Auto Invest - úlovky a fungování

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 228
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od Jan » 19 čer 2019, 17:49

Carl píše:
19 čer 2019, 17:24
Pročetl jsem tu několik vláken ohledně AI a moc dobrý zkušenosti s tím tu uživatelé nemají. Často si s těžují, že jim nevybere ty nejlepší půjčky podle zadaných kriterií. jak to tedy je?
Dříve fungovaly AI víceméně bez problémů, teď tu hodně lidí popisovalo to, co jsi četl. Moc víc se o tom asi říct nedá...
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Reputace: 63
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 19 čer 2019, 18:35

Potvrzují také. Krom toho, že už se dlouho neobjevil aktuální počet půjček podle kritérií konkrétního AI v jeho detailu při nastavování, tak obecně AI reaguje se značným zpožděním a bez ohledu na pořadí. Spolu s neustálým snižováním průměrné kvality lenderů je třeba zvýšit opatrnost.

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 266
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 19 čer 2019, 18:41

Souhlasím s tím, že od spuštění IaA je AI nepoužitelný a silně tendenční. Osobně se domnívám, že je spouštěn po částech přesně v pořadí poskytovatelů půjček, kterých má Mintos přebytek (dodržení nasmlouvaného objemu, bonusů a tak...) a potřebuje je udat..,

Yaro
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yaro » 19 čer 2019, 19:33

zbynhu píše:
19 čer 2019, 18:41
Souhlasím s tím, že od spuštění IaA je AI nepoužitelný a silně tendenční. Osobně se domnívám, že je spouštěn po částech přesně v pořadí poskytovatelů půjček, kterých má Mintos přebytek (dodržení nasmlouvaného objemu, bonusů a tak...) a potřebuje je udat..,
Mam rovnake problemy, pozicky su dostupne, ale AI mi ich vobec nenakupuje. Priklad Kredit Pintar 14%, dostupnych cca 3000, ale AI nekupi ziadnu. Problemy pretrvavaju uz 3 den, musim vsetko kupoval manualne.

Jaro

mailo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mailo » 20 čer 2019, 07:02

Yaro píše:
19 čer 2019, 19:33
zbynhu píše:
19 čer 2019, 18:41
Mam rovnake problemy, pozicky su dostupne, ale AI mi ich vobec nenakupuje. Priklad Kredit Pintar 14%, dostupnych cca 3000, ale AI nekupi ziadnu. Problemy pretrvavaju uz 3 den, musim vsetko kupoval manualne.

Jaro
AI jsem vypnul a IA zapínat nebudu to je shit :D jednou denně to checknu a nakoupím, zabere to max 5 minut

Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 20 čer 2019, 08:52

Nebo nakoupit delší splatnost :?

Ankor
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 20 čer 2019, 10:41

Včera večer mi asi po 6 dnech poprvé nakoupil AI Capital Service 15% - 1. AI v pořadí. Na poslední místo jsem na základě zdejších zpráv zkusmo dala Capital Service 15,1% ale to zůstalo bez povšimnutí. Další AI mezi nimi taky nic.
Naposledy upravil(a) Ankor dne 20 čer 2019, 10:41, celkem upraveno 1 x.

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 202
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 20 čer 2019, 12:21

Boží mlýn píše:
20 čer 2019, 08:52
Nebo nakoupit delší splatnost :?
Ja to puvodne nechtel, chtel jsem mit pujcky max do pul roku, idealne jeste ty kratsi. Ale vetsina byly sroty, takze postupne jsem presel k tem top poskytovatelum (i za cenu nizsiho vynosu) a tim padem se mi teda docela drsne protahly pujcky az k 60 mesicum. Ale verim, ze kdybych je pripadne daval na sekundar, tak ty dobry spolecnosti lidi rychle vykoupi.

Carl
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carl » 20 čer 2019, 13:14

Takže díky za tipy. AI nebrat! :-))

mithrannin
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mithrannin » 20 čer 2019, 18:45

Pořád si myslím, že AI má merit a pokud člověk dá pár minut nastavení, tak funguje relativně rozumně (s výjimkou diverzifikace, ta mu tolik nejde) - nicméně s nějakými poskytovateli má očividně problém, ten zmiňovaný kredit pintar jsem musel taky naklikávat ručně.

Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 20 čer 2019, 21:09

Jenomže poslední dny prostě nefunguje vůbec nebo jen selektivně a není to tím, že by nebylo na PM možností...

Yaro
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yaro » 21 čer 2019, 07:18

AI uplna katastrofa, uz neberie ani Banknote 14%, ak nas takto chcu donutit zacat pouzivat ten ich servis tak sa im to pomaly zacina darit.

Džura
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - úlovky a fungování

Příspěvek od Džura » 21 čer 2019, 07:37

Tak Mintos support nezklamal - AI investuje podle priorit, a holt prý nebyly půjčky, do kterých by ty Ai s vyšší prioritou mohly zainvestovat - a to jsem si dal záležet, abych jim napsal konkrétní příklady, na kterých bylo jednoznačné, že půjčky byly a AI se na ně vykašlal. Ale prý moji připomínku předají IT oddělení.
Jestli se mi na Mintosu něco nelíbí, tak je to tento styl supportu.

Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 21 čer 2019, 07:55

Fakt nesnáším, když se nehraje podle pravidel, a tohle je jeden z příkladů. Je zcela očividné, že půjčky dostupné jsou, ale buď to mají rozbitý nebo to schválně nefunguje. Dělat, jako že je všechno cajk, jenom naznačuje, jak se budou chovat, až nastanou skutečné problémy.

mailo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mailo » 21 čer 2019, 09:27

Yaro píše:
21 čer 2019, 07:18
AI uplna katastrofa, uz neberie ani Banknote 14%, ak nas takto chcu donutit zacat pouzivat ten ich servis tak sa im to pomaly zacina darit.
investovat ručně ten shit bych vůbec nepoužíval, pak už vůbec nemáš investice pod svou kontrolou ale prodají ti to co potřebují prodat.

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 21 čer 2019, 10:09

mithrannin píše:
20 čer 2019, 18:45
Pořád si myslím, že AI má merit a pokud člověk dá pár minut nastavení, tak funguje relativně rozumně (s výjimkou diverzifikace, ta mu tolik nejde) - nicméně s nějakými poskytovateli má očividně problém, ten zmiňovaný kredit pintar jsem musel taky naklikávat ručně.
Ja jsem (byl) zastance AI, mam vytvorenych asi 60 polozek. Donedavna mi to investovalo paradne, ale nekdy okolo spusteni toho novyho Investu se to zacina prasit. Dnes byla vyjimka a vse se mi rozinvestovalo do Cashwagonu, ale jinak uz skoro kazdy den musim investovat rucne. Nastesti ted naplnuju jen Banknote, takze je to porad otazka dvou minut...
Nakonec to dopadne tak, ze misto XX polozek AI budeme mit XX polozek filtru. :x :lol:

Eddie
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eddie » 21 čer 2019, 11:59

Mám vytvořených několik AI a vůbec se nechytá, ikdyž půjčky jsou. Nezbývá než investovat ručně. Mintos mě pěkně začíná štvát.

MirEgg
Bronze Průpiska
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 26 čer 2019, 02:31

Zas bych to tak nedramatizoval a nešířil konspirační teorie :D
  • 1) Nejste na Mintosu sami.
    Počet investorů pořád roste, s tím i objem peněz pro investování. Borec, který testoval rychlost prodeje na SM, tam hodil půjčky za milion EUR :twisted: Oproti němu tady asi máme řádově nižší sumy, proto se nám může jevit fungování méně logické a méně plynulé než investorům s násobnými počty zainvestovaných půjček.
  • 2) AI není vždy okamžitý.
    Tedy po nastavení AI se hned nevykoupí všechno dostupné (i když někdy ano). AI zřejmě pracuje v nějakých cyklech, což při počtech půjček je pochopitelné. Jasně, v dobách, kdy investovala desetina lidí, na PM bylo 30 000 půjček a pro SM neexistoval AI, se mohl spouštět pořád dokola. Ale dnes jsme jinde a holt to musí optimalizovat, protože na takové objemy a autoinvestování nemají stroje :)
  • 3) Nemáte přednost.
    Podle mě je na Mintosu nějaká vnitřní hierarchie a je třeba se smířit s tím, že přednost mají určitě automaty jako IáAček nebo investiční balíčky od Mintosu, a dále zřejmě i investoři s největšími objemy investic. My drobní investoři musíme strpět drobky co spadnou pod stůl :P
  • 4) Mintos je stroj.
    Nechová sympatie k Frantovi Vomáčkovi z Dolní Skalice, protože s ním semtam zajde na pivo a je s ním fajn pokec. Jste jen kolečko ve velkém stroji, které se někdy roztočí jako vrtule, jindy se pohne o milimetr a druhý den se ani nehne. Vše má nějaký důvod (a nastavení), ale připadá mi, jako by si někteří brali osobně, že si Mintos dovolil nezainvestovat jejich čerstvý AI okamžitě a střelhbitě :mrgreen: Prostě si na ně Mintos zasedl nebo co :D
Taky mě někdy štve, že se AI nespustí hned - peníze tam mám, půjčky jsou k dispozici - to jsem si mohl rovnou všechno zainvestovat ručně, že... Ale neudělám to (většinou), protože by mi to zase rozhodilo snahu nastavit si poměrně automatickou diverzifikaci v AI :x
Můj AI ideál je: Společnost, min. v %, max. v měsících, celková částka (odpovídající podílu, který chci investovat). Ale dokud mám aktivní ruční investice a chci udržet podíly jednotlivých společností, tak to pořád musím prohrabávat ručně :geek: Zatím mě to baví 8-)

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 26 čer 2019, 12:58

MirEgg píše:
26 čer 2019, 02:31
[*]2) AI není vždy okamžitý.
Nevim co bylo driv jinak, ale presne takhle AI fungoval (a neni to nejak davno, rok a neco zpet). Zalozil jsem novy AI a kdyz byly volne prostredky okamzite prubezne mizely. Ted je na PM hromada volnych pujcek, ale AI ceka pul dne.

Džura
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Džura » 26 čer 2019, 15:01

AI fungoval nedávno bez problémů, nezažil jsem, že bych měl v EUR jakoukoli volnou částku, pokud měl AI do čeho investovat a zainvestováno bylo přesně podle priorit. Pár týdnů zpět začalo být nezainvestováno ráno, ale zhruba do 11h bylo zainvestováno. Dnes nemám dosud zainvestováno a v podstatě poslední týden už jedu ručně a včera jsem i povypínal spoustu AI, protože když už AI něco zainvestoval, tak to byl nesmysl s malou prioritou zatímco vyšší priority nechal na pokoji, i když půjčky na tržišti byly (nakoupil jsem je ručně).

Odpovědět