Mintos - rozložení portfolií

.
web: www.mintos.com
mailo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 21
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - rozložení portfolií

Příspěvek od mailo » 02 črc 2019, 11:22

mailo píše:
03 čer 2019, 07:25
rev.edit po nějaké době
Procentuální rozložení je přibližně rovnoměrné do 6 poskytovatelů, samozřejmě tam jsou úchylky a občas to upravuju.
weighted avg interest: 11.92 roste (za poslední měsíc a něco asi o půl procenta) nějaké 10 a 10,5% sem prodal s 0,1% slevou
term: 22m 24d cca stejný

id 15,7%
credit 13,6%
banknote 17,2%
iute 19,6%
mogo 19,9%
capital 14%
WAI 12,17
term: 22m 0d
rozložení přibližně stejné a v nejbližší době ani neplánuji měnit. akorád credistar by mohl přestat pořád vykupovat :D

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 228
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 05 črc 2019, 18:48

Jak jsem psal, nevidím moc smysl to tu rozvádět, takže to vezmu jen letecky (a uvidím, jestli uvidím smysl aspoň v tom (spíš ne)).

Převedl jsem část CZK na EUR, takže se mi radikálně změnilo zastoupení, splatnost i výnos. Vzhledem k tomu, že nejvíce jsem nakoupil ExpressCreditu 16,0% - 16,1% a Moga, tak splatnost i výnos vzrostly.

CapitalService
- nakupuju 15,2% víceméně bez ohledu na splatnost (stejně to vykoupí)
Mogo
- nakonec jsem neodolal, přestal řešit delayed payments a nakupuju 16%. Ve výsledku se Mogo zase po čase stává hlavní složkou portfolia.
Expresscredit
- po tom co tu postoval Aleš moc netuším, co s tím. Furt nechápu, jak za rok (nebo tedy od poslední zprávy) mohli nabrat takovou ztrátu (z vlastního jmění cca 8 MEUR na -2 MEUR). Buď někdo někde udělal chybu, nebo to dost smrdí. Asi přistoupím k odprodeji.
Mozipo
- dostal jsem se někam k 10%, po výkupech podíl klesl někam ke 3%, po přesunu EUR ještě méně... V nabídce jsem ho neviděl ani nepamatuju, takže je mi tak nějak ukradené. Možná jako suplement ExpressCreditu, kdyby bylo.
Monego
- neřeším, je mi ukradené. Za 14,5% mě neláká, 15,1% jsem neviděl (a ani u těch si nejsem jistý nákupem).
GetBucks
- stagnuje, nechávám dojet, vše jsem nakonec umístil na SM, ale s 13% to nelze považovat za současné situace za prodejné.
CreditStar
- jak jsem tu psal, potenciál to má, ale vzhledem k předčasným odkupům to moc jako alternativu nevidím
Ostatní
- v podstatě nějaké zbytky z minula - buď jsou na SM nebo je neřeším

Jsem teď trochu vykolejenej z toho ExpressCreditu, takže možná svoji dosavadní strategii dost změním...
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 05 črc 2019, 20:04

jsem docela prekvapeny jak moc se to muze u jinych lisit. Je fakt, ze Mintosu davam zlomek toho co pred rokem, dvouma, takze mne nejnovejsi "trendy" utikaji...

ja to mam takto (komplikovanejsi pocitani napric menovyma uctama), v %:
  • IDF ... /kzt + mxn/ 28,5
  • Mogo ... 11,4
  • Creamfinance /gel/ 7,2
  • Iute ... 7,12
  • Ecofinance.../rub/ 6,1
  • Kviku ... /rub/ 4,06
  • EBV ... 3,8
tito hlavni psi teda maji dohromady cca: 68 pct
zbylych 32% jsou vicemene rovnomerne zastropovane eurosroty

konkretne: varks, kuki, simbo, sebo, cashwagon, bino, dinero, kredo, monego, i par peachy, tengo, tigo, lendo, kredit24, dozarpati :lol: - nemam vsechny stejne, lisi se to, je to 350 - 550 na spolecnost. Ted to mam trochu vic rozhazene, skrz tu kampan jsem nabral dost veci rucne - nad ramec stropu v AI

nemam teda vlastne zadny Capital Service, nemam Credius (nejaci novi?), Creditstar - ten jsem jednu dobu drzel, mam pocit ze to byly nejake dvoulete finske pujcky ale vsechny se vykupovali a na podobne srandy nejsem moc staveny, ze stejneho duvodu jsem vyradil Lime... kterych jsem mel v jednu dobu nabranych hodne ale ani jedna se nesplatila, vsechny sly do delayed, sice je vykoupili ale... dam ted tomu trochu casu a poinspiruju se od ostatnich jestli me neco neunika ;)

FraK
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FraK » 07 črc 2019, 18:37

Proc nemas zadne Vizia/Banknote?

TDK
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TDK » 12 črc 2019, 10:06

Mogo už se mi blíží ke 40 % :roll: To by asi chtělo trochu omezit, co myslíte?
Přílohy
mintos_07-2019.jpg
mintos_07-2019.jpg (59.86 KiB) Zobrazeno 1343 x

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 12 črc 2019, 10:45

FraK píše:
07 črc 2019, 18:37
Proc nemas zadne Vizia/Banknote?
driv jsem je mel, pak si asi polepsili a procentne pohorsili :?: Obecne do 24m+ moc nechodim, idealne do 18m-, napriklad rocni ma mogo 13, v/b pak pod 9pct, 13 pak u 24m, nevim no, ne ze bych honil kazdou desetinu ale.. :?
TDK píše:
12 črc 2019, 10:06
Mogo už se mi blíží ke 40 % :roll: To by asi chtělo trochu omezit, co myslíte?
nekde bych tu nasel (nechce se mne) svuj historicky post kde jsem je mel kolem 60pct :D

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 202
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 12 črc 2019, 13:55

Ja uz jsem si konecne upekl kolacek podle predstav.
mintos 7_19.png
mintos 7_19.png (27.5 KiB) Zobrazeno 1288 x
19% Mogo
16% Cashwagon
16% Iute credit
12% Varks
12% Capital service
10% ID Finance
10% Banknote

shareholder
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shareholder » 12 črc 2019, 14:04

Tak tady je moje portfolio, jsem otevřený konstruktivní kritice :D
ptf.jpg
ptf.jpg (35.22 KiB) Zobrazeno 1281 x
Momentální plán je relativně kratší doba splatnosti (max rok) a snaha o maximální diverzifikaci mezi TOP10 poskytovateli dle p2p explore (s výjimkou několika % v rizikovějších poskytovatelích jako Sebo, Dozar, Novaloans). Největší pozice je Mogo, těsně pod 14 %.

Po roce uvidím jak Mintos (a hlavně ekonomika) šlape a podle toho se případně rozhodnu reinvestovat, jak už tu někdo zmiňoval, oproti např. akciím je tohle v případě recese mnohem rizikovější, takže strach mi nedovolí mít průměrnou splatnost 2-3 roky nebo vyšší úrok :oops:
Time in the market beats timing the market
Portfolio: Akcie (75%) např. T, UPS, FB, LMT, PM, GIS, XOM // p2p (25%) Mintos

mailo
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mailo » 13 črc 2019, 15:49

shareholder píše:
12 črc 2019, 14:04
Tak tady je moje portfolio, jsem otevřený konstruktivní kritice :D

ptf.jpg

Momentální plán je relativně kratší doba splatnosti (max rok) a snaha o maximální diverzifikaci mezi TOP10 poskytovateli dle p2p explore (s výjimkou několika % v rizikovějších poskytovatelích jako Sebo, Dozar, Novaloans). Největší pozice je Mogo, těsně pod 14 %.

Po roce uvidím jak Mintos (a hlavně ekonomika) šlape a podle toho se případně rozhodnu reinvestovat, jak už tu někdo zmiňoval, oproti např. akciím je tohle v případě recese mnohem rizikovější, takže strach mi nedovolí mít průměrnou splatnost 2-3 roky nebo vyšší úrok :oops:
mintos nemá moc velkou korelaci s akciemi, vůbec bych se nebál dlouhodobých půjček, část ti stejně vykoupí a když investuješ do top poskytovatelů tak je předpoklad že tady ta firma za pár let bude, větší rizikovost vidím v neschopnosti splácet od klientů nebankovek a to pokryje BB
creditstar a mogo mi nevadí přes 40 měsíců

WarrenBuffet
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WarrenBuffet » 24 črc 2019, 08:45

Tak tady je moje portfolio. Nějaké postřehy/námitky? Klidně do mě bušte, jsem otevřený kritice :D
Jinak stahuju pomalu Mogo kvůli tomu, že z něj nejsou úroky po splatnosti. Naopak docela investuju do ID Finance, Sebo a Varksu - mají slušné úroky a statistiky jsou také dobré - vcelku slušný rating, vyšší hodnocení na EXPLORE P2P a vysoký podíl včasných splátek.
Ten zbytek loan originatorů, co není vidět na screenu, je:
- EBV Finance
- Placet Group
- Credius
- Akulaku
Tak co? Něco k vylepšení? :D
Screenshot 2019-07-24 at 08.38.28.png
Screenshot 2019-07-24 at 08.38.28.png (137.54 KiB) Zobrazeno 953 x

FraK
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FraK » 24 črc 2019, 09:55

Sebo - docela mu veris -:). Jako taky ho mam, ale tak velky podil bych mu nenechal
Bacha na Banknote/Vizia. Je to jeden koncern. Tak pro diverzifikaci bych je pocital jako jeden subjekt.
Nevidim Credius. Myslim, ze patri mezi lepsi poskytovatele.
Ja treba mam jeste neco malo v Novaloans a Alexcredit. Vylepsuje to diverzifikaci a pak mam jeste velmi male podily v mnoho poskytovatelich, ktere mi dohronady daji treba 5%. Zase pro vylepseni diverzifikace.
Naposledy upravil(a) FraK dne 24 črc 2019, 22:49, celkem upraveno 2 x.

Aleš
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleš » 24 črc 2019, 18:43

WarrenBuffet píše:
24 črc 2019, 08:45
Tak tady je moje portfolio. Nějaké postřehy/námitky? Klidně do mě bušte, jsem otevřený kritice :D
Jinak stahuju pomalu Mogo kvůli tomu, že z něj nejsou úroky po splatnosti. Naopak docela investuju do ID Finance, Sebo a Varksu - mají slušné úroky a statistiky jsou také dobré - vcelku slušný rating, vyšší hodnocení na EXPLORE P2P a vysoký podíl včasných splátek.
- EBV Finance
- Placet Group
- Credius
- Akulaku
Mě to přijde OK. Opatrný bych byl u Sebo, kde bych držel jen malé procento a s krátkou splatností. U ID Finance pozor, že nemají skupinovou garanci, takže by bylo dobré hlídat si výsledky jednotlivých zemí - to zatím na explore p2p zohledněné nemají, psali tuším, že o tom pouvažují.

cmel.da
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmel.da » 24 črc 2019, 21:05

Sebo šlo nahoru, není vůbec čeho se bát. Já ho mám víc.

mailo
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mailo » 25 črc 2019, 06:40

cmel.da píše:
24 črc 2019, 21:05
Sebo šlo nahoru, není vůbec čeho se bát. Já ho mám víc.
zase úplně bezmezně bych explore nevěřil, jako orientace dobrý ale musíš si udělat vlastní úsudek. Rozhodně se u celýho mintosu nedá říct že se nemáš čeho bát natož u poskytovatele typu Sebo :?:

Booboo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 25 črc 2019, 08:30

Minule som si zo zvedavosti preklikal poskytovateľov ktorí sú spriaznení s Mintosom.
Vyšlo mi že nejakým spôsobom má Mintos väzbu na týchto 12 poskytovateľov:
Expres Credit, Kredo, Monego, Tigo, / Bino, Kuki, Simbo, Sebo, Tego, Mogo, // Lendo, Hypocredit = spolu 12 poskytovateľov.
Štatistiky vykazujú dobru platobnú morálku nad 80% bez prodleni u : Kredo, Monego, Tigo, Bino, Sebo, Lendo - krátkodobé pôžičky.
Mogo patrí medzi naj poskytovateľov a v zisku je aj Simbo (76% bez prodleni), Expres Credit má osobné pôžičky bez prodleni na 92% a Hypocredit hypotekárne úvery bez prodleni 83%.
Celkovo mi to vychádza že vymenovaní poskytovatelia (prepojení na Mintos) majú nadpriemernú platobnú morálku a niektorí vytvárajú aj zisk - podľa explore P2P sú to : Mogo, Sebo, Simbo, Hipocredit.
Kladiem si otázku aké percento portfólia vyčleniť pre spomínaných poskytovateľov a či vôbec to má zmysel riešiť?
Zatiaľ by som v súčte nešiel nad 22% portfólia z to 10% do Moga. :?:
Naposledy upravil(a) Booboo dne 29 črc 2019, 11:52, celkem upraveno 2 x.

Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Reputace: 63
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 29 črc 2019, 10:08

Aleš píše:
24 črc 2019, 18:43
WarrenBuffet píše:
- EBV Finance
- Placet Group
- Credius
- Akulaku
Mě to přijde OK. Opatrný bych byl u Sebo, kde bych držel jen malé procento a s krátkou splatností. U ID Finance pozor, že nemají skupinovou garanci, takže by bylo dobré hlídat si výsledky jednotlivých zemí - to zatím na explore p2p zohledněné nemají, psali tuším, že o tom pouvažují.
Kazašké IDF tuším má. Ale ještě to ověřím. Nicméně není špatné rozhodit tak jak tak něco po 13% do Španělska a 12% do Kazachstánu.

WarrenBuffet
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WarrenBuffet » 29 črc 2019, 17:04

Aleš píše:
24 črc 2019, 18:43
WarrenBuffet píše:
- EBV Finance
- Placet Group
- Credius
- Akulaku
Teď se přiznám, že nevím, co myslíte tou skupinovou garancí...

Proč myslíte, že Sebo je špatné? Když se podíváte na hodnocení, jejich výsledky, jaké mají úroky, úroky po splatnosti, délku půjčky, atd., všecko mi přijde super. Ale možná se pletu v něčem...?

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 266
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 29 črc 2019, 17:31

WarrenBuffet píše:
29 črc 2019, 17:03
Teď se přiznám, že nevím, co myslíte tou skupinovou garancí...
Někteří poskytovatelé "garantují" BBG celou skupinou.
Například - ID Finance má 3 divize - španělskou, mexickou a kazašskou.
Pokud by "zkrachovala" španělská pobočka, pak za ni závazky žádná z ostatních divizí nehradí.
Pokud však kazašská, pak by to za ni měly táhnout i zbylé divize.

Přehled, kdo s poskytovatelů a které jeho divize poskytují "Group Guarantee" lze dohledat na stránce Details v Loan Originator přehledu:
https://www.mintos.com/en/loan-originators/#details
WarrenBuffet píše:
29 črc 2019, 17:04
Proč myslíte, že Sebo je špatné? Když se podíváte na hodnocení, jejich výsledky, jaké mají úroky, úroky po splatnosti, délku půjčky, atd., všecko mi přijde super. Ale možná se pletu v něčem...?
Sebo je relativně mladý poskytovatel s velmi nízkým vlastním kapitálem. V roce 2017 byli ještě ve ztrátě, loni se přehoupli do plusu. Stějnětak, jako se jim nyní profit výrazně a rychle zvýšil, tak může spadnout.

Osobně do nich také investuju, ale držím je do 3% portfolia.

Aleš
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleš » 29 črc 2019, 18:05

WarrenBuffet píše:
29 črc 2019, 17:04
Opatrný bych byl z důvodů, které píše Zbynhu. Nedávno měli ještě negativní vlastní jmění, podle poslední analýzy finlordů by již díky prudkému nárůstu zisků měli být v plusu a určitě jdou správným směrem. Nicméně zisky se mohou rychle otočit do ztrát a pak se počítá kvalita rozvahy. Právě proto od nich nechci dlouhodobější půjčky, protože kdyby měli špatné výsledky, budu chtít bleskově reagovat a zbavit se jich co nejdříve. Proti tomu u poskytovatelů, kteří mají kvalitní rozvahu, jeden špatný rok zase nemusí být nic tak hrozného.

MirEgg
Bronze Průpiska
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 02 srp 2019, 11:26

Léto v plném proudu, druhý den srpna a proto si udělám další přehled. Minule jsem to měl celkem hezky rozdělené, diverzifikace skoro zautomatizovaná, kterou hlídal AI. Ale pak jsem si řekl, proč nevyužít TOP 16% a zaměřil se na Creditstar (průměrnou délku splatnosti mi virtuálně prodlužují právě Creditstary). AI statečně nakupoval na PM i SM, něco je samozřejmě již vykoupeno, ale i tak to je dobrý kšeft 8-)
ExploreP2P trochu zamíchalo žebříčkem, není ID Finance jako ID Finance a holt se tomu přizpůsobím :roll:

Moje složení v EUR - průměrný úrok 13,89%, průměrná doba splacení 36 m. 22 d.:
  • estonský Creditstar cca 30% (úrok 12-16),
  • lotyšské Mogo cca 18% (12-13),
  • polský Capital Service cca 15% (12,5-15,2),
  • kazašské a španělské ID Finance cca 9% (12-13),
  • lotyšský Banknote cca 11% (12-14,3),
  • rumunský Credius cca 8% (13),
  • balkánský IuteCredit cca 6% (12-13),
  • ruský Lime Zaim cca 2% (14,5),
  • a nějaké zbytky méně než 1,0%.

Odpovědět