Mintos - dotazník k současnému stavu

.
web: www.mintos.com
adventura
Silver pen
Silver pen
Reputace: 60
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - dotazník k současnému stavu

Příspěvek od adventura » 20 srp 2018, 10:38

- jak dlouho planujete jeste investovat na p2p (nez zacne krize :)) - rok, dva...., pomalu penize stahuju
- jakym pujckam davate prednost (kratkodobe, dlouhodobe) - mesic, pul roku, rok....
- delate si pred investovanim do noveho poskytovatele jeho analyzu, nebo spolehate na analyzu ostatnich, pripadne rovnou investujete
  • CZK bondster,fundlift,dluhopisy
  • EUR bulkestate,crowdestate,crowdestor,estateguru,envestio,grupeer,mintos,reinvest24,swaper,robocash,viainvest
  • bonus za nove registrace na p2p - viewtopic.php?f=40&t=134&p=2617#p2617

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 103
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 20 srp 2018, 10:46

blahetal píše:
20 srp 2018, 10:38
- jak dlouho planujete jeste investovat na p2p (nez zacne krize :)) - rok, dva...., pomalu penize stahuju
- jakym pujckam davate prednost (kratkodobe, dlouhodobe) - mesic, pul roku, rok....
- delate si pred investovanim do noveho poskytovatele jeho analyzu, nebo spolehate na analyzu ostatnich, pripadne rovnou investujete
Ja do nových poskytovatelů neinvsetuji vůbec, tak to tam přidej taky :D

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 234
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 20 srp 2018, 11:09

...to je pomalu zralý na dotazník, co za otázky má být v tom hlavním dotazníku.
x) a :o/
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 237
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 20 srp 2018, 19:57

19:55 - odpovědi smazány (bylo jich celkem 55 !!)
- pracuji na 2. verzi dotazníku

Tyto otázky tam již nebudou:

Kolik je Vaše celková investovaná částka v Mintosu ?
Plánujete ještě posílat další finance do Mintosu ?
Kolik je Vám let ?

Zde jsou na ně odpovědi:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Aktualizovaný dotazník k současnému stavu

Příspěvek od LuckyLuke » 20 srp 2018, 21:08

Už je to hotové, prosím o vyplnění. Odkaz je uveden na začátku vlákna !!! Děkuji za vyplnění !!

P.S. Dal jsem tam možnost vidět i průběžné výsledky. Již je 6 odpovědí.

// Dávám odkaz i sem na konec, Joshua
https://goo.gl/forms/9TiGPZlf8wY6YHrF3

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 226
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 21 srp 2018, 13:52

Tak vyplneno, na nektere otazky nebyla v roletce pro me ta spravna odpoved: jak dlouho chci investovat na p2p - tady bych vyplnil cislo rucne; jakym pujckam davam prednost - pro me dve volby: 1 mesicni a 1-2 roky.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizovaný dotazník k současnému stavu

Příspěvek od Jan » 21 srp 2018, 14:17

LuckyLuke píše:
20 srp 2018, 21:08
Už je to hotové, prosím o vyplnění. Odkaz je uveden na začátku vlákna !!! Děkuji za vyplnění !!

Eh. Omlouvám se, asi budu vypadat jako remcal. Ale stejně to napíšu, třeba by to mohlo být přínosné pro příště.
Trochu mě totiž zarazila diskontinuita s minulým dotazníkem - tam se defakto řešilo jen převádění prostředků na Mintos, v tom novém defakto už jen vyvádění prostředků z Mintosu (takže část respondentů nemůže odpovědět). Za optimální bych +- považoval spektrum odpovědí: pozice budu: výrazně navyšovat-pozvolna navyšovat-držet stabilní-nechávat dobíhat-likvidovat + uvést nějaký časový horizont. K akceptovatelným výnosům by bylo fajn tam nějak zkomponovat likviditu a riziko - akorát to moc netuším, jak přehledně zvládnout, dost možná to ani nejde (osobně mám teď 3 AI (ale neúspěšné) práh úroků je stejný, jinak to je: dlouhodobě TOP poskytovatele, střednědobě/krátkodobě TOP+MID CAP poskytovatele a ultrakrátkodobě vše včetně šrotu).
A ono popravdě by mě skoro i zajímalo vztahy mezi odpověďmi - třeba délka působení na Mintosu + výhled portfolia (navýšení vs likvidace). Ale to předpokládám taky nepůjde, nebo aspoň ne přehledně.

A úplně nejlepčejší bude, pokud uděláme hlasování, kdo jsou investiční guru a Ti pak budou muset zodpovědět otázky veřejně a povinně x).
Mám zkušenosti s:
---
---

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 21 srp 2018, 14:43

Je to nevděčné. Já jsem ten 2. formulář dělal 1,5 hodiny. Ale pro obrázek o investorech, jak investují, co plánují, kdo se chce stahovat - to ukáže dost.

Ty první 3 otázky jsem neopakoval.

Zajímavé bylo zjištění, jak se investuje - většina má autoinvest, zbytek jedou na sekundáru. Ke skriptu se zatím nikdo nepřiznal.

Poznámka o délce působení v Mintosu je také vhodná, kdo je v Mintosu 2 roky, 1,5 roku, 3/4 roku nebo 3 měsíce - každý má jiné zkušenosti, cashback byl super luxus. To už asi nebude, 14% a 15,1% půjčky také nebudou, výkupy byla podpásovka, snížení úroků o 4% také.

Finlordi psali, že investoři budou akceptovat úroky kolem 10%. Níže už ne. Většina investorů chce také úročení přes 10%. Ale je zde také dost investorů, kterým stačí 9%.

Hodně lidí napsalo, kam budou stahovat investice - akcie, ETF, jiné platformy. Večer to sem dám.

Jestli máte ještě nějaké nápady, můžeme otázky přidat či poupravit. Vyplnění zabere pár sekund.

LuckyLuke
Naposledy upravil(a) LuckyLuke dne 21 srp 2018, 19:37, celkem upraveno 1 x.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 21 srp 2018, 15:07

LuckyLuke píše:
21 srp 2018, 14:43
Je to nevděčné. Já jsem ten 2. formulář dělal 1,5 hodiny. Ale pro obrázek o investorech, jak investují, co plánují, kdo se chce stahovat - tu ukáže dost.

Ty první 3 otázky jsem neopakoval.

Zajímavé bylo zjištění, jak se investuje - většina má autoinvest, zbytek jedou na sekundáru. Ke skriptu se zatím nikdo nepřiznal.

Poznámka o délce působení v Mintosu je také vhodná, kdo je v Mintosu 2 roky, 1,5 roku, 3/4 roku nebo 3 měsíce - každý má jiné zkušenosti, cashback byl super luxus. To už asi nebude, 14% a 15,1% půjčky také nebudou, výkupy byla podpásovka, snížení úroků o 4% také.

Finlordi psali, že investoři budou akceptovat úroky kolem 10%. Níže už ne. Většina investorů chce také úročení přes 10%. Ale je zde také dost investorů, kterým stačí 9%.

Hodně lidí napsalo, kam budou stahovat investice - akcie, ETF, jiné platformy. Večer to sem dám.

Jestli máte ještě nějaké nápady, můžeme otázky přidat či poupravit. Vyplnění zabere pár sekund.

LuckyLuke
V poho. Však proto jsem se tam omlouval. Buď to co jsem napsal bude přínosné nebo a ne a buď to půjde zapracovat nebo ne. A podle toho to dopadne. Toť vše.

BTW - no jo, pak mají ty úroky růst, když některým stačí 9%... :o/ x)
Mám zkušenosti s:
---
---

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Předběžné výsledky (31 odpovědí)

Příspěvek od LuckyLuke » 21 srp 2018, 18:13

Zdravím investiční machři, zde je výsledek našeho brainstormingu :

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

vvvlc
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vvvlc » 21 srp 2018, 18:35

Diky za obrazky,
mohl bych poprosit respondenta, ktery oznacil volbu "pouzivam autoinvest skript na sekundaru" zda by byl ochotny sdilet ten script?

Diky V

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizovaný dotazník k současnému stavu

Příspěvek od Jan » 22 srp 2018, 10:16

Jan píše:
21 srp 2018, 14:17
LuckyLuke píše:
20 srp 2018, 21:08

Eh. Omlouvám se, asi budu vypadat jako remcal. Ale stejně to napíšu, třeba by to mohlo být přínosné pro příště.
Trochu mě totiž zarazila diskontinuita s minulým dotazníkem - tam se defakto řešilo jen převádění prostředků na Mintos, v tom novém defakto už jen vyvádění prostředků z Mintosu (takže část respondentů nemůže odpovědět). Za optimální bych +- považoval spektrum odpovědí: pozice budu: výrazně navyšovat-pozvolna navyšovat-držet stabilní-nechávat dobíhat-likvidovat + uvést nějaký časový horizont. K akceptovatelným výnosům by bylo fajn tam nějak zkomponovat likviditu a riziko - akorát to moc netuším, jak přehledně zvládnout, dost možná to ani nejde (osobně mám teď 3 AI (ale neúspěšné) práh úroků je stejný, jinak to je: dlouhodobě TOP poskytovatele, střednědobě/krátkodobě TOP+MID CAP poskytovatele a ultrakrátkodobě vše včetně šrotu).
A ono popravdě by mě skoro i zajímalo vztahy mezi odpověďmi - třeba délka působení na Mintosu + výhled portfolia (navýšení vs likvidace). Ale to předpokládám taky nepůjde, nebo aspoň ne přehledně.

A úplně nejlepčejší bude, pokud uděláme hlasování, kdo jsou investiční guru a Ti pak budou muset zodpovědět otázky veřejně a povinně x).
Ještě jsem si všimnul, že tam chybí minimální akceptovatelný úrok 11-12%. A taky mě ještě napadlo, že by mě zajímal rozdíl vnímání Mintosu teď a třeba před 3-6 měsíci - tedy ve smyslu plánované expanze či redukce portfolia.
Ale opět to jsou spíš moje osobní ideové poznámky, než že by to bylo zásadní, prostě jak jsem psal předtím.
Mám zkušenosti s:
---
---

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 22 srp 2018, 12:32

vvvlc píše:
21 srp 2018, 18:35
Diky za obrazky,
mohl bych poprosit respondenta, ktery oznacil volbu "pouzivam autoinvest skript na sekundaru" zda by byl ochotny sdilet ten script?

Diky V
Bylo by pěkné mít něco takového. Bohužel programovat neumím. A stejně tak bohužel se obávám, že není důvod něco takového zveřejňovat, to spíše naopak. Výjimkou by asi bylo, pokud by autor Mintos opustil.
Mám zkušenosti s:
---
---

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 22 srp 2018, 14:47

Edituji dotazník a přidal jsem otázky na doporučení Jana. Dále jsem poupravil možnost odpovědí na podkladě připomínek Vyvara. Mrkněte na to, jestli se to tak líbí. Ještě to můžeme poupravit a pak to vyplníme ještě jednou. 2 x jsem to zkontroloval, snad je dotazník už OK. Díky.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 22 srp 2018, 16:23

LuckyLuke píše:
22 srp 2018, 14:47
Edituji dotazník a přidal jsem otázky na doporučení Jana. Dále jsem poupravil možnost odpovědí na podkladě připomínek Vyvara. Mrkněte na to, jestli se to tak líbí. Ještě to můžeme poupravit a pak to vyplníme ještě jednou. 2 x jsem to zkontroloval, snad je dotazník už OK. Díky.

V rychlosti jsem to prolétnul a:
2. Otázka by měla být v minulém čase, aby bylo jasné, že se jedná o názor který byl platný před těmi 3-6 měsíci. Takže třeba: Jak jste vnímal/a situaci na Mintosu před cca 3-6 měsíci (= před Mogo exitem). A odpovědi asi stejné jako u otázky č. 3., jen opět minulý čas - tedy např: plánoval/a jsem výrazně navyšovat...
4. Otázku nějak nepobírám.

Jinak bych taky nechal na ostatních, ať se vyjádří, nemá cenu se v dotazníku šťourat jen kvůli mým nápadům a mít každý týden novou verzi. To akorát respondenti přestanou odpovídat.
Mám zkušenosti s:
---
---

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 22 srp 2018, 21:11

OK, už jsem to naposledy poupravil a dotazník již nechci dlouho dělat. Všechny odpovědi jsou smazány.

Dotazník je připraven, prosím o vyplnění !

Děkuji !!!

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 22 srp 2018, 21:14

Už jsou 4 odpovědi. Až bude aspoň 30 odpovědí, dám sem zase výsledky.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 23 srp 2018, 18:47

Už je 21 odpovědí. Mám dát předběžné výsledky ???

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

3. dotazník - výsledky

Příspěvek od LuckyLuke » 26 srp 2018, 09:51

Zdravím, tento dotazník mi dal nejvíce práce. 1,5 hodiny jsem editoval otázky z dotazníku č.2 a přidával další otázky, 1 hodinu jsem dělal obrázky z grafů, abych je zde mohl prezentovat. Nejvíce práce mi dal ten poslední obrázek - ale pro investory má největší přínos, protože ukazuje do čeho nejvíce investujeme.

Už nepřibývají odpovědi, tak dávám výsledky:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 29 zář 2018, 16:16

Nevím, jestli by po měsíci nemělo cenu si dotazník zopáknout - nechávám rozhodnutí na ostatních.
Teď jsem na SM nakoupil balík Moga 12%... a s hrůzou zjišťuju, že se mi nakonec začne Mintos na 12% ještě líbit. Jsem z tohoto pocitu trochu rozpačitý... Tak jestli je to tím, že za poslední cca měsíc úroky defakto vzrostly o 1% a nebo to je tím, že se jedná o hranici 1%pm hrubého.
Defakto se mi taky podařilo zastavit propad průměrného aktuálního výnosu. I když to je jen dočasné, protože mi budou padat do BBG těsně předmogoexitové vysokoúročené půjčky (nákup cca 1.-15.7., takže BBG 1.-15.10.).
Vlastně portfolio mám teď docela pošahané, protože co se splatností týče, mám rozložení defakto inverzní Gaussovu křivku - vesměs dlouhé výšeúročené předmogoexitové půjčky (stejně ve výsledku je/bude dominantní Mogo 12%, protože vyšší výnosy mi vykoupili) a naopak krátké aktuální půjčky, taky vesměs na 12%.
Rozložení je cca 60% Mogo (roste), 15% Mozipo (klesá) a po 5% ExpressCredit, GetBucks, Lendo, Sebo, Varks (oscilují).

A teď nevím, jestli to není moc off-topic.
Mám zkušenosti s:
---
---

Odpovědět