Investice v RUB, GEL (alternativní měny)


web: www.mintos.com
Odpovědět
Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice v RUB, GEL (alternativní měny)

Příspěvek od zbynhu » 27 zář 2018, 13:40

Dnes kompletní vykup vsech pujcek Lime Zaim v rublech. Nezustalo ani ň. Ze by odchod originatora?
Pokud vim, emitovali jen par pujcek na zacatku a od te doby nic. Nyni vse vykup.
No, aspon, ze rubl uz jde trochu nahoru:)
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice v RUB, GEL (alternativní měny)

Příspěvek od Flyboy » 28 zář 2018, 11:25

zbynhu píše:
27 zář 2018, 13:40
Dnes kompletní vykup vsech pujcek Lime Zaim v rublech. Nezustalo ani ň. Ze by odchod originatora?
Pokud vim, emitovali jen par pujcek na zacatku a od te doby nic. Nyni vse vykup.
No, aspon, ze rubl uz jde trochu nahoru:)
To je super, že i přes všechny sankce a vyhrůžky NATO jde Rubl nahoru. Myslím, že až ty plané řeči pominou, tak bude Rubl na dvojnásobku jak před Krymem ;)

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice v RUB, GEL (alternativní měny)

Příspěvek od GOGO7 » 28 zář 2018, 13:38

Politické fórum bych z toho tady nedělal. Ostatně ne každý je téhož názoru.. ;)

sly
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 146
Registrován: 20 zář 2018, 22:06
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice v RUB, GEL (alternativní měny)

Příspěvek od sly » 12 říj 2018, 11:07

zdravim panove. jak funguje investovani ve vice menach? mam-li na uctu pouze EUR a chci investovat rekneme v CZK, jak se system chova, pokud by nejaky z AIs splnoval nastavene podminky, ale hotovost by v dane mene nebyla? investuje a prepocita podle mintos kurzu (toto bych necekal) anebo neinvestuje, dokud je na uctu hotovost v dane mene? tzn. jde o multimenovy ucet - je mozne mit zustatek ve vice menach?
diky

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice v RUB, GEL (alternativní měny)

Příspěvek od Joshua » 12 říj 2018, 11:30

sly píše:
12 říj 2018, 11:07
zdravim panove. jak funguje investovani ve vice menach? mam-li na uctu pouze EUR a chci investovat rekneme v CZK, jak se system chova, pokud by nejaky z AIs splnoval nastavene podminky, ale hotovost by v dane mene nebyla? investuje a prepocita podle mintos kurzu (toto bych necekal) anebo neinvestuje, dokud je na uctu hotovost v dane mene? tzn. jde o multimenovy ucet - je mozne mit zustatek ve vice menach?
diky
Máš zůstatky ve více měnách a můžeš se mezi účty volně přepínat, přičemž se chovají separátně (všude máš samostatné nabídky, výpisy provedených investic i sekundární trh). Když jsou volné prostředky v Kč, zůstatek nebude investován do Eur - můžeš mít tedy více zůstatků.

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice v RUB, GEL (alternativní měny)

Příspěvek od blablon » 29 říj 2018, 22:47

RUB
prichod Kviku pomohl, najednou je tam docela nabidka, jednu dobu nebylo co brat...
ted AI jedu:
  • Kviku [45/B] ... 18%+ / 6M
  • Dozarplati [ 56/B-] 17.5%+ / 6M (nechavam zastoupene diky nepatrne lepsimu hodnoceni nez Kviku
  • Ecofinance [50/B] aktualne jsou od 17.1%, ale dam si v AI 17.6%+
  • Metrokredit, Pimpay - ignorace
KZT
  • ID Finance 17%+ - all in, aktualne 100%, davam 2 lete
  • Kredit24 [50/C+] ignoruju
  • s potesenim ocekavam novacka LF TECH [66/B-], ktery by snad mel nabizet 18%+ podle predstavovaciho emailu
GEL
  • Mogo 12%, ale to nedava smysl, euro Moga nejsou o tolik nizsi a ty skupuju tam, tudiz ignoruju
  • ID Finance 14% taky nedava smysl, skupuju v KZT za 17%
  • vse GEL jedu do Cream [60/B] 16%, EUR-Cream je na 10% a je tu uz rozdil 6%...
  • Lendo ignoruju
------
resi to nekdo zasadne jinak? (pokud tu na foru jsou nejaci vychodnari dobrodruzi ;) )

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice v RUB, GEL (alternativní měny)

Příspěvek od Flyboy » 30 říj 2018, 17:31

RUB nám roste. Už je přibližně tam kde jsem ho kupoval, tak se to možná přece jen vyplatilo malou část investovat i v něm. No uvidíme dál, jak se to ještě vyvine ;)

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice v RUB, GEL (alternativní měny)

Příspěvek od Jan » 30 říj 2018, 19:26

blablon píše:
29 říj 2018, 22:47
...
resi to nekdo zasadne jinak? (pokud tu na foru jsou nejaci vychodnari dobrodruzi ;) )
Bohužel nepomohu, na Mintosu jsem aktivní pouze v EUR a v CZK, přičemž poslední dobou mi Mintos v CZK čím dál tím víc přestává sedět.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice v RUB, GEL (alternativní měny)

Příspěvek od blablon » 23 lis 2018, 03:22

relativne dobre hodnoceny LF TECH konecne neco nahodil (mesicni 18ky KZT), od jejich predstavovacky uplynula uz delsi doba a porad nic nemeli na trzisti. AI jsem si beztak vytvoril, a dneska se neco chytlo a hle, dalsich 307 k dispozici.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice v RUB, GEL (alternativní měny)

Příspěvek od zbynhu » 26 lis 2018, 18:30

Konečně nějaká proinvestorsky zaměřená akce Mintosu.
Bohužel ale nevím, zda využiju. Nějaká rubly už mám a teď s tou cenou ropy a eskalací Ukrajina x Rusko nevím, jak to je perspektivní.
Post-Black Friday Specials: Enjoy 0% fee for currency conversion*
After Black Friday’s spending spree, we decided to do something nice for Mintos investors. Instead of spending, at Mintos we like to focus on earning and investing. And we also like zero commission fees!

So, from November 26 to November 30 2018, investors on Mintos will have the opportunity to exchange Euros (EUR) to Kazakhstan tenge (KZT) and Russian rubles (RUB) with 0% commission fee.

This is a great chance for investors to explore different markets and currencies, and to broaden their investment portfolio. RUB and KZT investments on Mintos have solid interest rates of up to 17% and all investments in these currencies come with a buyback guarantee.

At the moment, investors can choose from ten loan originators offering loans listed in KZT and RUB on the Mintos marketplace.

Ratings for the loan originators from Kazakhstan and Russia on the Mintos vary from C+ to B+.

*0% commission fee for the exchange of EUR to KZT and RUB
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

cmel.da
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 226
Registrován: 29 kvě 2018, 11:53
Reputace: 29
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice v RUB, GEL (alternativní měny)

Příspěvek od cmel.da » 26 lis 2018, 20:20

Jen aby si Mintos neupravil kurz tak, že to vyjde stejně jako s poplatkem.

Aliverex
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 43
Registrován: 18 úno 2019, 20:30
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice v RUB, GEL (alternativní měny)

Příspěvek od Aliverex » 16 bře 2019, 15:16

Ahoj,
jsem na Mintosu cca 3 týdny v EUR a uvažuji, že bych zkusil poslat 10kCZ a investovat KZT nebo RUB krátkodobé půjčky 3-6m.
Je tu někdo kdo má zkušenost dlouhodobější s tím, jestli se to vyplatí a není s tím problém?

V případě KZT bych investoval ID Finance a LF tech 17-18%.
Děkuji.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice v RUB, GEL (alternativní měny)

Příspěvek od Jan » 16 bře 2019, 16:54

Aliverex píše:
16 bře 2019, 15:16
Ahoj,
jsem na Mintosu cca 3 týdny v EUR a uvažuji, že bych zkusil poslat 10kCZ a investovat KZT nebo RUB krátkodobé půjčky 3-6m.
Je tu někdo kdo má zkušenost dlouhodobější s tím, jestli se to vyplatí a není s tím problém?

V případě KZT bych investoval ID Finance a LF tech 17-18%.
Děkuji.
Projdi vlákno + možná sem někdo něco napíše.
Já jsem k emerging měnám byl na Mintosu vždycky spíše skeptický a na tom se nic nemění. A mám za to, že několik zdejších uživatelů to zkusilo a opustilo. Takže to beru tak, že to asi vypadá výhodněji, než to je. Pokud bych se do těchto měn rozhodl investovat, tak by to stejně byla jen menší/malá část portfolia, kvůli které by se mi nevyplatilo sledovat/řešit forex/dění na těchto emerging trzích. Aspoň doufám, že sis prohlédl vývoj kurzů obou měn + tamní makroekonomické podmínky?
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice v RUB, GEL (alternativní měny)

Příspěvek od Flyboy » 17 bře 2019, 10:30

Aliverex píše:
16 bře 2019, 15:16
Ahoj,
jsem na Mintosu cca 3 týdny v EUR a uvažuji, že bych zkusil poslat 10kCZ a investovat KZT nebo RUB krátkodobé půjčky 3-6m.
Je tu někdo kdo má zkušenost dlouhodobější s tím, jestli se to vyplatí a není s tím problém?

V případě KZT bych investoval ID Finance a LF tech 17-18%.
Děkuji.
Já jsem zkoušel investovat do rublů cca 5 tisíc korun. Jsem docela spokojený. Co investuji cca 8 měsíců tak se RUB drží +/- stále na svém. Dokonce možná i maličko posiluje. Myslím, že RUB je celkově velmi nízko a je mnohem větší šance že půjde nahoru, než že půjde dolů. Rusko je i přes tu propagandu co neustále slyšíme v TV silná země s minimálním zadlužením. A průměrný výnos tam mám 17%. Investuji vesměs do měsíčních půjček. U KZT bych to riziko propadu kurzu a následné ztráty viděl mnohem vyšší.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice v RUB, GEL (alternativní měny)

Příspěvek od GOGO7 » 17 bře 2019, 11:12

Osobně žádné sympatie k současnému Putinovu Rusku necítím. Pokud jde o HDP na obyvatele, je Rusko o 30 míst pod ČR. Co je propaganda a co realita je snad každý schopen vyhodnotit sám. K prezentaci politických názorů slouží jiná fóra. Ta se ovšem většinou ani nedají číst..

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice v RUB, GEL (alternativní měny)

Příspěvek od Flyboy » 17 bře 2019, 19:25

Ono záleží z jakého pohledu se na to HDP díváš. Jestli to měříš podle "kapitalistických zemí" a přepočítáváš na Dolary tak bude samozřejmě zaostávat. Už i proto, že ten RUBL sletěl hodně nízko. Ale když se na to budeme dívat logicky, je tam méně bezdomovců než v USA a mají také vůči svému HDP 10x menší dluh ;) Dále Rusko neustále kupuje hory zlata, které ho může v případě ekonomických problémů podržet. Nebojím se tedy, že by Rusko jen tak lehce zkrachovalo.
Můžeme si myslet o Putinovi co chceme, ale pravdou je že to Rusko dal jakž takž do pořádku a lidem se proti tomu co tam bylo dřív výrazně zvedla životní úroveň (i když z našeho pohledu to stále není žádná sláva). Proto má také Putin neustále podporu, kterou by mu kterýkoliv jiný politik mohl závidět. A bude ji mít do té doby, než umřou lidé, kteří mají v živé paměti jak se jim žilo před Putinem.

Yaro
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 103
Registrován: 17 kvě 2019, 11:01
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od Yaro » 18 kvě 2019, 17:20

Rozmyslal som nad pozickami v RUB, mate niekto skusenosti? poplatok 0.5% za prevod EUR do RUB, co mi pride celkom slusne. Plus najdu sa aj solventni poskytovatelia, co je riziko je pohyb kurzu.

Jaro

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od Boží mlýn » 19 kvě 2019, 07:57

Máme. Vzhledem k tomu, že je to právě RUB, tak je to jen takové hraní si, co se objemu týče.
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Yaro
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 103
Registrován: 17 kvě 2019, 11:01
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od Yaro » 19 kvě 2019, 11:24

Boží mlýn píše:
19 kvě 2019, 07:57
Máme. Vzhledem k tomu, že je to právě RUB, tak je to jen takové hraní si, co se objemu týče.
Situacia na trhoch je turbulentna, to je pravda, nikto nevie kde bude RUB za par mesiacov, prepad meny o 10% nemusi byt nic nerealne, investovanie v RUB bude dost rizikove aj vzhadom k urokom okolo 18%. Jedine to ma napadlo ako prevencia je zahedgovanie pozicie u brokera bez nocnych SWAP. Ale to je uz dost komplikovane riesenie :) Ak urokova sadzba poskoci nad 20% stoji to za zvazenie.

Jaro

tango
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 67
Registrován: 23 dub 2019, 18:43
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: investice v RUB

Příspěvek od tango » 22 kvě 2019, 11:00

blablon píše:
22 kvě 2018, 16:07
dneska jsem nakoupil par RUB, budu je protacet na tech 17.5% pa ecoFinance, brzo snad budou i RUB nabidky od te nove Dozarplati, uvidim kolik toho casem vy/pro-delaji, prevadel jsem na mintosu z eur za 0.7% poplatek... toto je spis test, zvedavost.

Nakoupil KZT Tenge ... pooodstatne a radove vic nez rublu, - to diky duvere co mam v ID Finance (ID Finance ted vse co mam v EUR a Laarii necham dojet jenom a odted je budu mit exkluzivne v KZT Tenge 17%. Nakolik to byl uvazlivy krok, se me zeptejte tak za rok... :D

GEL Laarii uz nebudu nic pridavat do 17% IDF, ale necham to na 18% Cream a 17.5% BIG.
Ahoj, nevim, jestli tu odpoved byla - ale tak se ptam: tak co, nakolik to byl uvazlivy krok jit to KZT? Uvazuji take o jinych menach. Zkousim RUB a uvazuji KZT, jen mi pripada, ze za EUR ted koupim mnohem min - minimalne RUB nejak jede dolu :-(

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: marek.k a 67 hostů