Mintos CZK - akceptovatelný výnos

.
web: www.mintos.com
Odpovědět

Jaký je pro Vás akceptovatelný efektiví výnos na CZK Mintosu?

méně než 3,0 %
0
Žádná hlasování
3,0 %
0
Žádná hlasování
3,5 %
0
Žádná hlasování
4,0 %
0
Žádná hlasování
4,5 %
0
Žádná hlasování
5,0 %
0
Žádná hlasování
5,5 %
0
Žádná hlasování
6,0 %
0
Žádná hlasování
6,5 %
3
17%
7,0 %
1
6%
7,5 %
0
Žádná hlasování
8,0 %
7
39%
8,5 %
1
6%
9,0 %
1
6%
9,5 %
0
Žádná hlasování
10,0 %
4
22%
10,5 %
0
Žádná hlasování
11,0 %
1
6%
11,5 %
0
Žádná hlasování
12,0 %
0
Žádná hlasování
více než 12,0 %
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů: 18

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 186
Kontaktovat uživatele:

Mintos CZK - akceptovatelný výnos

Příspěvek od Jan » 10 led 2019, 11:30

Docela by mě zajímal Váš názor na akceptovatelný (efektivní) výnos na Mintosu v CZK. Efektivním myslím i se zahrnutím nezainvestované částky (která se nicméně vychytral do výpočtů Mintosu nezahrnuje), případně bonus placený na SM, atd. Tedy, pokud zainvestujete 100% kapitálu s výnosem 8%pa, tak ve výsledku bude efektivní výnos stejný, jako v případě, že se Vám podaří zainvestovat pouze 80% kapitálu, byť s výnosem 10%pa.
Dokonce se mi podařilo spáchat anketu, i když je to samozřejmě nedokonalé. Takže to berme asi tak, jak to teď je - splatnost do 3M, BBG, omezenější počet poskytovatelů, byť s dobrým ratingem. Mohlo by být zajímavé i srovnání s Bondsterem nebo Fundliftem, kde je jiné riziko i trvání, ale bohužel to do jedné ankety asi rozumně nacpat nepůjde... A další vytvářet ankety mi nepřijde moc smysluplné, už takhle se tu CZK věnuju dost nadprůměrně.
Takže uvítám i slovní koment.

Díky.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 165
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos CZK - akceptovatelný výnos

Příspěvek od vyvar z ovaru » 10 led 2019, 11:33

Chybi ti "N" ve slove efektivni.
Sorry, vim zes cekal asi jinej komentar. :mrgreen:

Je to porad s CZK pujckama takova traga? Ze AI poradne nic nechyta (krom toho, ze jsou nizkouroceny)?

edit: tak jsem si ted precetl informaci o stavu CZK pujcek ve vedlejsim vlakne :)

Džura
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Džura » 10 led 2019, 12:48

Hlasoval jsem pro 8%, jelikož u této hranice už jsem začal investici přehodnocovat a to bylo v době, kdy nabídka v EUR byla hodně špatná a EURa jsem z Mintosu stahoval. Principiálně se mi výnos pod 10% (úroku půjčky) nezdá výhodný, jelikož riziko rychlého krachu mi u těchto společnosít přijde veliké. Je to velký rozdíl oproti Zonky, kde z hlediska společnosti jsem v klidu a o celkový výkon se nemám obavy. A pokud na Zonky není problém mít výnos okolo 5%, tak Mintos by měl mít podstatně více. (neporovnávám uživatelskou přívětivost platformy, ale jen riziko).ˇ
Na Bondsteru mám průměr asi 6%, ale zatím se mi nedaří odhadnout, jak moc velké riziko ty půjčky v sobě mají, takže jsem tam hodně opatrný.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 201
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 10 led 2019, 13:28

Já jsem to nikdy ani nezkoušel ani nebudu. To bych raději konvertoval za 0,7% na eura a pak za 0,7% zpět. Při úročení v CZK pod 10% to stejně nedává smysl.

romancik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 11 led 2019, 08:10

Tak vzhledem k ostatním platformám, kde se dá investovat v CZK je pro mě akceptovatelných i těch 6,5%, které nyní mám na Mintosu v korunách (mám tam investovaných 10% z objemu na Mintosu v rámci diverzifikace, ze začátku jsem tam měl polovinu, ale spíše mi tam ležely ladem, tak jsem je přesouval na Eura. Bohužel ze začátku mi tam i polovina ležela ladem. Nyní se mi efektivní úrok stále zvyšuje (už mi tam ladem většinou leží jen tak 5-10%), funguje docela AI na SM (ovšem jen do 7%)

Způsobem, jakým si počítám procenta u různých poskytovatelů, mám u českého Mintosu o půl procenta menší zhodnocení než u Zonky. Jenže to je zase bohatě vyváženo BBG garancí. U Zonky již teď mám v defaultu asi 11 půjček, které mi ze zisku ukrojí možná i více jak třetinu, takže skutečný zisk bude možná jen 4-5%. (Zonky mi ukazuje očekávaný výnos jen 5,1% a to bůh ví, jestli se toho dosáhne, předpokládám, že to jsou spíše nadhodnocená čísla). U Českého Mintosu by musel krachnout nějaký poskytovatel či celá platforma (což může Zonky také).

Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Reputace: 47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 11 led 2019, 13:50

Jakože tam kromě Acemy má v CZK ještě někdo nějaké půjčky? Ty tři od bezbanky.cz nebo jak to bylo? :lol:

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 218
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 11 led 2019, 16:42

Hlasoval jsem pro 6,5%, nicméně neberu tu odpověď jako takhle jednoduše danou.

Aktuálně mám v CZK víc, než bych chtěl a postupně převádím na EUR - tyto peníze beru jako dlouhodobější investici, minimálně na 2 roky, kde se mi již rozdíl výnosu 6,5% v CZK nebo 12% v EUR vyplatí. Posilování koruny vůči EURu nepředpokládám ve větším měřítku než 5% ročně. Navíc nikde nemám dáno, že investici neprotáhnu na delší období.
Každopádně být výnos v CZK 10%, tak již žádné CZK na EUR nepřevádím.

Část peněz ovšem i tak nechám v CZK a tam mi právě ona hranice 6,5% ještě splní to, co požaduju. Jedná se mi zejména o vysokou likviditu (vše půjčky <3M + vysoká poptávka = rychlé udání na SM). Tyto peníze mám jako takovou pojistku pro případ nutných rychlých výdajů (něco jako spořící vklad s okamžitou výpovědí - jinak bych se ale rád nějakému porovnání s vklady nebo termíňáky vyhl, tohle je uplně o něčem jiném).

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 85
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 13 led 2019, 15:09

půjčky v CZK jsou tragedie. Měl jsem tam několik desítek tisíc a za celý měsíc se mi nechytla ani jedna půjčka. Většinu jsem už dávno převedl do EUR a zbytek CZK co jsem nainvestoval ručně přes SM zruším časem taky.

Odpovědět