Návody / Vychytávky platformy


web: www.mintos.com
Odpovědět
Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Jak snadno vytvořit několik podobných AI portfolií

Příspěvek od Saraph » 26 úno 2018, 21:34

Návod, který se zde chystám sepsat, pro hodně z vás určitě není žádnou novinkou. Já si ovšem následující metodu neuvědomil, dokud jsem si nepřečetl článek Finlordů ohledně Mintosové diverzifikace. Sice je v něm silná indicie, ale nemusí to být úplně zřejmé, tak snad i někomu pomohu. Diverzifikační funkce, o které zmíněný článek rozpravuje, je sice v úplném základu fajn, ovšem její nedostatek je stále v tom, že pokud má investor u jedné měny AI portfolií několik, stává se z ní naprostý blázinec.

Proč by někdo chtěl mít portfolií několik?
  • Portfolia můžou být seřazeny podle priority. Pokud si jednoduše nastavíme AI pro půjčky přes 12% zhodnocení, nemáme žádnou kontrolu nad tím, jestli bude AI priorizovat koupi 12% nebo 14% půjčky. Kdyby např. portfolio s prioritou 1 vybíralo 14% půjčky a portfolio s prioritou 2 12% půjčky, pak se druhé portfolio dostane na řadu jen tehdy, pokud první portfolio nemá co kupovat.
  • Různí poskytovatelé nabízí různé úrokové sazby, ale my i přesto chceme diverzifikovat. Toho bychom při jednom portfoliu docílili pouze tak, že bychom minimální uspokojivý úrok ještě více snížili. To by opět znamenalo, že povolujeme všechny půjčky např. od 11-12 %. To není moc efektivní.
No jo, nastavovat ale více portfolií, které se od sebe liší třeba jen o malý detail, to je při dnešním počtu poskytovatelů docela otrava. Jak to lze udělat nejsnadněji? Mintos v době psaní tohoto příspěvku nenabízí (uživatelsky přívětivou) možnost zduplikování již existujícího AI portfolia. Můžeme ale při zakládání úplně nového vytvořit několik kopií.

--------------------------------------

1) Otevřeme si stránku primárního trhu a zde si naklikáme filtry, které by naše AI portfolio mělo používat.
navod1.png
navod1.png (31.54 KiB) Zobrazeno 5644 x
2) Když máme hotovo, nad vybranými filtry si můžeme všimnout tlačítka, které ze současně vybraných filtrů vytvoří AI portfolio. Klikneme na něj pravým tlačítkem myši a otevřeme odkaz v nové kartě (snad všechny moderní prohlížeče takovou možnost nabízejí).
navod2.png
navod2.png (8.44 KiB) Zobrazeno 5644 x
3) V nové kartě prohlížeče nám Mintos vyplnil nastavení AI, ovšem stále zbývá vyplnit spodní část. Zde jsou políčka jako název, velikost jedné investice, nebo třeba ona možnost nastavení diverzifikačního nástroje z článku od Finlordů.
navod3.png
navod3.png (10.75 KiB) Zobrazeno 5644 x
4) Jakmile máme portfolio nastavené a uložené, můžeme se vrátit na původní kartu, modifikovat nastavení pro další AI portfolio a znovu postupovat od kroku 2.

--------------------------------------

Toť zatím vše. Třeba toto v budoucnosti Mintos udělá možné i pro již existující portfolia, těžko říct. Sám jsem v minulosti psal na podporu, že by se docela šikla. Na to mi řekli, že návrh pošlou dál, takže je na pospas osudu.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snadno vytvořit několik podobných AI portfolií

Příspěvek od Saraph » 02 bře 2018, 11:32

Nebyl jsem si úplně jist, jak se chová diverzifikační nástroj v auto investu při více portfoliích, tak jsem si to šel objasnit na podporu Mintosu.

Nejprve ukážu na příkladu, oč mi šlo:

Řekněme, že celková hodnota našeho Mintos účtu je 10 tisíc eur. Založíme si auto invest portfolio na 10 tisíc eur a povolíme v něm 5 poskytovatelů - každému alokujeme 20 %, tedy 2000 eur. Toto portfolio jsme si ale založili až po tom, co už jsme všechny peníze na účtu nějak zainvestovali. U jednoho z těchto 5 poskytovatelů už teď máme alokováno 50 % celého účtu.

Teď se nabízí otázka: I přesto, že těch 50 % překračuje naši představu o 20 % na jednoho poskytovatele, bude nové auto invest portfolio do tohoto poskytovatele investovat dalších 2000 eur, nebo si všimne toho, že už v něm 5000 je? Jinými slovy, počítají se procentuální alokace v auto invest portfoliu z toho konkrétního portfolia nebo z celého účtu?

Odpověď podle podpory zní, že toto portfolio zainvestuje dalších 2000 eur, aneb hledí jen na sebe, ne na celý účet.

V kontextu více portfolií to pak znamená, že pokud máme třeba 2 taková portfolia (20 % na poskytovatele) a tyto portfolia se liší např. jen ve výši úroku, může se stát, že společně do jednoho poskytovatele zainvestují 40 %, nikoliv 20 %.

Pokud Mintos nevydá nějakou aktualizaci, která by povolila uživateli spravovat diverzifikaci nad všemi auto invest portfolii najednou, stává se z diverzifikačního nástroje při více portfoliích, jak už jsem psal v prvním příspěvku, blázinec.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snadno vytvořit několik podobných AI portfolií

Příspěvek od Jan » 25 kvě 2018, 20:24

Saraph píše:
26 úno 2018, 21:34
Návod, který se zde chystám sepsat, ...
Zjistil jsem, že tento exportní button v novém AI zahrne pouze půjčky se statusem "Current". Tím se dost možná vysvětluje, že ačkoliv se půjčky vyfiltrují na PM, tak v dostupných půjčkách AI již zobrazeny nejsou - jak se tu dříve diskutovalo v obecné diskuzi.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snadno vytvořit několik podobných AI portfolií

Příspěvek od Saraph » 27 kvě 2018, 12:03

Jan píše:
25 kvě 2018, 20:24
Saraph píše:
26 úno 2018, 21:34
Návod, který se zde chystám sepsat, ...
Zjistil jsem, že tento exportní button v novém AI zahrne pouze půjčky se statusem "Current". Tím se dost možná vysvětluje, že ačkoliv se půjčky vyfiltrují na PM, tak v dostupných půjčkách AI již zobrazeny nejsou - jak se tu dříve diskutovalo v obecné diskuzi.
Kam ses na tohle díval? Protože už jsem v minulosti bez problému takto AI portfolia vytvářel úspěšně, přišlo mi divné, že by to najednou nefungovalo.

Na stránce primárního trhu jsem si označil třeba půjčky 1-15 days late.

mintos_scr1.png
mintos_scr1.png (6.1 KiB) Zobrazeno 5313 x

Ve vygenerovaném AI portfoliu to pak u každého poskytovatele v „Additional Filters“ vybralo právě 1-15 days late.

mintos_scr2.png
mintos_scr2.png (21.12 KiB) Zobrazeno 5313 x

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snadno vytvořit několik podobných AI portfolií

Příspěvek od Jan » 27 kvě 2018, 17:24

V mém případě to bylo/je?, že ve filtru ve vyhledávání půjček není zadáno nic a ve vyexportvaném AI jsou jen "current".
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snadno vytvořit několik podobných AI portfolií

Příspěvek od Saraph » 27 kvě 2018, 17:52

Jan píše:
27 kvě 2018, 17:24
V mém případě to bylo/je?, že ve filtru ve vyhledávání půjček není zadáno nic a ve vyexportvaném AI jsou jen "current".
Už chápu. Když nevyberu nic, mám tam jen current. Pokud chci všechno, musím v tom filtru vyloženě vybrat všechno - pak se do AI skutečně dosadí všechny statusy. Je to trochu neintuitivní, no.

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Návody / Vychytávky platformy

Příspěvek od JPT » 07 čer 2018, 12:55

Pokud je ve výpisu na webu obrat 0,00 tak kolik opravdu přišlo se dá zjistit v excelu a nebo stačí nad částku najet myší a chvíli počkat a objeví se částka na víc destinných míst.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Návody / Vychytávky platformy

Příspěvek od Saraph » 29 bře 2019, 23:24

JPT píše:
07 čer 2018, 12:55
Pokud je ve výpisu na webu obrat 0,00 tak kolik opravdu přišlo se dá zjistit v excelu a nebo stačí nad částku najet myší a chvíli počkat a objeví se částka na víc destinných míst.
Zkusil jsem. Mně se to ve Firefoxu zobrazí až při kliknutí na tu částku (najetí a čekání nic nedělá).

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Návody / Vychytávky platformy

Příspěvek od JPT » 29 bře 2019, 23:39

Taky mám Firefox, ale neaktuální. Možná u toho nového to funguje jinak.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snadno vytvořit několik podobných AI portfolií

Příspěvek od Jan » 30 bře 2019, 15:32

Saraph píše:
27 kvě 2018, 17:52
Jan píše:
27 kvě 2018, 17:24
V mém případě to bylo/je?, že ve filtru ve vyhledávání půjček není zadáno nic a ve vyexportvaném AI jsou jen "current".
Už chápu. Když nevyberu nic, mám tam jen current. Pokud chci všechno, musím v tom filtru vyloženě vybrat všechno - pak se do AI skutečně dosadí všechny statusy. Je to trochu neintuitivní, no.
Tý jo... Na tohle jsem zas úplně zapomněl :o/.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů