Poskytovatelé půjček na Mintosu

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
Aleš
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od Aleš » 29 čer 2019, 17:12

Creditstar vykupuje opravdu ve velkém. Když se podívám na seznam skončených půjček, drtivá většina vykoupených je koupena pár dní před tím, občas nějaký duben, květen, starší jen výjimečně. Některé starší mi stále zbývají, takže mi přijde, že ty které přežijí už se opravdu tolik nevykupují, ale je to odhad na vykoupených cca 300 půjčkách.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 228
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 29 čer 2019, 17:21

Aleš píše:
29 čer 2019, 17:12
Creditstar vykupuje opravdu ve velkém. Když se podívám na seznam skončených půjček, drtivá většina vykoupených je koupena pár dní před tím, občas nějaký duben, květen, starší jen výjimečně. Některé starší mi stále zbývají, takže mi přijde, že ty které přežijí už se opravdu tolik nevykupují, ale je to odhad na vykoupených cca 300 půjčkách.
A kolik % koupeného objemu jich odhadem přežije do tohoto "pokročilejšího" stadia?
Díky
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

Aleš
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleš » 29 čer 2019, 17:34

Tak teď jsem zjistil, že z Creditstar koupených 1.3. - 31.3. mám aktuálně 1 půjčku a 290 skončených :lol: Za 4Q 2018 je ten poměr 0 : 211. Ale minimálně několik desítek půjček možná i víc jsem prodal za poslední měsíc na SM, abych mohl nakoupit více úročené, takže tím je to (asi) zkreslené. Nebo prostě vykoupili vše a tu 1 mi nechali omylem ;)

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 29 čer 2019, 18:00

Aleš píše:
29 čer 2019, 17:34
Tak teď jsem zjistil, že z Creditstar koupených 1.3. - 31.3. mám aktuálně 1 půjčku a 290 skončených :lol: Za 4Q 2018 je ten poměr 0 : 211. Ale minimálně několik desítek půjček možná i víc jsem prodal za poslední měsíc na SM, abych mohl nakoupit více úročené, takže tím je to (asi) zkreslené. Nebo prostě vykoupili vše a tu 1 mi nechali omylem ;)
Nikdy jsem nad tím neuvažoval (a ani tuto feature moc nepoužívám), ale Finished investments by mohly zahrnovat i ty prodané na SM, pokud se skončily, byť i v držbě někoho jiného. Ale nevím, neřešil jsem to.
Nicméně ten výsledek je tristní a pokud nehodlám často řešit přenakupování (což se mi tedy fakt nechce), tak to vypadá, že asi bude lepší se Creditstaru vyhnout... :o/.
Mám zkušenosti s:
---
---

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 29 čer 2019, 18:13

Nový poskytovatel z UK, rok založení 2012, slibovaný výnos do 12,5% (sle víme, jak to s těmi slibovanými výnosy je...).
https://blog.mintos.com/fca-regulated-n ... om-the-uk/
Mám zkušenosti s:
---
---

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 234
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 29 čer 2019, 18:22

Jan píše:
29 čer 2019, 17:21
Aleš píše:
A kolik % koupeného objemu jich odhadem přežije do tohoto "pokročilejšího" stadia?
Díky
- já mám také několik zakoupených CreditStar
- podrobně to nestuduji, ale je to tak, stáhnul jsem si Finished investments a zjistil jsem, že mi 265 půjček bylo předčasně ukončeno
- pak jsem si stáhnul current investments a i když mám pocit, že jsem jich kupoval hodně, tak jich mám velmi málo : jen 45 ks !
- zajímavé je to ukončení, někdo je dokonce již v ten den zakoupení, ale většinou je to 1-3 dny, 1 týden, měsíc
- mohu zaslat seznam ukončených půjček jako soubor xlsx ;)

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 29 čer 2019, 18:56

LuckyLuke píše:
29 čer 2019, 18:22
Jan píše:
29 čer 2019, 17:21
Aleš píše:
Díky
- já mám také několik zakoupených CreditStar
- podrobně to nestuduji, ale je to tak, stáhnul jsem si Finished investments a zjistil jsem, že mi 265 půjček bylo předčasně ukončeno
- pak jsem si stáhnul current investments a i když mám pocit, že jsem jich kupoval hodně, tak jich mám velmi málo : jen 45 ks !
- zajímavé je to ukončení, někdo je dokonce již v ten den zakoupení, ale většinou je to 1-3 dny, 1 týden, měsíc
- mohu zaslat seznam ukončených půjček jako soubor xlsx ;)
Díky. Ale jednak pokud to není nezbytné, tak raději ctím cizí soukromí a druhak se mi v tom ani nechce hrabat. Nekoukal jsi, jak je to s placením výnosu u "rychle" splacených? Předpokládám, že u splacených ten samý den výnos nebude, jelikož není overnight držení, ale co ty 1D? Ale možná bude záležet i na "důvodu" odkupu (amendede/extended/co já vím co).
Mám zkušenosti s:
---
---

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 29 čer 2019, 19:06

Za držení 0 - 1 den je nic. Dávám pro ukázku printscreen, za držení 2 dny např. při investici 10 euro je 1 cent.
CreditStar - Finished Investment.png
CreditStar - Finished Investment.png (114 KiB) Zobrazeno 1079 x

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 29 čer 2019, 19:46

Já myslím že to úroky platí už od 1 dne držení. Ale nejspíš to nebude ve výpisu vidět, protože to je třeba jen 0,3 centu

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 29 čer 2019, 19:50

LuckyLuke píše:
29 čer 2019, 19:06
Za držení 0 - 1 den je nic. Dávám pro ukázku printscreen, za držení 2 dny např. při investici 10 euro je 1 cent.

Jsem ani nevěděl, že to má speciální formát tabulky. Nikdy jsem to neexportoval.
Záhada se "částečně vyřešila" . Všechny půjčky jsem koupil 28.6., vyplaceny byly 29.6.. Ty co byly Vydány 27.6. přišly s úrokem, ty co byly vydány 28.6. bez úroku. V podstatě to proběhlo tak, že ty bez úroku byly defakto brány jako 0D půjčky.

Poněkud se mi toto nelíbí. Uvidíme, co podpora. I když si nedělám iluze :o/.
Mám zkušenosti s:
---
---

marek.k
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marek.k » 29 čer 2019, 20:10

Aleš píše:
29 čer 2019, 17:34
Podíval jsem se na svou historii Craditstar, celkem 288, z nichž 24 vykoupeno následující den. V poznámce uvedeno, že byl uzavřen dodatek ke smlouvě. Z toho 13 bylo v roce 2019.
Jinak mám 4, které byly vykoupeny za 2 dny. Excel je stručnější, ale když se podívám na historii v platformě, najedu kurzorem na částku, tak vyskočí číslo, např. jsem za dva dny obdržel 0,0036111111...

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 02 črc 2019, 18:17

Jan píše:
29 čer 2019, 19:50
LuckyLuke píše:

Jsem ani nevěděl, že to má speciální formát tabulky. Nikdy jsem to neexportoval.
Záhada se "částečně vyřešila" . Všechny půjčky jsem koupil 28.6., vyplaceny byly 29.6.. Ty co byly Vydány 27.6. přišly s úrokem, ty co byly vydány 28.6. bez úroku. V podstatě to proběhlo tak, že ty bez úroku byly defakto brány jako 0D půjčky.

Podpora potvrdila to, co jsem objevil, tedy že záleží na dni vydání.
Netušíte někdo - je toto někde uvedeno v podmínkách? Ne že by na tom až tak záleželo, ale principiálně se mi toto, z mého pohledu trochu chaotické, chování moc nelíbí.
Mám zkušenosti s:
---
---

MirEgg
Bronze Průpiska
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 02 črc 2019, 23:21

Jan píše:
02 črc 2019, 18:17
Jan píše:
LuckyLuke píše:

Netušíte někdo - je toto někde uvedeno v podmínkách? Ne že by na tom až tak záleželo, ale principiálně se mi toto, z mého pohledu trochu chaotické, chování moc nelíbí.
Počkej, počkej, trochu to rozepiš. Takže pokud je půjčka vydána 28.6., já ji 28.6. koupím, držím ji přes půlnoc a následně je splacena 29.6., tak nedostanu úrok, protože...? Proč vlastně? Den vydání je den nula, který se neúročí? :?
Já jsem tu smlouvu s Creditstarem procházel, ale nenašel jsem nějakou definici kdy začíná první den, který je úročený...

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 03 črc 2019, 09:54

MirEgg píše:
02 črc 2019, 23:21
Jan píše:
02 črc 2019, 18:17
Jan píše:

Počkej, počkej, trochu to rozepiš. Takže pokud je půjčka vydána 28.6., já ji 28.6. koupím, držím ji přes půlnoc a následně je splacena 29.6., tak nedostanu úrok, protože...? Proč vlastně? Den vydání je den nula, který se neúročí? :?
Já jsem tu smlouvu s Creditstarem procházel, ale nenašel jsem nějakou definici kdy začíná první den, který je úročený...
Čekám, čekám x)

