Mintos - ověřování totožnosti


web: www.mintos.com
Odpovědět
jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od jejinka » 26 čer 2020, 09:32

Mám to podobně. A neplatí to jen pro Mintos. Úplně šoufl se mi dělá třeba jenom z toho, že Revolut chce při každé reinstalaci aplikace nové selfie. Sice se všichni zaštiťují bezpečností a praním špinavých peněz, ale ve skutečnosti je to tvorba obří a dokonale zmapováné sítě peněžních toků. Aby žádné euro nezůstalo skryto.

cmel.da
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 226
Registrován: 29 kvě 2018, 11:53
Reputace: 29
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od cmel.da » 26 čer 2020, 12:05

Revolut chce selfie při každé aktualizaci aplikace v mobilu - Android? To se mi ještě nestalo.

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od vyvar z ovaru » 26 čer 2020, 12:11

Pise pri reinstalaci. :)

Uživatelský avatar
pager
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 424
Registrován: 21 črc 2019, 21:31
Reputace: 395
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - zkušenosti investorů

Příspěvek od pager » 25 črc 2020, 11:08

Mintos se zacina hroutit a posledni mesic dva blokuji ucty lidi, kteri se jim nehodi.
Ucty, ktere pouze investuji a nevybiraji, nechavaji byt; obzvlaste pokud treba pouzivaji I&A.

Jenom za cerven-cervenec:
https://www.trustpilot.com/reviews/5e58 ... 0864a94aad
- clovek kteremu zablokovali ucet minuly mesic, pak ho zrusili a odmitaji poslat penize
https://www.trustpilot.com/reviews/5e70 ... 091809a035
- stejny scenar, pri vyberu zablokovany ucet a nekonecne otazky
https://www.trustpilot.com/reviews/5f0e ... 0bb4b21c34
- nejaky Nemec, stejna situace, zablokovany ucet, ktery umoznuje investovat/reinvestovat ale vse ostatni vcetne vyberu a sekundarniho marketu zablokovane
https://www.trustpilot.com/reviews/5ea2 ... 09bc8c8eb6
- nejaky Cech Ales, mozna je tu na foru? To same, €150k blokovanych, odduvodnene poskytovanim dalsich a dalsich dokumentu, predpokladam, ze to skonci tak, ze mu zrusi ucet
https://www.trustpilot.com/reviews/5eb2 ... 0a888e755c
- nejaky Holandan, penize blokovane tri mesice
https://www.reddit.com/r/mintos/comment ... t_limited/
- dalsi zablokovany ucet
https://www.trustpilot.com/reviews/5ee3 ... 070881e8f7
- clovek z Danska, taky zablokovany ucet

V pripade blokovaneho uctu jedina vec co funguje je investovat/reinvestovat. Vybery, prevody men, SM a jakekoliv dalsi akce se presmeruji na uvodni stranku. Plus vas livechat umyslne ignoruji podle emailu, zatimco kdyz pouzijete jiny email, odpovi hned (dle jednoho postu vyse).
V pripade uzavreneho uctu pak tvrdi, ze budou penize prubezne posilat na ucet a ucet "spravuji" za vas dle jejich podminek.

Pokud se vam to nestalo, tak vysvetleni je celkem jednoduche, nikoho nezajimate, mate tam par tisic a vse reinvestujete, idealne dlouhodobe nebo do odpadu.
Pokud tam mate - jako vyse uvedeni - trochu vic, treba 100k, 500k, milion euro, tak se na to muzete brzy tesit.

Uživatelský avatar
SomeoneWhoCare
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 466
Registrován: 21 srp 2019, 15:45
Reputace: 259
Bydliště: Mars
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - zkušenosti investorů

Příspěvek od SomeoneWhoCare » 25 črc 2020, 12:26

Autentičnost zmíněného review Aleše mohu potvrdit.

Mé doporučení je používat pro zasílání/vybírání prostředků přímo vlastní bankovní účty, ne transferwise, trustly, apod. Dále mít na každé platformě maximálně objem, kde jste snadno schopni doložit původ prostředků.

Pokud nejste schopni snadno prokázat původ, nepoužívejte argument s půjčkou, i když máte peníze např. od rodiny, půjčené od vlastní firmy, apod. Dále v případě potřeby vybírejte včas před expirací dokladu, který jste použili pro verifikaci. S verifikací i ověřením původu prostředků dělají problémy již dlouho, opravdu se může natáhnout. Kdo si dodatečnou vydírací verifikací již prošel, tak ho velmi pravděpodobně chvíli čekat nebude..

Já osobně ihned po verifikaci, která se táhla přes měsíc zablokovaného účtu, vyměnil na úřadě doklad za nový. Protlačil jsem však na doklad fixou napsanou informaci, komu byl poskytnut. Ale chtěli po mě klikat i na úplně cizí odkazy obsahující malware, který naštěstí firemní zabezpečení identifikovalo a zablokovalo, takže opatrně.. Pokud si nejste jistí, že odkaz není bezpečný - nikdy neklikat!
Someone who cares about risk. I never could tell a lie that anybody would doubt, nor a truth that anybody would believe.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - zkušenosti investorů

Příspěvek od Jan » 27 črc 2020, 19:12

pager píše:
25 črc 2020, 11:08
...
V pripade blokovaneho uctu jedina vec co funguje je investovat/reinvestovat. Vybery, prevody men, SM a jakekoliv dalsi akce se presmeruji na uvodni stranku. Plus vas livechat umyslne ignoruji podle emailu, zatimco kdyz pouzijete jiny email, odpovi hned (dle jednoho postu vyse).
V pripade uzavreneho uctu pak tvrdi, ze budou penize prubezne posilat na ucet a ucet "spravuji" za vas dle jejich podminek.
...
V mém případě nefungovalo ani re/investování resp. jakékoliv operace na PM/SM.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
SomeoneWhoCare
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 466
Registrován: 21 srp 2019, 15:45
Reputace: 259
Bydliště: Mars
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od SomeoneWhoCare » 27 črc 2020, 19:38

Někteří ti stěžující lidé měli jen blokaci prvního výběru do ověření (KYC), protože neposlali nikdy peníze bankovním účtem. Nešlo o blokaci celého účtu kvůli AML - jako u Aleše, Jana, mě, a dalších...

Ne nadarmo je lepší účet ověřit hned na začátku a vybírat alespoň malé částky průběžně. Také se mi způsob a průběh ověření moc nelíbil, ale lze to vyřešit výměnou dokladu.
Someone who cares about risk. I never could tell a lie that anybody would doubt, nor a truth that anybody would believe.

Booboo
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 785
Registrován: 26 srp 2018, 14:24
Reputace: 143
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - zkušenosti investorů

Příspěvek od Booboo » 27 črc 2020, 19:52

pager píše:
25 črc 2020, 11:08
Mintos se zacina hroutit a posledni mesic dva blokuji ucty lidi, kteri se jim nehodi.
Ucty, ktere pouze investuji a nevybiraji, nechavaji byt; obzvlaste pokud treba pouzivaji I&A.


Pokud se vam to nestalo, tak vysvetleni je celkem jednoduche, nikoho nezajimate, mate tam par tisic a vse reinvestujete, idealne dlouhodobe nebo do odpadu.
Pokud tam mate - jako vyse uvedeni - trochu vic, treba 100k, 500k, milion euro, tak se na to muzete brzy tesit.
Tak toto je jasné - Red Flag

Žiadny návrat na Mintos :x
Akcie - TEF, VZ, ABR, ARI, O , ENGIE, NEE, LIGHT, EVK, BASF, CC, KOMB, ERSTE, VIG, CTP, JNJ, GOOG, INTC, CTSH, AD, UQA, RED,
ETF - Portu

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od JPT » 28 črc 2020, 07:02

Taky zvažuju, že to postupně vyberu a skončím.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Martinus
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1329
Registrován: 09 říj 2018, 15:26
Reputace: 882
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od Martinus » 28 črc 2020, 08:54

Pokud se děje toto, není to začátek konce Mintosu, ale už spíš konec konce Mintosu....:(
Ještě tam něco mám, snad to vyrazím zpět...

barahir
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 670
Registrován: 20 čer 2017, 20:27
Reputace: 150
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od barahir » 28 črc 2020, 09:47

Jako nevím, podle všeho se to děje u extrémních částek zadaných na jeden výběr po dlouhé době... Neviděl bych to tak černě.

Uživatelský avatar
SomeoneWhoCare
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 466
Registrován: 21 srp 2019, 15:45
Reputace: 259
Bydliště: Mars
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od SomeoneWhoCare » 28 črc 2020, 12:36

Probíhá nám tu tzv. skupinová polarizace na základě pár rozhodnutí :)

Kód: Vybrat vše

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Skupinová_polarizace
Vždy je vhodné zohlednit individuálně riziko pro sebe a tomu přizpůsobit alokovanou část svého portfolia..

Má to totiž i druhou stranu mince — pokud (ti poctiví) dotyční neměli aktivované dvoufázové ověření, ani předem dostatečné ověření doklady a reálným bankovním účtem, byl bych nadšený, že se snaží důkladně identitu ověřit a zdržovat. Získat přístupové údaje (nebo jen přístup na zařízení s přihlášeným účtem) laických uživatelů je v dnešní době hračka. Nehledě na fakt, že řadě takových uživatelů stačí k přihlášení na mobilu otisk prstu, kliknout na odkup I&notA a následně vybrat, co přišlo na transferwise a přeposlat pryč..

Jinak se stále držím strategie vybírat polovinu z příchozích plateb a druhou nechávat na Mintosu dostupnou k reinvesticím.
Someone who cares about risk. I never could tell a lie that anybody would doubt, nor a truth that anybody would believe.

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od JPT » 28 črc 2020, 15:39

Tak já to tu skoro všecko čtu, a neni to, že bych podle toho posledního teď chtěl skončit. Když hodně lidí panikařilo a prodávali všechno se slevou a vybírali, tak já jsem sice začal vybírat, ale neprodával a nepanikařil jsem. Říkal jsem si, že tam něco na konci roku nechám, pokud budou krachlé / suspednované společnosti splácet a bude se to zlepšovat. Pokud se to bude pořád zhoršovat, tak budu vybírat dál až do nuly. Pokud budou úroky vyšší, tak bych tam třeba nechal něco mál,o pokud se to nebude ani zhoršovat ani zlepšovat. Na 100% ale vím, že tam nebudu mít tolik, kolik jsem chtěl na začátku, když jsem začal.

Jak teď ale hodně lidí psalo, že jim blokují účty, tak to je další mínus, kvůli kterému přemýšlím, jestli to všecko nevybrat a neskončit. Já jsem, ale vybíral od března 10x a vždycky OK. Nic po mě nechtěli. Posílám si pouze z / na normální bankovní účty. Tak nevím, jestli je to tím, že chrání uživatele když to posílají na Transferwise atp.. Někdo tam myslim psal, že to ověření po něm chtějí víckrát za krátký čas.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
pager
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 424
Registrován: 21 črc 2019, 21:31
Reputace: 395
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od pager » 28 črc 2020, 15:51

SomeoneWhoCare píše:
28 črc 2020, 12:36
Má to totiž i druhou stranu mince — pokud (ti poctiví) dotyční neměli aktivované dvoufázové ověření, ani předem dostatečné ověření doklady a reálným bankovním účtem, byl bych nadšený, že se snaží důkladně identitu ověřit a zdržovat. Získat přístupové údaje (nebo jen přístup na zařízení s přihlášeným účtem) laických uživatelů je v dnešní době hračka. Nehledě na fakt, že řadě takových uživatelů stačí k přihlášení na mobilu otisk prstu, kliknout na odkup I&notA a následně vybrat, co přišlo na transferwise a přeposlat pryč..
To nehraje zadnou roli, 2FA mam zapnute, overeny ucet mam (dvakrat) z minulosti, Transferwise ani Revolut jsem nikdy pro Mintos nepouzil.

A stejne me sikanuji podobnym zpusobem jako ty zminene. A prakticky to muzou delat nekonecne dlouho - puvod prostredku nestaci, chceme puvod prostredku, ktere byly puvodem prostredku pro ten prvni puvod prostredku. Ted chceme vase danove priznani za tri roky zpetne, ted chceme vypisy vsech vasich uctu pet let zpetne, atd atd.

Gixian
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 901
Registrován: 13 lis 2019, 21:50
Reputace: 775
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od Gixian » 28 črc 2020, 17:54

Já dvoufázovku nemám, asi 75% peněz jsem na Mintos nacpal z Revolutu, mezi dubnem a květnem jsem cca třetinu (6000 euro) stáhl - a neměl jsem žádnej problém. Nezbývá mi než věřit, že to, že jiní mají blokace a já ne, má nějaký důvod, a ne že Mintos rozdává suspendy a bany úplně náhodně.

Jakej je ale ten klíč (příliš veliký účet? příliš razantní výběr? nějaké podivně specifikované "nestandardní chování", nejlíp vyhodnocované nějakou neuronovkou, která se může chytnout uplné blbosti a šikanovat kvuli ní lidi?), to fakt ví jen bůh.

Dodo126
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 47
Registrován: 09 črc 2019, 15:53
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od Dodo126 » 28 črc 2020, 18:56

Klíč je jednoduchej, zeptej se Řůženy z prasečáku :D Vždycky tu jednou za čas někdo napíše nějakou hovadinu a kde kdo se toho chytne. Co to je za hloupost blokovat velký účty? Vždyť ty jsou pro Mintos nejdůležitější a naopak mají větší péči. A brát vážně nějakej 10 stupidních recenzi, to je vážně k smíchu jestli tomu věříte. Řiďte se tím co píše SomeoneWhoCare, protože ten má opravdu přehled a hlavně klid.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od Jan » 28 črc 2020, 19:32

JPT píše:
28 črc 2020, 15:39
Tak já to tu skoro všecko čtu, a neni to, že bych podle toho posledního teď chtěl skončit. Když hodně lidí panikařilo a prodávali všechno se slevou a vybírali, tak já jsem sice začal vybírat, ale neprodával a nepanikařil jsem. Říkal jsem si, že tam něco na konci roku nechám, pokud budou krachlé / suspednované společnosti splácet a bude se to zlepšovat. Pokud se to bude pořád zhoršovat, tak budu vybírat dál až do nuly. Pokud budou úroky vyšší, tak bych tam třeba nechal něco mál,o pokud se to nebude ani zhoršovat ani zlepšovat. Na 100% ale vím, že tam nebudu mít tolik, kolik jsem chtěl na začátku, když jsem začal.

Jak teď ale hodně lidí psalo, že jim blokují účty, tak to je další mínus, kvůli kterému přemýšlím, jestli to všecko nevybrat a neskončit. Já jsem, ale vybíral od března 10x a vždycky OK. Nic po mě nechtěli. Posílám si pouze z / na normální bankovní účty. Tak nevím, jestli je to tím, že chrání uživatele když to posílají na Transferwise atp.. Někdo tam myslim psal, že to ověření po něm chtějí víckrát za krátký čas.
Vnímám to podobně. Dost často mi tu teď přijde ode zdi ke zdi :o/.
pager píše:
28 črc 2020, 15:51
SomeoneWhoCare píše:
28 črc 2020, 12:36
...
...
A stejne me sikanuji podobnym zpusobem jako ty zminene. A prakticky to muzou delat nekonecne dlouho - puvod prostredku nestaci, chceme puvod prostredku, ktere byly puvodem prostredku pro ten prvni puvod prostredku. Ted chceme vase danove priznani za tri roky zpetne, ted chceme vypisy vsech vasich uctu pet let zpetne, atd atd.
Držím palce.
Já jsem měl problém s AML, táhlo se to dost dlouho. Kooperace ze strany Mintosu byla dost neprofesionální, liknavá, i by se dalo říci až obstrukční, i když posléze velká část zdržení byla na mojí straně (je to tu porůznu hlavně v tomhle vlákně cca od 09/2019). Nicméně následně s výběry nebyl problém.
Ty posty na Trustpilotu jsem nečetl, ale přistupoval bych k tomu obezřetně. Moc by mě nepřekvapovalo kdyby tam někdo použil zkratku nedořešení AML=blokování výběru (případně =krádež). Fakt ale je, že v samotné průběhu AML v mém případě přístup Mintosu moc důvěry nebudil, což je další důvod k použití výše zmíněné zkratky.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

barahir
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 670
Registrován: 20 čer 2017, 20:27
Reputace: 150
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od barahir » 28 črc 2020, 20:03

Ona celkově podpora Mintosu je bohužel nic moc, pokud se neptáte nebo nepotřebujete řešit obecné věci, které odbudou těmi svými omáčkami. Minulý týden jsem posílal .xls se seznamem půjček a chtěl jsem znát dopad moratoria a přesnou výši úroků. Žádná odpověď.

Zajímalo by mě, co tam dělají všichni ti nový zaměstnanci, které nabrali loni, když podpora je špatná a programátoři se taky moc nepředvádějí, kdy kromě jiného se stránky načítají čím dál pomaleji.

Bobo1234
Příspěvky: 6
Registrován: 17 bře 2020, 21:03
Reputace: -12
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od Bobo1234 » 28 črc 2020, 21:30

Dnes jsem dopoledne na zkoušku zadal výběr 10 tis EUR z učtu cca 150 tis.EUR na EUR účet u Transferwise
a bez problémů odpoledne přišlo na účet u TW.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - ověřování totožnosti

Příspěvek od Jan » 28 črc 2020, 21:39

Bobo1234 píše:
28 črc 2020, 21:30
Dnes jsem dopoledne na zkoušku zadal výběr 10 tis EUR z učtu cca 150 tis.EUR na EUR účet u Transferwise
a bez problémů odpoledne přišlo na účet u TW.
On už tu obavy ohledně výběrů někdo vyjadřoval, takže se to trochu monitorovalo v tomhle vlákně:
https://www.p2pforum.cz/viewtopic.php?f=39&t=128
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů