Mintos CZK - akceptovatelný výnos


web: www.mintos.com

Jaký je pro Vás akceptovatelný efektiví výnos na CZK Mintosu?

méně než 3,0 %
0
Žádná hlasování
3,0 %
0
Žádná hlasování
3,5 %
0
Žádná hlasování
4,0 %
0
Žádná hlasování
4,5 %
0
Žádná hlasování
5,0 %
0
Žádná hlasování
5,5 %
0
Žádná hlasování
6,0 %
1
3%
6,5 %
4
11%
7,0 %
3
9%
7,5 %
0
Žádná hlasování
8,0 %
9
26%
8,5 %
1
3%
9,0 %
2
6%
9,5 %
1
3%
10,0 %
6
17%
10,5 %
0
Žádná hlasování
11,0 %
5
14%
11,5 %
0
Žádná hlasování
12,0 %
2
6%
více než 12,0 %
1
3%
 
Celkem hlasů: 35

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Mintos CZK - akceptovatelný výnos

Příspěvek od Jan » 10 led 2019, 11:30

Docela by mě zajímal Váš názor na akceptovatelný (efektivní) výnos na Mintosu v CZK. Efektivním myslím i se zahrnutím nezainvestované částky (která se nicméně vychytral do výpočtů Mintosu nezahrnuje), případně bonus placený na SM, atd. Tedy, pokud zainvestujete 100% kapitálu s výnosem 8%pa, tak ve výsledku bude efektivní výnos stejný, jako v případě, že se Vám podaří zainvestovat pouze 80% kapitálu, byť s výnosem 10%pa.
Dokonce se mi podařilo spáchat anketu, i když je to samozřejmě nedokonalé. Takže to berme asi tak, jak to teď je - splatnost do 3M, BBG, omezenější počet poskytovatelů, byť s dobrým ratingem. Mohlo by být zajímavé i srovnání s Bondsterem nebo Fundliftem, kde je jiné riziko i trvání, ale bohužel to do jedné ankety asi rozumně nacpat nepůjde... A další vytvářet ankety mi nepřijde moc smysluplné, už takhle se tu CZK věnuju dost nadprůměrně.
Takže uvítám i slovní koment.

Díky.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos CZK - akceptovatelný výnos

Příspěvek od vyvar z ovaru » 10 led 2019, 11:33

Chybi ti "N" ve slove efektivni.
Sorry, vim zes cekal asi jinej komentar. :mrgreen:

Je to porad s CZK pujckama takova traga? Ze AI poradne nic nechyta (krom toho, ze jsou nizkouroceny)?

edit: tak jsem si ted precetl informaci o stavu CZK pujcek ve vedlejsim vlakne :)

Džura
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 80
Registrován: 04 srp 2018, 11:02
Reputace: 43
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos CZK - akceptovatelný výnos

Příspěvek od Džura » 10 led 2019, 12:48

Hlasoval jsem pro 8%, jelikož u této hranice už jsem začal investici přehodnocovat a to bylo v době, kdy nabídka v EUR byla hodně špatná a EURa jsem z Mintosu stahoval. Principiálně se mi výnos pod 10% (úroku půjčky) nezdá výhodný, jelikož riziko rychlého krachu mi u těchto společnosít přijde veliké. Je to velký rozdíl oproti Zonky, kde z hlediska společnosti jsem v klidu a o celkový výkon se nemám obavy. A pokud na Zonky není problém mít výnos okolo 5%, tak Mintos by měl mít podstatně více. (neporovnávám uživatelskou přívětivost platformy, ale jen riziko).ˇ
Na Bondsteru mám průměr asi 6%, ale zatím se mi nedaří odhadnout, jak moc velké riziko ty půjčky v sobě mají, takže jsem tam hodně opatrný.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos CZK - akceptovatelný výnos

Příspěvek od LuckyLuke » 10 led 2019, 13:28

Já jsem to nikdy ani nezkoušel ani nebudu. To bych raději konvertoval za 0,7% na eura a pak za 0,7% zpět. Při úročení v CZK pod 10% to stejně nedává smysl.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

romancik
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 766
Registrován: 08 úno 2018, 15:18
Reputace: 259
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos CZK - akceptovatelný výnos

