Investice v RUB, GEL (alternativní měny)

.
web: www.mintos.com
tango
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od tango » 22 kvě 2019, 11:15

Yaro píše:
18 kvě 2019, 17:20
Rozmyslal som nad pozickami v RUB, mate niekto skusenosti? poplatok 0.5% za prevod EUR do RUB, co mi pride celkom slusne. Plus najdu sa aj solventni poskytovatelia, co je riziko je pohyb kurzu.

Jaro
Ahoj, nadsene jsem se sla kouknout, ze snizili poplatek (coz bych zajasala). Ale nic. Prosim te, jak jsi prisel na ten poplatek 0.5% prevodu EUR do RUB? Ja stale vidim 0.7% :?: A neumim sem vlozit screenshot :roll: :cry:

Yaro
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yaro » 22 kvě 2019, 21:40

tango píše:
22 kvě 2019, 11:15
Yaro píše:
Rozmyslal som nad pozickami v RUB, mate niekto skusenosti? poplatok 0.5% za prevod EUR do RUB, co mi pride celkom slusne. Plus najdu sa aj solventni poskytovatelia, co je riziko je pohyb kurzu.

Jaro
Ahoj, nadsene jsem se sla kouknout, ze snizili poplatek (coz bych zajasala). Ale nic. Prosim te, jak jsi prisel na ten poplatek 0.5% prevodu EUR do RUB? Ja stale vidim 0.7% :?: A neumim sem vlozit screenshot :roll: :cry:
Nejak som to poplietol, na EUR RUB je 0.7% a nie 0.5% ako som pisal. Ale tak ci onak sa to moc neoplati ked mozes mat Varks za 14.5%. Zbytocne je clovek v strese kvoli menovym vykyvom :)

tango
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tango » 22 kvě 2019, 21:55

Yaro píše:
22 kvě 2019, 21:40
tango píše:
22 kvě 2019, 11:15
Yaro píše:

Jaro
Nejak som to poplietol, na EUR RUB je 0.7% a nie 0.5% ako som pisal. Ale tak ci onak sa to moc neoplati ked mozes mat Varks za 14.5%. Zbytocne je clovek v strese kvoli menovym vykyvom :)
No, na RUB bylo krasnych 19 i 19.1%, coz uz za to stoji, ale podle me ne ted. :-( Za EUR se da koupit cim dal min RUB. Pada to jako blazen. Spocitala jsem si, ze cim horsi kurz, tim hur bude pak v budoucnu pri prevodu. Ale jasne, stat se muze cokoliv, jenze kristalovou kouli nemam :D

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 53
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice v RUB, GEL (alternativní měny)

Příspěvek od blablon » 24 kvě 2019, 13:02

zkusenosti s RUB na Mintosu mam rocni... prevadel jsem v obdobi 05/18 do 07/18 v kurzech /po odecteni poplatku/ tudiz jakoby pro me realnem: 72 za euro az cervencovych 74,42 rub za euro. Soucasny kurz 72,26 je vuci tomu tomuto naprosto OK :)

zhodnoceni me to tam ted ukazuje 16.95%, moc to nesleduju, loguju ted mintos snad min nez 1x mesicne. Mam ty RUB jakoby dlouhodobe ulozene a neplanuju v dohledne dobe vybirat /stejne jako GEL a KZT/, rublu nemam zas za tolik - neco pod 200 000 rublu, skoro 1/3 jsem v prubehu casu prevedl na KZT, to asi tehdy bylo sucho - nebyly RUB pujcky.. na interests mam tesne pod 25000 rub.
Naposledy upravil(a) blablon dne 24 kvě 2019, 13:10, celkem upraveno 1 x.

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 24 kvě 2019, 13:04

MXN a ID Finance 18pct mesicni

nevi nekdo jak dlouho to tam je? Je to docasna vec, nebo je to tam dlouho? Ted jsem byl vyznamny cas offline a vubec to nesledoval. Je fakt ze mam dost penez v IDF v KZT ale pokud je tu o procento vic... pri stejnem konverznim poplatku.. hmhm :D ale zase nechcu prevest a za mesic videt ze klesnou zpet na 17, 16, 15... tudiz by me zajimalo jestli nahodou nekdo nema prehled (prestoze vim, ze to vlastne je informace trochu k nicemu, neni dulezite co bylo ale co bude... a co bude, to nikdo nevi).

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 228
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 24 kvě 2019, 13:23

blablon píše:
24 kvě 2019, 13:04
MXN a ID Finance 18pct mesicni

nevi nekdo jak dlouho to tam je? Je to docasna vec, nebo je to tam dlouho? Ted jsem byl vyznamny cas offline a vubec to nesledoval. Je fakt ze mam dost penez v IDF v KZT ale pokud je tu o procento vic... pri stejnem konverznim poplatku.. hmhm :D ale zase nechcu prevest a za mesic videt ze klesnou zpet na 17, 16, 15... tudiz by me zajimalo jestli nahodou nekdo nema prehled (prestoze vim, ze to vlastne je informace trochu k nicemu, neni dulezite co bylo ale co bude... a co bude, to nikdo nevi).
Netuším. Takže leda projet info maily nebo loanbook.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 05 črc 2019, 00:10

po dlouhem offlinu jsem se dnes dostal na mintos ucet a byl jsem docela akcni...

dneskem pocinaje pridavam naskakuju do MXN :D prozatim teda v symbolicke sume, IDF nabizi o 1pct bod vyssi urok oproti KZT /18vs17/, tak proc ne. Nehodlam to hned (za rok dva) vybirat / prevadet, pak by ta konverze postradala smysl (protoze poplatek tam i zpet je po 1.25%)

Kc v posledni dobe ponekud posiluje :( , z cehoz moc radost nemam, jelikoz nechcu navysovat mnozstvi dukatu v mintosu dalsima depositama.. tak bych uvital pravy opak, ale ono se to asi dalo predpokladat, ze driv nebo pozdej koruna nejake "svaly" nabere, a ukroji zisky (v prepoctu na Kc).

YTD par men, co jsem se ted dival, v % (minus znaci dana mena vuci Kc oslabila, plus pak logicky ze dana mena vuci Kc posilila)
  • eur -1,41
  • gel -2,88
  • kzt -2,03
  • rub +1,40
  • mxn +3,44
par cisel z excelu, bohuzel neumim na Mintosu najit stav uctu k urcitemu historickemu datumu a sam jsem si to zacal psat hodne pozde ( 11/2018 ) - jako takovou tu celkovou sumu na danem uctu /eur, gel, kzt, rub/, nicmene pro zajimavost to napisu i za tech 239 dnu v pripade kzt 209 dnu (od doby kdy ucty uz byly netknute - vkladama, vyberama i konverzema)...

nize uvedene cisla zahrnuji: narust portfolia v dane mene + zmenu kurzu (= tj jakousi tu "hodnotu v Kc" - nepocitaje ale vystupni % poplatek pri vyberu) a to cele p.a.
  • kzt 10,239% (od 7.12.2018)
  • rub 24,331% (od 7.11.2018)
  • gel 14,473% (od 7.11.2018)
eur bohuzel zahrnout nemuzu, nejde to normalne spocist, mel jsem behem te doby narozdil od vyse uvedenych men X vyberu a i vkladu, v ruznych datumech..

menovou diverzifikaci jsem pro sebe osobne vyhodnotil jako rekneme vhodnou / prospesnou.

Odpovědět