Z kterých P2P platforem jste odešli/odcházíte?

Všeobecná diskuze o P2P půjčkách.
GOGO7
Silver pen
Silver pen
Reputace: 120
Kontaktovat uživatele:

Re: Z kterých P2P platforem jste odešli/odcházíte?

Příspěvek od GOGO7 » 08 čer 2019, 15:24

Ohledně možného rizika souhlasím. Ovšem nedovedu si moc představit to pojištění investic. Banka má ze zákona pojištěny vklady do 100.000 Euro. Broker má pojištěny nakoupené akcie do výše minimálně 20.000 Euro, každý broker to má ale trošku jinak. Kdo by ale garantoval pojištění nejrůznějších půjček lidem různě po světě od Kazachstánu po Keňu? Řekl bych, že pokud by Mintos byl bankou, pak by byly pojištěny nezainvestované peníze na účtu, ale ne peníze různě rozpůjčované po světě. Jde vlastně o obdobu dluhopisů, které také pojištěny nejsou.

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 85
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 09 čer 2019, 07:42

Myslel jsem jen pojištění peněz, které tam mám na účtu. Co se týče půjček, tak předpokládám, že u banky to bude muset být důsledněji uchováváno ty záznamy. Za součaných okolností pokud Mintos zkrachuje, tak sice mám skoro vše v investicích, ale každý den se vrátí nějakých 50-100 Euro, takže za 14 dní by se mi vrátilo z půjček 1000 Euro no a kdo mi zaručí že mi to "zkrachovalý" Mintos pošle? Tohle je to riziko o kterém stále mluvím, že nedostanu žádné peníze z půjček i když dlužníci budou splácet, nebo poskytovatelé odkoupí po 60dnech půjčku zět.

grill
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od grill » 10 čer 2019, 09:26

Ano, krach portálu by byl velký problém.
Pokud jde o Zonky, tak pokud se nemýlím se investorovi zřizuje zástavní právo vůči pohledávce, kterou má zonky za dlužníkem. Sice by to bylo peklo vyčíslovat do přihlášky pohledávky, ale alespoň něco. Mimochodem každým dnem by mělo Zonky zveřejnit účetní závěrku za minulý rok.

Odpovědět