 24 zář 2019, 14:24

Joshua píše:
24 zář 2019, 10:21
vyvar z ovaru píše:
S těmi alternativami se přikloním k názoru vývara. Já na tuhle tendenci diverzifikovat za každou cenu do více P2P platforem narazil přibližně 2. rok investování. Zatím to byl pokaždé ústupek. Tím nechci vychvalovat Mintos do nebes, mají své mouchy (a někdy i masařky) a stavy tržiště jako teď už jsem tam párkrát zažil. Ale investor/uživatel po registraci rychle zjistí, že za plotem není tráva zas až o tolik zelenější. Podpora je naprd, výběr úvěrů kolísá a někdy není vůbec nic. S další diverzifikací jsem šel proto do akcií.
Byl jsem na tom úplně stejně jako tady pánové. Mintos, Twino, Lendy, FundingSecure. Nakonec se ukázalo, že mít peníze na jiných P2P bylo jen na škodu. Z Twina jsem vytáhl naštěstí vše, na FundingSecure mi visí nějakých 100 liber (50 skončilo v defaultu, se kterými prý už nemám počítat) a na Lendy zhruba 1100 liber, kde už to zkrachovalo úplně a řeší to tam nějací „nezávislí administrátoři“ - tam už ve vší upřímnosti také nepočítám s návratností.

Kdybych někdy měl přicházet na nějakou další P2P platformu, musela by být ověřená časem a naprosto nekontroverzně vedena. Mintos a pasivní držení ETF a pár akcií na burze mi naprosto stačí.

P.S.: Sloučil jsem téma „Mintos - alternativy“ sem. Je to vesměs to samé téma.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 24 zář 2019, 14:33

jejinka píše:
24 zář 2019, 13:56
Mám dojem, že toto fórum už dávno přerostlo svým záběrem P2P.

Na Mintosu je bezkonkurenční výběr poskytovatelů, samotná platforma je důvěryhodná, průhledná, ekonomicky zatím stabilní. Ukaž na další takové... Já o nich nevím.
Jasně že přerostlo. A je to tak správně. Nejspíš. :o)
Však píšu, že je to stále asi číslo 1. Jen mi přijde, že těch "problémů" je víc, než je zdrávo. Navíc osobně mám z Mintosu pocit nedostatku sebereflexe. Ale v tomto mám asi celkem přísná měřítka.
A zrovna z této diskuze mi přijde, že ostatní na tom jsou podobně, pod heslem: "Mintos - jako dobrý, ale..." A ty "ale" začínají nabírat na významu. V podstatě jsou si ty příspěvky velmi podobné, přijde mi.
Mám zkušenosti s:
---
---

JPT
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 24 zář 2019, 14:35

GOGO7 píše:
24 zář 2019, 14:23
Když se trh otočí, budeš mít svých 10%. Ovšem minus, nebo spíš víc 8-)
Jo to jo, ale já investuju dluhodobě, takže pokles o 10% bych teď uvítal :-) Zatim neplánuju vybírat. Na vybírání mám kdyžtak Mintos. U ETF bych si představoval výnos tak 8%. U P2P bych ho chtěl větší, když je to rizikovější.

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 232
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 24 zář 2019, 14:36

JPT píše:
24 zář 2019, 14:20
Co je směšné na 10%, když Mintos nabízel i 16 ?
S ETF kopirujicim SP500 pocitej v dlouhodobym prumeru s vynosem spis mezi 5-7%. Urcite najdes ETF, ktery za rok udelalo 10 i vic % (a dalsi rok udela treba -20%), ale to je spis o stesti nez o cemkoliv jinym. Vynos je umerny riziku, proto Mintos vynasi vic.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 24 zář 2019, 14:40

Saraph píše:
24 zář 2019, 14:24
Joshua píše:
24 zář 2019, 10:21
vyvar z ovaru píše:
Byl jsem na tom úplně stejně jako tady pánové. Mintos, Twino, Lendy, FundingSecure. Nakonec se ukázalo, že mít peníze na jiných P2P bylo jen na škodu. Z Twina jsem vytáhl naštěstí vše, na FundingSecure mi visí nějakých 100 liber (50 skončilo v defaultu, se kterými prý už nemám počítat) a na Lendy zhruba 1100 liber, kde už to zkrachovalo úplně a řeší to tam nějací „nezávislí administrátoři“ - tam už ve vší upřímnosti také nepočítám s návratností.

Kdybych někdy měl přicházet na nějakou další P2P platformu, musela by být ověřená časem a naprosto nekontroverzně vedena. Mintos a pasivní držení ETF a pár akcií na burze mi naprosto stačí.

