Stránka 1 z 161

Mintos - zkušenosti investorů

Napsal: 29 bře 2016, 14:54
od sollar
mintos.png
mintos.png (2.81 KiB) Zobrazeno 15823 x
Odkaz na platformu: https://mintos.com
Recenze od uživatelů: https://www.trustpilot.com/review/mintos.com

Re: Investoři

Napsal: 09 dub 2016, 11:19
od Joshua
Narazil jsem na zajímavé vlákno, jak se s pomocí sekundárního trhu dá dostat až na 24%. Já jsem někde na polovině, je otázka, jestli to za ten strávený čas při tak malé investici stojí. http://p2pindependentforum.com/thread/4 ... after-year

K Mintosu jsem také sepsal samostatný článek: Mintos recenze

Re: Investoři

Napsal: 10 dub 2016, 01:17
od sollar
Taky znám http://p2pindependentforum.com/ ;) .
Strategie postavená na SM se mi taky zamlouvá(takový malý trading),ale s přetlakem investorů budou asi % klesat.
To vidím i jinde...

Jestli se můžu zeptat..
Jakou máš Joshuo strategii na mintosu?
Kolik úvěrů je zde dobré dosáhnout? Od 100?
Obchoduješ raději hlavní trh nebo SM?
Řídíš se podle jakého LTV?
atd..
Lidi by to určitě zajímalo.

Díky za příspěvek.

Přidal jsem nahoře recenze na mintos.com .

Re: Investoři

Napsal: 10 dub 2016, 10:33
od Joshua
No on už teď ten SM moc nefunguje, když se dají koupit úvěry 13,5% s buyback guarantee.

Strategii mám poměrně jednoduchou, jsem spíš dlouhodobým typem investora a proto se moc nesnažím peníze točit.
Teď mám na Mintosu kolem 2k eur rozdělených asi do 150 půjček.

70% Secured Car Loans - momentálně u mě vedou ty od Mogo, 13,5% s LTV do 50%
20% Mortgage Loans - tady se teď dívám po vyšším výnosu s max LTV 40%
10% Personal Loans a Business Loans - kupuji jen vyjímečně, spíš kvůli diverzifikaci nebo když nejde zainvestovat dobře jinam. U těch BL beru buď když mají buyback guarantee, nebo podobné parametry jako Mortgage Loans.

- takto mám na jednotlivé typy úvěrů nastavený Auto Invest a maximální strop.

Většinou investuji po 10 eurech kvůli diverzifikaci. 20 eur, když se mi úvěr hodně líbí.

Na SM obchoduji málokdy. Nakupoval jsem tam kdysi hypotéky, které prakticky okamžitě mizí. Zjistil jsem, že když při prodeji nabídnu slevu 0,1% prodám prakticky jakoukoliv půjčku do několika dnů. Prodávat s premium se mi teď moc nedaří. Takže tak :).

Re: Investoři

Napsal: 25 dub 2016, 12:07
od Joshua
Dle mých informací je v současné době na platformě Mintos zaregistrováno přibližně 5% Čechů. Z celkového množství současných 6300 investorů se tak jedná zhruba o 300 lidí.

EDIT: Tak je to trochu jinak - podrobné zastoupení lidí na této platformě je zde: http://www.p2p-kredite.com/diskussion/a ... t3995.html

1. Lotyšsko - 2040 investorů
2. Estonsko - 1511 investorů
3. Německo - 1272 investorů
4. Česká republika - 262 investorů
5. Litva - 245 investorů
6. Velká Británie - 148 investorů
7. Švýcarsko - 111 investorů
8. Rakousko - 106 investorů
9. Slovensko - 84 investorů
10. Finsko - 82 investorů

Re: Investoři

Napsal: 25 kvě 2016, 18:07
od Joshua
Takový drobný poznatek. Občas je dobré prozkoumat sekundární trh :). Čas od času se stává, že někdo vyprodává své portfolio se slevou. Já dnes našel úvěry od Mogo 13,5% s garancí vykoupení ještě se slevou 0,3%. Občas tu také narazím na půjčku od Banknote s úrokem 13% a také s garancí vykoupení za běžnou cenu - i když už třeba dávno podobné úvěry s tak vysokým úrokem k dostání na PM nejsou.

Statistika hovoří jasně. Na SM nakupuje pouze 35% investorů a přitom právě zde občas narazíte na bonusy ve formě půl procent navíc úplně zdarma. Stačí si jen pohrát s filtry.

Re: Investoři

Napsal: 28 kvě 2016, 22:22
od Joshua
Mintos bude v následujících měsících zavádět možnost investice ve více měnách. Teoreticky tak budeme mít možnost investovat do úvěrů ACEMA bez měnového rizika. Jedná se většinou o hypotéky s poměrně širokou návratností od 5,5% (buyback guarantee) po 14%.

Více zde: http://www.p2pindependentforum.com/thre ... currencies

Re: Investoři

Napsal: 29 kvě 2016, 23:53
od sollar
Ahoj Joshuo.
To je nejlepší informace, co jsem za poslední dobu četl a Mintos se mi začíná líbit čím dál tím víc :D .
ACEMU jsem si už dávno proklepával a tady jsou některé názory:
http://pujcko.cz/pujcka-acema-credit/ ,nebo zde:http://forum.mesec.cz/index.php?topic=4645.0

Zatím investuji jen do Capitalia a Mogo zajištěných půjček s návratností 12.97% .

Re: Investoři

Napsal: 31 kvě 2016, 09:16
od Joshua
Souhlasím, doufám, že se jim podaří to zavést. Líbí se mi, že Mintos myslí i na české investory, kterých zase tolik není. Já mám v současné době výnos asi o půl procenta nižší než ty (na začátku jsem si hodně osahával SM a nakupoval s premium protože nebylo tolik půjček), připravuji podrobný report a recenzi tak sem brzy hodím odkaz.

Jinak Mintos zavedl druhý partnerský affiliate program - tentokrát je však výhodný pouze pro propagujícího, který dostane 5EUR za každou registraci + 1% z investované částky. Nový uživatel nedostane nic. Víc se mi líbí program Refer-a-Friend, který je výhodný pro obě strany. Je ale vidět, že Mintos tlačí na co největší počet uživatelů. Už jich je 7350.

Re: Investoři

Napsal: 01 čer 2016, 10:12
od Saraph
Zdravím, celé tohle p2p téma je pro mě velice nové a zajímalo by mě, jestli někdo máte zkušenosti s tím, co přesně se stane při investování do takovéto půjčky na sekundárním trhu:

Obrázek

Pokud bude půjčka splacena třeba zítra a investor do toho hodí 10€ dneska, vždycky dostane alespoň těch 10€ zpět, je to tak? Tohle může pro vás být hloupý dotaz, ale jestli to tak je, prostě nevidím důvod, proč by to ten člověk dnes prodával (např. ten druhý má garanci a ještě za to zaplatí poplatek za prodej na sekundárním trhu).

Předpokládám, že 0d term je extrém, ale kdyby to bylo třeba pár měsíců?

Re: Investoři

Napsal: 01 čer 2016, 13:54
od Joshua
Ahoj,
dle mého je to proto, že dlužník platil po celou dobu dle splátkového kalendáře na půjčenou částku pouze úrok - navíc po celou dobu se zpožděním. S posledním dnem by měl splatit celou jistinu najednou a investor, který svůj podíl prodává má nejspíš strach z toho zda dlužník opravdu dostojí svým závazkům.
splatkovy-kalendar.jpg
splatkovy-kalendar.jpg (51.79 KiB) Zobrazeno 17176 x
U obou půjčektedy najdeš tento řádek: Amortization Method: Interest-only. Je pak samozřejmě otázka, zda prodávat i tu půjčku s garancí s tak výraznou slevou, to si musí každý zvážit sám. Já osobně bych neprodával.

EDIT: Hmm, tak to mě důvod úplně nenapadá. Resp. stejně jako ty v tom nevidím smysl kromě nutnosti rychlého prodeje části portfolia.

Re: Investoři

Napsal: 01 čer 2016, 19:06
od Saraph
To by samozřejmě dávalo smysl, ale na tom sekundárním trhu vidím lidi prodávat i Amortization Method: Full se zbývající dobou třeba 13 dní.

Re: Investoři

Napsal: 02 čer 2016, 11:59
od sollar
Zdravím tu Sarapha..

Na sekundárním trhu zatím neobchoduji,tak neporadím,ale mám k této diskuzi jeden postřeh. Mintos si účtuje poplatek 1 % z prodané části úvěru.

Re: Investoři

Napsal: 02 čer 2016, 12:39
od Saraph
Takže jsem si to vyzkoušel na vlastní pěst a přidávám zkušenost. Schválně jsem vložil do půjčky se zbývající dobou <1 rok.

Obrázek

Tahle půjčka končí za 11 mesíců a "estimated next payment" bylo skutečně vypočítáno tak, aby mi to na konci hodilo přes investovanou částku. Amortisation method je full.

Re: Investoři

Napsal: 02 čer 2016, 13:00
od Joshua
Já asi úplně nevidím v čem je problém na SM lze samozřejmě nakoupit úvěry tak, aby se ti to vyplatilo. Mintos automaticky blokuje nabídky se záporným YTM. Pokud jsi tento úvěr nakoupil se slevou, pak to bude nejspíš proto, že je stále k dostání na primárním trhu a s přirážkou by ho nikdo nekoupil. Jak poznamenal sollar, 1% je poplatek Mintosu za prodej a tak prodávající musí jít s cenou o kus níž.

Co k tomu lidi vede, netuším. Ale je to nový obor a všichni jsme nováčky a děláme chyby. Já si například prošel stádiem, kdy jsem z portfolia spoustu půjček vyřadil jak se můj názor postupně měnil a zvláště business loans, které často patří mezi rizikovější.

Re: Investoři

Napsal: 02 čer 2016, 13:12
od Saraph
Teď už mám vyjasněno celé to téma ohledně kupování půjček s krátkou zbývající dobou.

Ještě bych se zeptal, už jste zkoušeli dělat z Mintosu nějaké výběry financí zpět na bankovní účet? Všechno v pořádku?

Re: Investoři

Napsal: 02 čer 2016, 13:27
od Joshua
Dobrý dotaz, osobně jsem to zatím nezkoušel z jednoduchého důvodu - nemám co vybírat, mám spuštěný Auto invest a vše reinvestuji. Z druhé ruky jsem se dočetl o lidech po fórech, kteří si vybírají pravidelně měsíční rentu a prý bez problémů. Plánuji někdy zkusit něco podobného jako test.

Je škoda, že platformy zatím nenabízí možnost automatického měsíčního zasílání peněz na účet. To by byla jiná.

Re: Investoři

Napsal: 02 čer 2016, 21:07
od Joshua
Své 5 měsíční zkušenosti s Mintosem jsem sepsal do samostaného článku.

Mintos - zkušenosti s investováním

Re: Investoři

Napsal: 03 čer 2016, 01:15
od Saraph
Pěkně sepsáno a také to není úplně nejkratší. Docela mě pobavilo tohle:
Jako nejznámější a nejdůvěryhodnější příklad zmíním Zonky.cz. Jak to ale většinou bývá, svět nás už předehnal mílovými kroky.
Když jsem se o Zonky dozvěděl, úplně se mi rozsvítily oči. Dokonce jsem na Mintos narazil díky tomu, že jsem čekal na Zonky ve frontě. Teď už pochybuju, že až se tam dostanu, vůbec něco ode mě dostanou. Jestli jejich úrok začíná někde na 4 % a končí kdesi kolem 15 % jako to nejrizikovější, najednou už to nevypadá tak atraktivně.

Jak píšeš úplně v posledním odstavci článku, to snad jediná věc, která mě trochu děsí (určitě v tom nejsem sám). Aby vůbec mělo smysl Mintos používat, je potřeba jim ty peníze nechat alespoň několik let. Je to docela odvážný krok vzhledem k tomu, že existují od roku 2015, ale pochopitelně bez toho rizika by nebyly ty odměny. ;)

Re: Investoři

Napsal: 03 čer 2016, 01:38
od Saraph
Mimochodem, můj účet se asi zbláznil a odhaduje můj net annual return na 71.80 %. :P