Kde investujete?

Všeobecná diskuze o P2P půjčkách.
Odpovědět

Na kterých platformách současně aktivně investujete?

Bankerat
0
Žádná hlasování
Benefi
0
Žádná hlasování
BitBond
0
Žádná hlasování
Bondora
1
1%
Bondster
17
13%
Crowdo
0
Žádná hlasování
Estateguru
9
7%
Ferratum
0
Žádná hlasování
FundingSecure
2
1%
Fundlift
7
5%
Housers
1
1%
InvestAukce
3
2%
Invester
2
1%
Lendy
2
1%
Lenndy
0
Žádná hlasování
Mintos
40
29%
Moneything
0
Žádná hlasování
Půjč mé firmě
1
1%
Robo.cash
5
4%
SpotiPay
1
1%
Swaper
1
1%
SymCredit
4
3%
Twino
4
3%
Upvest
2
1%
ViaInvest
3
2%
Viventor
2
1%
Zalep.to
0
Žádná hlasování
Zonky
22
16%
Žlutý meloun
4
3%
Jiná/jiné (napište prosím do vlákna)
3
2%

Celkem hlasů: 136

jejinka
Silver pen
Silver pen
Reputace: 77
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde investujete?

Příspěvek od jejinka » 07 črc 2019, 10:38

Na estateguru mám zase potíže umístit i drobné částky do úvěrů s rozumným LTV. Nízké LTV jsou zainvestované během chvilky, když už se jednou za uherský rok objeví.

jejinka
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 07 črc 2019, 10:44

Z možných alternativ jsem si já zvolila ještě Peerberry. Ale také jen s nižší částkou. Mintosu se jednoduše nic nevyrovná, na všech alternativních platformách si člověk najde něco, proč vůbec nebo jen s drobnými.

ch4
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 95
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ch4 » 12 črc 2019, 00:13

Jina/Jine, kde investuji: Rendity, Ablrate, Bulkestate, Crowdestate, Brickowner, Grupeer, DoFinance, PropertyCrowd. Uff ;-)
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood
EUR:Mintos,Estateguru,Crowdestate,Housers,Bulkestate,Rendity,Viainvest,Robocash,Grupeer,DoFinance
GBP:Alblrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Reputace: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 12 črc 2019, 09:24

ch4 píše:
12 črc 2019, 00:13
Jina/Jine, kde investuji: Rendity, Ablrate, Bulkestate, Crowdestate, Brickowner, Grupeer, DoFinance, PropertyCrowd. Uff ;-)
Zrovna jsem se díval na Crowdestate a docela mě to zaujalo. Podělil by ses o osobní zkušenosti? Grupeer jsem koukal taky, ale ten mě zatím odrazuje - poměrně dost negativních komentářů, propojenost na provozovatele, chápu, že i dost defaultů apod.

EDIT: Tak ne, pardon, já koukal na Crowdestor :-) Nějaká mladší platforma. Nabízí poměrně vysoké zhodnocení a recenze zatím nevypadají blbě...

Booboo
Silver pen
Silver pen
Reputace: 47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 12 črc 2019, 09:56

P2P_Ronie píše:
12 črc 2019, 09:24
ch4 píše:
12 črc 2019, 00:13
Zrovna jsem se díval na Crowdestate a docela mě to zaujalo. Podělil by ses o osobní zkušenosti? Grupeer jsem koukal taky, ale ten mě zatím odrazuje - poměrně dost negativních komentářů, propojenost na provozovatele, chápu, že i dost defaultů apod.

EDIT: Tak ne, pardon, já koukal na Crowdestor :-) Nějaká mladší platforma. Nabízí poměrně vysoké zhodnocení a recenze zatím nevypadají blbě...
Grupeer jsem koukal taky, ale ten mě zatím odrazuje - poměrně dost negativních komentářů, propojenost na provozovatele, chápu, že i dost defaultů apod.

Môžem poprosiť link na tie defaulty u Grupeer :?:

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Reputace: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 12 črc 2019, 10:05

Omlouvám se, jsem po ránu zmatenej :) koukal jsem v uplynulých dnech na hodně recenzí asi na osm portálů a některé info se mi promíchalo... Vysoký podíl nesplácených byl jinde (tuším, že tu lidi na fóru psali o RoboCash). U Grupeer to byla hlavně ta propojenost a některé další věci, ať už zmiňované tady na fóru, na Finlordech, příp. jinde na zahraničních webech.

Booboo
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 12 črc 2019, 11:02

P2P_Ronie píše:
12 črc 2019, 10:05
Omlouvám se, jsem po ránu zmatenej :) koukal jsem v uplynulých dnech na hodně recenzí asi na osm portálů a některé info se mi promíchalo... Vysoký podíl nesplácených byl jinde (tuším, že tu lidi na fóru psali o RoboCash). U Grupeer to byla hlavně ta propojenost a některé další věci, ať už zmiňované tady na fóru, na Finlordech, příp. jinde na zahraničních webech.
V pohode a aby som zapadol do vlákna tak spomeniem aj ja kde investujem.
Začal som na začiatku roku 2017 na Žltom melóne a asi po mesiaci som pridal Mintos.
Potom v 9/2018 som ešte pridal Estateguru. Toho roku som začal na Envestiu a Grupeer.
O ďalšej P2P zatiaľ neuvažujem.
Porovnávať je zatiaľ skoro ale Mintos a Estateguru sa zdajú byť dobré a Envestio a Grupeer mám iba mesiac.
Na Žltom melóne som v zisku ale iba polovičnom oproti Mintosu. :)

ch4
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 95
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ch4 » 12 črc 2019, 19:23

P2P_Ronie píše:
12 črc 2019, 10:05
Souhlas - investice na Grupeer vnimam jako jednu z nejrizikovejsich. Pokazde kdyz mam reinvestovat, tak "prokrastinuju". Asi je to znameni.... ;-)
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood
EUR:Mintos,Estateguru,Crowdestate,Housers,Bulkestate,Rendity,Viainvest,Robocash,Grupeer,DoFinance
GBP:Alblrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Ankor
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 45
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Kde investujete?

Příspěvek od Ankor » 12 črc 2019, 19:55

píše:Asi je to znameni....
Strašně dlouho se mi nechtělo tam registrovat a po registraci asi tak před třemi měsíci se mi nějak pořád nechce poslat tam vklad. :)

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 234
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 22 zář 2019, 09:22

Víceméně kvůli verifikačním lapáliím na Mintosu se rozmýšlím, jestli nediverzifikovat do nějaké další P2P platformy. Bohužel to tak nesleduju, resp. si prd pamatuju :o/.
Existuje nějaká alternativa, představoval bych si výnos +- 12% - 14%, nejspíš něco střednědobého 6M-1Y-možná i déle, BBG, a spíš asi raději krytí nemovitostí?
Díky.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

Ankor
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 22 zář 2019, 09:39

Bulkestate, Estateguru, Envestio, Crowdestor, Crowdestate, Kuetzal

adventura
Silver pen
Silver pen
Reputace: 60
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 22 zář 2019, 13:56

Jan píše:
22 zář 2019, 09:22
Víceméně kvůli verifikačním lapáliím na Mintosu se rozmýšlím, jestli nediverzifikovat do nějaké další P2P platformy. Bohužel to tak nesleduju, resp. si prd pamatuju :o/.
Existuje nějaká alternativa, představoval bych si výnos +- 12% - 14%, nejspíš něco střednědobého 6M-1Y-možná i déle, BBG, a spíš asi raději krytí nemovitostí?
Díky.
osobne z mintosu pomalu utikam, nechci se patlat s nefungujicim AI, malo 12+pa pujcek, ktery lovit rucne nechci

kryte nemovitosti - bulkestate, estateguru, crowdestate, peerberry, lenndy, grupeer
  • CZK bondster,fundlift,dluhopisy
  • EUR bulkestate,crowdestate,crowdestor,estateguru,envestio,grupeer,mintos,reinvest24,swaper,robocash,viainvest
  • bonus za nove registrace na p2p - viewtopic.php?f=40&t=134&p=2617#p2617

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 226
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 22 zář 2019, 23:07

Jan píše:
Díky.
Nechces se pomalu ponorit do tech akcii? :) Na Mintosu travis hodne casu, takhle by to mozna melo vetsi smysl.

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 274
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 23 zář 2019, 07:39

Jan píše:
Díky.
Docela funkční a relativně i se solidní rizikovostí mi vychází Peerberry. Teď jsem tam něco málo z Mintosu také přesouval. Výnos je okolo 12%, ale zajištění nemovitostí nemají.
Vyšší výnosy, byť s vyšší rizikovostí poskytovatelů je na Grupeeru, tam ale ještě zatím aktivní nejsem.

Btw. nedělal bych si iluze, že podobná ověřování jako na Mintosu budou zaváděna napříč všemi platformami. Jen teda doufejme s daleko lepším supportem, než se na Mintosu dostalo Tobě...

Booboo
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 23 zář 2019, 12:14

zbynhu píše:
23 zář 2019, 07:39
Jan píše:
Díky.
Docela funkční a relativně i se solidní rizikovostí mi vychází Peerberry. Teď jsem tam něco málo z Mintosu také přesouval. Výnos je okolo 12%, ale zajištění nemovitostí nemají.
Vyšší výnosy, byť s vyšší rizikovostí poskytovatelů je na Grupeeru, tam ale ještě zatím aktivní nejsem.

Btw. nedělal bych si iluze, že podobná ověřování jako na Mintosu budou zaváděna napříč všemi platformami. Jen teda doufejme s daleko lepším supportem, než se na Mintosu dostalo Tobě...

Na Grupeer som aktívny asi 3 mesiace a prešiel som si poskytovateľov - mám dojem že nie sú horší ako 2/3 poskytovateľov na Mintose.
Na grupeer sú aj : Dozorplat , Kviku, stikcredit.bg krorí maju hodnotenie na explore P2P nad 60 bodov.
A24 Finance majú zabezpečené úvery aj LTV do 50%.
Mikrokasa, Right Choice alebo Monifi tiež nie su horší a majú zaujímavé produkty.
Developerské projekty majú LTV a môže sa do nich investovať od 10 euro.
Ale pravda je že prezentácia výsledkov je slabšia ako na Mintose čo ale nemusí znamenať že sú horší. :)
Mimochodom ponuka úverov sa znižuje aj na Grupeer :?:
Naposledy upravil(a) Booboo dne 23 zář 2019, 12:21, celkem upraveno 2 x.

jejinka
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 23 zář 2019, 12:16

Ale je třeba dodat, že ti kvalitnější poskytovatelé na platformu umisťují úvěry spíše sporadicky.

Booboo
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 23 zář 2019, 12:30

jejinka píše:
23 zář 2019, 12:16
Ale je třeba dodat, že ti kvalitnější poskytovatelé na platformu umisťují úvěry spíše sporadicky.
Tiež treba dodať že istina sa spláca na konci úveru a nie je potreba tak často investovať.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 234
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 23 zář 2019, 12:53

to Ankor, adventura:
...tak a teď z toho mám rozhodovací paralýzu :o/.

to vyvar z ovaru:
No, možná to tak vypadá... Ale úsilí tomu věnuju minimum a s tím bych u akcií asi nevystačil. Jinak kdybych to zvládnul, tak to samozřejmě vnímám jako tu kýženou cestu.

to zbynhu:
Ono to je spíš příčina-záminka (nebo poslední kapka), k diverzifikaci mezi platformami (i když o toto v podstatě nestojím, protože se mi to nechce řešit), než že bych čekal, že se tak vyhnu AML.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

tomasov
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Mintos - alternativy

Příspěvek od tomasov » 24 zář 2019, 08:55

Jaké máte alternativity k Mintosu?
Já Bondster CZK, taky BONDSTER v EURech, ale tam mám toho 10x méně než na mintosu. Přece jen MINTOS je někde mnohem dál.
Zonky mám minimum, a spíš budu stahovat, nízký urok a "zasekané" peníze v dlužnících na dlouhé roky mě nabaví.
Akcie, mám ČEZ, ERSTE, ale nevím nevím, teď to spíš vypadá na lehkou recesi, tak musím přežít.

Tomas-S
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - alternativy

Příspěvek od Tomas-S » 24 zář 2019, 09:11

Ja mam taký Estateguru a Crowdestor

Odpovědět