P.S.: Sloučil jsem téma „Mintos - alternativy“ sem. Je to vesměs to samé téma.
Já jsem plánoval tak 3 platformy, ale než jsem se dostal k realizaci, tak jsem seznal, že to moc smyslu nedává - tedy že to bude vyžadovat jistý čas, a nic moc jiného kromě jisté (no, a nebo nejisté) diverzifikace vůči Mintosu mi to nepřinese.
Akorát že postupem času se na Mintosu cítím méně a méně komfortně.

Za sloučení díky, i jsem to hlásil. Ono podobných diskuzí tu bude více - třeba "ze kterých platforem odcházíte/jste odešli", po alternativách v CZK jsem se tu v minulosti několikráte taky ptal (jen nevím kde), ale už jsem toho zanechal.
Mám zkušenosti s:
---
---

JPT
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde investujete?

Příspěvek od JPT » 24 zář 2019, 14:45

vyvar z ovaru píše:
24 zář 2019, 14:36
S ETF kopirujicim SP500 pocitej v dlouhodobym prumeru s vynosem spis mezi 5-7%. Urcite najdes ETF, ktery za rok udelalo 10 i vic % (a dalsi rok udela treba -20%), ale to je spis o stesti nez o cemkoliv jinym. Vynos je umerny riziku, proto Mintos vynasi vic.
Tak co jsem různě četl, tak dlouhodobě by měly akcie vydělávat v průměru kolem 8% p.a. (tu představu 10% jsem psal u P2P). Nebudu se ale hnat za výnosem, když tomu zas tak nerozumím a různě spekulovat nebo tradovat. Zatim investuju stylem kup a drž, to mi přijde pro mě nejlepší.

Ankor
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 24 zář 2019, 16:17

Obrovskou výhodou těch nemovitostních P2P nebo P2B je v podstatě bezúdržbovost. Jdu tam jen když mi přijde do mejlu, co zařadili do nabídky, a když se mi to pozdává, dám si do mobilu připomínku.

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 158
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 24 zář 2019, 16:50

Taky jsem v začátcích jel stylem, čím víc P2P platforem, tím víc Addidas...ale když jsem došel k číslu 10, už to bylo docela náročný to časově ukočírovat. Z některých už to asi nevydoluji zpět co jsem tam vložil, neb jsou v Defaultu (Lendy -SavingStream), ostatní GBP jsou taky kapitola sama pro sebe a co jsem mohl, jsem od tama vrátil zpět na účet (FundingSecure, Moneything). Takže jsem aktuálně aktivní na Estateguru,Mintos,Twino, LinkedFinance a českej Bondster spíše to pomale ale jistě přesouvám do Akcií,Fundliftu,dluhopisů a něco málo do krypta.
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Reputace: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 24 zář 2019, 16:54

Ty woe, vy mi to fakt usnadňujete to moje rozhodnutí, co dál :-D

Já se dostal do fáze, kdy:
- Bondora pryč
- Zonky pryč
- (a brzy nejspíš) Bondster (CZK) pryč

Peníze z Bondory jsem začal přelívat na EstateGuru. Z toho mám zatím pořád dobrý pocit, až na to, že mám nevýhodu oproti lidem, co investují větší částky - zpravidla vyžerou přes AI lepší půjčky :)

A pak jsem řešil, zda konečně začít Mintos (na který se ale čím dál tím více nadává a já u něj mám nějaký psychologický blok), anebo něco novějšího, rizikovějšího, ale s potenciálně většími výnosy. Nejvíc jsem se dostal s úvahami ke Grupeer a Crowdestor nebo Envestio. Zatím se asi kloním pořád k tomu Mintosu, protože jsem větší konzerva. A budu to brát jako kombinaci EG nemovitostní (méně půjček za více peněz, jištěné nemovitostí) a Mintos spotřebáky - více půjček za méně peněz, rychlejší obrat.

pfolio
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pfolio » 08 říj 2019, 15:58

Investuji mimo uvedených (Mintos, Robocash, Estateguru) do Envestio, Fastinvest a Grupeer, ještě začínám s Reinvest24.

- Estateguru má nevýhodu, že některé půjčky nejsou spláceny průběžně
- Robocash mi přijde zatím nejlépe zautomatizované (effortless) investování
- Envestio největší zisk ale některé projekty se zdají velmi rizikové (například kryptofarma)

Pokud bych si měl vybrat pouze dvě platformy, pak Mintos a Grupeer, následované Estateguru a Envestiem.

Pro zajímavost přidávám přehled zisků z jednotlivých platforem za minulý měsíc a zastoupení objemu investovaných prostředků u jednotlivých platforem v portfoliu: https://pfolio.cz/investice-zari-2019/
Zkušenosti s vlastními investicemi sdílíme na https://pfolio.cz/

Odpovědět