Začátek investování


web: www.mintos.com
Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od Jan » 06 zář 2018, 11:25

elk77 píše:
06 zář 2018, 10:51
vše je u Kuki.pl
jakým nastavením se to dá diverzifikovat? a je to potřeba? sice je to jeden poskytovatel, ale více půjček.....
No, tak zrovna kuki se vyhýbám. Dávám přednost hodnocení na P2PExplore (http://explorep2p.com/mintos-lender-ratings/), případně hodnocení u Finlordů (www.finlord.cz) před Mintos ratingem.
Mimochodem, teď bylo na SM pár Mogo 11% / do 4M. A i celkově by tam mělo jít nakoupit podobně tomu AI.

Jednak tam jde zadat balanc mezi poskytovateli v rámci jednoho AI, já jsem míval více AI pro jednotlivé poskytovatele.
No, pokud by se poskytovatel dostal do insolvence, tak minimálně nenaplní buy-back garanci (BBG). A to, že dlužník nesplácí není na Mintosu nic ojedinělého...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

elk77
Příspěvky: 11
Registrován: 05 zář 2018, 15:59
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátek investování

Příspěvek od elk77 » 06 zář 2018, 13:54

beru na vědomí...moc díky.

elk77
Příspěvky: 11
Registrován: 05 zář 2018, 15:59
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátek investování

Příspěvek od elk77 » 06 zář 2018, 15:58

Ahoj,
měl bych prosím ještě jeden dotaz.... nyní jsem našel v přehledu např toto (viz obr): hypoteční úvěr, 13,5%, cca 2m, slušný rating poskytovatele, LTV 68 %,....ale bez BBG.
Napadá mě proč do toho nevložit větší částku (např. 100 EUR), nebo klidně i menší pro jistotu.... v přehledu investorů je tam strašně moc lidí, někteří po 10 EUR a někteří i tisíc EUR....
Je absence BBG opravdu takové riziko? Nedokážu zatím posoudit.....prosím o váš pohled a zkušenosti. DÍKY!!
Výstřižek2.JPG
Výstřižek2.JPG (46.6 KiB) Zobrazeno 8884 x

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátek investování

Příspěvek od Jan » 06 zář 2018, 16:10

elk77 píše:
06 zář 2018, 15:58
Ahoj,
měl bych prosím ještě jeden dotaz.... nyní jsem našel v přehledu např toto (viz obr): hypoteční úvěr, 13,5%, cca 2m, slušný rating poskytovatele, LTV 68 %,....ale bez BBG.
Napadá mě proč do toho nevložit větší částku (např. 100 EUR), nebo klidně i menší pro jistotu.... v přehledu investorů je tam strašně moc lidí, někteří po 10 EUR a někteří i tisíc EUR....
Je absence BBG opravdu takové riziko? Nedokážu zatím posoudit.....prosím o váš pohled a zkušenosti. DÍKY!!
Výstřižek2.JPG
Osobně do půjček bez BBG z principu neinvestuji.
A v tomto konkrétním případě bych o investici vůbec neuvažoval, jelikož o subjektu, kterému se půjčuje, nic nevím, Vzhledem k tomu je počet investorů je irrelevantní.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátek investování

Příspěvek od Joshua » 06 zář 2018, 16:13

Za sebe bych do úvěru bez garance nešel. A výrazně vyšší částkou, než je tvůj průměr jedné participace v portfoliu už vůbec ne.

Je tu poměrně velká šance, že úvěr spadne do defaultu a peníze uvidíš až za pár let. Mě už rok a půl visí peníze ve 2 defaultech a vymáhání postupuje jen velmi nejistě a pomalu.

elk77
Příspěvky: 11
Registrován: 05 zář 2018, 15:59
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátek investování

Příspěvek od elk77 » 06 zář 2018, 17:10

DÍKY ZA RADY

sly
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 146
Registrován: 20 zář 2018, 22:06
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátek investování

Příspěvek od sly » 20 zář 2018, 22:14

ahoj, resite pri kratkodobych pujckach profil vypujcovatele? tzn, to malo informaci, ktere web uvadi (vek, pocet predchozich pujcek)? predpokladam, ze pri pouzivani autoinvestu to ani neni mozne a podstatne je pouze hodnoceni originatoru.
take by mne zajimalo, jak je mozne, ze u nekterych short-term loans je APR nekolik set procent (to mi prijde normalni neb jde o kratkodobou pujcku), nicmene nekde je udavano 0% APR. tomu nerozumim, lisi se takova nabidka nejak zasadne od nekolik set procentnich APR?

diky za odpoved.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátek investování

Příspěvek od Jan » 21 zář 2018, 10:53

sly píše:
20 zář 2018, 22:14
ahoj, resite pri kratkodobych pujckach profil vypujcovatele? tzn, to malo informaci, ktere web uvadi (vek, pocet predchozich pujcek)? predpokladam, ze pri pouzivani autoinvestu to ani neni mozne a podstatne je pouze hodnoceni originatoru.
take by mne zajimalo, jak je mozne, ze u nekterych short-term loans je APR nekolik set procent (to mi prijde normalni neb jde o kratkodobou pujcku), nicmene nekde je udavano 0% APR. tomu nerozumim, lisi se takova nabidka nejak zasadne od nekolik set procentnich APR?

diky za odpoved.
Ve stručnosti:
i) Ne, neřeším. Část jedu přes AI, část sice přes SM, ale jednak spoléhám na BBG a druhak tím nechci ztrácet čas. Výjimečně jsem to řešil (pokud jsem se rozhodl zainvestovat větší obnos a bylo na výběr více obdobných půjček), ale poslední dobou už vůbec. Navíc na SM to kolikrát nestihnu ani odkliknout, než to zmizí, natožpak studovat.
ii) Předpokládám, že někde někdo něco nevyplnil a systém z toho udělal 0%.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátek investování

Příspěvek od doonio » 23 zář 2018, 11:46

sly píše:
20 zář 2018, 22:14
take by mne zajimalo, jak je mozne, ze u nekterych short-term loans je APR nekolik set procent (to mi prijde normalni neb jde o kratkodobou pujcku), nicmene nekde je udavano 0% APR. tomu nerozumim, lisi se takova nabidka nejak zasadne od nekolik set procentnich APR?
Jj, tohle si myslím, že to dělá Mintos automatizovaně a holt někde se něco špatně vyplnilo, nebo naopak špatně a algoritmus to vypočetl jako 0%, nebral bych ty údaje úplně vážně.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Zakknot
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 196
Registrován: 24 úno 2019, 13:28
Reputace: 153
Kontaktovat uživatele:

Rady do začátku

Příspěvek od Zakknot » 24 úno 2019, 14:27

Ahoj,

Mám zájem o využití platformy Mintos k P2P půjčkám a mám pár dotazů do začátku, budu rád za jakékoliv další rady a tipy.

1. Registrace, zjistil jsem, že pro nové uživatele je aktualne +1% k investicím do 90 dní, jak je mozne tuto akci vyuzit?
V registračním formuláři je kolonka Promo kód, je potřeba nějaký uvést abych mohl zmíněný +1% uplatnit?

2. Identifikace, četl jsem, že při identifikaci často vznikají problémy, a jelikož u PC nemám web kameru tak je jisté, že problémy budu mít i já, rád bych se zeptat jakým způsobem je možné provést identifikaci s použitím smartphonu?

3. V první řade, před registrací jsem si důkladně přečetl Dohodu/Smlouvu, a rád bych se zeptal na ujastnění bodu 8. Práva a povinnosti uživatele; konkrétně jakým způsobem chápete bod 8.1.4., který říká že při změně User’s name, surname, e-mail address, account number or other information provided on the Portal changes, je potŕeba Mintos informovat do 3 (tří) pracovních dnů v písemné formě. Chápu to správně, že je potřeba zaslat tištěný dopis pokud to má být písemná forma?

4. Poslední dotaz se týká vkladu a výběru. Je možné posílat ze svého EURového účtu přímo na EURový účet Mintosu, zda nějaký takový má v ČR?

Děkuji předem všem za odpovědi a případné připomínky.

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady do začátku

Příspěvek od jejinka » 24 úno 2019, 15:12

1. Promo kód ti tu každý ochotně nabídne, protože z toho taky něco kápne tomu, kdo ti promo kód poskytl

2. Na Mintos tuším žádná operace s web kamerou neprobíhala. V tomto je naprosto šílené crowd estate. Mintos snad jen nahrát kopie OP a možná výpis z účtu.

3. Stačí elektronicky

4. EURa ani v rámci ČR nepošleš mezi bankami jinak než jako SEPA. Stejně jako na Mintos.

Uživatelský avatar
Zakknot
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 196
Registrován: 24 úno 2019, 13:28
Reputace: 153
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady do začátku

Příspěvek od Zakknot » 24 úno 2019, 16:08

OK díky moc za odpověď.

Hezký zbytek dne.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady do začátku

Příspěvek od Joshua » 25 úno 2019, 08:52

Zakknot píše:
24 úno 2019, 14:27
Ahoj,
2. Identifikace, četl jsem, že při identifikaci často vznikají problémy, a jelikož u PC nemám web kameru tak je jisté, že problémy budu mít i já, rád bych se zeptat jakým způsobem je možné provést identifikaci s použitím smartphonu?
Vítám na fóru,

pár lidí mi už o téhle verifikaci psalo. Údajně jim to šlo lépe na mobilu, než na desktopu. Nicméně přesný postup neporadím, registroval jsem se před 3 lety, kdy tam toto nebylo.

Lukáš

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady do začátku

Příspěvek od jejinka » 25 úno 2019, 10:09

Jestli nově používají podobný systém jako crowdestate, tak to je příšerné a moje poznatky jsou z toho takové: nikdy nevyužívat možnosti přihlášení přes Google nebo Facebook account a samotnou verifikaci spouštět jen na chromu v případě Windows nebo androidu a jen safari na ios.

Uživatelský avatar
Zakknot
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 196
Registrován: 24 úno 2019, 13:28
Reputace: 153
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátek investování

Příspěvek od Zakknot » 08 bře 2019, 20:20

Ahoj,

Mám jednoduchý dotaz ohledně Sekundárního trhu na Mintosu.

Pokud dám Půjčku do prodeje na Sekundárním trhu, budu stále dostávat úroky z této Půjčky? nebo po dobu na sekundárním trhu ne

Predem diky za odpovedi

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátek investování

Příspěvek od Jan » 08 bře 2019, 20:34

Zakknot píše:
08 bře 2019, 20:20
Ahoj,

Mám jednoduchý dotaz ohledně Sekundárního trhu na Mintosu.

Pokud dám Půjčku do prodeje na Sekundárním trhu, budu stále dostávat úroky z této Půjčky? nebo po dobu na sekundárním trhu ne

Predem diky za odpovedi
Ano, úroky by měly plynout vlastníkovi i po dobu umístění na SM, resp. úrok dostává ten, kdo drží půjčku přes rozhodný okamžik, což je 23:00 našeho času.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady do začátku

Příspěvek od MirEgg » 26 bře 2019, 04:19

jejinka píše:
25 úno 2019, 10:09
Joshua píše:
25 úno 2019, 08:52
Zakknot píše:
24 úno 2019, 14:27
Ahoj,
2. Identifikace, četl jsem, že při identifikaci často vznikají problémy, a jelikož u PC nemám web kameru tak je jisté, že problémy budu mít i já, rád bych se zeptat jakým způsobem je možné provést identifikaci s použitím smartphonu?
Vítám na fóru,

pár lidí mi už o téhle verifikaci psalo. Údajně jim to šlo lépe na mobilu, než na desktopu. Nicméně přesný postup neporadím, registroval jsem se před 3 lety, kdy tam toto nebylo.

Lukáš
Jestli nově používají podobný systém jako crowdestate, tak to je příšerné a moje poznatky jsou z toho takové: nikdy nevyužívat možnosti přihlášení přes Google nebo Facebook account a samotnou verifikaci spouštět jen na chromu v případě Windows nebo androidu a jen safari na ios.
U první registrace jsem jen nahrával občanku (označenou vodoznakem, aby při úniku bylo jasné, že to je kopie přímo pro Mintos). Ale občance skončila platnost a chtěli nové ověření. Mintos jako takový fungoval, investice taky, ale pro vklady/výběry/výměnu chtěli nový doklad. To ověření skutečně probíhá přes kameru, noťas jsem ani nezkoušel, rovnou smartfoun. V nápovědě chtěli na Androidu vysloveně Chrome. Je to nějaká externí služba, chtějí vyfotit xicht, xicht s dokladem a doklad.
1. ověření neúspěšné, protože u třetí fotky byl černý displej (neaktuální Chrome, po aktualizaci OK).
2. ověření neúspěšné, protože jsem u třetího kroku pochopil, že chtějí jen fotku fotky z dokladu :lol: Divil jsem se tomu, ale poslal jsem jim to.
3. ověření úspěšné, ale na doklad jsem aspoň napsal, že to je kopie pro Mintos. Moc podobný si na fotce v dokladu nejsem, ale asi jim stačí, že to ta stejná hlava z první fotky drží v ruce :ugeek:

Hafran
Příspěvky: 8
Registrován: 27 bře 2019, 09:21
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátek investování

Příspěvek od Hafran » 27 bře 2019, 09:30

Ahoj, jsem na MIntosu nový, investuju cca měsíc, a překvapilo mě, že nejde skoro nikde dohledat jak přesně funguje úročení a sám nemám ještě takové statistiky, abych si to mohl spočítat. Mohl by mi to někdo zkušenější prosím vysvětlit? Konkértně mě zajímá úročení u zpožděných půjček, jelikož přemýšlím o krátkodobých půjčkách kvůli likviditě, ale ty zatím mívám hodně zpožděné.

1) Když je půjčka zpožděná, tak za zpoždění úroky dostávám nebo ne? Případně v jaké výši?
2) Když je půjčka v Grace period, tak technicky není zpožděná, takže když společnost udává, že za zpoždění úroky platí, tak v Grace period to není? Některé společnosti mají 15 dní, takže na úrok na týden, je to docela dost.
3) Ovlivní pak ten úrok ze zpoždění, když půjčka dojede až do 60 dní a je vykoupena zpátky?

Díky za odpovědi, uvítám i odkaz na nějakou techničtější stránku, kde se to podrobněji vysvětluje, ale všude je jen, že je to skvělý a referal odkaz. ;)

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátek investování

Příspěvek od Joshua » 27 bře 2019, 13:30

Hafran píše:
27 bře 2019, 09:30
Ahoj, jsem na MIntosu nový, investuju cca měsíc, a překvapilo mě, že nejde skoro nikde dohledat jak přesně funguje úročení a sám nemám ještě takové statistiky, abych si to mohl spočítat. Mohl by mi to někdo zkušenější prosím vysvětlit? Konkértně mě zajímá úročení u zpožděných půjček, jelikož přemýšlím o krátkodobých půjčkách kvůli likviditě, ale ty zatím mívám hodně zpožděné.

1) Když je půjčka zpožděná, tak za zpoždění úroky dostávám nebo ne? Případně v jaké výši?
2) Když je půjčka v Grace period, tak technicky není zpožděná, takže když společnost udává, že za zpoždění úroky platí, tak v Grace period to není? Některé společnosti mají 15 dní, takže na úrok na týden, je to docela dost.
3) Ovlivní pak ten úrok ze zpoždění, když půjčka dojede až do 60 dní a je vykoupena zpátky?

Díky za odpovědi, uvítám i odkaz na nějakou techničtější stránku, kde se to podrobněji vysvětluje, ale všude je jen, že je to skvělý a referal odkaz. ;)
Ahoj, vítám na fóru.

1) Záleží na tom u kterého je to poskytovatele. Více je pak tady, konkrétně sloupeček "Interest income on delayed payments". Je tam uvedena i délka grace period a zda je přičítáno penále za zpoždění a v jaké výši.
https://www.mintos.com/en/available-loa ... n/#details

2) Pokud vím tak v grace period úroky nejsou připisovány. Nějaké 3 dny pochopím (platba nebyla přijata v pátek, o víkendu na to nikdo nehrábne, v pondělí už vím na čem jsem). Ale 15-30 dní GP je zlodějna.

3) Něco snad vyčteš z tohoto příspěvku
https://www.p2pforum.cz/viewtopic.php?t ... 1020#p3832

Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátek investování

Příspěvek od MirEgg » 27 bře 2019, 23:09

Joshua píše:
27 bře 2019, 13:30
Hafran píše:
27 bře 2019, 09:30
2) Když je půjčka v Grace period, tak technicky není zpožděná, takže když společnost udává, že za zpoždění úroky platí, tak v Grace period to není? Některé společnosti mají 15 dní, takže na úrok na týden, je to docela dost.
2) Pokud vím tak v grace period úroky nejsou připisovány. Nějaké 3 dny pochopím (platba nebyla přijata v pátek, o víkendu na to nikdo nehrábne, v pondělí už vím na čem jsem). Ale 15-30 dní GP je zlodějna.
Podle mě hraje to neúročení v GP roli pouze pokud spadne do GP poslední splátka a zároveň pouze pokud je půjčka splacena před koncem GP. Ale nepočítal jsem to, jen mi to připadá logické :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů