Poskytovatelé půjček na Mintosu

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 185
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od Jan » 04 dub 2019, 12:56

vyvar z ovaru píše:
04 dub 2019, 12:40
Ze nemas zainvestovano nemusi vzdy znamenat chybu Mintosu. Staci chtit jen 14% pujcky a casto budes mit nezainvestovano... Pokud ti nevadi treba 11% u solidniho poskytovatele, tak bys mel byt rozinvestovany skoro porad. Nejsem superinvestor, dle pruzkumu LL jsem myslim v te nejvetsi skupine co se tyce vkladu a kdyz dopoledne kontroluji stav, tak je vzdy vse rozinvestovano. Ja si na AI vubec nemuzu stezovat.
Přemýšlel jsem, jak to popsat a asi se mi to úplně nepodařilo. Myslel jsem chybu, jako nežádanou situaci.
No, holt jsem náročnej...
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

Booboo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 11 dub 2019, 11:41

Dnes je 60. deň omeškania pôžičky od Dinero, tak som zvedavý na ten úrok.
Niekde sa spomínalo, že ak je prodleni 60+ tak Dinero meškajúci úrok doplatí. :roll:

cmel.da
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmel.da » 11 dub 2019, 13:39

No spíš bych si vsadil, že to bude podle jejich podmínek a nic za čas ve zpoždění nezaplatí. To pak z 1 měsíční půjčky se 14 % p.a. pak výjde 3 měsíční půjčka s úrokem pod 5 % p.a.

JPT
Silver pen
Silver pen
Reputace: 51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 11 dub 2019, 15:31

To Dinero už jsem prokoukl. Myslí si, že když dá 14% na půjčku menší než měsíc a pak nezaplatí v prodlení nic, že mu tam budu investovat. Já jsem investoval od 10% víš do všech poskytovatelů (protože krachnout může i s dobrým hodnocením), ale teď už to budu osekávat o ty, u kterých uvidím, že často neplatí při odkupu tolik, kolik by měli. Zdá se mi, že někdy někdo platí i když má v tabulce, že neplatí.

Booboo
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 13 dub 2019, 05:49

cmel.da píše:
11 dub 2019, 13:39
No spíš bych si vsadil, že to bude podle jejich podmínek a nic za čas ve zpoždění nezaplatí. To pak z 1 měsíční půjčky se 14 % p.a. pak výjde 3 měsíční půjčka s úrokem pod 5 % p.a.
Mal si pravdu.
Je to jasné : Dinero pri omeškaní neplati nič - to znamená úrok za 30 dní a tam to končí. :cry:
Pridávam výpis z dokončených investícii.
Z invest. 10 euro za 3 mesiace úrok 11 centov, čo pri prepočte znamená úrok (4,4% Pa) oproti prezentovaným 13% Pa.
Opera Snímka obrazovky_2019-04-13_052811_www.mintos.com.png
Opera Snímka obrazovky_2019-04-13_052811_www.mintos.com.png (32.96 KiB) Zobrazeno 1220 x
Ja som z Dinerom nadobro skončil.

sly
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 13 dub 2019, 09:18

to je dost divny. me slo dinero do BBG jednou a uroky jsem za 2M ve zpozdeni dostal. kdyz jsem psal na support, jak je to mozne, kdyz v tabulce uvadeji, ze se po splatnosti neuroci, tak mi bylo odpovezeno, ze je to jakysi bonus za to, ze dosla pujcka az do BBG. zvlastni formulace, ale nejak takto to bylo - bohuzel email jsem tehda smazal. kazdopadne jsem z toho pochopil, ze se vyplaceji pouze po 60 dnech. pokud dluznik zaplati mezi dobou splatnosti a BBG, tak uroceno neni.

Booboo
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 13 dub 2019, 11:20

sly píše:
13 dub 2019, 09:18
to je dost divny. me slo dinero do BBG jednou a uroky jsem za 2M ve zpozdeni dostal. kdyz jsem psal na support, jak je to mozne, kdyz v tabulce uvadeji, ze se po splatnosti neuroci, tak mi bylo odpovezeno, ze je to jakysi bonus za to, ze dosla pujcka az do BBG. zvlastni formulace, ale nejak takto to bylo - bohuzel email jsem tehda smazal. kazdopadne jsem z toho pochopil, ze se vyplaceji pouze po 60 dnech. pokud dluznik zaplati mezi dobou splatnosti a BBG, tak uroceno neni.
Tak to počítajme: splatnosť pôžičky 30 dní
1/2019 - 20 dní
2/2019 - 28 dní
3/2019 - 31 dní
4/2019 - 13 dní
Spolu = 92 - 30 = 62 dní prodleni, čo je 60+ a úrok nikde :x
Dinero si robí čo chce a odrbáva. Je dosť (13%) poskytovateľov čo platia úrok aj v omeškaní, tak prečo riešiť Dinero. :lol:
Opera Snímka obrazovky_2019-04-13_111641_www.mintos.com.png
Opera Snímka obrazovky_2019-04-13_111641_www.mintos.com.png (86.95 KiB) Zobrazeno 1186 x

sly
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 13 dub 2019, 14:44

nemuze urok prijit treba o par dnu zpet? v posledni dobe jsem si vsiml, ze chodi at uz uroky, ci jistiny podivne rozdelene ve vice castech. nevsiml si toho nekdo?
nemuzu vsak vyloucit, ze se jedna treba o doplatek jiz z casti splacene pujcky.. vetsinou investuju vyssi castky a tak me obcas prekvapi splaceni jistiny ve vysi nekolika Eur, pripadne urok nekolik centu - neslo o predcasne splacenou pujcku, proto mel byt urok vyssi. kazdopadne nemam zadny konkretni priklad, tak bych nerad siril poplasne zpravy.

jelikoz se sam staram o podobne systemy zpracovavajici kvanta vypoctu, nejsem paranoidni a nepodezrivam Mintos, ze by jakkoliv kratil sve uzivatele na ziscich. z toho duvodu jsem toto nikdy neresil.

Booboo
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 13 dub 2019, 15:47

Prečo by mal Mintos krátiť uživateľov?
Dostane splátku od poskytovateľa (podľa vopred zverejnených podmienok) a túto splátku prerozdelí.
V mojom prípade (Dinera) sa nemám načo sťažovať u Mintosu = dostal som to čo bolo v podmienkach.
Je správne že sa dodržujú podmienky a investor vie podľa čoho si vybrať.
Proste tu nie je čo vysvetľovať. :) V tabuľke poskytovateľov je to presne a jasne.
Opera Snímka obrazovky_2019-04-13_154229_www.mintos.com.png
Opera Snímka obrazovky_2019-04-13_154229_www.mintos.com.png (24.62 KiB) Zobrazeno 1148 x

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 13 dub 2019, 16:07

JPT píše:
11 dub 2019, 15:31
To Dinero už jsem prokoukl. Myslí si, že když dá 14% na půjčku menší než měsíc a pak nezaplatí v prodlení nic, že mu tam budu investovat. Já jsem investoval od 10% víš do všech poskytovatelů (protože krachnout může i s dobrým hodnocením), ale teď už to budu osekávat o ty, u kterých uvidím, že často neplatí při odkupu tolik, kolik by měli. Zdá se mi, že někdy někdo platí i když má v tabulce, že neplatí.
Ano, platí/platil. Už se tu o tom psalo. A tuším, že to bylo zrovna Dinero.
sly píše:
13 dub 2019, 14:44
nemuze urok prijit treba o par dnu zpet? v posledni dobe jsem si vsiml, ze chodi at uz uroky, ci jistiny podivne rozdelene ve vice castech. nevsiml si toho nekdo?
nemuzu vsak vyloucit, ze se jedna treba o doplatek jiz z casti splacene pujcky.. vetsinou investuju vyssi castky a tak me obcas prekvapi splaceni jistiny ve vysi nekolika Eur, pripadne urok nekolik centu - neslo o predcasne splacenou pujcku, proto mel byt urok vyssi. kazdopadne nemam zadny konkretni priklad, tak bych nerad siril poplasne zpravy.

jelikoz se sam staram o podobne systemy zpracovavajici kvanta vypoctu, nejsem paranoidni a nepodezrivam Mintos, ze by jakkoliv kratil sve uzivatele na ziscich. z toho duvodu jsem toto nikdy neresil.
Jo, v tom je taky bordel. Jednou mi u nějaké půjčky chodilo každý den pár centů... Ale už si ani nepamatuju, proč jsem to řešil/dohledával.
Mám zkušenosti s:
---
---

JPT
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 13 dub 2019, 16:22

Možná, že to Dinero platilo a nebo jsem si toho dřív nevšiml ? Poslední dobou jsem si ale začal všímat, že u Dinera jsou podezřele nízké úroky u odkupů, tak jsem to zarazil (přestal do něho investovat).

JPT
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 13 dub 2019, 16:37

sly píše:
13 dub 2019, 14:44
Jo občas mi dojde třeba jen jistina nebo úrok a vždycky když jsem se díval do xls výpisu, tak zbytek došel jindy (třeba i o několik dní). Asi prostě dlužník zaplatí jen část a pak doplatí zbytek. Tak už se tím nezabývám.

sly
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 13 dub 2019, 17:05

Booboo píše:
13 dub 2019, 15:47
Prečo by mal Mintos krátiť uživateľov?
Dostane splátku od poskytovateľa (podľa vopred zverejnených podmienok) a túto splátku prerozdelí.
V mojom prípade (Dinera) sa nemám načo sťažovať u Mintosu = dostal som to čo bolo v podmienkach.
Je správne že sa dodržujú podmienky a investor vie podľa čoho si vybrať.
Proste tu nie je čo vysvetľovať. :) V tabuľke poskytovateľov je to presne a jasne.
Opera Snímka obrazovky_2019-04-13_154229_www.mintos.com.png
Dinero by dle odpovedi supportu melo vyplacet uroky z prodleni, pokud pujcka dojde do buy back garance, ac v tabulce je jina informace. co pisu, by mohlo platit v globalu. tzn. kdyz dojde pujcka do BBG, jsou vyplaceny uroky u vsech poskytovatelu bez rozdilu. tvuj pripad vsak ukazuje opak.
- me se toto stalo a urok mi vyplacen byl (Dinero)

v posledni dobe mi vsak po splaceni pujcky (muj podil byl v detailu pujcky 0E) prisla jen cast jistiny/uroku. ale nevenoval jsem tomu pozornost a nedohledaval to dle ID pujcky v mesicnich vypisech.
proto jsem napsal, ze bych Mintos nepodeziral, ze krati uzivatele a ze to pricitam spise rozdrobeni plateb do vice casti.

Booboo
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 13 dub 2019, 18:00

Rozumiem.
Sprostredkoval si informáciu od supportu, ktorá bola v tej dobe v poriadku.
Ja som urobil kontrolu takto: moje investície / dokončené investície / poskytovateľ a pod ID pôžičky odkontrolujem úrok. (sumár)
Investícia je dokončená, teda je zbytočne špekulovať nad nejakým ak alebo možno.
Nespochybňujem že si sprostredkoval informáciu, ktorá bola v tej dobe v poriadku, ale ide o to čo platí teraz a ako dotyčný poskytovateľ platí úrok.
Odovzdávame si tu skúsenosti a moja bola taká, že Dinero je vo vyplácaní úrokov v omeškaní nespoľahlivý a preto som ho vyradil.
Záverom - žiadne podozrievanie iba vyhodnotenie skúsenosti.
Uvažujem nad Monegom : dobrý úrok (13,5%) aj splácanie Bez prodlení nad 87%, Doba odkladu 3 dni, Příjem z úroku při zpožděné splátce - Áno.

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 218
Kontaktovat uživatele:

Aktualizace P2PEXPLORE

Příspěvek od zbynhu » 15 dub 2019, 21:30

Doplněný Mikro Capital.
P2P (47) a Mintos (A-) se zde poměrně rozcházejí...
Image 2.jpg
Image 2.jpg (604.23 KiB) Zobrazeno 1017 x

vvvlc
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 60
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vvvlc » 17 dub 2019, 10:37

Ahoj.

Udelal jsem si skript na monitorovani tabulek na http://explorep2p.com/mintos-lender-ratings/

Vcera se objevila 1. zmena:

Tito dva byli vymazani z tabulky:
Dindin 0 12 2 5 4 23 C
Invipay 5 3 7 10 12 37 C

A na
http://explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
Other lenders have been quietly removed from Mintos recently, with the lenders closing down their operations – including Dindin and BIG Microfinance. We had raised concerns about both of these companies – thankfully Mintos lenders were repaid in full in these cases.
Ale vypada to, ze penize byly vsechny zaplaceny, tj zatim zadna ztrata.
Mate k tomu nekdo vice informaci?
V

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 17 dub 2019, 11:15

vvvlc píše:
17 dub 2019, 10:37
Ahoj.

Udelal jsem si skript na monitorovani tabulek na http://explorep2p.com/mintos-lender-ratings/

Vcera se objevila 1. zmena:

Tito dva byli vymazani z tabulky:
Dindin 0 12 2 5 4 23 C
Invipay 5 3 7 10 12 37 C

A na
http://explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
Other lenders have been quietly removed from Mintos recently, with the lenders closing down their operations – including Dindin and BIG Microfinance. We had raised concerns about both of these companies – thankfully Mintos lenders were repaid in full in these cases.
Ale vypada to, ze penize byly vsechny zaplaceny, tj zatim zadna ztrata.
Mate k tomu nekdo vice informaci?
V
Škoda, že neumím programovat :o/.
Informace nemám. (Mintos, i když se furt s něčím "chlubí", tak s tímto se překvapivě nepochlubil.) A asi ani mít nebudu. Tyto společnosti šly mimo mě, takže ani nemám důvod něco dohledávat. Ale ani nevím, jestli nějaké půjčky emitovaly.
Ale ono se není čemu divit, většina těch společností, co teď přidávají, byla založeny 2017-2018, takže se obávám, že se nedá očekávat, že by všechny přežily.

A, mimochodem, přišel mi nějaký, docela zmatený, mail, že se Mintos snažil updatovat AI, ale nějak se jim to nepovedlo, takže ve výsledku AI rozvrtali nebo přímo smazali (pokud jsem to pochopil dobře).

Celé to ve mně budí dojem, že Mintos trochu přerostl sám sebe a že docela nezvládají. (Teď myslím spíš technickou stránku věci.) A taky si docela obávám, že se přehoupli z pozice dynamické rozvíející se firmy spíše do stádia dojné krávy...
Mám zkušenosti s:
---
---

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 17 dub 2019, 11:20

Jan píše:
17 dub 2019, 11:15
A, mimochodem, přišel mi nějaký, docela zmatený, mail, že se Mintos snažil updatovat AI, ale nějak se jim to nepovedlo, takže ve výsledku AI rozvrtali nebo přímo smazali (pokud jsem to pochopil dobře).
Bylo tam zmineny treba Aforti. Ja na nej mel (stopnuty) AI. Kdyz jsem ho rozklikl, tak byl prazdny a neslo v nem nic prenastavit. Musel by se tim padem smazat a udelat novy.

mailo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mailo » 17 dub 2019, 12:49

Myslím že ohledně ukončení těch dvou poskytovatelů posílali nějaké emaily a bylo tam napsáno že půjčky budou všechny vykoupeny, ale víc dopodrobna jsem to nestudoval taky to šlo mimo mě.

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 218
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 17 dub 2019, 15:10

mailo píše:
17 dub 2019, 12:49
Myslím že ohledně ukončení těch dvou poskytovatelů posílali nějaké emaily a bylo tam napsáno že půjčky budou všechny vykoupeny, ale víc dopodrobna jsem to nestudoval taky to šlo mimo mě.
O Dindinu je to tady: https://blog.mintos.com/dindin-and-big- ... rketplace/

Tohle ale povazuju za dobry signal, ze i nekteri poskytovatele konci. Pokud by to bylo na popud Mintosu, tak jeste lepe a alespon nejake overovani by fungovalo...

Odpovědět