Vysvětlení buyback garance


web: www.mintos.com
Odpovědět
pepperos
Příspěvky: 1
Registrován: 19 dub 2018, 16:39
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Vysvětlení buyback garance

Příspěvek od pepperos » 27 dub 2018, 11:37

Zdravím všechny,
Jako investor na mintos trochu tápu, jak přesně funguje buyback garance. Respektive základ znám, ale u každé společnosti je buyback garance formulovaná trochu jinak (v detailu půjčky). Mám tyto nejasnosti:

1. Jak v části account statement vyfiltruji uplatnění buyback garance?

2. Kdy a jestli dostanu vklad a kdy i slíbený úrok? Z popisů některých garancí mi vyplynulo, že v rámci garance dostane investor propalcený i úrok.
Ale např. z tohoto "This loan comes with a buyback guarantee. Banknote will buy back the loan from investors if it becomes 60 or more days delinquent." to nevyplývá, že?

3. Proč lidi často prodávají na sekundárním trhu půjčky těsně před uplynutím buyback garance se slevou? Logicky by bylo lepší počkat na proplacení 100% částky od mintos, ne prodávat se slevou.

Děkuji za pomoc od zkušenějších.

firefoxii
Příspěvky: 1
Registrován: 02 dub 2019, 14:04
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysvětlení buyback garance

Příspěvek od firefoxii » 02 dub 2019, 14:33

1. Jsem si jistý, že nemůžete, můžete to udělat dříve, než si koupíte půjčku.

2. Pokud se půjčka stane více než 60 dnů stará, kupte úvěr poskytovatele úvěru zpět. V tomto období však budete stále dostávat úroky. Mám nějaké půjčky, které byly odkoupeny dříve.

3. Obvykle si myslím, že to dělají proto, že už nechtějí půjčku, někdy dávají nějaké další procenta a pak pravděpodobně doufají v některé kousnutí a kupují půjčku s lepší návratností

Doufám, že vám to dá odpovědi
Read my journey on firefoxii.com

piskli9
Příspěvky: 1
Registrován: 10 dub 2019, 13:54
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysvětlení buyback garance

Příspěvek od piskli9 » 20 čer 2019, 16:07

Zdravím,
chtěl bych se Vás zeptat. Jsem na Mintosu cca 2 měsíce. Mám nastavený autoinvest, všechno jede. Jen první den mi spadlo hodně peněz do půjček, které stále nejsou spláceny. Bylo to 10.4. mám na všech Buyback garanci. Je to tedy už přes 60 dní a visí mi to v kolonce 31-60 dní. Kdy a podle čeho se to teda vykupuje zpět?
Děkuji za odpověď

Aleš
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 41
Registrován: 28 kvě 2019, 06:06
Reputace: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysvětlení buyback garance

Příspěvek od Aleš » 20 čer 2019, 16:20

Zdravím,
pokud to nesplatí dřív nebo poskytovatel nevykoupí, tak 60 dní po datu splatnosti půjčky, která nebyla plně zaplacena (nejsem si ještě jist, jestli se neprodlužuje o grace period daného poskytovatele, pak by to bylo o pár dní víc.

Tj. pokud byla splatnost např. 20.5., tak můžeš počítat někdy kolem 20.7.

EDIT: ještě jsem to znovu přečetl, 10.4. byla splatnost? Jaká je to společnost? U některých s velmi dlouhou Grace period (např. Dozarplati) by to asi bylo možné

Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysvětlení buyback garance

Příspěvek od MirEgg » 26 čer 2019, 02:48

Je to 60 dní od poslední celkově nesplacené splátky podle splátkového kalendáře. Grace period neprodlužuje BBG.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů