Mintos - mobilní aplikace


web: www.mintos.com
Odpovědět
Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Mintos - mobilní aplikace

Příspěvek od zbynhu » 15 čer 2020, 18:51

Mintos na mobilní aplikaci pracuje už nějaký ten měsíc a postupně (byť šnečím tempem) ji vylepšuje.
Zásadní zlom v jejím využívání bude představovat umožnění investic přímo v aplikaci. To je nyní umožněno pouze formou alokace prostředků do Invest&Access.

Pro investory používající auto invest nebo investující manuálně je pak prakticky jediným benefitem, který mobilní aplikace ve své současné podobě nabízí, zrychlený monitoring portfolia. Postačí vyťukat PIN/přiložit prst na snímač a uživatel má okamžitě přehled o stavu svých investic.
Mintos_mobile_app.jpg
Mintos_mobile_app.jpg (136.91 KiB) Zobrazeno 3128 x

Z úvodního dashboardu se lze dostat hlouběji a podívat se i na některé další statistiky. Například si prohlédnout zastoupení jednotlivých originatorů a zemí.
Mintos_mobile_app2.jpg
Mintos_mobile_app2.jpg (172.47 KiB) Zobrazeno 3128 x

Z dalších statistik tu najdeme rozdělení participací dle úroků, statistiky splácení a další detaily jako které společnosti jsou v jistém období po splatnosti.
Mintos_mobile_app3.jpg
Mintos_mobile_app3.jpg (164.64 KiB) Zobrazeno 3128 x

Jednoznačným pozitivem je, že aplikace funguje velmi svižně a prezentované informace jsou přehledné. Při stávající podobě appky spousta investorů může omezit své přihlašování na desktopu.
Mintos_mobile_app4.jpg
Mintos_mobile_app4.jpg (150.55 KiB) Zobrazeno 3128 x
Aplikace je dostupná v českém jazyce.

Mintos se ohledně aplikace naposledy pochlubil zda: https://blog.mintos.com/mintos-mobile-a ... ee-months/.
Z uvedeného příspěvku na blogu vyplývá, že další vývoj aplikace je zaměřen na přidání těchto funkcí:
  • Vytvoření účtu přímo z aplikace
  • Implementace “Refer a friend”
  • Push notifikace
V delším časovém horizontu pak tým Mintosu zmiňuje zpřístupnění auto investu.


Screenshoty a část textu převzata z https://hoopoo.cz/mintos-mobilni-aplikace/.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

barahir
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 670
Registrován: 20 čer 2017, 20:27
Reputace: 150
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - mobilní aplikace

Příspěvek od barahir » 28 srp 2020, 00:16

Jen pro info, nedávno se mi začal náhodně a samovolně restartovat telefon. Po kratším zkoumání jsem zjistil, že to způsobuje aplikace Mintos. Mám Nokii a Android 10.

Odinstalováno a od té doby klid. Škoda, měl jsem aplikaci rád.

gulliver
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1206
Registrován: 22 říj 2019, 06:37
Reputace: 345
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - mobilní aplikace

Příspěvek od gulliver » 28 srp 2020, 18:06

barahir píše:
28 srp 2020, 00:16
Jen pro info, nedávno se mi začal náhodně a samovolně restartovat telefon. Po kratším zkoumání jsem zjistil, že to způsobuje aplikace Mintos. Mám Nokii a Android 10.

Odinstalováno a od té doby klid. Škoda, měl jsem aplikaci rád.
Zajímavé, to by mě zajímalo co to vyloženě způsobovalo a že systém dovolí aby aplikace restartovala zařízení. U mě se zatím nic takového neděje.

barahir
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 670
Registrován: 20 čer 2017, 20:27
Reputace: 150
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - mobilní aplikace

Příspěvek od barahir » 28 srp 2020, 20:16

Asi to zkusím brzy znovu nainstalovat, jestli už to nebude dobrý. Nokia je tak okrajová značka, že to asi nikdo nehlásil. Používáš otisk prstu? Zlobilo to při jeho používání.

gulliver
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1206
Registrován: 22 říj 2019, 06:37
Reputace: 345
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - mobilní aplikace

Příspěvek od gulliver » 28 srp 2020, 21:56

barahir píše:
28 srp 2020, 20:16
Asi to zkusím brzy znovu nainstalovat, jestli už to nebude dobrý. Nokia je tak okrajová značka, že to asi nikdo nehlásil. Používáš otisk prstu? Zlobilo to při jeho používání.
jj používám otisk prstů, tam při tom otisku prstů se mi akorat stane kolikrát to, že jak ho rozpozná tak hodí chybu a pak musím zadát pin a pak pohoda

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - mobilní aplikace

Příspěvek od zbynhu » 10 pro 2020, 11:17

Mintos do aplikace přidává notifikace upozorňující na vklady, výběry a informující o získaných úrocích za předchozí den / týden.

https://www.mintos.com/blog/push-notifi ... obile-app/


Obecně jsem k rušícím notifikacím na mobilu skeptický, ale musím uznat, že když vám jednou za den zavrní telefon a napíše, že včera jste získali XXX, tak to není špatné :D
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů