Mintos - ověřování totožnosti

.
web: www.mintos.com
JPT
Silver pen
Silver pen
Reputace: 67
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - zkušenosti investorů

Příspěvek od JPT » 23 srp 2019, 23:00

Takže vlastně dokud se neověřím tak jak oni budou chtít, tak se k penězům nedostanu, že ? To je teda super :-/

Je to teda jen pro ty Pro-Investory nebo tu šaškárnu budou muset podstoupit všichni ?

Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Reputace: 62
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 24 srp 2019, 10:32

Zajímává diskuse, jsem si zase po pár dnech početl. Zaujala mě ta zmínka o vykradení účtu. Nejdřív jsem si řekl, že přece vybrat jde jen na můj účet. Ale pak mě napadlo, že 2FA na Mintosu je totálně user unfriendly, takže ji nepoužívám. A pak asi stačí se na ten účet dostat, poslat tam nějaké drobné, a pokud by si toho uživatel nevšimne, tak po krátké době vybrat na účet, kterým bylo vloženo. Vyveďte mě prosím z omylu :P :?

MirEgg
Bronze Průpiska
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 24 srp 2019, 10:54

JPT píše:
23 srp 2019, 23:00
Takže vlastně dokud se neověřím tak jak oni budou chtít, tak se k penězům nedostanu, že ? To je teda super :-/

Je to teda jen pro ty Pro-Investory nebo tu šaškárnu budou muset podstoupit všichni ?
Tak ona to není až taková šaškárna, když se moc nebráníš :lol: Já to podstoupil při aktualizaci dokladu, kterému vypršela platnost. V nějakém vlákně jsem o tom psal... Nejsem pro-investor.
Boží mlýn píše:
24 srp 2019, 10:32
Zajímává diskuse, jsem si zase po pár dnech početl. Zaujala mě ta zmínka o vykradení účtu. Nejdřív jsem si řekl, že přece vybrat jde jen na můj účet. Ale pak mě napadlo, že 2FA na Mintosu je totálně user unfriendly, takže ji nepoužívám. A pak asi stačí se na ten účet dostat, poslat tam nějaké drobné, a pokud by si toho uživatel nevšimne, tak po krátké době vybrat na účet, kterým bylo vloženo. Vyveďte mě prosím z omylu :P :?
Asi nevyvedu, podle mě to tak je. Sice musí být účet vedený na tvé jméno, ale... :? Takže 2FA používám. Co je na ní user unfriendly? :?:

Booboo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 24 srp 2019, 14:53

Pri depozite na Mintos ti Mintos pošle e-mail : depozit úspešný xyz euro.
Ale 2FA je OK. :)
Ja to mám väščinou na plno zainvestované.

SomeoneWhoCare
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SomeoneWhoCare » 02 zář 2019, 17:09

Dokončení tahanic s verifikací: Podle rady ohledně "průpisky" použit červený centropen 0.3mm do červené oblasti občanského průkazu, není to moc výrazné a popisek jde snadno smazat i prstem (za předpokladu, že máte relativně nový celoplastový doklad a ne nějaký starý cár papíru). V Mintosu se žádné úpravy nelíbily, na bezpečnost nadále kašlou a nutí investora kliknout na phising odkaz. :shock: Takže nakonec prošel až Veriff s připsaným textem, že doklad je jen pro Veriff k verifikaci u Mintosu.

Mimochodem Revolut prošel asi až napošesté. Foceno a odesíláno stále dokola, 5x skoro ihned zamítnuto, pak to trvalo už hodinu a schváleno. Předpokládám, že kontrola přiřazena lidské inteligenci místo umělé (ne)inteligenci.

:idea: Každopádně si brzy dojdu pro nový OP bez adresy, případně od ledna 2020 z OP má u nově vydaných dokladů konečně zmizet i rodné číslo.

pager
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pager » 03 zář 2019, 08:46

SomeoneWhoCare píše:
02 zář 2019, 17:09
:idea: Každopádně si brzy dojdu pro nový OP bez adresy, případně od ledna 2020 z OP má u nově vydaných dokladů konečně zmizet i rodné číslo.
Ja to vidim tak, ze mozna z OP zmizi rodne cislo ale vyhledove tam bude supercip s ulozenymi otisky prstu, adresou, pak jeste sken ocni sitnice.
Bojovat proti tomu cervenym centropenem 0.3 mm ti prd pomuze, jedine se odstehovat do Afriky nebo do Mongolska.

SomeoneWhoCare
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SomeoneWhoCare » 03 zář 2019, 10:26

pager píše:
03 zář 2019, 08:46
Ja to vidim tak, ze mozna z OP zmizi rodne cislo ale vyhledove tam bude supercip s ulozenymi otisky prstu, adresou, pak jeste sken ocni sitnice.
Bojovat proti tomu cervenym centropenem 0.3 mm ti prd pomuze, jedine se odstehovat do Afriky nebo do Mongolska.
Vážím si Tvé kvalitní a informativní odpovědi. :roll: Na biometrických údajích není nic špatného, ani na osobním ověření identity bez pořízení kopie. Naopak zkopírovat takový doklad bude výrazně těžší. Problém je scan dokladů v internetu a poskytovatelé služeb (půjčky, mobilní tarify), kteří jej samotný akceptují. Někde v Africe, či Mongolsku ti pak naroste nezaplacený dluh, o kterém nevíš, a překvapí tě až exekutorem vybraný dům, protože pohledávku včetně úroků z prodlení postoupili za 50% hodnoty místním vymahačům. Datová schránka trochu přilepší, ale když se na její použití úřad vykašle a dotyčný si bude místo přebírání pošty užívat měsíc na Bali, nastanou zbytečné tahanice navíc. Preferuji minimalizovat riziko předem a jsem rád, že se tu dal dohromady postup, který mohou využít i ostatní. ;)

Džura
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Džura » 03 zář 2019, 14:06

Tak mi ty svině z Mintosu blokli účet a chtějí znova všechno možné a nemožné a ani peníze nejdou vybrat. Hajzlové. Peníze jim tam nenechám, tak jim holt nahraji co chtějí, ale pak tradá. Radši nižší výnos u seriozního partnera, než takovéhle křivárny.
To, že na ně tlačí EU chápu, ale že nepošlou email typu do tehdy a do tehdy nám dodejte to a to jinak budeme nuceni účet omezit a rovnou ho omezí to nepochopím.
Mimochodem podobné údaje ačkoli ne tak moc podrobné jsem minulý týden vyplňoval i u Interactive Brokers a prostě ten přístup je nebe a dudy.

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 202
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 03 zář 2019, 14:33

Dzuro a jak to konkretne vypada? Mas normalne aktivni vybery, ale v momente kdy realne zadas vyber, tak se vyber blokne do doby, nez dodas pozadovane doklady?

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 266
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 03 zář 2019, 14:45

vyvar z ovaru píše:
03 zář 2019, 14:33
Dzuro a jak to konkretne vypada? Mas normalne aktivni vybery, ale v momente kdy realne zadas vyber, tak se vyber blokne do doby, nez dodas pozadovane doklady?
Před chvílí na mě vyskočilo to samé.
Plně souhlasím, že nechápu způsob jednání - proč toto nechtějí s předstihem a do určitého termínu ale okamžitě zakáží jakoukoliv manipulaci s vloženými prostředky?
Omezí Tě prakticky ve všem - viz přehled na screenu:
verif.jpg
verif.jpg (53.88 KiB) Zobrazeno 171 x
Na druhou stranu chtějí "pouze" foto, foto občanky z obou stran a pak foto společně s občankou v ruce.
Na občanku jsem dopsal díky zdejšímu fóru alespoň, že je určeno pro Mintos.

Po nahrání zmíněných dokladů mi během 5 minut účet plně zprovoznili.

Btw. mám takový pocit, že mail a požadavek na ověření je generovaný automaticky při překročení určitého "obratu" (dle dotazníku to vidím na 15k EUR) za měsíc.

Džura
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Džura » 03 zář 2019, 15:17

To po mě chtějí důkaz o bydlišti, spoustu údajů o zaměstnání a platu, výpis z účtu, kde je příjem za poslední měsíc a občanku nemám u sebe, tak poslední krok jsem neudělal. Jsem zvědavý hlavně na ten důkaz o bydlišti, dal jsem jim tam hlavičku výpisu z účtu.
Už mi to provedli minulý rok a tehdy stačilo jen poslat znovu doklady a už tehdy jsem si jim na provedení stěžoval.

JPT
Silver pen
Silver pen
Reputace: 67
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 03 zář 2019, 15:24

zbynhu píše:
03 zář 2019, 14:45

Na občanku jsem dopsal díky zdejšímu fóru alespoň, že je určeno pro Mintos.
A tos dopsal někde do volných míst malým písmem a nebo větším nějak přes celou třeba zešikma a i přes fotku ? Protože malým písmem někde do volného prostoru si myslím, že by se to dalo vpohodě vymazat, kdyby to chtěl někdo zneužít. A jde to pak dobře smazat ? Abych si tu občanku pak nezničil.

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 03 zář 2019, 15:30

Džura píše:
03 zář 2019, 15:17
To po mě chtějí důkaz o bydlišti, spoustu údajů o zaměstnání a platu, výpis z účtu, kde je příjem za poslední měsíc a občanku nemám u sebe, tak poslední krok jsem neudělal. Jsem zvědavý hlavně na ten důkaz o bydlišti, dal jsem jim tam hlavičku výpisu z účtu.
Už mi to provedli minulý rok a tehdy stačilo jen poslat znovu doklady a už tehdy jsem si jim na provedení stěžoval.
To mají pro každého teda asi trochu jiný proces :shock:
Možná se požadavky liší podle toho, jak zodpovíš tu otázku na předpokládanou výši měsíčního obratu - já volil tu skoro nejnižší 15k-50k EUR.
Doklady o zaměstnání a platu po mě vůbec nechtěli. Něco podobného jsem ale absolvoval nedávno na Revolutu a není to nic příjemného :cry:
JPT píše:
03 zář 2019, 15:24
A tos dopsal někde do volných míst malým písmem a nebo větším nějak přes celou třeba zešikma a i přes fotku ? Protože malým písmem někde do volného prostoru si myslím, že by se to dalo vpohodě vymazat, kdyby to chtěl někdo zneužít. A jde to pak dobře smazat ? Abych si tu občanku pak nezničil.

Napsal jsem to zhruba na střed tenkým smáznutelným fixem, když to budou chtít zneužít a dají si práci, tak se jim to povede, nemám iluze...
Smazat to šlo pak prstem v poho.
Taky jsem si dal záležet, abych občanku držel "nešikovně" tak, abych palcem zakryl alespoň svůj podpis vlevo dole...

Džura
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Džura » 03 zář 2019, 16:22

Tak už zase funguju, díky za tip na palec přes podpis. A příkaz k výběru co bylo volné už jsem taky zadal.

jejinka
Silver pen
Silver pen
Reputace: 65
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 03 zář 2019, 17:50

Podpis na OP mám schválně jiný než běžný. Není to žádný podpisový vzor.

A jinak ano, požadavky na doplnění ověření se generují podle překročené hranice investovaných prostředků, proto to přichází nečekaně. Uděláte vklad a bum, účet pozastaven.

Džura
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Džura » 03 zář 2019, 18:27

Já nic nevkládal, naopak jsem minulý týden přes 1000 EUR vybral.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 228
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 03 zář 2019, 19:10

Mám rovněž zablokovaný účet z důvodu ověřování. Nic jsem nevkládal, mohly to udělat úroky. Na CZ telefonické podpoře mi bylo po ověření (Mintos ID + jméno) sděleno, že je to z důvodu objemu prostředků, tak jsem to tak i bral. A až pak jsem si uvědomil, že to nesedí. Ale je mi celkem fuk, jestli je to způsobeno výší zůstatku nebo výší úroků.
Dále mi bylo sděleno, že verifikace může trvat až týden. Když jsem jim celkem upřímně řekl, co si o tom myslím, hovor už pak nějak vázl... Nejdřív mi bylo sděleno, že mi dají kontakt na ověřovací pracovníka, pak mi oznámili, že mi ho nedají... :o). Tak jsem napsal na podporu + CEO, ne že by to teda cokoliv změnilo, že...
Zablokovaný účet mě celkem irituje, na druhou stranu je to chování takové typicky současně Mintosí... Holt už to není jako před rokem či spíše dvěma...
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 03 zář 2019, 19:36

Jan píše:
03 zář 2019, 19:10
Mám rovněž zablokovaný účet z důvodu ověřování. Nic jsem nevkládal, mohly to udělat úroky. Na CZ telefonické podpoře mi bylo po ověření (Mintos ID + jméno) sděleno, že je to z důvodu objemu prostředků, tak jsem to tak i bral. A až pak jsem si uvědomil, že to nesedí. Ale je mi celkem fuk, jestli je to způsobeno výší zůstatku nebo výší úroků.
Já si myslím, že je to dané otáčkou peněz (tzn. pokud jste byli aktivní na SM a prodávali a hnedle za to zase nakupovali + nějaké ty výkupy k tomu, pak se top nasčítá). Ale fakt je, že je podezřelé, že to teď vyskočilo tolika investorům najednou, možná ten limit snižovali...
Jinak přes podporu bych to neřešil, jedině si to tím člověk zkomplikuje...

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 228
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 03 zář 2019, 19:40

zbynhu píše:
03 zář 2019, 19:36
Jan píše:
03 zář 2019, 19:10
Já si myslím, že je to dané otáčkou peněz (tzn. pokud jste byli aktivní na SM a prodávali a hnedle za to zase nakupovali + nějaké ty výkupy k tomu, pak se top nasčítá). Ale fakt je, že je podezřelé, že to teď vyskočilo tolika investorům najednou, možná ten limit snižovali...
Jinak přes podporu bych to neřešil, jedině si to tím člověk zkomplikuje...
Řešit jsem to nechtěl. Chtěl jsem se ohradit proti způsobu provedení. Vzhledem k tomu, jaké všechny dokumenty chtěli, tak bylo jen dílem náhody, že jsem je měl po ruce.
Proč myslíš, že zkomplikuješ?
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 03 zář 2019, 19:44

Jan píše:
03 zář 2019, 19:40
Proč myslíš, že zkomplikuješ?
Myslím si, že mají tu proceduru jasně danou a ta podpora s tím nic neudělá. Takže z mého pohledu je obracení se na ni zbytečné...
Btw. česká podpora komunikovala opravdu v češtině?

Odpovědět