Aforti BBG suspended

web: www.mintos.com
Odpovědět
kangar
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Aforti BBG suspended

Příspěvek od kangar » 26 srp 2019, 09:34

Tak mě se vyplatily půjčky, co jsem měl nad 60+ late, co vám? Ostatní se mi zdá, že moc nechodí, ve stavu "current" mám od Aforti už jen 30%.

Booboo
Silver pen
Silver pen
Reputace: 98
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 26 srp 2019, 09:41

kangar píše:
26 srp 2019, 09:34
Tak mě se vyplatily půjčky, co jsem měl nad 60+ late, co vám? Ostatní se mi zdá, že moc nechodí, ve stavu "current" mám od Aforti už jen 30%.

Mne zatiaľ neprišlo nič, ale nemám ani jednu nad 60+ (zatiaľ).
Potešilo ma že sa splátky rozhýbali :) dúfam že splatia všetko.
IBM, T, ORAN, WBA, TOT, NRG, EQNR, IRM, VTR, APLE, PDCO, ČEZ, O2, MONETA, KOMBA, P2P - EstateGuru,

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 598
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 30 srp 2019, 21:30

Dnes mi byla doplacena půjčka od Aforti, která již byla 60+ dní po splatnosti.
Neproběhlo to však formou BBG, ale zaplacením 3 splátek v prodlení najednou a uvedením do stavu current (2 splátky stále zbývají).
To by odpovídalo skutečně problémům s posíláním a párováním plateb od Aforti.

Každopádně jsem rád.

kangar
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kangar » 18 zář 2019, 08:33

Aforti se teda u mě moc nepřetrhne. Všechno mám už ve zpoždění, několik málo půjček dokonce nad +60 již po vícero dnů. Co jsem se koukal na Mintos blog, taky asi nikomu nic od toho konce srpna neposlali. Nejvíc mi asi vadí mlčení Mintosu. Hra na nějaké nákupy úvěrů od lidí mi na tomhle konkrétním případě připadá absurdní. Prostě půjčujeme peníze prodejcům úvěrů a je čistě na nich, jestli se rozhodnou nám je vrátit. Jak to máte vy?

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 18 zář 2019, 10:55

kangar píše:
18 zář 2019, 08:33
Aforti se teda u mě moc nepřetrhne. Všechno mám už ve zpoždění, několik málo půjček dokonce nad +60 již po vícero dnů. Co jsem se koukal na Mintos blog, taky asi nikomu nic od toho konce srpna neposlali. Nejvíc mi asi vadí mlčení Mintosu. Hra na nějaké nákupy úvěrů od lidí mi na tomhle konkrétním případě připadá absurdní. Prostě půjčujeme peníze prodejcům úvěrů a je čistě na nich, jestli se rozhodnou nám je vrátit. Jak to máte vy?
Mám u Aforti jen dvě půjčky, jedna current, druhá je teď 1-15 dní v prodlení.
Ale ta první již byla v prodlení 30-60 dní a pak nárazově splatili 3 splátky najednou - viz screenshot.
Snad se brzy rozhýbou i ty Tvé.
Aforti.png
Aforti.png (11.56 KiB) Zobrazeno 1955 x

MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Reputace: 176
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 20 zář 2019, 09:11

zbynhu píše:
18 zář 2019, 10:55
Aforti.png
Aforti.png (11.56 KiB) Zobrazeno 1852 x
S přihlédnutím k mé "diverzifikaci" max. cca 100 EUR do jedné půjčky ti upřímně závidím celkovou výši portfolia :lol: ;)

JPT
Silver pen
Silver pen
Reputace: 152
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 20 zář 2019, 09:29

To na tom screenshotu jsou částky pro celou půjčku a ne jednotlivého uživatele.

MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Reputace: 176
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 20 zář 2019, 10:04

JPT píše:
20 zář 2019, 09:29
To na tom screenshotu jsou částky pro celou půjčku a ne jednotlivého uživatele.
Jen aby :lol:

JPT
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 20 zář 2019, 10:13

Tak pro jednotlivé uživatele platforma splátkové kalendáře nemá.

Jinak já jsem měl v Aforti 120.?? EUR a teď tam mám 119.?? EUR, takže mi přišlo jen kolem 1 EUR a už se začínají půjčky dostávat do 60+ dní v prodlení.

Booboo
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 22 zář 2019, 15:04

JPT píše:
20 zář 2019, 10:13
Tak pro jednotlivé uživatele platforma splátkové kalendáře nemá.

Jinak já jsem měl v Aforti 120.?? EUR a teď tam mám 119.?? EUR, takže mi přišlo jen kolem 1 EUR a už se začínají půjčky dostávat do 60+ dní v prodlení.
Tiež už mám niekoľko pôžičiek 60+ a od pozastavenia som ešte nedostal ani cent a to som mal väčšinu úverov Aforti bez prodleni a teraz sú bez splácania :lol:
IBM, T, ORAN, WBA, TOT, NRG, EQNR, IRM, VTR, APLE, PDCO, ČEZ, O2, MONETA, KOMBA, P2P - EstateGuru,

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 27 zář 2019, 14:33

Konečně update k situaci Aforti...
Update on 27.09.2019: An update on Aforti Finance with answers to the most common questions we have received from investors.

Why are there 60+ days late Aforti Finance loans and why does it seem that payments from Aforti Finance are not being transferred?

Aforti Finance continues transferring payments to the Mintos marketplace. Mintos transfers these payments first to cover settlements that had accumulated towards investors before automatic repayments and buybacks for loans originated by Aforti Finance were suspended on August 7, 2019 (see below earlier posts), and second – to cover ongoing borrower repayments and loan buybacks from the remaining balance. As a result, some loans remain 60+ days late for the time being.

How often does Aforti Finance make payments to Mintos?

Aforti Finance transfers payments on up to a daily basis.

What is the financial situation of Aforti Finance?

Financial performance is a direct reflection of loan portfolio performance. This is best portrayed in Aforti Finance’s report which we invite you to follow. These reports are used for our due diligence as well as risk rating updates. See more information on risk rating updates in earlier blog posts on Aforti below.

Does Aforti transfer all that they get for respective loans financed via Mintos?

From what we see, yes – Aforti transfers all they get for respective loans financed on Mintos.

Are you getting any feedback from Aforti Finance? The current statistic is at least concerning, having almost no current loans and some being 60+ days old. I know that you are passing the funds whenever you receive them from Aforti but it looks like they have stopped passing them.

Aforti Finance is transferring payments, but investors see the delay due to the aforementioned accumulated settlements which are still outstanding. We are in close cooperation with Aforti Finance’s management and keep track of payments transfers daily.

It has been a month since the last update on Aforti Finance; why has it taken so long?

We have taken the time to observe the situation and solve immediate uncertainties, making sure payment transfers to investors remain on up to a daily basis.

tomaso1980
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomaso1980 » 27 zář 2019, 18:11

Z toho updatu aforti to chápu, že platí investorům, ale později než po 60 dnech. Já mám jednu půjčku asi 68 dní po splatnosti, zbytek ještě není 60 dní po splatnosti. Tak uvidíme. Třeba to zaplatí 90. den po splatnosti.. Zatím ani jeden cent nepřišel., t
Jinak Mintos jsem lehce omezil a vybral asi 10% portfolia za poslední ca měsíc. Jednak tam nic rozumného nad 10 % není (dnes jsem koupil pintar za 9,5 %), kurz EURA byl přes 25,80, takže se to dalo lehce vyměnit na koruny.
No uvidíme, jestli se uzdraví Aforti a bude dobrej kurz EURA (tak do 25,6 - 25,7), tak tam něco přihodim, ale za předpokladu, že budou dvojciferné výnosy u top poskytovatelů..
Aforti statut.jpg
Aforti statut.jpg (29.55 KiB) Zobrazeno 1575 x

JPT
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 28 zář 2019, 12:12

Zkusil jsem jen tak ze srandy porovnat statistiky Aforti včera a dnes:

Aforti statistika srovnání.jpg
Aforti statistika srovnání.jpg (31.82 KiB) Zobrazeno 1497 x

A včera je tam větší splacená jistina a nesplacená menší a dnes obráceně. Přitom by měl mít každý nový záznam větší splacenou a menší nesplacenou. Tak asi v tom mají nějaký bordel jak psali. Zajímalo by mě, jestli si teda i odečítají od investorů už splacenou jistinu, aby jim to sedělo. U mě to zůstává stejné.

Booboo
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 28 zář 2019, 19:06

JPT píše:
28 zář 2019, 12:12
Zkusil jsem jen tak ze srandy porovnat statistiky Aforti včera a dnes:

Aforti statistika srovnání.jpg

A včera je tam větší splacená jistina a nesplacená menší a dnes obráceně. Přitom by měl mít každý nový záznam větší splacenou a menší nesplacenou. Tak asi v tom mají nějaký bordel jak psali. Zajímalo by mě, jestli si teda i odečítají od investorů už splacenou jistinu, aby jim to sedělo. U mě to zůstává stejné.
Práve som si prečítal reakcie na blogu Mintos k poslednej aktualizácii Aforti - je tam otázka prečo neobnovia Aforti na SM? Tí čo majú záujem o väčšie riziko by mohli nakupovať so zľavou a tí čo sa toho chcú zbaviť to skúsia predať.
Ak to porovnám s Eurocentom tak tam to bolo adresnejšie, tie pôžičky čo boli splácané išli k investorovi a teraz je z toho akurát poriadne MEŠUGE.
Mám z toho divný pocit Aforti spláca a objem pôžičiek neklesá :!:

cmel.da
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmel.da » 28 zář 2019, 20:54

Kdo ví jaká je skutečnost, třeba si Mintos o Aforti si vymyslel nějakou story, kterou prezentuje, ale realita je jiná.

JPT
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 29 zář 2019, 11:30

Dneska už jsou ty pohyby správné. Nesplacená ubyla a splacená přibyla. O 30 EUR. Když by to bylo denně o 30 EUR, tak za 200 let to mají investoři doma :-)
Aforti statistika srovnání 2.jpg
Aforti statistika srovnání 2.jpg (45.1 KiB) Zobrazeno 1391 x

cmel.da
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmel.da » 29 zář 2019, 22:45

Dej dotaz na https://www.trustpilot.com/review/mintos.com
Tam reagují docela rychle.

kangar
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kangar » 02 říj 2019, 10:45

Já z toho mám snad horší pocit, než předtím. Mintos vypustí nějaké vysvětlení, které nedává moc smysl a dál se nic neděje? Wtf? K čemu ty garance teda jsou? Mám u Aforti 540 €, z toho 188 v sekci 60+. Do konce října budou všechny půjčky 60+, na co budeme čekat dál? Osobně se mi to vůbec nelíbí, asi bych ještě kousnul informaci "Aforti neplatí nebo je v krachu", tohle je spíš:
Aforti nám může nasrat na hlavu kolik chce a my nemáme žádný páky, jak to z nich dostat. Právníky platit nebudeme, protože to by bylo drahý. No nic, potřeboval jsem si ulevit :-)

tomasov
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomasov » 02 říj 2019, 14:06

kangar píše:
02 říj 2019, 10:45
Já z toho mám snad horší pocit, než předtím. Mintos vypustí nějaké vysvětlení, které nedává moc smysl a dál se nic neděje? Wtf? K čemu ty garance teda jsou? Mám u Aforti 540 €, z toho 188 v sekci 60+. Do konce října budou všechny půjčky 60+, na co budeme čekat dál? Osobně se mi to vůbec nelíbí, asi bych ještě kousnul informaci "Aforti neplatí nebo je v krachu", tohle je spíš:
Aforti nám může nasrat na hlavu kolik chce a my nemáme žádný páky, jak to z nich dostat. Právníky platit nebudeme, protože to by bylo drahý. No nic, potřeboval jsem si ulevit :-)
Jojo, tak to je. Podle mě je Aforti stále v pytli a snaží se ten problém jen oddálit. Předstírají že nesplácejí dlužníci už 2 měsíce, ale mě to připadá že si to Aforti vymýšlí. U mě jsou všechny půjčky v těžkém opoždění, ale vsadil bych se že realita je jiná.

Booboo
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 05 říj 2019, 06:02

1 pôžičku od Aforti mi začali splácať zo 60+ sa dostala do 15-30 :P

Odpovědět