Mintos - investoři

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 19
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Joshua » 04 led 2018, 15:46

xxleoxx píše:zkouší někdo investovat do českých půjček od cream finance za 10% s BB krátkodobé cca na 40 dní? jak platí? srovnání s jinými českými platformami je to furt lákavější, i když musí být člověk trochu slepý k tomu že u nás ta společnost půjčuje za 2000+ RPSN, tak lichva jak se patří, ale asi bude velký default. acema mě moc neláká 7,5% bez BB to stejné i od stejné společnosti člověk získá na bondstru.
Já to zkoušel začátkem minulého roku, když CZK trh začínal a pak ještě co jsem průběžně odchytl, než jsem to vzdal. Dle mých zkušeností se téměř všechny úvěry protahovaly na délku garance a pokud bych si měl tipnout, do konce ledna bude nabídka pryč - tedy zbytečný přesun peněz na jiné tržiště. Ale rád bych se pletl.

xxleoxx
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xxleoxx » 04 led 2018, 16:33

Já to zkoušel začátkem minulého roku, když CZK trh začínal a pak ještě co jsem průběžně odchytl, než jsem to vzdal. Dle mých zkušeností se téměř všechny úvěry protahovaly na délku garance a pokud bych si měl tipnout, do konce ledna bude nabídka pryč - tedy zbytečný přesun peněz na jiné tržiště. Ale rád bych se pletl.
a když je dejme tomu krátkodobá půjčka na 30 dní po splatnosti a čeká se na BB 60 dní naskočí i úroky za tuto dobu? nebo se úroky načítají jen max po dobu trvání nasmlouvané doby půjčení?

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Reputace: 70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 04 led 2018, 17:34

Joshua:
No jo, CZK nabídka, to se kromě ležáku od Acemy nevidí...
Hádám správně, že to je zbytek co nepobraly AI? Máš nějaké vysvětlení pro tuto lednovou anomálii? (Když to tedy odhaduješ pouze na výkyv do konce ledna?)

xxleoxx:
Všici mi tu psali, že úrok se počítá po celou dobu splatnosti, tedy i těch 60 dní do BBG.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

zbynhu
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 04 led 2018, 18:05

Souhlasím s Joshuou. Jsem na tom podobně, kdy jsem měl na účtu nějaké CZK a ty čekaly a čekaly a čekaly. AI se povedlo zainvestovat třeba 1 půjčku za 14 dní...
Za anomálii mám současný stav taky a to hlavně proto, že jeden den naskočilo cca 500 půjček za cca 2,5 mega. Od té doby se každý den suma nahozených půjček v CZK zase snižuje a brzy očekávám, že se vrátí do normálu.

A ano, úrok se počítá po celou dobu splatnosti - až do případné BBG.

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 04 led 2018, 18:43

zbynhu píše:Souhlasím s Joshuou. Jsem na tom podobně, kdy jsem měl na účtu nějaké CZK a ty čekaly a čekaly a čekaly. AI se povedlo zainvestovat třeba 1 půjčku za 14 dní...
Za anomálii mám současný stav taky a to hlavně proto, že jeden den naskočilo cca 500 půjček za cca 2,5 mega. Od té doby se každý den suma nahozených půjček v CZK zase snižuje a brzy očekávám, že se vrátí do normálu.

A ano, úrok se počítá po celou dobu splatnosti - až do případné BBG.
Aha...
Já na PM v CZK prakticky nekoukám. Ale maily čtu, nebo aspoň prolétávám, takže tam jsem to musel minout :o/.
Co se dá dělat...
Mám zkušenosti s:

zbynhu
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 04 led 2018, 19:01

Jan píše:Aha...
Já na PM v CZK prakticky nekoukám. Ale maily čtu, nebo aspoň prolétávám, takže tam jsem to musel minout :o/.
Co se dá dělat...
Dohledal jsem to v mailu.
Přílohy
Creamfinance.jpg
Creamfinance.jpg (186.19 KiB) Zobrazeno 1147 x

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od moravekj » 06 led 2018, 12:54

Dobry den
Maly dotaz. Dnes jsem si vsiml ze ve vypisu z eur na mintosu mi chodi polozka obdržený úrok ale castka je 0.0 je to protoze je je to mene nez jeden cent? To pak jako nedostanu nikdy nic? :-)

Diky za vysvetleni

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od moravekj » 06 led 2018, 15:10

moravekj píše:Dobry den
Maly dotaz. Dnes jsem si vsiml ze ve vypisu z eur na mintosu mi chodi polozka obdržený úrok ale castka je 0.0 je to protoze je je to mene nez jeden cent? To pak jako nedostanu nikdy nic? :-)

Diky za vysvetleni
Uz jsem na to prisel, kdyz si stahnu excel vypis je to tam na cca 10 desetinnych mist, ale na webu je to zaokrouhlene. :D :D

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 109
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 06 led 2018, 15:11

Diky za vysvetleni
Všechny peníze se na Mintosu ve skutečnosti počítají v mnohem větší přesností než 1 cent. Co se ale veškerého prezentování, vyplácení a investování do nových půjček týče, vše je v přesnosti na centy. Ten úrok pod 1 cent, který jsi dostal, na tvém účtě je, ale dokud součet takovýchto drobných úroků nedá dohromady alespoň 1 cent, je to jako by tam nebyl.

LuckyLuke
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Reputace: 64
Kontaktovat uživatele:

iuteCredit

Příspěvek od LuckyLuke » 06 led 2018, 20:12

Zdravím, dnes jsem si prvně všimnul tohoto poskytovale půjček : iuteCredit. Půjčuje v Albánii, připadá mi to podobné jako Gruzie. Půjčky mají za 14% v eurech a na 11 měsíců. Dnes je jich tam hodně - necelých 400ks. Výše půjček je 200-300-400 euro. Hlavně aby platili. Budu muset diverzifikovat poskytovatele, dnes jsem zjistil, že mám naprostou většinu půjček u MOGA a to není dobré. Budu teď investovat do prvních 6 poskytovatelů půjček z tabulky a do max. 12-18 měsíců. Akce Cashback mi zamrazila cca 40% investic v eurech do dlouhodobých půjček.

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od moravekj » 06 led 2018, 23:30

Saraph píše:

Diky za vysvetleni
Všechny peníze se na Mintosu ve skutečnosti počítají v mnohem větší přesností než 1 cent. Co se ale veškerého prezentování, vyplácení a investování do nových půjček týče, vše je v přesnosti na centy. Ten úrok pod 1 cent, který jsi dostal, na tvém účtě je, ale dokud součet takovýchto drobných úroků nedá dohromady alespoň 1 cent, je to jako by tam nebyl.
Dekuji za reakci
Jak jsem uz si sam odpovidal vyse v excel vypisu je asi 10 desetinnych mist. Vcetne toho celkoveho zustatku.

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Re: iuteCredit

Příspěvek od moravekj » 06 led 2018, 23:35

LuckyLuke píše:Zdravím, dnes jsem si prvně všimnul tohoto poskytovale půjček : iuteCredit. Půjčuje v Albánii, připadá mi to podobné jako Gruzie. Půjčky mají za 14% v eurech a na 11 měsíců. Dnes je jich tam hodně - necelých 400ks. Výše půjček je 200-300-400 euro. Hlavně aby platili. Budu muset diverzifikovat poskytovatele, dnes jsem zjistil, že mám naprostou většinu půjček u MOGA a to není dobré. Budu teď investovat do prvních 6 poskytovatelů půjček z tabulky a do max. 12-18 měsíců. Akce Cashback mi zamrazila cca 40% investic v eurech do dlouhodobých půjček.
Jsem po CB akci podobne. A dosel jsem behem tydne k uplne stejne strategii. V roce 2018 se predpovidaji treba i veci tykajici se litva lotysko a estonsko

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politi ... c-dobreho/

6.leden 2018 - 07:20

Je tuctově předvídáno, že může být (snad) v roce 2018 rachot kolem Severní Koreje a Íránu, géniové vehementně tvrdí, že by mohly být Litva, Lotyšsko a Estonsko ohroženy Ruskem (ale nikdo neví proč). Horko má být pro spory a územní nároky v Jihočínském moři. Bez věštění je zřejmé zabíjení ve válečnických destinacích jako Sýrie a Afghánistán, Libye. V Africe a v Asii bychom našli jistě řadu dalších zemí, kde se budou lidé (ve větším než jenom v malém množství) vraždit. Vždyť od pravěku ve vraždění máme bohatou člověčenskou tradici. Ale co bude za dva roky či za dvacet?

LuckyLuke
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

iuteCredit

Příspěvek od LuckyLuke » 07 led 2018, 16:25

Tak všechny 14% krátkodobé půjčky od iuteCredit kompletně vykoupeny. Už nabízí jen 13%.
Udělal jsem si tabulku s 9 poskytovateli dle skoringu, úrokové sazby a jestli poskytují krátkodobé půjčky.
Zatím investuji ručně, autoinvesty jsem všechny smazal. Musím více diverzifikovat.

Obrázek

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 07 led 2018, 16:30

LuckyLuke píše:Zdravím, dnes jsem si prvně všimnul tohoto poskytovale půjček : iuteCredit. Půjčuje v Albánii, připadá mi to podobné jako Gruzie. Půjčky mají za 14% v eurech a na 11 měsíců. Dnes je jich tam hodně - necelých 400ks. Výše půjček je 200-300-400 euro. Hlavně aby platili. Budu muset diverzifikovat poskytovatele, dnes jsem zjistil, že mám naprostou většinu půjček u MOGA a to není dobré. Budu teď investovat do prvních 6 poskytovatelů půjček z tabulky a do max. 12-18 měsíců. Akce Cashback mi zamrazila cca 40% investic v eurech do dlouhodobých půjček.
Mohu se zeptat, co Tě vedlo k tak razantní změně investičního horizontu? Pokud se pamatuji, byl jsi vždy zastánce dlouhých půjček.
Což mě vzhledem k předchozí otázce napadá, jak se Ti podařilo uvolnit 40% kapitálu pro CS?

De detailu se o tuto problematiku osobně úplně nezajímám, ale Mogo mi přijde skoro o level jinde než ostatní poskytovatelé. O jeho ekonomické situaci vypovídá jednak umístění dluhopisů s 10% kuponem za 10 MEUR na NASDAQu, druhak i umístění v porovnání poskytovatelů na http://explorep2p.com/mintos-lender-ratings/ , byť se přiznám, že detaily hodnocení neznám :o/. A z hlediska věřitele se mi líbí zajištění půjček konkrétním majetkem.
Diverzifikace je pěkná, ale pokud se uvažuje o diverzifikaci vůči nejlépe hodnocenému subjektu, je to celkem ošemetné...

O IuteCredit žádné bližší poznatky nemám. Už jsem si jich kdysi všimnul, ale nebyli moc aktivní, tak jsem to neřešil. Teď jsem akorát kouknul na statistiku Mintosu, Odhadem co se týče objemu patří někam k nižšímu středu, ale ani to není zas až tak vypovídající (nehledě na to, že přes 50% objemu tvoří Mogo a Lendo).

EDIT: doplněno info o IuteCredit
Naposledy upravil(a) Jan dne 07 led 2018, 16:44, celkem upraveno 1 x.
Mám zkušenosti s:

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 07 led 2018, 16:38

moravekj píše:
Jsem po CB akci podobne. A dosel jsem behem tydne k uplne stejne strategii. V roce 2018 se predpovidaji treba i veci tykajici se litva lotysko a estonsko

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politi ... c-dobreho/

6.leden 2018 - 07:20

Je tuctově předvídáno, že může být (snad) v roce 2018 rachot kolem Severní Koreje a Íránu, géniové vehementně tvrdí, že by mohly být Litva, Lotyšsko a Estonsko ohroženy Ruskem (ale nikdo neví proč). Horko má být pro spory a územní nároky v Jihočínském moři. Bez věštění je zřejmé zabíjení ve válečnických destinacích jako Sýrie a Afghánistán, Libye. V Africe a v Asii bychom našli jistě řadu dalších zemí, kde se budou lidé (ve větším než jenom v malém množství) vraždit. Vždyť od pravěku ve vraždění máme bohatou člověčenskou tradici. Ale co bude za dva roky či za dvacet?
Omlouvám se, zase budu vstupovat do opozice.
Osobně, prvně bych asi řešil ekonomické prognózy. I když... Respektive spíše teď nevidím žádnou politicko-vojenskou hrozbu natolik výraznou, abych ji upřednostňoval před ekonomickými prognózami (byť je toto jen můj, čistě subjektivní, názor).

Uvedený zdroj neznám a nemám s ním zkušenosti, ale článek mi přišel silně odfláknutý. Přijde mi silně jednostranný, nevyvážený, neobsahující jakákoliv fakta (pokud ano, omlouvám se, vzhledem k tomu, jak autor odbyl i celkem složité regiony jedním odstavcem, jsem to nedočetl).

Navíc je otázka, jestli by diverzifikace v rámci Mintosu měla při nějakém z těch popisovaných konfliktů nějaký zásadní význam. I když opět přiznávám - detaily, zda-li se u většiny poskytovatelů jedná o aktivity centrál, nebo pouze jejich dceřiných subjektů v dané zemi jsem nehledal. Kdyby někdo ano - uvítám.
Mám zkušenosti s:

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 07 led 2018, 16:58

LuckyLuke píše:Tak všechny 14% krátkodobé půjčky od iuteCredit kompletně vykoupeny. Už nabízí jen 13%.
Udělal jsem si tabulku s 9 poskytovateli dle skoringu, úrokové sazby a jestli poskytují krátkodobé půjčky.
Zatím investuji ručně, autoinvesty jsem všechny smazal. Musím více diverzifikovat.

Obrázek
Podobný přehled nabízených výnosů a durací jsem se pokoušel taky udělat, ale seznal jsem, že minimálně v oblasti vysokých úroků (>13%) je systém značně dynamický, takže vypovídající hodnota je mizivá (ale může to být i tím, že s Mintosem začínám a navíc to bylo období okolo Vánoc, takže asi ne zcela obvyklé. Teď by chování třeba mohlo být stabilnější.). Uvítám zkušenosti ostatních.
A odpověď na otázku, jestli zainvestovat do nižších výnosů nebo čekat s volnými prostředky jsem víceméně vzdal. A většinou mi to vyjde úplně blbě, když už se z důvodu "dlouhodobě" volných prostředků rozhodnu zainvestovat, tak pár dní na to se objeví nějaké zajímavé nabídky.

Jinak vypnout AI mi nepřijde jako vhodný nápad, takto se k mnoha (nejvýhodnějším) pohledávkám, kde je trvale převis poptávky nad nabídkou, nebude vůbec možné dostat.

EDIT: Typo
Naposledy upravil(a) Jan dne 24 led 2018, 11:50, celkem upraveno 1 x.
Mám zkušenosti s:

LuckyLuke
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 07 led 2018, 18:40

1. Akce Cashback
- chtěl jsem to původně vkládat až obdržím poslední platbu

Obrázek
Obrázek

2. Finance na Cashback
- měl jsem poměrně dost investic v Polsku a Gruzii, vše jsem zrušil a poslal na eurový účet
- v Polsku bylo stále méně půjček a mizerná platební morálka, v Gruzii se nedalo nic vydělat (pokles kurzu o 19%), vysoký úrok to nevyřešil (17% resp. 17,5%), dále vysoké poplatky za konverzi měn
- dále jsem si poslal 1000 euro na eurový účet

3. krátkodobé vs. dlouhodobé půjčky
- já jsem spíše ve skupině dlouhodobých investorů (45M)
- šel jsem cestou vyšších úroků (12-14%) a ty byly pouze v dlouhodobých půjčkách
- hodně diskutujících jede jen krátkodobé půjčky v eurech (bojí se krize či krachu platformy)

4. poskytovatelé půjček
- dosud jsem to neřešil a zjistil jsem při podrobném prohlížení svých půjček, že mám 90% u Moga a cca 7,5% u Mozipo Group (vše mi investoval autoinvest), proto už nechci investovat do Moga a chci snížit podíl u Mogo tak na 60-70%

5. autoinvest
- budu si teď nastavovat několik autoinvestů - vždy jeden pro jednoho poskytovatele půjček, dám si tam limit např. 1000 euro

...doufám, že jsem odpověděl na vše.

doonio
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 07 led 2018, 19:25

1. Akce Cashback
Fiooo, to jsi teda solidně zarobil na cashBacku, já jsem tomu nedával nějak velkou váhu, ale koukám že se na tom dalo solidně vydělat :-D Gratulace.
Aktivně využívám:
Banky: ČSOB premium, N26, Revolut, Fio
P2P: Mintos,Twino,Lendy,FundingSecure,EstateGuru,Moneything,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Ostatní: Fundlift, Degiro, Fio e-broker

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 07 led 2018, 19:49

to LuckyLuke
Odpověděl jsi velmi detailně. Díky.

Já diverzifikaci nějak vidím v autoinvestech, ale štve mě, že tak 1/3 jsem nakoupil ručně (ať už na PM nebo na SM) a to mi v tom dělá bordel. Jinak s jemností řízení portfolia asi budu muset slevit ze svých nároků... Kolikrát jsem kupoval co jsem ani moc nechtěl, ale zase se mi nelíbilo, že se mi "dlouhodobě" válely na účtu nezainvestované peníze.

to doonio
Však to Ty jsi mi oponoval, že půjčky bude snadné prodat na SM. A taky že bylo/je. Co jsem se naposled koukal, tak slevy byly spíš kosmetické (0,1% na 24M+).Tak skoro mě překvapuje, že jsi do toho nešel ostřeji...

Taky jsem to měl vzít vážněji. Nějaké Mogo by se mi hodilo na diverzifikaci a s tím CS bych přežil i tu dlouhodobost (resp. si případně kompenzoval slevu při prodeji).
Mám zkušenosti s:

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 68
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 08 led 2018, 13:03

Ja se do Cashback pripojil az s krizkem po funuse, od 29. do 31. 12. mi autoinvest nakoupil nejaky 24+ pujcky, ale cashback mi zadny nedosel. S jak velkym zpozdenim to chodi? Na Cashback akci jsem skrz tlacitko na webu pristoupil.

Odpovědět