Mintos - ověřování totožnosti


web: www.mintos.com
Odpovědět
Džura
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 80
Registrován: 04 srp 2018, 11:02
Reputace: 43
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - zkušenosti investorů

Příspěvek od Džura » 03 zář 2019, 20:10

Tak manželka taky blokace a to tam má jen 2000 EUR. Otravné otázky úplně stejné jako u mě, jen to nechtělo občanku (asi proto, že jsem ji registroval v květnu).
Podpora mi už i odpověděla na mou stížnost, stejně dementní kecy jako obvykle - mimochodem zmiňující velikost depositu, což se ukazuje jako nesmysl. Napsat řediteli je asi mnohem lepší nápad.

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - zkušenosti investorů

Příspěvek od jejinka » 03 zář 2019, 20:12

Po mně chtěli dodatečné ověření 1x a bylo to po převodu peněz, také mi bylo přímo sděleno, že jsem dosáhla určitého objemu investovaných prostředků a kvůli tomu dodatečné ověření. Obrat je možná další faktor.

A úplně stejně to funguje na Bondsteru, takže pozastaví účet a dodatečné ověření. Není to jenom rozmar Mintosu.

Uživatelský avatar
SomeoneWhoCare
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 466
Registrován: 21 srp 2019, 15:45
Reputace: 259
Bydliště: Mars
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - zkušenosti investorů

Příspěvek od SomeoneWhoCare » 03 zář 2019, 20:17

Když hovor zvedne anglicky hovořící, stačí si vyžádat česky hovořícího zaměstnance..s angličtinou lze však pochodit trochu lépe.
Nicméně, u automatické kontroly přes Veriff sice souhlasíte s jejich podmínkami (https://www.veriff.com/privacy-policy?lang=en), alespoň ale neremcají na dopsaný text, ani na palec přes podpis, ani nemusíte instalovat kdo ví co do prohlížeče, mobilu, či otevírat phising odkazy.

Mimochodem zde je podklad, podle kterého musí postupovat při individuálním ověření: https://likumi.lv/ta/en/en/id/300147-pr ... a-customer
10. Video identification shall be performed by ensuring the fulfilment of at least the following requirements:
10.1. it is performed in real time by interviewing the customer in a synchronised video streaming and audio streaming process and by using an encrypted connection;
10.2. the facial image of a natural person is compared with the image of the natural person visible in the personal identification document of the natural person acquired during the video stream;
10.3. the head, shoulders, facial image without shading of a natural person is clearly visible during video identification, the image can be clearly distinguished from the background and other objects;
10.4. the face of a natural person may not be covered;
10.5. the presented document images must be clearly visible;
10.6. during the video identification questions must be asked order to clarify or verify information regarding a customer;
10.7. the audit trail of audio and image information shall be recorded with a fixed time stamp, given name and surname of the natural person subject to remote identification and also the IP address of the Internet connection of the customer;
10.8. the continuity of the streaming process is ensured. If the process is discontinued, video identification shall be repeated.
Komplet aktuální zákon proti praní špinavých peněz: https://likumi.lv/ta/en/en/id/178987

Bohužel Mintosí výklad některých pojmů je asi jako výklad Koránu v Muslimské populaci. Jej jim dejte nespokojenost najevo: držet hubu a krok...všichni víte, jak to dopadlo.
Someone who cares about risk. I never could tell a lie that anybody would doubt, nor a truth that anybody would believe.

Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - zkušenosti investorů

Příspěvek od MirEgg » 04 zář 2019, 00:37

Asi se jim schází najednou až moc zkratek (KYC+AML+GDPR) jako onehdá Smoljakovi, Svěrákovi a Mládkovi (film pro pamětníky) :lol:
Proto je Mintos předpřiposraný a bere to zgruntu :?

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od Joshua » 04 zář 2019, 09:34

Popřesouval jsem nám to tu ohledně ověřování totožnosti do nového vlákna.
V těch diskusích je docela bordel, možná časem něco oddělím. Kdybyste někde objevili něco, co zaslouží přesun, dejte mi vědět přes vykřičník u příspěvku. Díky moc.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - zkušenosti investorů

Příspěvek od Jan » 05 zář 2019, 14:19

Jan píše:
03 zář 2019, 19:10
Mám rovněž zablokovaný účet z důvodu ověřování. Nic jsem nevkládal, mohly to udělat úroky. Na CZ telefonické podpoře mi bylo po ověření (Mintos ID + jméno) sděleno, že je to z důvodu objemu prostředků, tak jsem to tak i bral. A až pak jsem si uvědomil, že to nesedí. Ale je mi celkem fuk, jestli je to způsobeno výší zůstatku nebo výší úroků.
Dále mi bylo sděleno, že verifikace může trvat až týden. Když jsem jim celkem upřímně řekl, co si o tom myslím, hovor už pak nějak vázl... Nejdřív mi bylo sděleno, že mi dají kontakt na ověřovací pracovníka, pak mi oznámili, že mi ho nedají... :o). Tak jsem napsal na podporu + CEO, ne že by to teda cokoliv změnilo, že...
Zablokovaný účet mě celkem irituje, na druhou stranu je to chování takové typicky současně Mintosí... Holt už to není jako před rokem či spíše dvěma...
Tak účet mám zablokovaný třetí den. Prý to řeší...
:o(
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od jejinka » 05 zář 2019, 14:25

Můžu se zeptat od jaké investované částky chtějí dokazovat původ prostředků výpisem z účtu? Ne, že bych prala špinavé peníze, ale taky mám nějakou hranici, přes kterou mi už nikdo do soukromí nepoleze a momentálně končí právě na tomto bodě.

Může být i přes soukromou zprávu.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od Jan » 05 zář 2019, 16:16

jejinka píše:
05 zář 2019, 14:25
Můžu se zeptat od jaké investované částky chtějí dokazovat původ prostředků výpisem z účtu? Ne, že bych prala špinavé peníze, ale taky mám nějakou hranici, přes kterou mi už nikdo do soukromí nepoleze a momentálně končí právě na tomto bodě.

Může být i přes soukromou zprávu.
Jak tu už někdo psal, nejsem úplně přesvědčen, že je to (jen) velikostí portfolia. Portfolio mám od začátku (cca 2 roky) přibližně stejně velké. Myslím, že nárůst byl zhruba stejný co se týče nově příchozích peněz i výnosů.
Co letos nebylo obvyklé, tak jsem měnil část CZK na EUR (mimo Mintos). Pak jsem plánoval využít další prostředky z Mintosu, nicméně jsem nakonec tuto akci nezvládnul zrealizovat, takže z toho byl planý výběr a následný vklad.
Nejčerstvější (+- prázdniny) jsou pak následky výkupů. Neměl jsem čas to řešit, takže jsem prostředky jen v rychlosti uklidil. I když v podstatě úplně nevím, jak se mi to podařilo, tak mám prodeje na SM defakto na úrovni výše portfolia...

Takže vzhledem k časové ose mi přijde, že relevantnější byla jiná měřítka, než velikost portfolia. Taky je třeba otázka, jak jsem dříve odpovídal na jejich dotazník. Protože třeba to, že budou tak masivně probíhat zpětné odprodeje a tudíž mi porostou obraty, jsem nečekal. Nehledě na vyjádření podpory, kde uváděný objem prostředků byl podstatně výše než reálný.

Jinak z podpory odpověď že to řeší, CEO se neoval. První mě nepřekvapuje vůbec, druhé... s tím jsem neměl zkušenosti (i když už jsem CEO málem psal někdy loni na konci roku, kdy Mintos spíš nechodil než jo a po čtvrt roce byla odpověď z podpory, že to řeší), ale beru to jako dokreslení skutečnosti. Mail byl sice strohý, ale celkem věcný, prostě žádná litanie. A vlastně ani na tu otázku, jak dlouho to bude trvat mi neodpověděli.

Hi,
I was asked to upload some more documents and just received this information:

We’re reviewing your information
We will email you once your verification has been completed.

I would like to ask You how long it takes. And I have several remarks:
- You should apply this in advance to avoid situation, that You make any operations at the Mintos account impossible instantly which kind of behavior is extremely rude.
- there is a question dealing with turnover – it is nonsensical because of loans duration or rebuys, i.e. it is different when 7 day or 6 years loans were invested in or e.g. today CapitalService rebuy (as “Other”) approx 3% of my portfolio and sometimes it was even worse (Mogo past rebuys, circa 10% of portfolio within a day)

Regards
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od MirEgg » 05 zář 2019, 23:16

Podle mě jste prostě spadli do nějakého automatického AML (proti praní špinavých peněz) filtru - třeba: protočil 75% portfolia za půl roku :arrow: ověřit.
Proč jsi to protočil, a že tě k tomu vlastně "přinutily" výkupy, ten automat nezajímá :ugeek:

mailo
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 125
Registrován: 27 črc 2018, 12:51
Reputace: 22
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od mailo » 06 zář 2019, 06:55

Taky po mě chtěli cca přes třema měsícema nějaký ověření kde jsem se jak šašek měl fotit s občanout a podobně :D
Akcie: ABBV, MO, T, BA, CAT, CO, D, XOM, IBM, KHC, PFE, PM, RTX, RIO, RDS-B, SPG, VTR, WPC, CEZ, O2
P2P: MINTOS, ESTATEGURU

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od vyvar z ovaru » 06 zář 2019, 11:55

Bylo by fakt zajimavy zjistit ten trigger, pokud neni nahodnej. Ja poslal penize asi na 3x na jare 2017, pak probihaly drobne vybery v souctu 1 000 E. Dival jsem se kolik se mi mesicne protoci a lita to od 8 000 do 12 000 (12 900 bylo jednou maximum, jinak je prumer spis kolem 10 000). Mozna je spoustec po prekonani tech 15K, jak tu nekdo tipoval?
Krome overeni pri zakladani uctu po mne zatim Mintos nic dalsiho nechtel.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od zbynhu » 06 zář 2019, 12:25

vyvar z ovaru píše:
06 zář 2019, 11:55
Bylo by fakt zajimavy zjistit ten trigger, pokud neni nahodnej. Ja poslal penize asi na 3x na jare 2017, pak probihaly drobne vybery v souctu 1 000 E. Dival jsem se kolik se mi mesicne protoci a lita to od 8 000 do 12 000 (12 900 bylo jednou maximum, jinak je prumer spis kolem 10 000). Mozna je spoustec po prekonani tech 15K, jak tu nekdo tipoval?
Krome overeni pri zakladani uctu po mne zatim Mintos nic dalsiho nechtel.
Jako jednu z otázek, které jsem musel vyplňovat byl předpokládaný měsíční obrat. Možnosti byly:
  • 0-15000 EUR
  • 15000 - 50000 EUR
  • 50000-100000 EUR
  • atd...
Intuitivně si myslím, že díky výkupům a větší aktivitě na SM (která bych řekl, že z logiky věci může být také jedním z příznaků, kdy je investor podroben dalšímu ověřování) jsem těch 15k teď nedávno mohl začít překračovat. Ale na základě ničeho jiného ten můj tip není.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od jejinka » 06 zář 2019, 12:58

Nechápu proč by měl do obratu být započítáván SM. To je analogicky jako když by sis v rámci jedné banky posílal peníze z účtu na účet.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od zbynhu » 06 zář 2019, 13:09

jejinka píše:
06 zář 2019, 12:58
Nechápu proč by měl do obratu být započítáván SM. To je analogicky jako když by sis v rámci jedné banky posílal peníze z účtu na účet.
Moc dobře nechápu, jak to myslíš.
Přece když koupím půjčku na PM nebo SM, tak je to nákup jako nákup a do obratu mi to leze v každém případě.
A tím, že prodávám půjčky na SM, tak si uvolňuju prostředky podobně jako mi je uvolní předčasný výkup, takže mám víc na další investice a obrat mi roste...
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od Jan » 06 zář 2019, 13:56

zbynhu píše:
06 zář 2019, 13:09
jejinka píše:
06 zář 2019, 12:58
Nechápu proč by měl do obratu být započítáván SM. To je analogicky jako když by sis v rámci jedné banky posílal peníze z účtu na účet.
Moc dobře nechápu, jak to myslíš.
Přece když koupím půjčku na PM nebo SM, tak je to nákup jako nákup a do obratu mi to leze v každém případě.
A tím, že prodávám půjčky na SM, tak si uvolňuju prostředky podobně jako mi je uvolní předčasný výkup, takže mám víc na další investice a obrat mi roste...
Předpokládám, že to bylo myšleno tak, že to jsou furt ty samé peníze a protočení na SM sice normálně zvýší obrat jak píšeš, ale z hlediska praní špinavých peněz to nemá jakýkoliv význam - jestli zainvestuješ jednou a nebo to desetkrát protočíš na SM (leda tedy jakási zvrácená úvaha, že chceš něco zastřít točením na SM, což mi ale smysl moc nedává).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od zbynhu » 06 zář 2019, 14:02

Jan píše:
06 zář 2019, 13:56
zbynhu píše:
06 zář 2019, 13:09
jejinka píše:
06 zář 2019, 12:58
Nechápu proč by měl do obratu být započítáván SM. To je analogicky jako když by sis v rámci jedné banky posílal peníze z účtu na účet.
Moc dobře nechápu, jak to myslíš.
Přece když koupím půjčku na PM nebo SM, tak je to nákup jako nákup a do obratu mi to leze v každém případě.
A tím, že prodávám půjčky na SM, tak si uvolňuju prostředky podobně jako mi je uvolní předčasný výkup, takže mám víc na další investice a obrat mi roste...
Předpokládám, že to bylo myšleno tak, že to jsou furt ty samé peníze a protočení na SM sice normálně zvýší obrat jak píšeš, ale z hlediska praní špinavých peněz to nemá jakýkoliv význam - jestli zainvestuješ jednou a nebo to desetkrát protočíš na SM (leda tedy jakási zvrácená úvaha, že chceš něco zastřít točením na SM, což mi ale smysl moc nedává).
Jj, to zní logicky. Nicméně logika není vždy to rozhodující kritérium :lol:
Otázka v tom ověřování byla ve smyslu, jaký předpokládám obrat za měsíc. Kdyby je zajímalo, kolik hodlám investovat, tak se přece můžou zeptat, kolik plánuju mít na Mintosu celkem prostředků...
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od Jan » 06 zář 2019, 14:08

zbynhu píše:
06 zář 2019, 14:02
Jan píše:
06 zář 2019, 13:56
zbynhu píše:
06 zář 2019, 13:09


Moc dobře nechápu, jak to myslíš.
Přece když koupím půjčku na PM nebo SM, tak je to nákup jako nákup a do obratu mi to leze v každém případě.
A tím, že prodávám půjčky na SM, tak si uvolňuju prostředky podobně jako mi je uvolní předčasný výkup, takže mám víc na další investice a obrat mi roste...
Předpokládám, že to bylo myšleno tak, že to jsou furt ty samé peníze a protočení na SM sice normálně zvýší obrat jak píšeš, ale z hlediska praní špinavých peněz to nemá jakýkoliv význam - jestli zainvestuješ jednou a nebo to desetkrát protočíš na SM (leda tedy jakási zvrácená úvaha, že chceš něco zastřít točením na SM, což mi ale smysl moc nedává).
Jj, to zní logicky. Nicméně logika není vždy to rozhodující kritérium :lol:
Otázka v tom ověřování byla ve smyslu, jaký předpokládám obrat za měsíc. Kdyby je zajímalo, kolik hodlám investovat, tak se přece můžou zeptat, kolik plánuju mít na Mintosu celkem prostředků...
Však jsem psal, že otázku považuju za irrelevantní. Obrat bude záviset na nabídce. Pokud se tam objeví něco pěkného ultrashort, tak budu točit to (zvlášť pokud to koupí AI a nebudu se o to muset starat) :o(.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od jejinka » 06 zář 2019, 15:31

Přesně jak to upřesnil Jan. Z hlediska praní špinavých peněz jsou transakce na SM irelevantní, vlastně i na PM, výkupy atd. To nemá s AML nic společného. Obrat počítají ve směru deposit/withdrawal.

Kdyby byl argument, že peníze opouští Mintos směrem k poskytovatelům, tak Když se budu držet bankovní analogie, tak peníze na mém účtu jsou jenom číslo, ve skutečnosti je banka někam pořád přesouvá, půjčuje, investuje a dokonce se mě ani neptá na svolení.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od Jan » 10 zář 2019, 14:52

Tak účet mám, i přes vyjádření CZK podpory, bloklý více jak týden. Dnes jsem se přes CZK číslo dovolal na EN podporu, tak uvidíme...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od jejinka » 10 zář 2019, 16:06

Njn pokud řeší hodně ověřování najednou, tak nestíhají. Dva roky zpět byla jenom registrace na kryptoburzu na týden. Teď je p2p podobně v kurzu.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů