Mintos - zkušenosti investorů

web: www.mintos.com
Odpovědět
Drmla
Silver pen
Silver pen
Reputace: 174
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - zkušenosti investorů

Příspěvek od Drmla » 03 led 2021, 18:14

Já asi tak za 5 dní očekávám, že se dostanu konečně do černých čísel, zatím jsem ještě 9eur v mínusu. A potom uvidím. Asi to tam nechám. Nějak mi přijde, že všechno ostatní už mi uteklo.

gulliver
Gold pen
Gold pen
Reputace: 194
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gulliver » 03 led 2021, 22:16

já se do černých čísel dostal konečně asi cca 2 měsíce zpět, pak jsem přisypal další peníze a investuji hlavně do Lime Zaim, Dozerplati na PM a na SM zase do slevněných půjček v ranku 6 a více, tudíž hlavně Iute a IDF Eurasia, občas i nějaký Credit Star, Wowwo nebo Express Credit (který má docela dlouhé PP). Vyjímečně se na SM dá odchytit delfin, ale to je třeba tak 1 půjčka za měsíc :D.

FraK
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FraK » 03 led 2021, 22:31

Ja jsem nastesti trvale v plusu i kdyz jsem taky zahucel na Varksu. Nicmene serie defoultu me ujistila v tom, ze se vice vyplati koukat na ratingy, velikost vlastniho kapitalu, zisk/ztratu a uplatnovani bondu na trzich a jejich splatnost (popripade i kurz).
Rozdil v urocich bude tak do 5%, ale riziko defoultu bude u junk poskytovatelu klidne i o 50% vyssi.
Takze ja v portfoliu znacne nadvazuji Delfin, Wowwo, Placet a Iute.

Gixian
Silver pen
Silver pen
Reputace: 288
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gixian » 03 led 2021, 22:59

Ja jsem v zaporu nikdy nebyl, byt mi Monego, Capital Servise, Cashwagon (a v mensi mire dalsi) sezrali polovinu historickeho zisku (mam zainvestovano od jara 2019).

Vlozene eura jsem seskrtal na polovinu, ale ne vse byly vybery, cast jsem prehodil do rublu (v naivni vire, ze ten kurz jeste nekdy pujde nahoru). Takze celkove mi investice na Mintosu klesla, ale tak sotva o 20%. Dalsi vybery momentalne neplanuju, vklady taky ne.

Jinak se pridavam k predchozim: Hlavni vysledek negativniho vyvoje 2020 pro me je ten, ze jsem u EUR presel na uzkou skupinu poskytovatelu, kde vnimam slusny pomer stability k uroku (momentalne hlavne Delfin a Iute - Creditstaru neverim, a Placet ma pro me neprijatelny urok).

jkjk
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 72
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jkjk » 04 led 2021, 01:09

Já jsem v černých číslech cca 4 měsíce, ale v recovery stále nezanedbatelných 12 % portfolia.
Během roku jsem rozprodal asi 2/3 portfolia, ale nic jsem nevybíral (ani nevkládal). Většinu už mám teď zainvestováno zpět, hodně jsem upravoval autoinvesty, ještě více diverzifikuju.

DonArmando
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DonArmando » 04 led 2021, 10:09

Já investuji také dál a ani jsem neměl pauzu. Vybírám si pravidelně úroky a posílám na účet to, co vydělám na úrocích každý měsíc.

Diverzifikaci jsem naopak snížil, točím v podstatě 10 poskytovatelů.

entik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 62
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od entik » 04 led 2021, 13:39

Mě akorát lízl Varks a Capital Service, dohromady 10% portfolia/50% zisku - pořád ale věřim, že z toho ještě něco bude. Nechávám tam točit peníze, co tam mám. Nevěřim Polákům, jejich track (lépe řečeno default) record na Mintosu je "impozantní", vymahatelnost pohledávek ze strany Mintosu stejně tak. Diverzifikace LO se podle mě ukázala jako nesmysl, je to akorát cesta, jak schytat víc defaultů menších LO. Mám akorát pár poskytovatelů, kteří vycházejí dobře podle p2pexpolore - Iute, Delfin, ESTO. Dozarplati jsem omezil podíl, ale pořád je uplně neodepisuju, už několik čtvrtletí fungují stabilně. Wowwo to samé, podle různých komentářů už meli dávno dojet na devalvaci liry, ale podle všeho to mají nějak ošéfované. CreditStart a Mogo jsem dočasně pozastavil, než se situace okolo nich vyjasní.

