Směnárna v Mintos

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
tango
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Směnárna v Mintos

Příspěvek od tango » 23 dub 2019, 19:14

Dobry den,
jsem tu na foru nova a zaroven si ted chvili zvykam na Mintos. Nevim, zda dotaz zakladam spravne, ale jiny zpusob jsem nenasla, tak me kdyztak prosim poradte, jak jinak :-)

Chci se zeptat, zda se nyni v Mintos smenarne da videt potencialni prevod z jine meny nez z EUR. Mam v Mintos i RUB (zkousim), ale momentalne mi smenarna nechce ukazovat moznou smenu RUB > EUR. Muzu jen videt smenu EUR > jakakoliv jina mena. A ted: mate me to, ze driv jsem mohla videt smenu RUB > EUR, i kdyz nebyly zadne volne RUB k investici. Ted to nejde. Zaroven, i kdyz nemam zadne volne EUR k investici, smenu do jinych men muzu pro info volit. V cem je problem, prosim? Vite nekdo?

Dalsi dotaz: Pokud bych z ceske banky poslala na ucet (tusim) Ceske sporitelny na Mintos ucet ceske koruny, daji se pak v Mintos smenarne prevest do jakekoliv meny?

A lze z Revolutu zaslat ceske koruny na Mintos bez poplatku/ztraty nebo tam probiha nejaka konverze typu CZK > EUR > CZK? Mozna to nejde vubec, nevim. Hledam ruzne verze zasilani a konverze penez. A pokud nekdo muze nasdilet sve novejsi zkusenosti budu rada. Zjistuji, ze jak Revolut, tak Mintos jsou velmi promenliva a vyvijejici se prostredi, a co se doctu, ze platilo jeste vloni na podzim, ted uz treba neplati. Proto se ptam na nove zkusenosti, ma-li nekdo. Sama rada nasdilim svoje, budou-li dotazy, na ktere muzu odpovedet.

Predem moc dekuji :-)

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 141
Kontaktovat uživatele:

Re: Směnárna v Mintos

Příspěvek od Joshua » 23 dub 2019, 19:29

Zdravím, díky za založení tématu a vítám na fóru. Téma je založeno správně (nic podrobnějšího k tomu zatím nemáme) a kdyby ne, je moje práce abych to někam přesunul, tak bez obav.

1) Ano dá se. Currency Exchange/pravý horní roh - odkaz Currency Exchange Rates. Jsou tam vidět přehledně všechny poplatky v tabulce z jakékoliv měny do jiné. (obr)

2) Ano převod z CZK do jakékoliv měny je možný. Jestli se nepletu, převodem částky do patřičné měny by se měl pod-účet aktivovat a v nastavení Mintosu jej lze případně skrýt.

3) Z české banky si lze poslat kartou (nikoliv skrze IBAN) na CZK účet Revolutu a z Revolut následně na CZK účet Mintosu. Žádná konverze by tam probíhat neměla. Nicméně tento postup postrádá jakýkoliv smysl, stejně tak dobře si lze peníze zaslat na Mintos rovnou z české banky a výsledek bude stejný. Revolut dává smysl v případě, že proběhne konverze například do EUR a tuto částku si následně odešlete na EUR účet Mintosu. Tím se vyhnete poplatku 0,7%. Nicméně z korun do korun je to jako drbat se levou rukou za pravým uchem.
Přílohy
currency-exchange-rate.PNG
currency-exchange-rate.PNG (21.76 KiB) Zobrazeno 906 x

MirEgg
Bronze Průpiska
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 24 dub 2019, 21:13

Joshua píše:
23 dub 2019, 19:29
3) Z české banky si lze poslat kartou (nikoliv skrze IBAN) na CZK účet Revolutu a z Revolut následně na CZK účet Mintosu. (...) Nicméně tento postup postrádá jakýkoliv smysl (...)
Pro někoho to může mít smysl, pokud potřebuje plnit objemy plateb kartou, aby měl třeba výběry z bankomatu zdarma, vedení karty zdarma, bonusy na kreditce, která nemá předplacenky vyloučené... :idea:

tango
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tango » 24 dub 2019, 23:33

Ahoj Joshuo,

dekuji za mila slova i za odpovedi.

Ohledne praveho horniho rohu - odkaz Currency Exchange Rates - ten znam. Mam i stazenou XE aplikaci v mobilu a ta je super, casto ji vyuzivam. Spis pro me pohodli, abych nemusela rucne pocitat poplatky, atd. jsem chtela vedet, jestli to opravdu funguje takto divne = tedy ze smenu z EUR do jine meny lze ve smenarne tou jejich kalkulackou spocitat vcetne odecteni poplatku, zatimco u jinych mnou pouzovanych men to pri nulovem zustatku nejde? :(

Ohledne prevodu CZK z Revolutu na Mintos souhlasim, ze je lepsi bankou, ale chtela jsem vedet, zda proste jdou pripadne prevest i CZK. To bych potom zakladala novy ucet v Mintos bance a na uvodni strance zadala "Zeme: Estonsko" > "mena: CZK"? A vse ostatni by uz bylo stejne?

Dekuji a preji krasny den :)

MirEgg
Bronze Průpiska
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 25 dub 2019, 09:09

tango píše:
24 dub 2019, 23:33
(...)jsem chtela vedet, jestli to opravdu funguje takto divne = tedy ze smenu z EUR do jine meny lze ve smenarne tou jejich kalkulackou spocitat vcetne odecteni poplatku, zatimco u jinych mnou pouzovanych men to pri nulovem zustatku nejde? :(

Ohledne prevodu CZK z Revolutu na Mintos souhlasim, ze je lepsi bankou, ale chtela jsem vedet, zda proste jdou pripadne prevest i CZK. To bych potom zakladala novy ucet v Mintos bance a na uvodni strance zadala "Zeme: Estonsko" > "mena: CZK"? A vse ostatni by uz bylo stejne?
Takhle ta kalkulačka tuším funguje od začátku, proto jsem si na účtech nechával kdysi alespoň 0,01 :mrgreen: Ale pak mi bylo líto tolika nezainvestovaných peněz, takže teď už vždycky jedu až na dřeň a směnné kurzy neřeším :D

Co myslíš tím "novy ucet v Mintos bance"? Vždycky vyplňuješ svoje osobní údaje a svůj stát. Z jakého státu přijdou peníze je jedno, jen odesílatel musíš být ty - účet na tvoje jméno.

tango
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tango » 26 dub 2019, 01:42

Ahoj MirEgg,

dekuji za odpoved. Hlavu na spalek za to nedam, ale mela jsem pocit, ze to chvili fungovalo i kdyz byl zustatek 0. Kazdopadne s nulovym zustatkem EUR mi ta jejich smenarenska kalkulacka funguje :?: Ale asi to proste vazne chce zustatek. Uz si tim nebudu lamat hlavu a vyzkousim, az se mi tam objevi nejake splacene rubliky. :D

Tim novym uctem v Mintos bance jsem myslela toto: kdyz jsem cca pred mesicem zakladala ucet, na ktery chci poslat penize z Revolutu, musela jsem zadat informace tykajici se banky prijemce (v tomto pripade Mintosu). Uvodni stranka pozadovala vyplnit kolonku "Zeme" (vybrala jsem Estonsko) a pak kolonku "mena". Tam automaticky naskocilo EUR. Takze jsem si kladla otazku,co se stane, kdybych na EUR ucet poslala koruny. Cerpala jsem ze zkusenosti s ucty v CR = pokud mam jen CZK ucet a nekdo mi posle EUR, tak je banka prepocita a eura skonci jako koruny na mem CZK uctu. Ale, pokud budu mit v bance otevreny jak CZK, tak EUR ucet, a nekdo posle EUR, skonci na tom mem EUR uctu. Tak jsem chtela vedet, jestli vlastne obdobne musim zalozit CZK ucet. Aneb: Zeme=Estonsko, Mena=CZK.

MirEgg
Bronze Průpiska
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 26 dub 2019, 07:43

Částka v CZK půjde do zahraničí (tedy ne z českého CZK na český CZK účet) vždy jako SWIFT převod :arrow: příjemci přijde méně o poplatky korespondenčních bank a pokud cílový účet není v CZK, tak banka příjemce přepočítá částku na měnu účtu podle svého kurzu. Takže nedoporučuji :D
Mintos má CZK účet v České spořitelně, ale pokud Revolut nemá český účet a bude CZK posílat ze zahraničí, tak na cílový účet přijde méně (SWIFT). Pokud Revolut má český účet v nějaké české bance, půjde platba v CZK na Montosí účet do Spořky normálně jako vnitrostátní.

tango
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tango » 03 kvě 2019, 23:38

MirEgg píše:
26 dub 2019, 07:43
Částka v CZK půjde do zahraničí (tedy ne z českého CZK na český CZK účet) vždy jako SWIFT převod :arrow: příjemci přijde méně o poplatky korespondenčních bank a pokud cílový účet není v CZK, tak banka příjemce přepočítá částku na měnu účtu podle svého kurzu. Takže nedoporučuji :D
Mintos má CZK účet v České spořitelně, ale pokud Revolut nemá český účet a bude CZK posílat ze zahraničí, tak na cílový účet přijde méně (SWIFT). Pokud Revolut má český účet v nějaké české bance, půjde platba v CZK na Montosí účet do Spořky normálně jako vnitrostátní.
Ahoj, rozumim a dekuji. Jak zjistim, zda ma Revolut ucty i v jinych menach/zemich? Jen zvidavy dotaz :) ;)

Odpovědět