Mintos - rozložení portfolií

.
web: www.mintos.com
mailo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 21
Kontaktovat uživatele:

Mintos - rozložení portfolií

Příspěvek od mailo » 20 pro 2018, 07:13

investuji pouze do top poskytovatelů
cca do 30 měsíců
ID: 12% účtu
Mogo: 13,5% účtu
Credit: 10,5% účtu
Lime: 4% účtu
Banknote:11% účtu
Credius: 8,5% účtu
Iute: 16% účtu
Capital: 9% účtu

krátkodobé něco málo EBV a lime, ještě mi tam dobíhají zbytky get bucks, lendo, expres.. v sumě okolo 7% z účtu

aktuálně zainvestováno něco přes 8k v rámci diverzifikace mezi P2P a akciemi plánuji zvednout lehce přes 10, to sámé platí pro estate guru, tam mám zatím asi 2k, otevíral jsme účet někdy září/říjen.
Přílohy
div.jpg
div.jpg (185.89 KiB) Zobrazeno 3923 x

tomaso1980
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 22
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - dotazník k současnému stavu

Příspěvek od tomaso1980 » 21 pro 2018, 20:51

Kdo by měl před Vánoci chuť na další koláče, tak dole jsou.
Mám o něco větší dobu splatnosti než máte vy, protože splatnost moc neřeším. Pokud je dlouhodobá půjčka se slušným úrokem, tak proč do toho nejít..
Nejvíc mám v mogo - asi 15,6 %. Asi 90 % portfolia mám u poskytovaltelů s ratingem A až B. Kategorie B- a horší asi 10 %, z toho nejvíc Afrika - Get bucks a express credit..Jinak s výnosností svého portfolia na Mintos jsem zatím velmi spokojen.
Výnosnost mám o něco nižší než vy ostatní, ale mám to asi lépe diverzifikované a mám tam (snad) méně šrotu..
Příloha mintos kolac.png je dlouhodobě nedostupná.
Jinak ani výše investice v jednotlivých půjčkách neřeším - většinou mám 10 - 90 Eur do jedné půjčky. Nemá smysl se držet při zdi s 10 EURy. Jestli má člověk 200 půjček nebo 500 už je jedno..Na Zonky jednou psali, že optimální diverzifikace je 127 a více půjček.

Investice v Mintos v současné době nenavyšuju, provedl jsem naopak drobné výběry úroků, ale to jen proto, že byl dobrej kurz EUR na prodej. Až bude Euro pod 25,5 tak na Mintos zase něco pošlu. Pokud bude výnosnost kolem 10 %.

V akciích skoro nic nemám. Většinu finančních prostředků mám na Mintos, Bondster, Fundlift, něco málo ještě na Zonky
Přílohy
mintos kolac.png
mintos kolac.png (116.45 KiB) Zobrazeno 3868 x

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 281
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 21 pro 2018, 22:25

tomaso1980: hezky barevnej kolacek, ukazkova diverzifikace :) (a mailo taky)

Ja to tak hezky rozdeleny nemam:
27% Mogo
20% Capital Service
18% Iute Credit
13% Varks
3% Sebo
3% Simbo
3% Cashwagon (nakoupen pomoci AI omylem - tvoril jsem novy univerzalnejsi AI a nevsiml jsem si, ze je CW zatrzeny :lol: )
Zbytek jsou drobky kolem 1% a mene.

Příloha Current Investments I Mintos.png je dlouhodobě nedostupná.
Current Investments I Mintos.png
Current Investments I Mintos.png (23.34 KiB) Zobrazeno 3854 x

blablon
Silver pen
Silver pen
Reputace: 57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 23 pro 2018, 15:10

kdyz jsou ty vanoce, upekl jsem vam kolace.
EURa je chaos, k tomu si pak budu muset pak sednout a poladit to, jiste je to ze mogo je tam 62,2pct

Obrázek

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 269
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 23 pro 2018, 16:33

blablon píše:
23 pro 2018, 15:10
EURa je chaos, k tomu si pak budu muset pak sednout a poladit to, jiste je to ze mogo je tam 62,2pct
Překvapuje mě, kolik Ti zbylo Moga. Mně kleslo asi z 70% (nebo 75%? Už nevím....) na cca 50%. A tam se +- drží, protože teď ho defakto nenakupuju, když se dají koupit celkem slušní poskytovatelé s vyšším výnosem. A taky mě překvapuje krátká splatnost.
A jsem ohromen měnovou diverzifikací. Z CZK/PLN/SEK jsi vycouval? Mimochodem, nebojíš se, že teď budou emerging měny oslabovat?
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

blablon
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 23 pro 2018, 20:27

Jan píše:
23 pro 2018, 16:33
blablon píše:
23 pro 2018, 15:10
Překvapuje mě, kolik Ti zbylo Moga. Mně kleslo asi z 70% (nebo 75%? Už nevím....) na cca 50%. A tam se +- drží, protože teď ho defakto nenakupuju, když se dají koupit celkem slušní poskytovatelé s vyšším výnosem. A taky mě překvapuje krátká splatnost.
A jsem ohromen měnovou diverzifikací. Z CZK/PLN/SEK jsi vycouval? Mimochodem, nebojíš se, že teď budou emerging měny oslabovat?
SEK jsem mel jenom na prevod do GELu, do SEKu pres Revolut za 0 poplatek, a ze SEK na GEL myslim 1 nebo 1.5 pct, vsechno ostatni bylo 3
ted uz EURa maji myslim 2pct poplatek..

PLN jsem mel jenom chvilu, jednu dobu to bylo vyhodne, +1 az +2pct nad eurem, ty doby jsou pryc.

MoGa mne klesnuly myslim k 50 pct, ale v prazdniny jak najednou si ponizily uroky i sroty na 11 a 10, tak jsem je vsechny stopl a nakupoval dal MoGa za 10 i za 11, tak to stouplo to zastoupeni, docela dlouho jsem kupoval jenom moga.., pak nabizeli moga i 12, 12.5 a par 13. Pak zas neco vykoupili... a mezitim se sroty vratily zpatky k 13+.

EDIT: ted jsem to checkoval, koncem srpna a zacatkem zari jsem bezne kupoval i 9,5 pct, zari-rijen-listopad 10, 10.5 a 11. 12 a 13 pak vykoupili, 13+ co mne zustaly, tak z mesicu 4-5-6-7/2018.

V ramci mog mam tech nad 13+ presne 35 pct (u tech majm Weighted average remaining term - 24 mesicu).
Jedno mogo mam i za 14 - litevske, 17mes 200e:) /nejakee asi zapomenute, ha ha/

mailo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mailo » 24 pro 2018, 12:02

tomaso1980 píše:
21 pro 2018, 20:51
- většinou mám 10 - 90 Eur do jedné půjčky. Nemá smysl se držet při zdi s 10 EURy. Jestli má člověk 200 půjček nebo 500 už je jedno..Na Zonky jednou psali, že optimální diverzifikace je 127 a více půjček.
s tímto bych úplně nesouhlasil, diverzifikace kterou popisují na zonky 127 je funkční pouze za předpokladu že investuješ do každé půjčky stejnou částku, pak se dá říct že lost kapitálu bude podle jejich rozdělení ratingů od A s oblaky hvězd ač po D někde třeba kolem 3% nevím přesně, ale když koupíš jednu půjčku za 100€ a druhou za deset a náhodou ti spadne do defaultu tak už to nebudou 3% ale třeba 12%, na mitosu je dobrý že téměř všichni mají BB garanci, ale co se stane potom až je nebudou ctít? Nehledě na to že budou statistiky výnosů a všeho více vyhlazené, když investuješ pořád stejnou částku.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - rozložení portfolií

Příspěvek od Jan » 01 led 2019, 17:39

Tak novoročně přihodím info i za sebe:

Weighted average interest rate: 12.82%
Weighted average remaining term: 33 m. 28 d.

Mogo 48,1% (klesá)
Capital Service 23,5% (rostl, teď stagnuje)
ExpressCredit 13,1% (roste)
Mozipo 10,3% (mírně roste)
Ostatní 5,0%

Co se dají sehnat 14% půjčky, tak Mogo s 12% je teď mimo můj zájem, v podstatě teď nakupuju zbylé tři významné poskytovatele. Ale čekají mě změny, velké změny, takže i portfolio se bude měnit. A asi celkem významně.
Mám zkušenosti s:
---
---

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 341
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 23 bře 2019, 08:25

Po delší době jsem si udělal rozbor platební morálky u jednotlivých poskytovatelů a složení mého portfolia.

Od posledního rozboru mi postupně ubývá Mogo, výrazně kleslo Lendo. Oba poskytovatele již téměř nepřikupuju.
Naopak jsem více investoval do Iute a ID Finance.
Nakoupil jsem také Getbucks na SM. Hodnocení stavu celé společnosti po poslední aktualizaci na Explore je naprosto děsivé, ale když se podívám na platební morálku, která je druhá nejlepší a výnos 13%, tak zatím nevyprodávám. Přikupovat už ale určitě taky nebudu.
Krátkodobý šrot ředím a jedině u Varks porušuju své diverzifikační pravidlo max. 3% portfolia šrotu na poskytovatele. Je to i nákupy v poslední době, kdy jsem hromadu 13% Varks přikoupil ručně. Do budoucna ale tohle chci odladit, šrotů je teď na výběr hodně a ačkoliv mám s Varks zatím jen dobré zkušenosti, tak ho mám zbytečně vysoko. Neuvádím ho také v přehledu platební morálky, protože by graf byl zkreslený nákupy v posledních dnech.
Zcela nově jsem do potfolia zařadil Kredo a drobně přikupuju Expresscredit.

Capital Service 14,71%
ID Finance 12,92%
Mogo 12,48%
IuteCredit 11,82%
Getbucks 9,37%
Banknote 7,03%
Creditstar 5,87%
Varks 5,28%
Ostatní 3,12%
ExpressCredit 2,67%
Mozipo Group 2,46%
Cashwagon 2,33%
Sebo 1,70%
Lendo 1,67%
Kuki 1,48%
Lime Zaim 1,46%
Aforti 1,41%
Kredo 1,22%
Peachy 1,01%

PLATEBNÍ MORÁLKA
platebni moralka Mintos.jpg
platebni moralka Mintos.jpg (711.07 KiB) Zobrazeno 2924 x

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 23 bře 2019, 19:23

zbynhu píše:
23 bře 2019, 08:25
Po delší době jsem si udělal rozbor platební morálky u jednotlivých poskytovatelů a složení mého portfolia.
...
Popravdě, platební morálku téměř nesleduju. Spíš mám pocit, že někteří poskytovatelé na Mintos občas dávkově hodí balík půjček defakto jako 3M buffer, jelikož všechny postupně všechny půjčky dospějí k BBG. A pak jsem trochu začal přemýšlet nad tím, že u některých poskytovatelů půjčka jede notoricky ve zpoždění, ale splácí se, kdyžto u jiných (ten pocit mám u ExpressCreditu) v podstatě jak půjčka spadne do prodlení, tak defakto automaticky jde do BBG. Ale u jedné z firem aktivních v Africe se splátky automaticky strhávaly z mzdy, takže by to asi smysl dávalo...
Složení jsem tu různě postoval, takže se asi teď nebudu opakovat.
A trochu jsem teď přemýšlel, že by bylo fajn najít čas a protřídit Mogo... Přece jenom, ten pokles výnosů při zpožděných splátkách je docela výrazný...

A taky mám dojem, že to až moc řeším... :o/.
Mám zkušenosti s:
---
---

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 24 bře 2019, 13:06

Jan píše:
23 bře 2019, 19:23
zbynhu píše:
...
Popravdě, platební morálku téměř nesleduju.
To já platební morálku a procentuální složení považuju za docela důležité.
Při hypotetické situaci, kdy poskytovatel přestane plnit BBG závazek se pak investorovi vrací to, co dlužníci splatí (aspoň to tak bylo v případě Eurocentu). Takže minimalizace závislosti na BBG znamená nižší riziko.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 24 bře 2019, 16:30

zbynhu píše:
24 bře 2019, 13:06
Jan píše:
zbynhu píše:
...
Při hypotetické situaci, kdy poskytovatel přestane plnit BBG závazek se pak investorovi vrací to, co dlužníci splatí (aspoň to tak bylo v případě Eurocentu). Takže minimalizace závislosti na BBG znamená nižší riziko.
...jak už jsem to několikráte psal, nezáleží toto na struktuře (direct/indirect)? Ale nestudoval jsem to. Jen to mna mě na první přečtení působilo tím dojmem.
Mám zkušenosti s:
---
---

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 24 bře 2019, 19:35

Jan píše:
24 bře 2019, 16:30
...jak už jsem to několikráte psal, nezáleží toto na struktuře (direct/indirect)? Ale nestudoval jsem to. Jen to mna mě na první přečtení působilo tím dojmem.
Myslím, že tohle vliv nemá. I v indirect struktuře je splátka půjčky podmíněná splácením dlužníka - byť je to prohnané ještě přes poskytovatele...

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 24 bře 2019, 20:12

zbynhu píše:
24 bře 2019, 19:35
Jan píše:
24 bře 2019, 16:30
Myslím, že tohle vliv nemá. I v indirect struktuře je splátka půjčky podmíněná splácením dlužníka - byť je to prohnané ještě přes poskytovatele...
No, tím si právě nejsem v případě problémů poskytovatele až tak jistej. Ale kde zjistit, jakou budou mít jaké pohledávky priority při případném vypořádání defaultu poskytovatele netuším...
Mám zkušenosti s:
---
---

blablon
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 25 bře 2019, 07:57

dneska mne prisel prvni bb od Lime Zaimu - ve smyslu ze jsem kupoval tehdy narazove jich docela dost v rozmezi kratke doby, bylo to za 13pct..., a mam pocit ze se z toho nesplatilo vubec nic, z tech pujcek a jedna vedle druhe miri k BB.

tak eura z prvni dorazily jak mely, jelikoz jsem to daval po 100e/pujcku, snadne pocitani, 1.08 bb interest, 2.17 late paiment interest
v nejblizsich dnech cekam podobnych dalsich 14.

To byl jenom vykrik ze tmy :D

MirEgg
Bronze Průpiska
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 26 bře 2019, 00:28

zbynhu píše:
24 bře 2019, 13:06
Jan píše:
zbynhu píše:
...
Tak po dvou letech okukování fóra a usmívání se pod vousy jste mě konečně donutili se zaregistrovat, abych mohl reagovat :D
Já platební morálku neřeším u půjček se stejnými úroky po splatnosti a BBG vůbec. Eurocent mě naučil, že je to úplně jedno a těch necelých 15 EUR, které jsem v něm utopil, mi bohatě stačilo. Nesplácená půjčka se nesplácela, splácená se chvíli splácela, pak přestala, teprve pak se vyhlásila insolvence a přestaly se splácet všechny půjčky. Eurocent měl týdenní splátky, tak se mohlo zdát, že peníze chodí "častěji", u měsíčních splátek jak to poskytovatel utne, tak prostě bude konec :?
Eurocent mě vrátil trochu na zem z mentolového obláčku:
  • v lehké panice (ale s konečným ziskem) jsem prodával Aforti, protože na tom byli se splácením svých obligací hůř než Eurocent,
  • trnul jsem hrůzou poté, co jsem objevil žebříček na exploreP2P a měl hodně GetBucksů,
  • smál se od ucha k uchu, když jsem ve velkém na SM nakupoval kvalitní Mogo, Aasu, Creditstar s krásnými slevami, protože nebankovka Kuki s ruským majitelem od ukrajinských hranic se základním kapitálem 30 000 Kč nabídla půjčky za 13,1%.
Jasně, další krach zatím nebyl, ale já si raději jedu na "jistotu", ikdyž jsem třeba o procento níž. Šroty nepovažuju za diverzifikaci, ale za hazard :twisted:

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 02 dub 2019, 14:53

No, i když toto vlákno životem neoplývá, také sem hodím nástin svého portfolia... A využiju k tomu jeden starší příspěvek (nějak se tu ta témata překrývají :o/ (obávám se, že co do složení portfolií tu jsou ještě nějaká další...)):
https://www.p2pforum.cz/viewtopic.php?f ... ytek#p7998

Aktuální složení (hlavní poskytovatelé):
CapitalService 52,8%
Mogo 34,8%
Expresscredit 6,6%
Mozipo 4,2%
GetBucks 1,4%

Zbytek - cca 0,2%

Celé portfolio:
Weighted average interest rate: 13,01%
Weighted average remaining term: 29M5D
Mogo portfolio:
Weighted average interest rate: 12,20%
Weighted average remaining term: 45M28D
Ex-Mogo portfolio:
Weighted average interest rate: 13,44%
Weighted average remaining term: 20M8D

Změna rozložení portfolia jde na vrub defakto tomu, že jsem zrušil část CZK portfolia a jediné, co se dalo rozumně nakupovat byly CapitalServicy... Rád bych zvýšil zastoupení ExpressCreditu (což by teď mohlo jít) a Mozipa (což spíš nepůjde) na úkor CapitalServicu a trochu uvažuju o záměně části Moga za top poskytovatele/12%.
Mám zkušenosti s:
---
---

MirEgg
Bronze Průpiska
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 03 dub 2019, 02:22

Jan píše:
02 dub 2019, 14:53
(obávám se, že co do složení portfolií tu jsou ještě nějaká další...)):

Aktuální složení (hlavní poskytovatelé):
CapitalService 52,8%
Mogo 34,8%
Expresscredit 6,6%
Mozipo 4,2%
GetBucks 1,4%

Zbytek - cca 0,2%
Když bude mít admin čas, tak to může z těch jiných vláken vystříhat a seskupit tady :)

Co mě u tebe trochu překvapuje, je nulový objem Explore P2P Superstars - ID Finance (81*) a Credit Star (77*), ti si už relativně dlouho jedou na 12%, což je podle mě kvalitní zhodnocení vzhledem ke skóre. Zatímco Boratův ID poctivě splácí a dlouhodobé půjčky budou asi spolehlivé jako termínované vklady, estonský Credit Star (nebo spíš jeho klienti) si z toho nic nedělá a pětileté půjčky splácí předčasně, nebo padají do BBG :lol:

Moje složení v EUR:
  • lotyšské Mogo cca 27% (staré půjčky s úrokem 12%),
  • kazašské ID Finance cca 25% (půl napůl 9% a 12%),
  • estonský Credit Star cca 21% (12%),
  • polský Capital Service cca 10% (12,5% a víc),
  • různý IuteCredit cca 9% (12% a víc),
  • gruzínské Lendo vyhnívá cca 4% (11,1%),
  • ruský Lime Zaim nabírám zatím cca 3% (13%)
  • a nějaké zbytky 1%.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 03 dub 2019, 20:54

MirEgg píše:
03 dub 2019, 02:22
Jan píše:
02 dub 2019, 14:53
...
...
Co mě u tebe trochu překvapuje, je nulový objem Explore P2P Superstars - ID Finance (81*) a Credit Star (77*), ti si už relativně dlouho jedou na 12%, což je podle mě kvalitní zhodnocení vzhledem ke skóre...
...
Asi za tím jsou dva důvody - jednak pro měl být Mintos jen krátkodobé řešení (což bohužel k okolnostem zřejmě padá) a druhak jsem se primárně orientoval/stále se orientuji na výnos. Takže výsledkem je tato poněkud chudší diverzifikace. Ale o tom jsem tu už párkrát psal, i to tu načínali jiní, jak moc je vola dalšího poskytovatele s nižším ratingem opravdovou diverzifikací... Což, zase spíše vzhledem k okolnostem, jsem míval dříve.
Ale trochu nad těmito společnostmi přemýšlím - a to natolik, abych si je udělal rešerši top-rated poskytovatelů pro 12%.

BTW - trochu mě teď irituje, že dříve byla tabulka na ExploreP2P seřazena podle ratingů, teď je zcela náhodně :o/. Takže když chce člověk něco najít...tak... Ctrl +F.
Mám zkušenosti s:
---
---

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 03 dub 2019, 21:19

Jan píše:
03 dub 2019, 20:54
BTW - trochu mě teď irituje, že dříve byla tabulka na ExploreP2P seřazena podle ratingů, teď je zcela náhodně :o/. Takže když chce člověk něco najít...tak... Ctrl +F.
V záhlaví tabulky mají šipky na seřazení dle libosti ;)

Odpovědět