Mintos - investoři

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 109
Kontaktovat uživatele:

Re: Cashback - 4. platba

Příspěvek od Saraph » 27 pro 2017, 20:04

LuckyLuke píše:Právě mi dorazila 4. platba cashback.
Koukám, že máme vyplaceno skoro stejně - 267€ u mě. 8-)

LuckyLuke
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Reputace: 64
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 27 pro 2017, 21:08

Už jsem měl nějaké půjčky z této akce cashback vykoupené a tak jsem peníze investoval znovu. Je vidět, že platí jak slíbili. Musím bohužel kupovat půjčky 12% a na dobu delší než 60 měsíců, někdy seženu 62-65 měsíců. Většinou jsem před touto akcí kupoval půjčky 13,5% - 14% - 14,1% s BB garancí. Celkový zisk v Mintosu se mi znatelně zlepšil z 1,3% na 4,4% (investuji od 2/2017). ;)

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 27 pro 2017, 21:41

LuckyLuke píše:Už jsem měl nějaké půjčky z této akce cashback vykoupené a tak jsem peníze investoval znovu. Je vidět, že platí jak slíbili. Musím bohužel kupovat půjčky 12% a na dobu delší než 60 měsíců, někdy seženu 62-65 měsíců. Většinou jsem před touto akcí kupoval půjčky 13,5% - 14% - 14,1% s BB garancí. Celkový zisk v Mintosu se mi znatelně zlepšil z 1,3% na 4,4% (investuji od 2/2017). ;)
Bude to pak radost 1. ledna počítat celkové zhodnocení za prosinec. :)

ch4
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ch4 » 28 pro 2017, 14:37

LuckyLuke píše:Už jsem měl nějaké půjčky z této akce cashback vykoupené a tak jsem peníze investoval znovu.
Prodavas je hned na SM? Lidi to tam ted kupuji? I kdyz muzou dostat cashback za nakup na PM?

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 28 pro 2017, 14:39

ch4 píše:
LuckyLuke píše:Už jsem měl nějaké půjčky z této akce cashback vykoupené a tak jsem peníze investoval znovu.
Prodavas je hned na SM? Lidi to tam ted kupuji? I kdyz muzou dostat cashback za nakup na PM?
Nedokážu vysvětlit proč, ale lidi mi dost kupovali i 13,5% půjčky s 1,6% discountem, a to i přesto, že tehdy byly na primárním trhu 14,1% půjčky s 5% cashbackem.

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 28 pro 2017, 20:58

ohledne CB - jsem kupoval jenom 3 lete pujcky (14%) a 2 lete pujcky (13%), nemale procento jich jsem behem par dnu na sekundaru zase prodal (se slevou 0.5%-0.7%) a znovu nakoupil nove..., lidi jsou holt divni.

Ted uz se mne vic do CB nechce, vesmes jde jenom o MoGo, a to % zastoupeni MoGa se mne vubec nelibi kolik ho mam... aktualne 67% z celeho portf a to je proti vsem mym zasadam :(

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 29 pro 2017, 10:45

dneska probehl dalsi vetsi buyback Eurocentu... vsechny moje 60+ dneska odkoupene, vcetne late payments..., a nekolik 30-60, celkem mne zmizlo 12 techto pujcek

tinvest
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tinvest » 29 pro 2017, 13:33

Radoval jsi se predcasne:
Please accept our most sincere apologies. On December 29, 2017, Eurocent loans that have been delinquent for more than 60 days were incorrectly bought back due to an IT error.

The incorrect operations will be deleted and the loans will revert back to their original status of being more than 60 days late. This change will not show on your investor account and no money will be withdrawn.
Ja mam nastesti jen 2 pujcky od Eurocentu, ale i tak bych se jich rad konecne zbavil.

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 29 pro 2017, 19:04

hah njn, ale nechapu proc to neprevedou zpatky do puvodniho stavu... porad to mam po tom prodeji, penize k dispozici... atd... no maji v tom poradek..

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 31 pro 2017, 15:36

Takže dnes je poslední příležitost zainvestovat a získat cashback. Jak na vás celkově tahle akce zapůsobila? Získali jste z ní podle vašich představ?

ch4
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ch4 » 31 pro 2017, 18:31

Saraph píše:Takže dnes je poslední příležitost zainvestovat a získat cashback. Jak na vás celkově tahle akce zapůsobila? Získali jste z ní podle vašich představ?
Hele, mne to "donutilo" jit i do nejakych delsich pozici (predtim jsem byl do 18M), takze jsem trosku diversifikoval i casove, uvidime kam se budou hybat urokove miry... Zaroven, jsem nabral docela dost Mogo, kde ted budu cca 30% portfolia, coz se jeste da. Nicmene, predpokladam, ze se v horizontu nekolika mesicu zacnu tech dlouhodobych zbavovat na sekundaru, ale nejspis nebudu jediny ;-) Kazdopadne kazde dodatecne procento se hodi...z toho pohledu to bylo pekne!

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 31 pro 2017, 19:30

ch4 píše:Nicmene, predpokladam, ze se v horizontu nekolika mesicu zacnu tech dlouhodobych zbavovat na sekundaru, ale nejspis nebudu jediny ;-)
To by vlastně ještě alespoň v lednu mohly být na sekundáru nabídky s nějakou hezkou slevou. Chtěl jsem něco z Mintosu vybrat a vložit na burzu, tak snad se to znovu nezvrtne. :lol:

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Reputace: 70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 31 pro 2017, 19:45

Saraph píše:Takže dnes je poslední příležitost zainvestovat a získat cashback. Jak na vás celkově tahle akce zapůsobila? Získali jste z ní podle vašich představ?
No, v tuto chvíli mě spíš štve, že AI mi dva dny nechytil ani ň. Naopak mi toho dost vykoupili zpět :o/. A asi jsem si zvyknul na Vánoční míry zhodnocení :o/.
Ale k otázce...
Zatím jsem si úplně neustálil názor, jak chci portfolio složit. Cashbacku jsem trochu využil, ale nijak moc cíleně. Docela mě ohlas překvapil, stejně jako rychlost, s jakou byly půjčky přeprodávány na SM (což mi tu ostatně psal Doonio). Ručně jsem koupil nějaké pěkná Moga, pár jsem jich vzal i přes AI, ale u dlouhých půjček a zvlášť Moga se mi manuál zamlouvá více. Jestli si je nechám nebo prodám momentálně neřeším, jako schůdné vidím oboje.
A z toho co jsem viděl (a vidím teď), tak jsem měl koupit více. Holt chyběly/chybějí zkušenosti.

A otázka, co defakto zůstává, je, co měl s cashbackem za lubem Mintos.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od moravekj » 31 pro 2017, 21:04

Jan píše:
No, v tuto chvíli mě spíš štve, že AI mi dva dny nechytil ani ň. Naopak mi toho dost vykoupili zpět :o/. A asi jsem si zvyknul na Vánoční míry zhodnocení :o/.
Ale k otázce...
Zatím jsem si úplně neustálil názor, jak chci portfolio složit. Cashbacku jsem trochu využil, ale nijak moc cíleně. Docela mě ohlas překvapil, stejně jako rychlost, s jakou byly půjčky přeprodávány na SM (což mi tu ostatně psal Doonio). Ručně jsem koupil nějaké pěkná Moga, pár jsem jich vzal i přes AI, ale u dlouhých půjček a zvlášť Moga se mi manuál zamlouvá více. Jestli si je nechám nebo prodám momentálně neřeším, jako schůdné vidím oboje.
A z toho co jsem viděl (a vidím teď), tak jsem měl koupit více. Holt chyběly/chybějí zkušenosti.

Dobry vecer, muj zcela amatersky nazor na to proc Mintos CB akci udelal, je ocekavany rust urokovych sazeb, hypoteky maji jit od ledna o 0,5%-1.5% skokove podle lidi co je prodavaji. S tim podle mne pujdou pomalu (rozumej v horizontu 1Q a 2Q 2018) i uroky u vsech moznych pujcek. Takze ja osobne ocekavam, ze po novem roce se dostaneme u nekterych men a zemi na Mintosu k 20%. A proc teda CB akce, no protoze potrebovali presunout participace Investoru z PM na SM,(respektive aby je drzel kdokoliv) kde uz je nekdo bude drzet a jak pujdou k 20% tak uz by je lidi nevykoupili. Ty 12% 13% a vice na dobu vice jak 48 mesicu. CB jsem se ucastnil, nakoupil jsem mogo kteremu se snazim kvuli diverzifikaci vyhybat za 600€ a v lednu se mu chci uplne vyhnout Mogo mi ted dela bohuzel hodne pres 80% a chci ho srazit pod 40%. Akce na long mi nevadila, snazim se u € drzet dlouhodobe.

Jinak dotaz vsiml si nekdo ze nekdy 28.12. 29.12. byl kurz ve smenarne mintosu hodne nevyhodny CZK>EUR? Par dni predtim byl jako obvykle.

Diky a vsechno nej do 2018 at se dari
Jan

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 31 pro 2017, 21:38

moravekj píše:
Jan píše:
Ale k otázce...

Dobry vecer, muj zcela amatersky nazor na to proc Mintos CB akci udelal, je ocekavany rust urokovych sazeb, hypoteky maji jit od ledna o 0,5%-1.5% skokove podle lidi co je prodavaji. S tim podle mne pujdou pomalu (rozumej v horizontu 1Q a 2Q 2018) i uroky u vsech moznych pujcek. Takze ja osobne ocekavam, ze po novem roce se dostaneme u nekterych men a zemi na Mintosu k 20%. A proc teda CB akce, no protoze potrebovali presunout participace Investoru z PM na SM,(respektive aby je drzel kdokoliv) kde uz je nekdo bude drzet a jak pujdou k 20% tak uz by je lidi nevykoupili. Ty 12% 13% a vice na dobu vice jak 48 mesicu. CB jsem se ucastnil, nakoupil jsem mogo kteremu se snazim kvuli diverzifikaci vyhybat za 600€ a v lednu se mu chci uplne vyhnout Mogo mi ted dela bohuzel hodne pres 80% a chci ho srazit pod 40%. Akce na long mi nevadila, snazim se u € drzet dlouhodobe.

Jinak dotaz vsiml si nekdo ze nekdy 28.12. 29.12. byl kurz ve smenarne mintosu hodne nevyhodny CZK>EUR? Par dni predtim byl jako obvykle.

Jan

Upřímně řečeno, toto vysvětlení se mi moc nepozdává, a to hned z několika důvodů. Asi jediné, s čím bych souhlasil a co jsem tu porůznu i zmiňoval je fakt, že centrální banky zvyšují/či budou zvyšovat sazby.
Nicméně... Pokud se bavíme o EUR půjčkách, tak zrovna ECB (na rozdíl třeba od ČNB či FEDu) zatím nikam nespěchá, takže tak dramaticky bych to neviděl. A tedy rozhodně ne v 1-2Q/2018. Což by se ostatně dalo predikovat/ověřit podle forwardů.
Další věc je poměr (vztah) mezi úrokem nabízeným na Mintosu a úrokem nabízeným nebankovkami klientům (a koneckonců i sazbou centrálních bank). Zde bych viděl značný manévrovací prostor i nyní. Navíc si myslím, že dominantní pro nabídku na Mintosu bude poměr nabídky a poptávky. Takže v podstatě nevidím důvod, pokud se neprodají pohledávky za X%, aby byly staženy a rebookovány za x+y%.

Ale fakt je, že jinak mi to připadá jako jednorázové řešení jednorázového problému... Jen to vysvětlení se mi nezdá. Myslím, že transmise zvýšených sazeb centrálních bank do nabídky výnosů na Mintosu bude pozvolná a dlouhodobá...

Nicméně - na Mintosu jsem nováček a makro už moc nesleduju, takže ztrácím orientaci a můžu se velmi lehce mýlit. Tudíž uvítám i názory ostatních, kteří na rozdíl ode mě mají sezónní fluktuace výnosů na Mintosu v malíku :o).

EDIT: Asi to budu muset ještě upravit, přijde mi, že se mi nedaří vyjádřit to, co chci :o/.
Mám zkušenosti s:

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od moravekj » 01 led 2018, 14:18

Jan píše:
moravekj píše:
Jan píše:
Ale k otázce...

Jan

Upřímně řečeno, toto vysvětlení se mi moc nepozdává, a to hned z několika důvodů. Asi jediné, s čím bych souhlasil a co jsem tu porůznu i zmiňoval je fakt, že centrální banky zvyšují/či budou zvyšovat sazby.
Nicméně... Pokud se bavíme o EUR půjčkách, tak zrovna ECB (na rozdíl třeba od ČNB či FEDu) zatím nikam nespěchá, takže tak dramaticky bych to neviděl. A tedy rozhodně ne v 1-2Q/2018. Což by se ostatně dalo predikovat/ověřit podle forwardů.
Další věc je poměr (vztah) mezi úrokem nabízeným na Mintosu a úrokem nabízeným nebankovkami klientům (a koneckonců i sazbou centrálních bank). Zde bych viděl značný manévrovací prostor i nyní. Navíc si myslím, že dominantní pro nabídku na Mintosu bude poměr nabídky a poptávky. Takže v podstatě nevidím důvod, pokud se neprodají pohledávky za X%, aby byly staženy a rebookovány za x+y%.

Ale fakt je, že jinak mi to připadá jako jednorázové řešení jednorázového problému... Jen to vysvětlení se mi nezdá. Myslím, že transmise zvýšených sazeb centrálních bank do nabídky výnosů na Mintosu bude pozvolná a dlouhodobá...

Nicméně - na Mintosu jsem nováček a makro už moc nesleduju, takže ztrácím orientaci a můžu se velmi lehce mýlit. Tudíž uvítám i názory ostatních, kteří na rozdíl ode mě mají sezónní fluktuace výnosů na Mintosu v malíku :o).

EDIT: Asi to budu muset ještě upravit, přijde mi, že se mi nedaří vyjádřit to, co chci :o/.
Dekuji za reakci, neuvedomil jsem si ze ECB nezvysuje urokove sazby. Jinak jak jsem psal, je to zcela amatersky pohled. Historicky jsem si hral jen se Zonky, ale ted nejak od leta se zabyvam i jinymi "nastroji". Bylo to podle mne jednorazove reseni ale nechme se prekvapit. Ja se kazdpadne klonim k tomu, ze behem roku 2019 se dostaneme do ekonomicke recese. A proto ja osobne ted pujdu od ledna je do Mintos mene nez 12-16 mesicu s BB.
Diky

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 01 led 2018, 16:25

moravekj píše:
Dekuji za reakci, neuvedomil jsem si ze ECB nezvysuje urokove sazby. Jinak jak jsem psal, je to zcela amatersky pohled. Historicky jsem si hral jen se Zonky, ale ted nejak od leta se zabyvam i jinymi "nastroji". Bylo to podle mne jednorazove reseni ale nechme se prekvapit. Ja se kazdpadne klonim k tomu, ze behem roku 2019 se dostaneme do ekonomicke recese. A proto ja osobne ted pujdu od ledna je do Mintos mene nez 12-16 mesicu s BB.
Diky

V pohodě. Možná to vyznělo drsněji, než bych si přál. Patent na rozum nemám a můj pohled je taky amatérský (a bohužel dost možná amatérštější než třeba před rokem) :o/.
Ono nakonec by to vysvětlení mohlo být přesné, pak bych ovšem zase absolutně nechápal jeho načasování... I když... možná... Vánoční přetlak nabídky? Ale to taky moc nevysvětluje, proč to zaměření na dlouhodobé půjčky. A možná by v tom mohlo být trochu promo akce.
Ale jak jsem psal, tak si spíš myslím, že když vezmu v úvahu rozdíl mezi úrokem v nebankovkách a na Mintosu, tak hlavním faktorem určujícím úroky na Mintosu bude poměr mezi nabídkou a poptávkou, než sazby centrálních bank.

Já mlhavě nevidím ani za půlku 2018, natožpak 2019. Ale jak sem tu taky psal, Mintos spíš beru za dočasné řešení.
Mám zkušenosti s:

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 68
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 02 led 2018, 10:34

Ja se CB v podstate neucastnil, jedu primarne stale ty kratkodobe pujcky a nenapadlo me, ze by se ty dlouhodobe s CB tak snadno daly prodat na sekundaru. A kdyz jsem pak videl, co tu kluci vymotali za bonusy, tak uz bylo pozde. :) Ale aspon jsem zase o neco chytrejsi a jestli se to nekdy v budoucnu bude opakovat, tak se zapojim.

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 02 led 2018, 11:09

vyvar z ovaru píše:Ja se CB v podstate neucastnil, jedu primarne stale ty kratkodobe pujcky a nenapadlo me, ze by se ty dlouhodobe s CB tak snadno daly prodat na sekundaru. A kdyz jsem pak videl, co tu kluci vymotali za bonusy, tak uz bylo pozde. :) Ale aspon jsem zase o neco chytrejsi a jestli se to nekdy v budoucnu bude opakovat, tak se zapojim.
Nápodobně. Taky jsem v takovou prodatelnost nevěřil. I když Doonio psal, že jo.
Navíc oproti době před 14 dny je to na PM i SM velká bída :o/. Co bylo s 5% CB a prodávalo se i s 3,5% discountem už není sehnání a pokud ano, tak spíš s premiem... :o/
Mám zkušenosti s:

xxleoxx
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xxleoxx » 04 led 2018, 15:14

zkouší někdo investovat do českých půjček od cream finance za 10% s BB krátkodobé cca na 40 dní? jak platí? srovnání s jinými českými platformami je to furt lákavější, i když musí být člověk trochu slepý k tomu že u nás ta společnost půjčuje za 2000+ RPSN, tak lichva jak se patří, ale asi bude velký default. acema mě moc neláká 7,5% bez BB to stejné i od stejné společnosti člověk získá na bondstru.

Odpovědět