Mintos - dotazník k současnému stavu

.
web: www.mintos.com
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 234
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - dotazník k současnému stavu

Příspěvek od LuckyLuke » 29 zář 2018, 16:50

Já jsem z toho také trochu rozpačitý. U mě je změna, že neinvestuji do Moga vůbec, nechal jsem ho vyklesat z 90 % na 32,7 %. Co začali narůstat úroky na 11,1 % a nyní i na 12% tak investuji již 100 % přes autoinvesty. Nedá mi to a 1 x denně se podívám (většinou ráno). Celkový výnos mi klesl na 11.92%, průměrnou splatnost mám 28M.

Klidně udělám dotazník ještě jednou ale za těchto podmínek:

a) uděláme nějakou diskuzi, kde se napíší úplně přesně otázky + odpovědi
b) já to pak přeedituji do finální verze dotazníku

Minule jsem nad tím strávil mnoho hodin a čas je dost drahý (mám ho velmi málo).

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 228
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 29 zář 2018, 17:08

Jak píšu, záleží i na názoru ostatních.
Za mě bych klidně dal na dotazník jen repete.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 29 zář 2018, 17:41

Mě by stále zajímalo jak ostatní vidít rizika investic do Mintosu a jiných P2P. Ale když tam každý napíše kolik investuje tak mi to nic neřekne. Pro někoho je moc i 1000Kč a pro někoho je málo i 1M. Nejde udělat třeba dotazník kolik % z celkových úspor tam kdo má? Nebo kolika měsíční/roční úspory tam jsou lidi ochotni investovat?

JPT
Silver pen
Silver pen
Reputace: 67
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 30 zář 2018, 13:45

LuckyLuke píše:
29 zář 2018, 16:50

Klidně udělám dotazník ještě jednou ale za těchto podmínek:

a) uděláme nějakou diskuzi, kde se napíší úplně přesně otázky + odpovědi
b) já to pak přeedituji do finální verze dotazníku

Minule jsem nad tím strávil mnoho hodin a čas je dost drahý (mám ho velmi málo).
A co tak použít nějaký externí dotazníkový nástroj ? Já jsem narychlo našel tento zdarma https://www.survio.com/cs/ ale nezkoušel jsem to.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 30 zář 2018, 17:25

JPT píše:
30 zář 2018, 13:45
A co tak použít nějaký externí dotazníkový nástroj ? Já jsem narychlo našel tento zdarma https://www.survio.com/cs/ ale nezkoušel jsem to.
- google dotazník je velmi jednoduchý, jen to trochu zabere času vytvořit otázky, dále odpovědi a způsob odpovědí - 1 možnost / více možností / text apod.
- zajímavé, že všichni pokračují, už jsme si zvykli na nižší úroky a investujeme dál
- já jsem jen nenavyšoval investici

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 202
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 01 říj 2018, 12:16

Ja bych jeste s dotaznikem pockal treba mesic, az uvidime, ze se vyvoj trochu vic ustalil.

Flyboy: ja mam na Mintosu zainvestovano 20% financi (45% je v akciich, 15% top stocks a zbytek krypto + cash). Momentalne do niceho penize uz neposilam a vytvarim rezervu.

sly
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 01 říj 2018, 13:37

me by kuprikladu zajimalo, jak ma v ramci mintosu kdo nastavenou diverzifikaci originatoru + rekneme rozpeti investic (min - max castka/investici) v zavislosti na velikosti portfolia - tedy pokud se to uz v nejakem starsim tematu nahodou neresilo (jsem zde 2 tydny).

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 18 pro 2018, 20:07

Nedáme repete dotazníku?
Od toho, co jsem to psal naposled uběhlo 6 neděl, jedna korekce na akciích... Navíc flyboy tu píše, že odchází, doonio píše defakto to samé u Vodníků, ...
Takže by mě celkem zajímalo co se změnilo...

Taky teď co jsem četl (tedy hlavně doonia u Vodníků), tak by mě docela zajímalo, jak to ostatní mají s portfoliem. Protože když budu mluvit za sebe, tak před Mogoexitem jsem se mu celkem věnovala opečovával ho, ale teď... v podstatě sice mám nějakou "vizi" (spíš názor), ale dost jdu cestou nejmenšího odporu. A podle toho, co psal doonio, to má obdobně.

EDIT - koukám, že "oživení diskuze změnilo datum posledního příspěvku... Takže to holt nebude sedět, co jsem tam psal."
Mám zkušenosti s:
---
---

ch4
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ch4 » 18 pro 2018, 22:41

Na jednom z blogu co sleduji zaznel pekny termin "patient money". A docela se s tim ztotoznuji, spolu s presvedcenim, ze je potreba mit ujasnene, alespon radove o jakem casovem horizontu pro sve investice uvazujes a co je pro tebe dulezite.

Myslim, ze plati - vysoky vynos a tim padem i vysoke riziko = velka volatilita a hodne casu straveneho sledovanim dane investice a premyslenim o kazdem pohybu.

Sotva uberes z ocekavani co se tyce vyse uroku, tak se zacnes i min stresovat z kazdeho vykyvu.

Abych neteoretizoval - za sebe jsem se rozhodl jit jen do "top poskytovatelu", akceptoval 9-10% urok (coz je myslim porad super) a mam vetsi klid. Muze to taky nevyjit? Ano, muze. Ale celkove jsem vice klidny a hlavni co sleduju je cash drag - jestli mi nekde nelezi nezainvestovane penize.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood
EUR:Mintos,Estateguru,Crowdestate,Housers,Bulkestate,Rendity,Viainvest,Robocash,Grupeer,DoFinance
GBP:Alblrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 202
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 19 pro 2018, 14:59

Ja jsem zvazoval, ze to k 1. 1. 2019 stopnu, ale nakonec jsem si to rozmyslel, prekopal trochu AI (a jeste to trochu prekopu), beru od 11% nahoru, mixuju lepsi dlouhodoby poskytovatele (do 24 mesicu) s kratkodobym srotem (1-3 mesice), vsechno bezi jak ma a ja nad tim neztracim cas a hezky to funguje.

Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Reputace: 63
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 19 pro 2018, 15:48

Mám to také tak ... v horizontu půl roku bych ale šrot rád nahradil top poskytovateli, ono to nejde hned.. Navyšovat pozici už nehodlám. 6-7k € zase není tak málo..

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 28 kvě 2019, 19:31

Tak dnes přišla další odpověď dotazníku. Dnes se tomu dotazníku a otázkám směji.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 28 kvě 2019, 22:55

LuckyLuke píše:
28 kvě 2019, 19:31
Tak dnes přišla další odpověď dotazníku. Dnes se tomu dotazníku a otázkám směji.
Já jsem si na toto téma před pár dna shodou okolností vzpomněl...
Náhodou, část otázek je aktuálních stále. A ta druhá část ukazuje, jaká byla nabídka v době vytvoření dotazníku... Vystřízlivění ze současné výnosové párty mlže být docela drsné, a to ani nemusím myslet pád poskytovatelů/platformy...
Mám zkušenosti s:
---
---

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 29 kvě 2019, 00:00

Já bych to tak černě neviděl. Je vidět, že se stále opakuje větší či menší nabídka lépe úročených půjček v cyklech. Když jsem začínal já, tak si stěžovali že už nejsou 14% půjčky - první půjčky jsem bral za 12%. Pak jsme kupovali 14%-15,1% půjčky, pak zase jen 12% a nedávno bylo terno 13-13,5%. Nyní jsou 14-14,5% a zase i 15,1%. Můj zisk již překročil 4K euro. Mám v průměru nyní denně 6 eura úroky. A krachem této platformy se straší již od začátku. Já jsem zažil pouze problémy s eurocentem, sám jsem tam neměl ani 1 euro. Ani nevím proč tam někdo vůbec investoval.

MirEgg
Bronze Průpiska
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 29 kvě 2019, 08:33

LuckyLuke píše:
29 kvě 2019, 00:00
Ani nevím proč tam někdo vůbec investoval.
Protože tehdy byly při těch dobách splatnosti úroky 11,5% slušné a 12,1% terno - mizelo to před očima :twisted: Dále měly některé půjčky od Eurocentu týdenní splátky. Panovalo přesvědčení, že Mintos společnosti důkladně prověřuje a že žádnou polomrtvolu na trh nepustí. Protože nebyl žebříček P2PExplore a i kdyby byl, tak by Eurocent měl snad 58 bodů... Možná i blízkost Polska - menší obava o získání peněz zpět než z nějaké exotiky (ano, naivní, ale to víme až teď). Možná někdo přidá další důvody, proč investoval do Eurocentu :P

Booboo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 29 kvě 2019, 08:53

Eurocent - Informácie na Mintose
O nás
Eurocent S.A. je nebankovní úvěrovou institucí, která v Polsku poskytuje krátkodobé nezajištěné půjčky. Společnost je kótovaná na varšavské burze cenných papírů. Většina klientů Eurocentu jsou spotřebitelé, kteří hledají další finanční prostředky na pokrytí nečekaných výdajů. Tito věřitelé přicházejí k Eurocentu pro finanční pomoc, neboť tak nízké půjčky nejsou jinými finančními institucemi (tj. bankami) nabízeny.

Ja som tam veľa nemal, ale Eurocent bol založený v roku 2004 - mal aspoň nejakú históriu oproti poskytovateľom založeným v roku 2017.
Ďalej : Společnost je kótovaná na varšavské burze.
Ekonomické info. bolo porovnateľné s ostatnými. ( v tom čase takmer všetci vykazovali stratu).
Čo som zachytil v poľských mediach, tak krach Eurocentu bol spojovaný aj so zmenou nejakého zákonu o soc.podpore.
Z dostupných info. bolo ťažké predpokladať krach Eurocentu. :cry:

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 29 kvě 2019, 18:45

Tak já jsem tomu ze začátku vůbec nerozuměl a proto jsem investoval pouze do Mogo.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Mintos - několik otázek pro investory

Příspěvek od LuckyLuke » 26 čer 2019, 14:06

Ahoj, docela by mě zajímalo kolik mají zdejší investoři již investováno a zda ještě plánují posílat další peníze na Mintos.
Udělal jsem menší dotazník s 5 otázkami. Zkuste to prosím vyplnit, nahodím sem pak výsledek.
Je vidět, že před rokem dost lidí zvažovalo odchod z Mintosu a opak je pravdou. Investorů stále přibývá a investice také narůstají.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... sp=sf_link

Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 180
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - několik otázek pro investory

Příspěvek od Saraph » 26 čer 2019, 17:26

LuckyLuke píše:
26 čer 2019, 14:06
Ahoj, docela by mě zajímalo kolik mají zdejší investoři již investováno a zda ještě plánují posílat další peníze na Mintos.
Udělal jsem menší dotazník s 5 otázkami. Zkuste to prosím vyplnit, nahodím sem pak výsledek.
Je vidět, že před rokem dost lidí zvažovalo odchod z Mintosu a opak je pravdou. Investorů stále přibývá a investice také narůstají.

Vyplněno. Měl jsem menší dilema, protože u té poslední otázky (vážený průměr zhodnocení) byly na výběr intervaly do 13,5 % a pak od 13,6 %, jenže já mám 13,55 %. :lol:

No a o těch odcházejících investorech bych úplně neříkal, že opak je pravdou. Dvě skutečnosti že někteří uživatelé odejdou, ale celkově investorů přibývá, si nijak neodporují. Navíc negativa jsou vždycky více slyšet, i přesto, že jich může být opravdu málo.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - několik otázek pro investory

Příspěvek od Jan » 26 čer 2019, 17:38

Saraph píše:
26 čer 2019, 17:26
LuckyLuke píše:
26 čer 2019, 14:06

Vyplněno. Měl jsem menší dilema, protože u té poslední otázky (vážený průměr zhodnocení) byly na výběr intervaly do 13,5 % a pak od 13,6 %, jenže já mám 13,55 %. :lol:

No a o těch odcházejících investorech bych úplně neříkal, že opak je pravdou. Dvě skutečnosti že někteří uživatelé odejdou, ale celkově investorů přibývá, si nijak neodporují. Navíc negativa jsou vždycky více slyšet, i přesto, že jich může být opravdu málo.
Tak doufám, že v dotazníku neděláš bordel a zkorigoval jsi portfolio tak, abys zapadl do některé z kategorií :o). Jinak pěkný vážený průměr zhodnocení :o).
Ono se toho od "posledního" (pomogoexitového) dotazníku dost změnilo - tehdy se nedalo sehnat ani 12% (vím, že se mi podařilo na SM prod(áv)at Lendo 11,1% s bonusem :o) ), teď se dá jet 14-15-16 [%]. Takže vztaženo k historickým výnosům jsou ty současné +- o 1/3 vyšší. A Moga tehdy tuším byla za 7-8-9 [%].
Mám zkušenosti s:
---
---

Odpovědět