Příspěvek od romancik » 11 led 2019, 08:10

Tak vzhledem k ostatním platformám, kde se dá investovat v CZK je pro mě akceptovatelných i těch 6,5%, které nyní mám na Mintosu v korunách (mám tam investovaných 10% z objemu na Mintosu v rámci diverzifikace, ze začátku jsem tam měl polovinu, ale spíše mi tam ležely ladem, tak jsem je přesouval na Eura. Bohužel ze začátku mi tam i polovina ležela ladem. Nyní se mi efektivní úrok stále zvyšuje (už mi tam ladem většinou leží jen tak 5-10%), funguje docela AI na SM (ovšem jen do 7%)

Způsobem, jakým si počítám procenta u různých poskytovatelů, mám u českého Mintosu o půl procenta menší zhodnocení než u Zonky. Jenže to je zase bohatě vyváženo BBG garancí. U Zonky již teď mám v defaultu asi 11 půjček, které mi ze zisku ukrojí možná i více jak třetinu, takže skutečný zisk bude možná jen 4-5%. (Zonky mi ukazuje očekávaný výnos jen 5,1% a to bůh ví, jestli se toho dosáhne, předpokládám, že to jsou spíše nadhodnocená čísla). U Českého Mintosu by musel krachnout nějaký poskytovatel či celá platforma (což může Zonky také).

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos CZK - akceptovatelný výnos

Příspěvek od Boží mlýn » 11 led 2019, 13:50

Jakože tam kromě Acemy má v CZK ještě někdo nějaké půjčky? Ty tři od bezbanky.cz nebo jak to bylo? :lol:
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos CZK - akceptovatelný výnos

Příspěvek od zbynhu » 11 led 2019, 16:42

Hlasoval jsem pro 6,5%, nicméně neberu tu odpověď jako takhle jednoduše danou.

Aktuálně mám v CZK víc, než bych chtěl a postupně převádím na EUR - tyto peníze beru jako dlouhodobější investici, minimálně na 2 roky, kde se mi již rozdíl výnosu 6,5% v CZK nebo 12% v EUR vyplatí. Posilování koruny vůči EURu nepředpokládám ve větším měřítku než 5% ročně. Navíc nikde nemám dáno, že investici neprotáhnu na delší období.
Každopádně být výnos v CZK 10%, tak již žádné CZK na EUR nepřevádím.

Část peněz ovšem i tak nechám v CZK a tam mi právě ona hranice 6,5% ještě splní to, co požaduju. Jedná se mi zejména o vysokou likviditu (vše půjčky <3M + vysoká poptávka = rychlé udání na SM). Tyto peníze mám jako takovou pojistku pro případ nutných rychlých výdajů (něco jako spořící vklad s okamžitou výpovědí - jinak bych se ale rád nějakému porovnání s vklady nebo termíňáky vyhl, tohle je uplně o něčem jiném).
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos CZK - akceptovatelný výnos

Příspěvek od Flyboy » 13 led 2019, 15:09

půjčky v CZK jsou tragedie. Měl jsem tam několik desítek tisíc a za celý měsíc se mi nechytla ani jedna půjčka. Většinu jsem už dávno převedl do EUR a zbytek CZK co jsem nainvestoval ručně přes SM zruším časem taky.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos CZK - akceptovatelný výnos

Příspěvek od Jan » 01 črc 2019, 17:56

Tak koukám na výsledku ankety a porovnávám se současnu nabídkou :o).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos CZK - akceptovatelný výnos

Příspěvek od MirEgg » 02 črc 2019, 08:36

Tak asi díky tomu, že jste odešli, mi teď CZK AI chytá co má a asi budu přisypávat. Ale jen decentně, to co jsem před pár měsíci vytáhl, protože jsem se nemohl dívat, jak to na tom Mintosu hnije bez užitku :lol: Já ten poloviční výnos oproti EUR akceptuji, protože chci mít i nějaké investice přímo v CZK :)

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos CZK - akceptovatelný výnos

Příspěvek od Jan » 02 črc 2019, 14:15

MirEgg píše:
02 črc 2019, 08:36
Tak asi díky tomu, že jste odešli, mi teď CZK AI chytá co má a asi budu přisypávat. Ale jen decentně, to co jsem před pár měsíci vytáhl, protože jsem se nemohl dívat, jak to na tom Mintosu hnije bez užitku :lol: Já ten poloviční výnos oproti EUR akceptuji, protože chci mít i nějaké investice přímo v CZK :)
Lepší funkci CZK Mintosu mohu potvrdit (viz tu: https://www.p2pforum.cz/viewtopic.php?f ... 259#p13259 , až tu zas budou narážky na duplicitu ;o) ).
Jinak nějaké CZK zbytky zde asi také nechám alokované, zvlášť pokud bude toto zlepšení trvalé.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

marek.k
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 201
Registrován: 21 led 2019, 17:18
Reputace: 127
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos CZK - akceptovatelný výnos

Příspěvek od marek.k » 02 črc 2019, 14:55

jaké vám to chytá půjčky? co se na CZK podívám, vidím nabídka 0.
Všechno chytáte přes AI? V jaké době splatnosti a jaké průměrné úročení? Kolik tam je poskytovatelů?
Zvažoval jsem již dříve, že bych CZK vyzkoušel, ale odradily mě zkušenosti zdejších investorů a nabídka 0 půjček.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos CZK - akceptovatelný výnos

Příspěvek od Jan » 02 črc 2019, 15:16

marek.k píše:
02 črc 2019, 14:55
jaké vám to chytá půjčky? co se na CZK podívám, vidím nabídka 0.
Všechno chytáte přes AI? V jaké době splatnosti a jaké průměrné úročení? Kolik tam je poskytovatelů?
Zvažoval jsem již dříve, že bych CZK vyzkoušel, ale odradily mě zkušenosti zdejších investorů a nabídka 0 půjček.
PM v podstatě jen AI
SM s bonusem jde ručně i přes AI
Jinak viz nabídka v denním mailu. Úplně vybírat se nedá. Výnos je 6% - 8%, splatnost do 3M, takže to je skoro fuk.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos CZK - akceptovatelný výnos

Příspěvek od Jan » 03 črc 2019, 14:29

marek.k píše:
02 črc 2019, 14:55
jaké vám to chytá půjčky? co se na CZK podívám, vidím nabídka 0.
Všechno chytáte přes AI? V jaké době splatnosti a jaké průměrné úročení? Kolik tam je poskytovatelů?
Zvažoval jsem již dříve, že bych CZK vyzkoušel, ale odradily mě zkušenosti zdejších investorů a nabídka 0 půjček.
No, tak až do včera to jelo, dnes AI nekoupil nic a i SM se začal vyprazdňovat... Ale tak uvidíme...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos CZK - akceptovatelný výnos

Příspěvek od MirEgg » 04 črc 2019, 00:33

Tahle anketa by byla zajímavá pro Zonky :lol: Co ho tak po očku sleduju, jde to od 10 k 5 (%) a stejně tam lidi investují... Na Mintosu to sice šlo od 12 k 6 (v CZK), ale pořád to je podle mě o dost méně riziková investice než Zonky.
Definitivně mě odradilo, když jsem si přečetl pár příběhů, kterými se žadatelé snažili obalamutit investory, ale rozsekal mě jeden velmi stručný příběh. Měl zainvestováno okamžitě. Docela by mě zajímalo jak to dopadlo :mrgreen: 20% ročně, 7 let, riziko D, nula informací, no to se mi snad zdá :roll:
refinancovat.jpg
refinancovat.jpg (32.97 KiB) Zobrazeno 9203 x

mithrannin
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 152
Registrován: 28 bře 2019, 16:15
Reputace: 173
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos CZK - akceptovatelný výnos

Příspěvek od mithrannin » 04 črc 2019, 10:14

Na prd je, že dokud to Zonky bude s tímhle greedy přístupem fungovat, tak nemají důvod jakkoliv měnit přístup. Momentálně to mají sice velmi proklientský, ale stejně tak anti-investorský, ty procenta co si berou jsou občas větší než kdejaký podílový fond a na těch už tak nějak panuje shoda, že pro finančně gramotné nejsou dobrou volbou, k tomu se o Zonky člověk musí do jistý míry starat, byť jde o pár minut denně skrz rezervační systém.

Abych nebyl úplně mimo téma, tak nejnižší výnos, který pro mě má v tomhle nějaký smysl by bylo aspoň těch 8%,tam bych CZK Mintosu i dal šanci, pokud bych zrovna chtěl v portfoliu víc CZK.

Džura
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 80
Registrován: 04 srp 2018, 11:02
Reputace: 43
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos CZK - akceptovatelný výnos

Příspěvek od Džura » 04 črc 2019, 10:29

Chlapi ten hejt na Zonky moc nechápu. Je s ním momentálně zhruba stejně práce jako s Mintosem. Výnos tam mám 5,2%, což je také srovnatelné s Mintosem v CZK a rozhodně je to bezpečnější investice než Mintos (obzvlášť v CZK, kde neexistuje diverzifikace). Co mi ve srovnání s Mintosem vadí je špatná likvidita.

Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos CZK - akceptovatelný výnos

Příspěvek od MirEgg » 04 črc 2019, 11:04

Džura píše:
04 črc 2019, 10:29
Chlapi ten hejt na Zonky moc nechápu. Je s ním momentálně zhruba stejně práce jako s Mintosem. Výnos tam mám 5,2%, což je také srovnatelné s Mintosem v CZK a rozhodně je to bezpečnější investice než Mintos (obzvlášť v CZK, kde neexistuje diverzifikace). Co mi ve srovnání s Mintosem vadí je špatná likvidita.
Šmankote, to není hejt, já jen prostě nechápu proč tam někdo investuje :) Ale popravdě jsi mi to taky moc nevysvětlil :( Dal jsem jen příklad reálné "investice", ze které jsem usoudil, že tohle nemůžou být vážně míněné investiční příležitosti.
  • Jak je výnos 5,2% srovnatelný s Mintosem? V čem? Protože v hodnotě určitě ne ;) Teď jsou na Mintosu půjčky v CZK od 6% do 8%, s BBG samozřejmě.
  • Na Mintosu budeš mít půjčku max. 5 měsíců (3 měsíce + 2 měsíce BBG) a máš jistotu, že peníze i s úroky dostaneš zpět, pokud nekrachne úvěrová společnost. Na Zonky se investice počítá v letech a jistotu nemáš vůbec žádnou.
  • Na Zonky přece žádnou garanci nemáš. Když auto přejede dlužníka Zonky, tak máš problém ty. Když auto přejede dlužníka úvěrové společnosti z Mintosu, má problém ona a ne ty :mrgreen:
  • Na Zonky diverzifikuješ do neznámých entit bez jakékoliv kontroly a musíš věřit Zonky, že ověření dlužníka neodflákli (viz pan ředitel/učitel s A++ :twisted: ). Na Mintosu tě prakticky profil dlužníka nezajímá, to je problém úvěrovky, aby si ho proklepla. A Creditstar i Creamfinance podle papírů vypadají jako zdravé společnosti, možná zdravější než Zonky :lol:
  • Pokud bych se rozhodl, že potřebuju ty investované peníze hned, tak na Zonky mám smůlu, na Mintosu prodám bez ztráty všechny CZK půjčky během půl hodiny... :ugeek: (Půl hodiny jsem možná přehnal, věřím, že CZK půjčky s 0% bonusem by zmizely automaticky skoro hned, díky nastaveným AI...)
Oproti Mintosu nevidím v Zonky žádný plus, ale možná se jen špatně dívám :?

mithrannin
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 152
Registrován: 28 bře 2019, 16:15
Reputace: 173
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos CZK - akceptovatelný výnos

Příspěvek od mithrannin » 04 črc 2019, 11:09

Edit: Damn, než jsem to dopsal, tak jsem byl předběhnut jak v rychlosti, tak kvalitě, ale nechám tady i svůj názor :)

De facto nemám zkušenosti s CZK mintosem, nicméně se Zonky už válčím nějakou tu dobu - časově náročnější mi přijde výrazně už jen tím, že nemá auto-invest (ano, dalo se to řešit skrz robozonky, jenže tomu Zonky spíš házely klacky pod nohy, než aby směřovali k integraci).

Jako bezpečnou investici to taky nepovažuju, protože tam já přejímám finanční odpovědnost za to, že risk tým Zonky nezvládl správně vyhodnotit zájemce o půjčku - u Mintosu tohle riziko bere loan originator na sebe.

Obecně v době, kdy se na spořícím účtu dá mít 3% mi Zonky s jejich tlakem na to, aby zisky investorů byly kolem 4-5% nepřijde jako dobrý přístup.

Džura
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 80
Registrován: 04 srp 2018, 11:02
Reputace: 43
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos CZK - akceptovatelný výnos

Příspěvek od Džura » 04 črc 2019, 12:56

MirEgg píše:
04 črc 2019, 11:04
Džura píše:
04 črc 2019, 10:29
Chlapi ten hejt na Zonky moc nechápu. Je s ním momentálně zhruba stejně práce jako s Mintosem. Výnos tam mám 5,2%, což je také srovnatelné s Mintosem v CZK a rozhodně je to bezpečnější investice než Mintos (obzvlášť v CZK, kde neexistuje diverzifikace). Co mi ve srovnání s Mintosem vadí je špatná likvidita.
Šmankote, to není hejt, já jen prostě nechápu proč tam někdo investuje :) Ale popravdě jsi mi to taky moc nevysvětlil :( Dal jsem jen příklad reálné "investice", ze které jsem usoudil, že tohle nemůžou být vážně míněné investiční příležitosti.
  • Jak je výnos 5,2% srovnatelný s Mintosem? V čem? Protože v hodnotě určitě ne ;) Teď jsou na Mintosu půjčky v CZK od 6% do 8%, s BBG samozřejmě.
  • Na Mintosu budeš mít půjčku max. 5 měsíců (3 měsíce + 2 měsíce BBG) a máš jistotu, že peníze i s úroky dostaneš zpět, pokud nekrachne úvěrová společnost. Na Zonky se investice počítá v letech a jistotu nemáš vůbec žádnou.
  • Na Zonky přece žádnou garanci nemáš. Když auto přejede dlužníka Zonky, tak máš problém ty. Když auto přejede dlužníka úvěrové společnosti z Mintosu, má problém ona a ne ty :mrgreen:
  • Na Zonky diverzifikuješ do neznámých entit bez jakékoliv kontroly a musíš věřit Zonky, že ověření dlužníka neodflákli (viz pan ředitel/učitel s A++ :twisted: ). Na Mintosu tě prakticky profil dlužníka nezajímá, to je problém úvěrovky, aby si ho proklepla. A Creditstar i Creamfinance podle papírů vypadají jako zdravé společnosti, možná zdravější než Zonky :lol:
  • Pokud bych se rozhodl, že potřebuju ty investované peníze hned, tak na Zonky mám smůlu, na Mintosu prodám bez ztráty všechny CZK půjčky během půl hodiny... :ugeek: (Půl hodiny jsem možná přehnal, věřím, že CZK půjčky s 0% bonusem by zmizely automaticky skoro hned, díky nastaveným AI...)
Oproti Mintosu nevidím v Zonky žádný plus, ale možná se jen špatně dívám :?
Na Mintosu možná je jmenovitý výnos dnes od 6 do 7,5 (Creamfinance snížilo), ale na Zonky mám neustále zainvestováno 100% zatímco na Mintosu mi většinu času leží min. 10% prostředků ladem.

Mám pocit, že jste někteří stále nepochopili tu BBG, dokud vše funguje tak paráda, ale jakmile nastane problém tak Vám zbyde v ruce třeba 50% odpadu. Na Zonky sice není garance, ale nese stabilní výnos, který ani v krizi nepůjde s velkou pravděpodobností do nějakých strašných čísel (pokud je rozumně poskládáno portfolio). A jak rychle se může měnit hodnocení poskytovatele je vidět na vedlejším vlákně, zrovna ta Aasa byla ze začátku mezi těmi lepšími.

Likviditu jsem jako nevýhodu Zonky také zmiňoval.

Min. plus Zonky je ten, že je to další další společnost a v CZK těch alternativ zrovna není. A já osobně tedy mám mnohem menší obavu o portfolio na Zonky než na Mintosu (mám na obou platformách zhruba stejně)

Jiná věc je v EUR, ale tam momentálně nechci navyšovat pozici, a proto jsem byl vlastně nucen se vrátit na CZK Mintos (jinak bych o tom neuvažoval, protože ten výnos by reálně měl být alespoň okolo 10%, aby vyvážil riziko)

Jinak AI mi dnes nefunguje ani na Zonky ani na Mintosu

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DonArmando a 46 hostů