Auto Invest - úlovky a fungování

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 228
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - úlovky a fungování

Příspěvek od Jan » 10 dub 2019, 14:31

roman píše:
10 dub 2019, 12:57
Aha dik to zni logicky a asi to odpovida tomu co mi tam naskakuje. Protoze velikost portfolia jsem zvolil castku cca 10x vic nez mam penez vlozeno. Na druhou stranu mě to vůbec netěší, protoze pomalu zacinam zjistovat ze to jednim auto-investem zrejme nenastavim.
Pokud se nepletu, tak by mělo stačit zadat reálnou velikost portfolia, které se pak časem srovná. Nehledě na to, že nově založené AI nebudou brát v úvahu již provedené nákupy.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 202
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 10 dub 2019, 15:20

roman píše:
10 dub 2019, 12:57
Aha dik to zni logicky a asi to odpovida tomu co mi tam naskakuje. Protoze velikost portfolia jsem zvolil castku cca 10x vic nez mam penez vlozeno. Na druhou stranu mě to vůbec netěší, protoze pomalu zacinam zjistovat ze to jednim auto-investem zrejme nenastavim.
Ja mel nastavene AI na vice poskytovatelu, v prubehu 2018 se mi to pomalu smrskavalo az jsem mel asi 4 nebo 5 sdruzenych AI a prestavalo to vyhovovat. Tak jsem k tomu sedl, dal jsem si s tim vetsi praci, protridil nebankovky a ty, ktery mi vyhovovaly, jsem zanesl (nektere i treba 3x nebo 4x s ruznymi parametry). Slape to jak hodinky, uplne bez prace, pripadne jen nekde zvetsim objem investovanych penez. Zaroven mam i vizualni prehled o investicich.

romancik
Silver pen
Silver pen
Reputace: 65
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 15 dub 2019, 11:21

Mám na AI asi 15 filtrů pro EU. Různé, většinou na několik poskytovatelů, podle jejich ratingu a podle úročení. S tím, že je různě zapínám, vypínám, případně občas koriguji procenta.
Řekl bych, že šlape docela dobře v EU (u CZK nechytal nic, ale tam jsem měl jen asi 3 filtry, CZK taky ruším, a převádím na EU).
Občas mívám ráno, když se dívám na portfólio nezainvestované částky (10-50 EU), přitom nějaké investice proběhly. Pak i něco rozinvestuji ručně (většinou do půjček u společností, kde mám AI vypnutý, ale je vysoký úrok). Když to však některý den neudělám, druhý či třetí den jsou většinou stejně rozinvestované, takže celkem pohoda...

Jinak AI mi v posledni době chytil pár 12% ID Finance, pár 14% Varks a dalších (mám jich do 5%, takže v pohodě).

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 15 dub 2019, 12:00

Spíše přihodím malou poznámku.
Měl jsem téměř dokonalý systém AI - cca 60ks. Nejpropracovanější bylo asi Mogo, rozdělené podle výnosů, LTV a země. Nicméně, 60ks bylo krajně nepřehledných, navíc většina AI už byla mrtvých, prostě z dob s vyššími výnosy. Promazal jsem to asi na 15, udělal pár nových, takže jsem někde na 20, pár by se dalo ještě smazat.
Většinou mám AI pro jednoho originátora, takové AI se dobře spravují. Pokud to jsou AI supinová, už mi to tak pohodlné nepřijde (třeba přidání originátora je dost krkolomné, stejně tak dohledávání/prohledávání dalších nastavení). Navíc třeba jednu dobu jsem měl společný CapitalService a ExpressCredit, ale nyní je na prd, jelikož v podmínkách nabízených úvěrů se rozešli...
Ty skupinové jsem měl v mezičase, že jsem to prostě nechtěl moc řešit, tak jsem postavil AI.

Jsem dost rád, že jsem se k té čistce dokopal...
Mám zkušenosti s:
---
---

Martinus
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinus » 03 kvě 2019, 08:49

tak mi druhý den nefunguje autoinvest, jakože ale vůbec....ani jedno z asi 15 nastavených....asi na 3 dny jsem všechny autoinvesty zastavil, aby mi naběhly nějaké finance....pak jsem něco rozběhnul a nic! nesetkal jste se s tím někdo, že po úplném zastavení trvá pár dní, než se to rozběhne....jak si tu lidi stěžovali na zmizení odpovídajících půjček v autoinvestu, tak to se stalo právě po tom zastavení a znovurozjetí, do té doby mi to fungovalo, přestože jiným už nikoliv....teď si neškrtne...a jestli to potrvá, tak je po mně...

mithrannin
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mithrannin » 03 kvě 2019, 09:45

Ono možná půjde o nějaký větší problém, mám stejnou situaci a kolega taktéž, autoinvest prostě vypadá, že momentálně nejede.

Ani se mi nezobrazuje aktuální počet dostupných úroků, vidím jen prázdno.
mintError.PNG
mintError.PNG (14.21 KiB) Zobrazeno 1221 x

MirEgg
Bronze Průpiska
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 03 kvě 2019, 10:05

AI funguje, ale je lenivější, večer nastavený nebyl ani další den v poledne zainvestovaný, ale odpoledne už ano. Další zase nebyl zainvestovaný ani po dvou dnech. Jako by ho každému pouštěli jen jednou denně :roll:
Počet dostupných úroků se u AI snad nezobrazoval, aspoň v poslední době ne. Ale zmizela i informace o počtu půjček, které splňují nastavená kritéria.

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 266
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 03 kvě 2019, 11:29

MirEgg píše:
03 kvě 2019, 10:05
AI funguje, ale je lenivější, večer nastavený nebyl ani další den v poledne zainvestovaný, ale odpoledne už ano. Další zase nebyl zainvestovaný ani po dvou dnech. Jako by ho každému pouštěli jen jednou denně :roll:
Počet dostupných úroků se u AI snad nezobrazoval, aspoň v poslední době ne. Ale zmizela i informace o počtu půjček, které splňují nastavená kritéria.
Bohuzel, zlobi jim toho cim dal vic. Evidentne nezvladaji obrovsky narust pujcek, investoru a vsech dat okolo.
Driv vypinali jednu, dve funkce pro zvyseni vykonu, ale ted nejede temer nic.
A to, ze AI sepne treba jen jednou za den, me zacina cilit, protoze treba odprodeje na SM uz mi zustanou nezainvestovane...
Tak snad to brzo spravi i s tim vypisem v mailu, jak slibuje podpora.

MirEgg
Bronze Průpiska
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 03 kvě 2019, 13:53

Tak včera mezi 21 a 21.30 se Mintos nenačítal a jednou mi to ukázalo Mintosí omluvu, že právě aktualizují Mintos, ať to zkusím později. Půl milionu půjček na PM a čtvrť miliónu na SM, to už je nápor na infrastrukturu.

Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Reputace: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - rozložení portfolií

Příspěvek od Boží mlýn » 18 kvě 2019, 09:18

Jaké parametry máte u Crediuse? AI mi za dva týdny nic nechytnul..

Yaro
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yaro » 18 kvě 2019, 09:23

Boží mlýn píše:
18 kvě 2019, 09:18
Ani mne, kupujem manualne. Nastavenia mam od 30 dni do 32 mesiacov a od 13%.

Jaro

MirEgg
Bronze Průpiska
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 18 kvě 2019, 12:26

Boží mlýn píše:
18 kvě 2019, 09:18
Tak nemá moc co chytat, v posledních dvou týdnech přidával Credius asi dvakrát a jen do 12%. Na PM je 5 posledních půjček za 13% a jestli v nich máš zainvestováno a v AI nastaveno, že nechceš investovat opakovaně do stejné půjčky, tak AI odpočívá :)
A nastaveno mám 13% na 36 měsíců, ale limit vyčerpán, takže AI mi nemá co kupovat.

Džura
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Džura » 03 čer 2019, 14:14

Trochu mě nminulý pátek rozlobilo fungování AI, tak jsem napsal na podporu a co mě překvapilo, tak jako jedna z prvních věcí zmínili, že mám zaplou diverzifikaci, a že to může způsobovat problémy a ať si diverzifikaci raději udělám stylem separátních AI, což samozřejmě mám také, ale chtěl jsem si to pro jednu skupinu vstupních podmínek zjednodušit a také jsem měl u manželky pocit, že to paradoxně funguje lépe. Spíš to asi v poslední době funguje nějak náhodně.

Džura
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Džura » 19 čer 2019, 11:49

Tak dnes už mě fungování AI opravdu dožralo. Nakoupily AI z chvostu pořadí, i když na PM jsou půjčky, které splňují parametry AI na prvních příčkách (Capital Service, Iute). Ono už se to tak asi chová pár dnů, ale dnes mě to vyloženě prásklo do očí. Pokud to tak půjde dál, tak bude Mintos přes AI nepoužitelný. Jsem zvědavý co na to podpora. Podle toho co se nakoupilo, tak mám pocit, jako by z AI udělali určitou formu Invest and Access. Pokud to bude dlouhodobější jev, tak to bude na zamyšlení.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 19 čer 2019, 12:01

Džura píše:
19 čer 2019, 11:49
Tak dnes už mě fungování AI opravdu dožralo. Nakoupily AI z chvostu pořadí, i když na PM jsou půjčky, které splňují parametry AI na prvních příčkách (Capital Service, Iute). Ono už se to tak asi chová pár dnů, ale dnes mě to vyloženě prásklo do očí. Pokud to tak půjde dál, tak bude Mintos přes AI nepoužitelný. Jsem zvědavý co na to podpora. Podle toho co se nakoupilo, tak mám pocit, jako by z AI udělali určitou formu Invest and Access. Pokud to bude dlouhodobější jev, tak to bude na zamyšlení.
Já mám AI vyplé - už docela dlouhou dobu. A i předtím jsem jel jen na pár AI.
Jinak ten trend, že Mintos (aspoň v tom pojetí, co ho jede většina ze zdejších uživatelů) směřuje od defakto bezzásahového systému k systému s nutností (každodenní) obsluhy (tedy pokud se člověk nespokojí s nižšímy výnosy/nezainvestováním prostředků resp. minimálně prapodivně fungujícími AI) je bohužel patrný už delší dobu.
Jinak to, co píšeš ohledně AI, se asi dá bát za bernou minci, jelikož to tu zmiňovalo už dost lidí, takže to nebude nikterak ojedinělé.
Mám zkušenosti s:
---
---

Džura
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Džura » 19 čer 2019, 12:25

Jan píše:
19 čer 2019, 12:01

Jinak ten trend, že Mintos (aspoň v tom pojetí, co ho jede většina ze zdejších uživatelů) směřuje od defakto bezzásahového systému k systému s nutností (každodenní) obsluhy (tedy pokud se člověk nespokojí s nižšímy výnosy/nezainvestováním prostředků resp. minimálně prapodivně fungujícími AI) je bohužel patrný už delší dobu.
Jinak to, co píšeš ohledně AI, se asi dá bát za bernou minci, jelikož to tu zmiňovalo už dost lidí, takže to nebude nikterak ojedinělé.
Já si pomocí AI držím diverzifikaci mezi poskytovatele, protože když budu investovat sám, tak mě to bude svádět využívat ty nejlávější půjčky a lehce se může stát, že krátkodobě někoho převážím. Do spuštění cashback akce mi AI fungovaly sice nepravidelně, ale jakmile se spustily, tak jely podle priorit a to mi v EUR nevadilo. Současné chování je neakceptovatelné a to jsem i podpoře napsal. Vždy se dá volit nohama a většinou to funguje:)

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 19 čer 2019, 12:34

Džura píše:
19 čer 2019, 12:25
Jan píše:
19 čer 2019, 12:01

Já si pomocí AI držím diverzifikaci mezi poskytovatele, protože když budu investovat sám, tak mě to bude svádět využívat ty nejlávější půjčky a lehce se může stát, že krátkodobě někoho převážím. Do spuštění cashback akce mi AI fungovaly sice nepravidelně, ale jakmile se spustily, tak jely podle priorit a to mi v EUR nevadilo. Současné chování je neakceptovatelné a to jsem i podpoře napsal. Vždy se dá volit nohama a většinou to funguje:)
Tak to mám asi jednodušší v tom, že mám jen úzkou diverzifikaci (i když ji možná rozšířím, protože se objevilo pár asi celkem solidních poskytovatelů se solidními výnosy), navíc mě i dlouhodobější pod/nadvážení defakto nijak netrápí. Na to je Mintos až příliš dynamický/nestabilní.
Zvláštní, ta koincidence s CB.
Tak trochu jsem celkem zvědav, co Ti podpora napíše. Já už se na podporu moc neobracím, jelikož to většinou skončilo u balíku zdvořilých keců a skutek utek. A i zde se obávám, že to nebude jiné... :o/
Popravdě, ani nevím, jakým směrem bych nohama volil... Pocit, že jsem nalezl rozumnou alternativu k Mintosu, jsem zatím nezískal...
Mám zkušenosti s:
---
---

Džura
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Džura » 19 čer 2019, 12:55

Jan píše:
19 čer 2019, 12:34
Tak to mám asi jednodušší v tom, že mám jen úzkou diverzifikaci (i když ji možná rozšířím, protože se objevilo pár asi celkem solidních poskytovatelů se solidními výnosy), navíc mě i dlouhodobější pod/nadvážení defakto nijak netrápí. Na to je Mintos až příliš dynamický/nestabilní.
Zvláštní, ta koincidence s CB.
Tak trochu jsem celkem zvědav, co Ti podpora napíše. Já už se na podporu moc neobracím, jelikož to většinou skončilo u balíku zdvořilých keců a skutek utek. A i zde se obávám, že to nebude jiné... :o/
Popravdě, ani nevím, jakým směrem bych nohama volil... Pocit, že jsem nalezl rozumnou alternativu k Mintosu, jsem zatím nezískal...
No právě i díky té nestabilitě mit to ty AI drží/držely pořád v určených poměrech i s dobrým výnosem. Výjímkou bylo období extrémně nízkých výnosů, ale to jsem prostě EURa stáhnul a dal je do akcií.
Ta koincidence s CB je tím, že tím jak ráno Ai nefungoval, tak jsem využil CB a na AI nezbyly finance a tedy nevím, jak to fungovalo během akce. Já spíš vidím souvislost s tím Invest and Access pár dnů před spuštěním jsem už pozoroval, že to funguje nějak divně a teď pozoruji, že to nefunguje skoro vůbec.
Podpoře taky moc nevěřím, ale když se neozveme, tak se určitě nic nespraví. Alternativa je momentálně složitá, hodně nad tím přemýšlím, protože potřebuji zaalokovat víc než vidím příležitostí. Ale řešení je i to nechat na účtu a čekat na vhodnou příležitost. Ona se určitě objeví.

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 202
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 19 čer 2019, 13:46

Uz to neni tak bezudrzbove jak byvalo, ale porad to zabira jen par minut. Skoro kazde druhe rano investuji rucne. Vetsinu AI jsem stopl a mam ted aktivnich asi 8 s nejlepsimi vynosy, aby mi AI neinvestoval do zaloznich, nizkourocenych pujcek stejnych poskytovatelu. Rucne si pak vetsinou dosypu 13,8% Banknoty, abych navysil zastoupeni v ptf.

Carl
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od Carl » 19 čer 2019, 17:24

Pročetl jsem tu několik vláken ohledně AI a moc dobrý zkušenosti s tím tu uživatelé nemají. Často si s těžují, že jim nevybere ty nejlepší půjčky podle zadaných kriterií. jak to tedy je?

Odpovědět