Začátek investování

.
web: www.mintos.com
Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 99
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od Jan » 06 zář 2018, 11:25

elk77 píše:
06 zář 2018, 10:51
vše je u Kuki.pl
jakým nastavením se to dá diverzifikovat? a je to potřeba? sice je to jeden poskytovatel, ale více půjček.....
No, tak zrovna kuki se vyhýbám. Dávám přednost hodnocení na P2PExplore (http://explorep2p.com/mintos-lender-ratings/), případně hodnocení u Finlordů (www.finlord.cz) před Mintos ratingem.
Mimochodem, teď bylo na SM pár Mogo 11% / do 4M. A i celkově by tam mělo jít nakoupit podobně tomu AI.

Jednak tam jde zadat balanc mezi poskytovateli v rámci jednoho AI, já jsem míval více AI pro jednotlivé poskytovatele.
No, pokud by se poskytovatel dostal do insolvence, tak minimálně nenaplní buy-back garanci (BBG). A to, že dlužník nesplácí není na Mintosu nic ojedinělého...
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

elk77
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátek investování

Příspěvek od elk77 » 06 zář 2018, 13:54

beru na vědomí...moc díky.

elk77
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elk77 » 06 zář 2018, 15:58

Ahoj,
měl bych prosím ještě jeden dotaz.... nyní jsem našel v přehledu např toto (viz obr): hypoteční úvěr, 13,5%, cca 2m, slušný rating poskytovatele, LTV 68 %,....ale bez BBG.
Napadá mě proč do toho nevložit větší částku (např. 100 EUR), nebo klidně i menší pro jistotu.... v přehledu investorů je tam strašně moc lidí, někteří po 10 EUR a někteří i tisíc EUR....
Je absence BBG opravdu takové riziko? Nedokážu zatím posoudit.....prosím o váš pohled a zkušenosti. DÍKY!!
Výstřižek2.JPG
Výstřižek2.JPG (60.74 KiB) Zobrazeno 335 x

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 06 zář 2018, 16:10

elk77 píše:
06 zář 2018, 15:58
Ahoj,
měl bych prosím ještě jeden dotaz.... nyní jsem našel v přehledu např toto (viz obr): hypoteční úvěr, 13,5%, cca 2m, slušný rating poskytovatele, LTV 68 %,....ale bez BBG.
Napadá mě proč do toho nevložit větší částku (např. 100 EUR), nebo klidně i menší pro jistotu.... v přehledu investorů je tam strašně moc lidí, někteří po 10 EUR a někteří i tisíc EUR....
Je absence BBG opravdu takové riziko? Nedokážu zatím posoudit.....prosím o váš pohled a zkušenosti. DÍKY!!
Výstřižek2.JPG
Osobně do půjček bez BBG z principu neinvestuji.
A v tomto konkrétním případě bych o investici vůbec neuvažoval, jelikož o subjektu, kterému se půjčuje, nic nevím, Vzhledem k tomu je počet investorů je irrelevantní.
Mám zkušenosti s:

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 06 zář 2018, 16:13

Za sebe bych do úvěru bez garance nešel. A výrazně vyšší částkou, než je tvůj průměr jedné participace v portfoliu už vůbec ne.

Je tu poměrně velká šance, že úvěr spadne do defaultu a peníze uvidíš až za pár let. Mě už rok a půl visí peníze ve 2 defaultech a vymáhání postupuje jen velmi nejistě a pomalu.

elk77
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elk77 » 06 zář 2018, 17:10

DÍKY ZA RADY

sly
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 20 zář 2018, 22:14

ahoj, resite pri kratkodobych pujckach profil vypujcovatele? tzn, to malo informaci, ktere web uvadi (vek, pocet predchozich pujcek)? predpokladam, ze pri pouzivani autoinvestu to ani neni mozne a podstatne je pouze hodnoceni originatoru.
take by mne zajimalo, jak je mozne, ze u nekterych short-term loans je APR nekolik set procent (to mi prijde normalni neb jde o kratkodobou pujcku), nicmene nekde je udavano 0% APR. tomu nerozumim, lisi se takova nabidka nejak zasadne od nekolik set procentnich APR?

diky za odpoved.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 21 zář 2018, 10:53

sly píše:
20 zář 2018, 22:14
ahoj, resite pri kratkodobych pujckach profil vypujcovatele? tzn, to malo informaci, ktere web uvadi (vek, pocet predchozich pujcek)? predpokladam, ze pri pouzivani autoinvestu to ani neni mozne a podstatne je pouze hodnoceni originatoru.
take by mne zajimalo, jak je mozne, ze u nekterych short-term loans je APR nekolik set procent (to mi prijde normalni neb jde o kratkodobou pujcku), nicmene nekde je udavano 0% APR. tomu nerozumim, lisi se takova nabidka nejak zasadne od nekolik set procentnich APR?

diky za odpoved.
Ve stručnosti:
i) Ne, neřeším. Část jedu přes AI, část sice přes SM, ale jednak spoléhám na BBG a druhak tím nechci ztrácet čas. Výjimečně jsem to řešil (pokud jsem se rozhodl zainvestovat větší obnos a bylo na výběr více obdobných půjček), ale poslední dobou už vůbec. Navíc na SM to kolikrát nestihnu ani odkliknout, než to zmizí, natožpak studovat.
ii) Předpokládám, že někde někdo něco nevyplnil a systém z toho udělal 0%.
Mám zkušenosti s:

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 72
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 23 zář 2018, 11:46

sly píše:
20 zář 2018, 22:14
Jj, tohle si myslím, že to dělá Mintos automatizovaně a holt někde se něco špatně vyplnilo, nebo naopak špatně a algoritmus to vypočetl jako 0%, nebral bych ty údaje úplně vážně.
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

Odpovědět