Kolco
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kolco » 04 led 2021, 13:39

Já do vlaku nastoupil někdy v 03/2020. Od té doby posílám pravidelně stejnou částku. Z opatrnosti kvůli Covidu ale nižší než jsem původně zamýšlel. V "In recovery" mám jen pár centů, co mi na záčátku, když jsem se s Mintosem seznamoval, zainvestoval Invest & Access.

Vzhledem k částce, kterou mám momentálně zainvestováno se mi nevyplatí trávit čas detailním studiem jak Mintos funguje. Zejména co se děje, nebo spíš neděje s mými penězi pokud je půjčka late. Dostávám za to nějaký úrok? Případně jak velký? Nebo nedostanu nic a peníze se mi válejí někde zbytečně místo aby vydělávaly? Tohle se mi nechce řešit. Chci nastavit pravidla v auto investu a jednou za měsíc zkontrolovat, že je vše ok.

Proto má strategie kam investovat vychází z jednoduchého principu. Investuji tam, kde vidím nízký poměr Late Loans vůči Active Loans. Vysoký poměr Late loans beru jako riziko. Rating jednotlivých originátorů pak používám jen pro určení výše částky, kterou zainvestuji. Čím vyšší rating, tím více se opovážím do jednoho originátora investovat.

Investuji tedy momentálně do Everest Finance (nižší úrok, cca. 9%, ale splácení je velice spolehlivé), DelfinGroup (pouze Personal Loans), ESTO, LuteCredit, nově pár EUR do Pinjam Yuk a Zenky (i když jsem si vědom mizerného ratingu). Přestal jsem investovat nedávno do Moga. Počet Late Loans je už na mě relativně vysoký.
Přílohy
Capture.PNG
Capture.PNG (45.79 KiB) Zobrazeno 1293 x

Namor
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 167
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Namor » 07 led 2021, 19:29

Nový vklad na účet Mintosu
4.1.2021 jsem pomocí SEPA převodu zaslal ze svého bankovního eurového účtu peníze na Mintos a dodnes 7.1. nejsou připsány. Podpora mi dnes sdělila, že si toho jsou vědomi, protože mají IT problémy a že by se to mělo do 2 pracovních dnů vyřešit.
Máte někdo podobné historické zkušenosti a byl někdy Mintos ochoten toto zpoždění nějakým způsobem kompenzovat? Chci se na Mintos obrátit a Vaše případné zkušenosti mě potěší.

P.S. Přidávám se k ostatním a zde novoroční info o stavu a vyhlídky
Začal jsem v 05/2020, takže nemám dlouhou historii, ale díky tomu jen 2 EUR v recovery. Pravidelně měsíčně investuji fixní sumu a ještě nějakou dobu chci takto postupovat, protože můj p2p podíl je ve srovnání s jinými aktivitami celkově nízký.
Budu opakovat jen zkušenosti ostatních - 75% v pěti LO - Delfin, Iute, creditstar, Wowwo, Mogo. Zbytek je výsledek dvou faktorů - mé počáteční totální diverzifikace do mnoha LO, kde čekám až se splatí a dám jen do těch s top ratingem, a mé pokoušení v rámci nenažranosti. Občas nakoupím půjčky s vyšším úrokem v rizikovějších LO - Dozarplati, Lime Zaim, Express Credit nebo když mě osloví business model - Dinerito, Esto, Everest - a mám chuť trochu více diverzifikovat.

gulliver
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gulliver » 08 led 2021, 01:36

Namor píše:
07 led 2021, 19:29
Nový vklad na účet Mintosu
4.1.2021 jsem pomocí SEPA převodu zaslal ze svého bankovního eurového účtu peníze na Mintos a dodnes 7.1. nejsou připsány. Podpora mi dnes sdělila, že si toho jsou vědomi, protože mají IT problémy a že by se to mělo do 2 pracovních dnů vyřešit.
Máte někdo podobné historické zkušenosti a byl někdy Mintos ochoten toto zpoždění nějakým způsobem kompenzovat? Chci se na Mintos obrátit a Vaše případné zkušenosti mě potěší.

P.S. Přidávám se k ostatním a zde novoroční info o stavu a vyhlídky
Začal jsem v 05/2020, takže nemám dlouhou historii, ale díky tomu jen 2 EUR v recovery. Pravidelně měsíčně investuji fixní sumu a ještě nějakou dobu chci takto postupovat, protože můj p2p podíl je ve srovnání s jinými aktivitami celkově nízký.
Budu opakovat jen zkušenosti ostatních - 75% v pěti LO - Delfin, Iute, creditstar, Wowwo, Mogo. Zbytek je výsledek dvou faktorů - mé počáteční totální diverzifikace do mnoha LO, kde čekám až se splatí a dám jen do těch s top ratingem, a mé pokoušení v rámci nenažranosti. Občas nakoupím půjčky s vyšším úrokem v rizikovějších LO - Dozarplati, Lime Zaim, Express Credit nebo když mě osloví business model - Dinerito, Esto, Everest - a mám chuť trochu více diverzifikovat.
Zatím se mi to nestalo, max do druhého dne jsem to tam měl, a to jsem to tam nahrával asi 3 nebo 4 dny zpět. Ale pochybuji, že bude nějaká kompenzace. Uvžuji, že napíšu do mintos, zda neplánuji udělat platební bránu, nebo rychlejší dobijení pomocí sepa platby. Mě třeba revolut po pár vteřinach oznámil, že již to mintosu je, jenže pak jsem čekal asi 12h než mi to tam připsali.
Já zatím něco málo posílám na mintos, ale nyní chvíli asi nebudu, protože si chci připravit pozici u BTC pro případ kdyby vyrazně spadnul, tak abych měl nastavené limit ordery i na nízkých pozicích, jak si to tam takto podložím, tak pak budu opět posílat peníze na mintos, lendermarket a kviku.

JPT
Gold pen
Gold pen
Reputace: 209
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 08 led 2021, 11:13

LuckyLuke píše:
03 led 2021, 13:04
Já jsem minulý rok hodně zredukoval investici v Mintosu, všechny moje peníze jsem vybral. Nechal tam jen zisk a z něj vybral cca 1K euro.
Trčí mi 2404 euro v In Recovery. Denně mám příchozí platby tak 5-16 euro. Udělám 1 investici za 2 dny. Možná by se změnil můj přístup k Mintosu až se rozplatí Varks a Capital Service, ale moc tomu nevěřím.

Jsem se díval na můj poslední vklad do Mintosu a bylo to v 11/2019. Dal jsem to zrovna do Capital Service a neproběhla ani 1 platba. To bylo jako hodit peníze do kamen a prohnat je komínem.

Jak jste na tom Vy ? Investujete ještě ?
Já jsem ze začátku chtěl pořád přidávat nové peníze na Mintos, protože jeden krach (Eurocent) za dlouhou dobu mi připdal OK. Pak jak toho začalo krachovat víc, tak jsem se rozhodl, že to všechno postupně vyberu a už dál investovat na Mintosu nebudu. Nakonec jsem si to teda rozmyslel a nechal tam asi 1/3 peněz s tím, že už další peníze vkládat nebudu, budu pouze reinvestovat a nechám to žít svým životem. Jestli ale začnou krachovat další poskytovatelé a nebo pokud výnos nějak extrémě klesne a bude to vypadat, že se to nezlepší, tak se vrátím k plánu všechno postupně vybrat a už dál neinvestovat.

gulliver
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gulliver » 12 led 2021, 18:44

Nedělal už někdo nějakého robota na mintos? Respektive mají nějaké "veřejné" API?

maros173
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maros173 » 13 led 2021, 09:47

JTP a ked vyberies peniaze kam ich investujes ? Akcie mi pridu velmi rizikove, zlato velmi volatilne..vdaka Maros

JPT
Gold pen
Gold pen
Reputace: 209
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 13 led 2021, 10:19

maros173 píše:
13 led 2021, 09:47
JTP a ked vyberies peniaze kam ich investujes ? Akcie mi pridu velmi rizikove, zlato velmi volatilne..vdaka Maros
To uvidím až je budu vybírat. Mám ještě jiné P2P platformy, podílové fondy a ETF. To co jsem vybral z Mintosu naposledy jsem vrazil do ETF.

gulliver
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gulliver » 13 led 2021, 10:34

maros173 píše:
To je těžké docela, vše je docela rizikové, pokud chceš jen něco proti inflačního, tak jedině protiinflační dluhopisy (které se myslím nakonec nemusí ani danit). Pokud něco co má větší výnos, tak se poohlednout po ETF.

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 940
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 13 led 2021, 19:23

Mintos plánuje další AMA (Ask Mintos Anything) na téma Funds in recovery.
Konat se má 28.1.2021 od 12:00.
Otázky je možné pokládat jako obvykle přes sli.do tady: https://app.sli.do/event/vuumh9zu/live/questions

https://www.mintos.com/blog/join-the-fu ... a-session/
Líbí se vám tu? Podpořte rozvoj fóra ;)

scoutus
Silver pen
Silver pen
Reputace: 60
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od scoutus » 14 led 2021, 10:54

teda ten dotaznik na posouzeni je fakt neprijemnej, nejak se mi uplne nechce mintosu sdelovat, kolik mam v cem atd... + me zaskocila veta, ze pokud posoudej moji zpuosbilost jako xy tak me neumoznej investovat do urcitych financnich nastroju... . Planujete mintosu na todle odpovidat ?

Faust
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Faust » 14 led 2021, 10:57

maros173 píše:
Akcie mi neprijdou vubec rizikove, muzes v klidu investovat do konzervativnejsich spolecnosti a kupovat dip. Spis si myslim, ze je rizikovejsi davat penize na Mintos, ktery stoji par roku a tahnou se s nim problemy, uzavira jednotlive poskytovatele ze dne na den, suspenduje penize a podobne, nez akciove spolecnosti, ktere jsou na trhu uz treba stovku let, prezily x krizi a stale navysuji kapital. Osobne ted davam vsechny penize co se mi vraceji do mintos konzervativní strategie, abych to neco vydelavalo, ale ja si to mohl kdykoliv vybrat. Dnes na PM a SM dohromady 300k pujcek, uz mesice vidim jen ty stejne poskytovatele, na SM vubec nic. To je celkem o nicem kdyz to srovnam s akciema a spolecnostma, ktere se ted rozvijej.

doonio
Gold pen
Gold pen
Reputace: 386
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 14 led 2021, 11:02

scoutus píše:
14 led 2021, 10:54
teda ten dotaznik na posouzeni je fakt neprijemnej, nejak se mi uplne nechce mintosu sdelovat, kolik mam v cem atd... + me zaskocila veta, ze pokud posoudej moji zpuosbilost jako xy tak me neumoznej investovat do urcitych financnich nastroju... . Planujete mintosu na todle odpovidat ?
Otázka je, co když to nevyplníš pravdivě? Hrozí nějaký postih, suspendování účtu, nebo něco podobného??? Taky nejsem z toho nadšenej, aby Mintos mě takhle ficloval a věděl kolik mám roční netAsset/netIncome, apod...
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Drmla
Silver pen
Silver pen
Reputace: 174
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 14 led 2021, 11:05

Já tyto slídící procedury blokuji od počátku, kdy se s tím začalo. Sděluji absolutní nesmysly. Jednou tak, podruhé onak. Když mi na základě toho něco nepovolí, tak si vymyslím zase jiné bláboly. Nikdy žádný problém nebyl. Ale neříkám, že to tak máte dělat. Pro mě je to forma protestu.

Odpovědět