No, je to jak jsem psal a jak píšeš. Můj osobní odhad je ten, že nehledě na to, že půjčka má libovolnou splatnost (u mě to byly CreditStary), tak tímto výkupem se z ní fakticky stane 0D a tedy neúročená (což teď koukám, že už jsem tu psal).
Jako celkem chápu, že třeba nebudou úročit den nákupu/prodeje, ale takhle jak to je nejednotné, tak mě to trochu vadí. A také jsem k tomu nic nenašel, takže ani nemám moc jak argumentovat. A vzhledem k přesnosti (a vlastně i rychlosti) odpovědi v Mintosu evidentně vědí, o co jde.
Mám zkušenosti s:
---
---

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

CreditStar - půjčky od května 2019

Příspěvek od LuckyLuke » 03 črc 2019, 11:10

Pro přečtení dalších komentářů jsem se na to podíval přesně. Dávám sem výsledky. Podíval jsem se na CreditStar půjčky od května 2019, kdy jsem jich pár koupil. Finished Investment = 34, Current Investment = 22. U těch Finished Investment je zajímavé, že 2 nebyly vůbec úročené pro krátké držení. Označil jsem je červeně pro přehlednost. Proto nyní dávám raději přednost Mogo 16% - tam žádné výkupy nemám.
CreditStar - Current Investment - od května 2019.png
CreditStar - Current Investment - od května 2019.png (76.14 KiB) Zobrazeno 728 x
CreditStar - Finished Investment - od května 2019.png
CreditStar - Finished Investment - od května 2019.png (126.4 KiB) Zobrazeno 728 x

marek.k
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Re: CreditStar - půjčky od května 2019

Příspěvek od marek.k » 03 črc 2019, 11:54

LuckyLuke píše:
03 črc 2019, 11:10
Pro přečtení dalších komentářů jsem se na to podíval přesně. Dávám sem výsledky. Podíval jsem se na CreditStar půjčky od května 2019, kdy jsem jich pár koupil. Finished Investment = 34, Current Investment = 22. U těch Finished Investment je zajímavé, že 2 nebyly vůbec úročené pro krátké držení. Proto nyní dávám raději přednost Mogo 16% - tam žádné výkupy nemám.
jak jsem zmiňoval výše, Excel je v tomto stručný.
najeď si na výpis z účtu přímo v Mintosu, najdu si tu určitou půjčku a u ní najdi položku úrok obdržen. přilož kurzor na 0.00 a vyskočí ti připsaný pidiúrok. teď jsem takto projel 8 půjček z tohoto roku, na další už nemám sil.
jen tím chci říci, že i ty malé jsou úročeny, byť nepatrně.
Jediné, které nebyly úročeny jsou ty, které byly ve stejný den mnou nakoupeny a hned vykoupeny zpět. v ten samý den. takových mám z 288 celkem 5 ks.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 03 črc 2019, 13:01

Děkuji za upřesnění, nikdy po tom takto detailně nepátrám. Poměr vykoupených mám 60,7 %.
Spočítané to mají určitě dobře a není tedy důvod se v tom podrobně šťourat.

Dávám sem printscreen z výpisu:

https://drive.google.com/file/d/1Yqk6G4 ... sp=sharing

Aleš
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleš » 04 črc 2019, 05:20

ExpressCredit měl dost špatný rok. Velké ztráty a nyní mají negativní equity. Většinu jsem prodal na SM i za cenu malé slevy a doufám, že během dneška se zbavím všech.
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/m ... 0B655A.pdf
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/m ... 8EB84A.pdf

Také s AASA se něco děje
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/m ... 161216.pdf

Mintin
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mintin » 04 črc 2019, 05:31

Aleš píše:
04 črc 2019, 05:20
ExpressCredit měl dost špatný rok. Velké ztráty a nyní mají negativní equity. Většinu jsem prodal na SM i za cenu malé slevy a doufám, že během dneška se zbavím všech.
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/m ... 0B655A.pdf
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/m ... 8EB84A.pdf

Také s AASA se něco děje
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/m ... 161216.pdf
Také jsem se toho zbavil a ještě na tom vydělal, měl jsem tam 16.1% na 12m.

Jinak hodnocení na explore kleslo na 22!

vvvlc
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vvvlc » 04 črc 2019, 10:39

Aasa (No Rating)
byla vyrazena z explorep2p ratingu https://explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
Most loans on Mintos are from the Polish subsidiary of the 'Supernova JV'. However no results have been provided for this business since 2016. The latest group presentation for Supernova suggests the group is performing very poorly due to problems with their Finland subsidiary and is experiencing funding issues. We feel there is insufficient information to support remaining invested in Aasa Poland and have withdrawn any rating due to lack of information.

Odpovědět