Aforti BBG suspended

.
web: www.mintos.com
JPT
Silver pen
Silver pen
Reputace: 67
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od JPT » 08 srp 2019, 08:49

jejinka píše:
07 srp 2019, 20:24
Při pádu takového malého poskytovatele, ve kterém asi nikdo neměl větší %, je to ještě OK. Ale vezmi v potaz, v jaké kondici je globálně ekonomika, zrovna Polsko šlape velice dobře. Spočítej si to při pádu byť jen jednoho většího poskytovatele...
Tak já už jsem to dřív chtěl diverzifikovat na co nejvíc poskytovatelů podle jejich ratingů ale pomocí autoinvestů, které byly rozdělené podle procent výnosu a diverzifikace byla v tom každém autoinvestu, tak to bylo náročné na správu. Nedávno jsem si udělal na každého poskytovatele jeden autoinvest, tak tam se to bude spravovat líp. Nebudu mít od pár velkých poskytovatelů třeba 20% portfolia a zbytek minimum, ale rozdělím to přesně podle ratingů. Tak by mě pak neměl ohrozit ani pád velkého poskytovatele.

romancik
Silver pen
Silver pen
Reputace: 65
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 08 srp 2019, 10:10

Tedy, docela špatná zpráva.
Sice od Aforti nic nemám, ale je to varování.
Podle vývoje z Eurocentu bych čekal, že se minimálně dále budou vyplácet ty půjčky, co alespoň budou dlužníci splácet, pouze u těch nesplácených bude problém. Ale z toho jejich vyjádření však nejsem moudrý. A říkám si, jestli přece jen nepřehodnotit investice v Mintosu kvůli rizikovosti :-(

JPT
Silver pen
Silver pen
Reputace: 67
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 08 srp 2019, 13:39

romancik píše:
08 srp 2019, 10:10
Podle vývoje z Eurocentu bych čekal, že se minimálně dále budou vyplácet ty půjčky, co alespoň budou dlužníci splácet, pouze u těch nesplácených bude problém. Ale z toho jejich vyjádření však nejsem moudrý. A říkám si, jestli přece jen nepřehodnotit investice v Mintosu kvůli rizikovosti :-(
Já jsem to pochopil tak, že vůbec neplatí Aforti Mintosu a ne dlužníci Aforti a proto nechodí splátky.

dax
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dax » 08 srp 2019, 14:45

JPT píše:
08 srp 2019, 13:39
romancik píše:
Já jsem to pochopil tak, že vůbec neplatí Aforti Mintosu a ne dlužníci Aforti a proto nechodí splátky.
Taky bych to tak chápal. https://www.p2p-banking.com/countries/b ... ketplaces/

cmel.da
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmel.da » 08 srp 2019, 18:41

Vtipné je, že Aforti bylo 14.7.2019 s 50 body v tabulce p2pExplore (viewtopic.php?f=39&t=96&start=560) nad Mozipo, Simbo, Lendo, Monego, Cashwagon, Peachy, atd. Moc se té tabulce p2pExplore nedá věřit. Asi je lepší koukat na rating Mintosu a Céčkový poskytovatele vynechat.

Nikituska
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nikituska » 08 srp 2019, 18:51

Taky jsem oslabila váhu ratingu od ExploreP2P - Eurocent taky nebyl vyloženě šrot... :cry:

Hezky se ale ukazuje, jak je k ničemu řešit délku splatnosti - je uplně jedno, jestli máte u Aforti úvěry 1 den nebo 5 let do splatnosti, prostě stopka :)

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od moravekj » 08 srp 2019, 19:00

cmel.da píše:
08 srp 2019, 18:41
Vtipné je, že Aforti bylo 14.7.2019 s 50 body v tabulce p2pExplore (viewtopic.php?f=39&t=96&start=560) nad Mozipo, Simbo, Lendo, Monego, Cashwagon, Peachy, atd. Moc se té tabulce p2pExplore nedá věřit. Asi je lepší koukat na rating Mintosu a Céčkový poskytovatele vynechat.
Nekde jsem nekdy cetl ze hodnoceni nad 60 je relativne bezpecna nebankovna. Nevite kolik mel eurocent?

FraK
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FraK » 08 srp 2019, 19:26

Nikituska píše:
08 srp 2019, 18:51
Taky jsem oslabila váhu ratingu od ExploreP2P - Eurocent taky nebyl vyloženě šrot... :cry:

Hezky se ale ukazuje, jak je k ničemu řešit délku splatnosti - je uplně jedno, jestli máte u Aforti úvěry 1 den nebo 5 let do splatnosti, prostě stopka :)
One ten krach vetsinou neprijde jako blesk z uplne cisteho nebe. Muze mu predchazet treba snizeni ratingu tak, jako v tomto pripade. Od snizeni ratingu do krachu muze uplynout par mesicu a pokud ma clovek pujcky do 3-5 mesicu, tak je v dobe krachu muze mit zpet, popripade zahuci jen mensi castkou.

FraK
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FraK » 08 srp 2019, 19:29

moravekj píše:
08 srp 2019, 19:00
cmel.da píše:
08 srp 2019, 18:41
Nekde jsem nekdy cetl ze hodnoceni nad 60 je relativne bezpecna nebankovna. Nevite kolik mel eurocent?
Ja se taky hodne divam na hospodarsky vysledek a velikost vlastniho jmeni. Preci jenom spis krachne ztratova firma, nez ziskova s vysokym vlastnim jmenim.
Do ztratovych firem nedam vic jak 0,1% kumulativne za lendora s vyjimkou Akulaku, ktere ma velke zakladni jmeni a i tady jsem opatrny a dam tam jen investice na kratkou dobu.

cmel.da
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmel.da » 08 srp 2019, 19:55

Jo Aforti bylo 8 mil.EUR v plusu, takže to nefunguje.

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 266
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 08 srp 2019, 20:33

moravekj píše:
08 srp 2019, 19:00
Tabulka P2Pexplore vznikla až na základě krachu Eurocentu, předtím nebylo nic...
Nicméně zpětně, dle dostupných výsledovek byl pak Eurocent ohodnocen na rating 59 (tzn. poměrně vysoko).

Sparky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sparky » 08 srp 2019, 20:42

Podle výsledovky za rok 2018 mělo Aforti čistý zisk 74 527,89 EUR (Explore p2p zaokrouhluje na 0,1 MEUR), což je z bilance 30 MEUR kladná nula.
Zdroj: https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/m ... 941883.pdf

Pro mě je závěrem vyhýbat se nízkým hodnocením podle obou ratingů (Mintosu i Explore p2p), neboť oba zohledňují jiné parametry.
Prakticky nebrat ztrátové podle tabulky Ep2p a Cčkové podle Mintosu (B- obezřetně). Není to sice žádná záruka, že problémy nepřijdou, ale aspoň si nebudu koledovat tolik.

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 09 srp 2019, 00:16

V Aforti nemám vůbec nic, bylo to pro mě příliš rizikové a divím se, že do toho vůbec někdo investoval ale to se divím i u Dinero, Capitalia, Monego a podobných. Do takových investorů bych dal max 0,5% portfolia :lol:
Investuji jen do poskytovatelů kteří mají hodnocení na Mintosu B a lepší, 60+ bodů na Explore P2P, min 5M vlastní kapitál a poslední i předposlední rok zisk.
Samozřejmě že může zkrachovat kdokoliv, ale proč investovat do poskytovatelů, kteří už jsou jednou nohou v bankrotu :?

mailo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mailo » 09 srp 2019, 06:42

Flyboy píše:
09 srp 2019, 00:16
V Aforti nemám vůbec nic, bylo to pro mě příliš rizikové a divím se, že do toho vůbec někdo investoval ale to se divím i u Dinero, Capitalia, Monego a podobných. Do takových investorů bych dal max 0,5% portfolia :lol:
Investuji jen do poskytovatelů kteří mají hodnocení na Mintosu B a lepší, 60+ bodů na Explore P2P, min 5M vlastní kapitál a poslední i předposlední rok zisk.
Samozřejmě že může zkrachovat kdokoliv, ale proč investovat do poskytovatelů, kteří už jsou jednou nohou v bankrotu :?
měl jsem u nich jen 5 euro, zbytek jsem odprodal tak před půl rokem, tahle půjčka nebyla nikdy v prodlení, a měla doběhnout za 3 měsíce :D

romancik
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 09 srp 2019, 08:11

dax píše:
08 srp 2019, 14:45
JPT píše:
08 srp 2019, 13:39
romancik píše:
Taky bych to tak chápal. https://www.p2p-banking.com/countries/b ... ketplaces/
No právě a to se mi nelíbí, protože tahle varianta mě nenapadla, když jsem uvažoval různé scénáře, co se bude dít, kdyby některý z poskytovatelů padl. Předpokládal jsem scénář podobný Eurocentu - že některé půjčky doběhnou, ovšem bez BBG.

Ovšem je pravda, že je zatím předčasné dělat závěry. Uvidíme.

Ovšem vyplívají z tohoto scénáře, že je možné, že v případě podvodu některé ze společností je asi možné přijít o úplně všechny peníze, které jsou u té společnosti aktuálně zainvestované.

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 09 srp 2019, 11:00

romancik píše:
09 srp 2019, 08:11
No právě a to se mi nelíbí, protože tahle varianta mě nenapadla, když jsem uvažoval různé scénáře, co se bude dít, kdyby některý z poskytovatelů padl. Předpokládal jsem scénář podobný Eurocentu - že některé půjčky doběhnou, ovšem bez BBG.
Nastesti to tak po dnesnim update na blogu Mintosu i vypada.

https://blog.mintos.com/update-on-the-d ... i-finance/

jejinka
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Re: Aforti BBG suspended

Příspěvek od jejinka » 09 srp 2019, 11:14

V opačném případě by dávalo ještě menší smysl vybírat poskytovatele s lepší platební morálkou dlužníků než doposud. Mirreg by měl se svým přístupem pravdu.Ale co není dnes, může být v budoucnu. Mintos by na nějaké právní tahanice neměl. Holt riziko je obrovské, je potřeba to mít pořád na paměti.

Booboo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 09 srp 2019, 17:47

Kladiem si otázku či bolo správne, že Mintos odstavil Aforti na sekundári - tak trochu mi pripadá akoby Žltý melón alebo Zonky pozastavili sekundárny trh pre zosplatnené pôžičky. :)
Celá komunikácia zo strany Mintosu je divná napr. že pozastavil pravidelné splátky a zpětné odkupy. :?
Napríklad u mňa Aforti splácali na 90% včas, posledné splátky (23.7., 25.7., 27.7., 31.7.2019 ) a neverím tomu žeby Mintos výplácal splátky namiesto Aforti už preto lebo mu znížil ratng na C+ a prvá p2p (Debetium) reagovala 25.7.2019
https://blog.debitum.network/regarding- ... 9yYA5D80Sk
Odstrániť Aforti z Primárneho trhu považujem za správne ale ten ostatok nechápem :?:
Prípadný krach Aforti by ma stál asi 3 mesačné úroky čo nie až tak veľa.

cmel.da
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmel.da » 09 srp 2019, 21:15

Nebylo to proto že spousta lidí má Autoinvest na SM a kdyby jim nakoupil Aforti v defaultu, tak se by se spustila vlna stížnosti. Já AI už dávno nepoužívám, protože mi nefungoval.

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 09 srp 2019, 22:08

Zajímavý komentář k situaci od P2PExplore:
aforti.jpg
aforti.jpg (170.21 KiB) Zobrazeno 383 x

Odpovědět