Investice v RUB, GEL (alternativní měny)

web: www.mintos.com
tango
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od tango » 22 kvě 2019, 11:15

Yaro píše:
18 kvě 2019, 17:20
Rozmyslal som nad pozickami v RUB, mate niekto skusenosti? poplatok 0.5% za prevod EUR do RUB, co mi pride celkom slusne. Plus najdu sa aj solventni poskytovatelia, co je riziko je pohyb kurzu.

Jaro
Ahoj, nadsene jsem se sla kouknout, ze snizili poplatek (coz bych zajasala). Ale nic. Prosim te, jak jsi prisel na ten poplatek 0.5% prevodu EUR do RUB? Ja stale vidim 0.7% :?: A neumim sem vlozit screenshot :roll: :cry:

Yaro
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yaro » 22 kvě 2019, 21:40

tango píše:
22 kvě 2019, 11:15
Yaro píše:
Rozmyslal som nad pozickami v RUB, mate niekto skusenosti? poplatok 0.5% za prevod EUR do RUB, co mi pride celkom slusne. Plus najdu sa aj solventni poskytovatelia, co je riziko je pohyb kurzu.

Jaro
Ahoj, nadsene jsem se sla kouknout, ze snizili poplatek (coz bych zajasala). Ale nic. Prosim te, jak jsi prisel na ten poplatek 0.5% prevodu EUR do RUB? Ja stale vidim 0.7% :?: A neumim sem vlozit screenshot :roll: :cry:
Nejak som to poplietol, na EUR RUB je 0.7% a nie 0.5% ako som pisal. Ale tak ci onak sa to moc neoplati ked mozes mat Varks za 14.5%. Zbytocne je clovek v strese kvoli menovym vykyvom :)

tango
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tango » 22 kvě 2019, 21:55

Yaro píše:
22 kvě 2019, 21:40
tango píše:
22 kvě 2019, 11:15
Yaro píše:

Jaro
Nejak som to poplietol, na EUR RUB je 0.7% a nie 0.5% ako som pisal. Ale tak ci onak sa to moc neoplati ked mozes mat Varks za 14.5%. Zbytocne je clovek v strese kvoli menovym vykyvom :)
No, na RUB bylo krasnych 19 i 19.1%, coz uz za to stoji, ale podle me ne ted. :-( Za EUR se da koupit cim dal min RUB. Pada to jako blazen. Spocitala jsem si, ze cim horsi kurz, tim hur bude pak v budoucnu pri prevodu. Ale jasne, stat se muze cokoliv, jenze kristalovou kouli nemam :D

blablon
Silver pen
Silver pen
Reputace: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice v RUB, GEL (alternativní měny)

Příspěvek od blablon » 24 kvě 2019, 13:02

zkusenosti s RUB na Mintosu mam rocni... prevadel jsem v obdobi 05/18 do 07/18 v kurzech /po odecteni poplatku/ tudiz jakoby pro me realnem: 72 za euro az cervencovych 74,42 rub za euro. Soucasny kurz 72,26 je vuci tomu tomuto naprosto OK :)

zhodnoceni me to tam ted ukazuje 16.95%, moc to nesleduju, loguju ted mintos snad min nez 1x mesicne. Mam ty RUB jakoby dlouhodobe ulozene a neplanuju v dohledne dobe vybirat /stejne jako GEL a KZT/, rublu nemam zas za tolik - neco pod 200 000 rublu, skoro 1/3 jsem v prubehu casu prevedl na KZT, to asi tehdy bylo sucho - nebyly RUB pujcky.. na interests mam tesne pod 25000 rub.
Naposledy upravil(a) blablon dne 24 kvě 2019, 13:10, celkem upraveno 1 x.

blablon
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 24 kvě 2019, 13:04

MXN a ID Finance 18pct mesicni

nevi nekdo jak dlouho to tam je? Je to docasna vec, nebo je to tam dlouho? Ted jsem byl vyznamny cas offline a vubec to nesledoval. Je fakt ze mam dost penez v IDF v KZT ale pokud je tu o procento vic... pri stejnem konverznim poplatku.. hmhm :D ale zase nechcu prevest a za mesic videt ze klesnou zpet na 17, 16, 15... tudiz by me zajimalo jestli nahodou nekdo nema prehled (prestoze vim, ze to vlastne je informace trochu k nicemu, neni dulezite co bylo ale co bude... a co bude, to nikdo nevi).

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 336
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 24 kvě 2019, 13:23

blablon píše:
24 kvě 2019, 13:04
MXN a ID Finance 18pct mesicni

nevi nekdo jak dlouho to tam je? Je to docasna vec, nebo je to tam dlouho? Ted jsem byl vyznamny cas offline a vubec to nesledoval. Je fakt ze mam dost penez v IDF v KZT ale pokud je tu o procento vic... pri stejnem konverznim poplatku.. hmhm :D ale zase nechcu prevest a za mesic videt ze klesnou zpet na 17, 16, 15... tudiz by me zajimalo jestli nahodou nekdo nema prehled (prestoze vim, ze to vlastne je informace trochu k nicemu, neni dulezite co bylo ale co bude... a co bude, to nikdo nevi).
Netuším. Takže leda projet info maily nebo loanbook.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

blablon
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 05 črc 2019, 00:10

po dlouhem offlinu jsem se dnes dostal na mintos ucet a byl jsem docela akcni...

dneskem pocinaje pridavam naskakuju do MXN :D prozatim teda v symbolicke sume, IDF nabizi o 1pct bod vyssi urok oproti KZT /18vs17/, tak proc ne. Nehodlam to hned (za rok dva) vybirat / prevadet, pak by ta konverze postradala smysl (protoze poplatek tam i zpet je po 1.25%)

Kc v posledni dobe ponekud posiluje :( , z cehoz moc radost nemam, jelikoz nechcu navysovat mnozstvi dukatu v mintosu dalsima depositama.. tak bych uvital pravy opak, ale ono se to asi dalo predpokladat, ze driv nebo pozdej koruna nejake "svaly" nabere, a ukroji zisky (v prepoctu na Kc).

YTD par men, co jsem se ted dival, v % (minus znaci dana mena vuci Kc oslabila, plus pak logicky ze dana mena vuci Kc posilila)
  • eur -1,41
  • gel -2,88
  • kzt -2,03
  • rub +1,40
  • mxn +3,44
par cisel z excelu, bohuzel neumim na Mintosu najit stav uctu k urcitemu historickemu datumu a sam jsem si to zacal psat hodne pozde ( 11/2018 ) - jako takovou tu celkovou sumu na danem uctu /eur, gel, kzt, rub/, nicmene pro zajimavost to napisu i za tech 239 dnu v pripade kzt 209 dnu (od doby kdy ucty uz byly netknute - vkladama, vyberama i konverzema)...

nize uvedene cisla zahrnuji: narust portfolia v dane mene + zmenu kurzu (= tj jakousi tu "hodnotu v Kc" - nepocitaje ale vystupni % poplatek pri vyberu) a to cele p.a.
  • kzt 10,239% (od 7.12.2018)
  • rub 24,331% (od 7.11.2018)
  • gel 14,473% (od 7.11.2018)
eur bohuzel zahrnout nemuzu, nejde to normalne spocist, mel jsem behem te doby narozdil od vyse uvedenych men X vyberu a i vkladu, v ruznych datumech..

menovou diverzifikaci jsem pro sebe osobne vyhodnotil jako rekneme vhodnou / prospesnou.

blablon
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 26 zář 2019, 09:19

IDF v KZT zvysilo ze 17 na 18% a od 17 mesicu splatnosti na 20% ;)

Ankor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 192
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 26 zář 2019, 09:53

Ale to je 3% za směnu do KZT a pak i z KZT, nebo se to změnilo? Revolut ani TW už KZT nenabízejí.

Edit: Jo, už to vidím, tam a zpátky celkem 2,5 %.

pager
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 104
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pager » 26 zář 2019, 14:00

KZT - uplne absurdni mena, kterou nepouzivaji ani sami Kazasi, protoze vsechno vetsi (koupe auta/domu...) resi pres dolary. Da se ocekavat extremni default rate plus k tomu extremni inflace, takze to dava smysl jednou prevest eura, a pak to co nejrychleji tocit. 17 mesicu splatnost je uplne silenost.

Co jsem se koukal, realne je nemozne tu menu smenit mimo Kazachstan.

GEL - melo by byt mozne vybrat bez prevodu (pokud mate GEL ucet), to uz tak nemozne neni, ale da se taky predpovidat velka inflace.

Jako v tehle hre na pujcovani v cizich menach je jediny vitez, ta loanshark spolecnost, ktera si pujci levne na zapade (protoze euro ma nulove sazby a lidi nevedi co s tim) a pak pujci v mistni mene za stovky RPSN.

Aspon je na Mintosu ten vyber, jestli kurzove riziko nese spolecnost nebo investor. I kdyz i v situaci, kdy mate spotrebu v CZK a investujete v EUR, tak nejake kurzove riziko nesete stejne.

blablon
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 26 zář 2019, 19:37

ja na Mintosu jedu v KZT 16 mesicu.. coz neni moc, ale neni to ani malo..

- na urocich mam ted nejakych 580tis jejich meny (nepotrebuju to nikde jinde smenovat a preposilat, smenim to na mintosu za 1,25% - az nastane doba)
- default rate, tim myslis nesplacene uvery? no ten kolac co ukazuje mintos tam mam VYRAZNE lepsi nez eurokolac
Obrázek

- co se tyka stability jejich meny, neni to zadna hruza, cekal jsem to horsi...
KZT ztratilo na euro za posledni 2 roky 6,2%? Za posledni rok je to vicemene 0% - cimz nerikam ze je to stabilni a bezpecna mena.

IDF je jedna z lepsich spolecnosti na Mintosu a proto to tam mam, jsou to penize o ktere muzu prijit a nic moc se nestane ;)

pager
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 104
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pager » 26 zář 2019, 19:49

blablon píše:
26 zář 2019, 19:37
KZT ztratilo na euro za posledni 2 roky 6,2%? Za posledni rok je to vicemene 0% - cimz nerikam ze je to stabilni a bezpecna mena.
Jenom jeden prispevek treba z Redditu:
In kazakhstan people prefer dollars. Our tegne is not reliable at all and always depreciate. In the beginning in 1993 it was 5 tenge for a dollar. In a year it become 60. In 2000 it was from 70 to 80. It was many collapses of tenge in it short history of 26 year of existence. Always only government which sets it made profit on it. In the foundation it was huge collapse. In 1999 it was 50% depreciation. In 2009 from 120 it started to be 150 for 1 dollar.. In 2014 in February it started to be 190. In 2015 it started to be 400. In 2017 it started to be 320. And our economic "experts" claimed that tenge is most attractive currency to invest. From 400 to 320 in a year. What a great trend. Now it is 385 tenge for one dollar. After 9 of june collapse of tenge is guaranteed. Could be 600 for a dollar. If not strict laws of using tenge people in stores would prefer to use dollars. Welcome to banana republic of kazakhstan.
Proste jak rikam, ze potreba to tocit co nejrychleji, aby clovek unesl ten poplatek za prevod EUR/KZT a pak KZT/EUR a pak na tom vydelal vic nez kdyby to nechal v eurech. Prijde mi, ze je to nastavene tak, ze vysledku tvoje rocni ROI v KZT (minus poplatky) bude hodne podobne ROI v EUR. Taky v KZT neco mam, ale jenom protoze mi to prislo vtipne...

blablon
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 29 zář 2019, 19:16

pager píše:
26 zář 2019, 19:49
Proste jak rikam, ze potreba to tocit co nejrychleji, aby clovek unesl ten poplatek za prevod EUR/KZT a pak KZT/EUR a pak na tom vydelal vic nez kdyby to nechal v eurech. Prijde mi, ze je to nastavene tak, ze vysledku tvoje rocni ROI v KZT (minus poplatky) bude hodne podobne ROI v EUR. Taky v KZT neco mam, ale jenom protoze mi to prislo vtipne...
nepocitam u sebe s rychlym protacenim, bral jsem to tak na 3 roky +/-, rok utekl, jeste 2, na rychle toceni ten poplatek 1,25+1,25 neni prihodny
co bude to bude, jestli se jejich mena totalne zhrouti, budu met ponauceni do zivota :D

Gav
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gav » 28 lis 2019, 23:51

Zdravím, jsem tu víceméně nový, tak prosím omluvte mojí neznalost.

Několikrát jsem tu viděl, že pokud investujete v KZT, tak měníte přímo na mintosu EUR/KZT s poplatkem 1,25%.
Jenže ty eura musíte taky nějak získat. A i kdyby jste je směnili přes revolut, tak na tom něco ztratíte.
Nebylo by tedy v tom případě výhodnější nalít na mintos CZK a přímo tam to směnit na KZT s poplatkem 1,5%.?

Díky za odpověď! :D

cmel.da
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmel.da » 29 lis 2019, 10:24

Na Revolutu neztratíš nic, pokud nesměňuješ o víkendu.

slonik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 65
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slonik » 29 lis 2019, 20:47

Gav píše:
28 lis 2019, 23:51
Zdravím, jsem tu víceméně nový, tak prosím omluvte mojí neznalost.

Několikrát jsem tu viděl, že pokud investujete v KZT, tak měníte přímo na mintosu EUR/KZT s poplatkem 1,25%.
Jenže ty eura musíte taky nějak získat. A i kdyby jste je směnili přes revolut, tak na tom něco ztratíte.
Nebylo by tedy v tom případě výhodnější nalít na mintos CZK a přímo tam to směnit na KZT s poplatkem 1,5%.?

Díky za odpověď! :D
Pokud neměníš CZK->EUR třeba přes Revolut, ale využil bys zlodějské kurzy většiny českých bank, tak to je řešení. Poplatek Mintosu za směnu na MXN je stejný - 1,25 % každým směrem. Jen s CZK na Mintosu toho moc neuděláš - můžeš je buď směnit nebo vybrat, případně investovat do několika málo CZK půjček na sekundárním trhu. Na primárním se toho moc neobjevuje.

Yaro
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yaro » 14 pro 2019, 15:52

Idem skusit nakupit par ID finance v KZT cez Mintos, ziadne horibilne sumy, kedze KZT zvykne slusne devalvovat v poslednych rokoch :)

Plan je nakupit pozicky za 250E kazdy mesiac, pri oslabeni KZT o 20 bodov co je pri momentalnom kurze EURKZT 427 cca 4,6% za dvojnasobok.

Pripomienky a skusenosti vitane ;)

Bohuzial EUR KZT sa neda meni cez revolut.

gulliver
Silver pen
Silver pen
Reputace: 87
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gulliver » 14 pro 2019, 15:56

Yaro píše:
14 pro 2019, 15:52
jj to mě taky štve

jinak já jedu na KZT v podobných částkách :-) ale jen chvíli tak uvidíme.

Yaro
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yaro » 14 pro 2019, 16:05

gulliver píše:
14 pro 2019, 15:56
Yaro píše:
14 pro 2019, 15:52
jj to mě taky štve

jinak já jedu na KZT v podobných částkách :-) ale jen chvíli tak uvidíme.
To hej - 1.25% je celkom dost, 0.5% by som im este rad dal :lol:

Uvidime, co ma tesi je to ze ID je stabilne a ak nedojde k brutalne devalvacii meny malo by ist vsetko ako po masle.

Zaujimave citanie:

https://www2.deloitte.com/content/dam/D ... 019_en.pdf

Gixian
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 63
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gixian » 14 úno 2020, 09:21

Tak jsem si dnes vsiml, ze z celkove velikosti meho MXN uctu je lehce pres 46% v pending payments (skoncene pujcky za poslednich 8 dni, ze kterych se zatim nic nezaplatilo). :o
A ja hlupak si myslel, jak to ID Finance Mexico bude dobra investice... :x

Odpovědět