Mintos - zkušenosti investorů

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
FraK
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - zkušenosti investorů

Příspěvek od FraK » 29 srp 2019, 14:24

Zalezi v jake jsi situaci. Ja treba pro sve investovani na Mintosu nevyuzivam zadne cizi zdroje. Takze se nepotrebuji zajistovat.
Beru to tak, ze na zajisteni banka musi vydelat. Tudiz pro me je z dlouhodobeho pohledu lepsi se nezajistovat a kalkulovat s kurzovou ztratou. Kdyz neni, tak plus pro me. Kdybych pouzival cizi penize, tak bych se asi zajistil, ale takhle by me to ve finale prislo jenom draz. Jedine, ze bych si myslel, ze mam lepsi odhad, nez profi forexova oddeleni bank a vyuzival jejich chybnych odhadu. Coz si tedy nemyslim.

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 149
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 29 srp 2019, 14:41

Ku
FraK píše:
29 srp 2019, 14:24
Zalezi v jake jsi situaci. Ja treba pro sve investovani na Mintosu nevyuzivam zadne cizi zdroje. Takze se nepotrebuji zajistovat.
Beru to tak, ze na zajisteni banka musi vydelat. Tudiz pro me je z dlouhodobeho pohledu lepsi se nezajistovat a kalkulovat s kurzovou ztratou. Kdyz neni, tak plus pro me. Kdybych pouzival cizi penize, tak bych se asi zajistil, ale takhle by me to ve finale prislo jenom draz. Jedine, ze bych si myslel, ze mam lepsi odhad, nez profi forexova oddeleni bank a vyuzival jejich chybnych odhadu. Coz si tedy nemyslim.
Já také investuji jen svoje těžce vydělané peníze, ale zajištuji se, protože je to aktuálně zdarma na páru EUR/CZK, tzn. zajíštění tě aktuálně nic nestojí, naopak na tom nějaké drobné i vyděláš. Aktuálně zajišťuji 10000€ přes 1:20 páku u Plus500. U hladiny 26Kč/€ plánuji ještě nějaké dozajištění, protože si myslím, že koruna už příští rok začne pomale posilovat.... Pár týdnů zpět o tom psali i Finlordi: https://finlord.cz/2019/08/menove-zajis ... ym-ziskem/

Perfektní návod jak na to napsal @Flyboy: viewtopic.php?f=57&t=222&hilit=Plus500
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

jejinka
Silver pen
Silver pen
Reputace: 65
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 29 srp 2019, 15:10

Není pravda, že tě to nic nestojí. Musíš u nich držet marži a ta sebou nese náklad obětované příležitosti. Kdyby byly ty peníze investovány na Mintosu, tak třeba 10% p.a.
Obzvlášť u plus500 se taky sluší říct, že to není žádný ziskový podnik... brokeři krachují a krachovat budou.
Ale v současné situaci zajišťuji část portfolia. A čím bude koruna slabší, tím větší část portfolia budu zajišťovat. Jedině snad, pokud někdo čeká jenom oslabování koruny až do ukončení jeho expozice v eur, tak potom nemá zajištění smysl

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 149
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 29 srp 2019, 15:40

Ano, plus500 není zrovna nejlepší broker, ale na obyčejné zajištění s ním nemám problém, netraduji na denní bázi ani neobchoduji s CFD. Ano, drží mi tam kolaterál cca 400€, ale na Mintosu mám daleko více nezainvestováno, těch 40€ co by to potencionálně vydělalo za rok rád oželím, když přihlédnu, že pokud by koruna za rok posílila na 25Kč, tak to co ztratím na Mintosu vzhledem kurzové ztráty (na 10000€ to udělá aktuálně 8800kč) mi zase dorovná kurzové zajištění, s tím že většinou se bankéři shodují, že koruna má dlouhodobě posilovat.

Btw...jakého brokera používáš ty na zajištění a můžeš ho doporučit?
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

FraK
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FraK » 29 srp 2019, 18:05

Jak to tu ale popisujete, tak se nejedna o klasicke zajisteni, jehoz cilem je eliminovat nejake riziko, ale spise o spekulaci na to, ze kurz koruny se bude vyvijet urcitym smerem. V zasade sazite proti poskytovateli zajisteni nebo trhu a domnivate se, ze umite lepe nez forexovi obchodnici odhadnout vyvoj kurzu koruny a tak na jejich ukor vydelat. Ja osobne neumim lepe nez forexovi obchodnici odhadnout vyvoj kurzu koruny a tak proti nim nespekuluji, ale kazdy ma jine schopnosti a znalosti. Ja je bohuzel nemam a tak se do toho nepoustim.

jejinka
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 29 srp 2019, 18:23

V tomto případě se jedná o klasický hedging. Pokud máš na jedné straně long pozici v eurech a na druhé straně relativně levně short, tak o nic jiného nejde.

jejinka
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Mintos - zkušenosti investorů

Příspěvek od jejinka » 29 srp 2019, 18:25

doonio píše:Ano, plus500 není zrovna nejlepší broker, ale na obyčejné zajištění s ním nemám problém, netraduji na denní bázi ani neobchoduji s CFD. Ano, drží mi tam kolaterál cca 400€, ale na Mintosu mám daleko více nezainvestováno, těch 40€ co by to potencionálně vydělalo za rok rád oželím, když přihlédnu, že pokud by koruna za rok posílila na 25Kč, tak to co ztratím na Mintosu vzhledem kurzové ztráty (na 10000€ to udělá aktuálně 8800kč) mi zase dorovná kurzové zajištění, s tím že většinou se bankéři shodují, že koruna má dlouhodobě posilovat.

Btw...jakého brokera používáš ty na zajištění a můžeš ho doporučit?
Ptala jsem se na alternativy k plus 500 před časem tady, v podstatě nikdo s ničím nepřišel. Buď je to drahé, složité nebo oboje. Takže doručení nemám a pokud někdo má, tak si ráda poslechnu. Já aspoň diverzifikuji mezi plus500 a xtb. Ale to je jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet...

Sparky
Reputace: 14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sparky » 29 srp 2019, 20:16

Pěkně popisuje měnové zajištění přes forwardy u Roklenu Skejwin: http://skejwin.cz/jak-na-menove-zajisteni/

jejinka
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 29 srp 2019, 23:23

To je taky možnost, ale právě složitější než na dvě kliknutí v mobilní aplikaci. A nákladnější. Také u plus500 nemají forexové operace datum expirace, což mi vyhovuje. U xtb mají expiraci po roce.

mailo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mailo » 30 srp 2019, 06:51

nezajišťuji nic, investuji pravidelně takže kurz se zprůměruje, muselo by nastat extrémní posílení abych na kurzu nějak prodělal. využívám pouze svůj kapitál, a EURa nikdy neplánuji převádět zpět na kč. S mým investičním horizontem, který je ještě minimálně 25 let to možná ani nebude potřeba když naši poslanci přestanou proklamovat že euro bude za 5 let při mandátu na 4 :D ;nic proti koruně ale vsadil bych si na eura
plusy:
nemusím hledat brokera a zakládat účet
nemám ušlé zisky za držení marginu
nemusím se o to starat
v investičním horizontu budu jen nakupovat ne prodávat takže posílení na 20 kč/€ mě vůbec netrápí

mínusy:
asi mě nic nenapadá :lol:

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 266
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 04 zář 2019, 21:47

Od včera - po posledním updatu, který mimo jiné přidal ona kolečka na overview - se také změnil čas připisování splátek jednotlivých investic.
Dříve vše probíhalo v noci (rozuměj po půlnoci).
Nyní vše probíhá již po naší 21:00 hodině a běží dále.

Vadí mi to, protože nás to jako investory okrádá.
Dříve jsem měl přes rozhodnou půlnoc vždy rozinvestováno vše. Nyní, když mi těsně před půlnocí doběhne řada půjček a navíc AI nefunguje nonstop, ale v dávkách, které samozřejmě spustí až nový den, tak mi tam nějaká nezainvestovaná částka visí. A to znamená nulové úročení pro tuto částku.
Asi jim napíšu zase po dlouhé době na podporu a postěžuju si :|

andrej.novakov
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andrej.novakov » 04 zář 2019, 22:18

mailo píše:
30 srp 2019, 06:51
nemám ušlé zisky za držení marginu
Jen technická, momentálně je tam kladný swap rate ve výši 0,0022% denně, což je 0,803 % ročně a vynásobeno pákou 1:20 je výnos za držení marginu 16,06 % p.a. V současné době a za jinak stejných podmínek to považuji za extra výhodné.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 234
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 06 zář 2019, 06:52

System.png
System.png (20.21 KiB) Zobrazeno 873 x

Ankor
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 17 zář 2019, 09:00

MirEgg píše: Zatím 12% a limitní hranice 65 bodů od ExploreP2P. Výjimka je Capital Service, který spadl a nově ho nenakupuji, i když nepanikařím a neprodávám se slevou. Ty špatné výsledky vysvětlili celkem věrohodně :)
Jak to vysvětlili? Smím poprosit o odkaz nebo pár slov?

MirEgg
Bronze Průpiska
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 20 zář 2019, 23:49

Ankor píše:
17 zář 2019, 09:00
MirEgg píše: Zatím 12% a limitní hranice 65 bodů od ExploreP2P. Výjimka je Capital Service, který spadl a nově ho nenakupuji, i když nepanikařím a neprodávám se slevou. Ty špatné výsledky vysvětlili celkem věrohodně :)
Jak to vysvětlili? Smím poprosit o odkaz nebo pár slov?
Vysvětloval to ředitel ve výroční zprávě. Těžkosti na trhu, regulátor kvůli nepoctivým tlačí na poctivé, stát sosá od úspěšných aby dotoval neúspěšné... Klasika :mrgreen:

Ankor
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 26
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: RE: Re: Mintos - zkušenosti investorů

Příspěvek od Ankor » 21 zář 2019, 09:05

MirEgg píše:Výjimka je Capital Service, který spadl a nově ho nenakupuji, i když nepanikařím a neprodávám se slevou.
Děkuju. Taky se jich nezbavuju. Mám jich naštěstí hodně a je to jediné, co mi drží procento nahoře.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 228
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 22 zář 2019, 09:19

Jelikož doufám, že Mintosí ověřování brzo skončí, rád bych se zeptal: Někdo tu psal, že přesunuli rozhodný čas na dřívější dobu než 23:00. Jak to teď je?
Díky.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

Džura
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Džura » 22 zář 2019, 11:36

Já si.myslím, že 23:00 jako zlom dne stále platí. Co se změnilo je to, že se peníze objevují před touto hodinou. Ve finále je to ale asi lepší než v minulosti, protože je šance, žese ještě ten den zainvestují. V minulosti se na účtu totiž objevily později, ale zaúčtovány byly do předchozího dne. Alespoň takto jsem si to vypozoroval z vypisů.
Držím palce s tím ověřením. Pro mě ten proces a Vaše zkusenosti velmi snížili důvěru v platformu.

JPT
Silver pen
Silver pen
Reputace: 67
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 23 zář 2019, 10:59

Mě se zdá, že v době, když chodí splátky (jistiny + úroky) na konci dne, tak má system dost práce a neinvestuje a zainvestuje to stejně až na druhý den. Když se v průběhu dne odkupuje, tak to autoinvest funguje průběžně, když má do čeho investovat.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 228
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 23 zář 2019, 12:11

Džura píše:
22 zář 2019, 11:36
Já si.myslím, že 23:00 jako zlom dne stále platí. Co se změnilo je to, že se peníze objevují před touto hodinou. Ve finále je to ale asi lepší než v minulosti, protože je šance, žese ještě ten den zainvestují. V minulosti se na účtu totiž objevily později, ale zaúčtovány byly do předchozího dne. Alespoň takto jsem si to vypozoroval z vypisů.
Držím palce s tím ověřením. Pro mě ten proces a Vaše zkusenosti velmi snížili důvěru v platformu.
Zajímavé. Bral jsem to jako takový skrytý poplatek, že formálně je půjčka ukončena v den D a prostředky reálně připsány v D+1. O to víc mě to překvapuje, že by se to měnilo, když k tomu ani není moc důvod.

No, taky mě to netěší...
i) Vůbec celý způsob, kdy místo toho, aby se to vyřešilo v klidu s předstihem, tak je zablokován účet.
ii) Trvání procesu.
iii) Neschopnost Mintosu sdělit relevantní informace, neochota odpovědět na dotazy.
iv) Možná bych si na něco ještě vzpomněl.

Budí to ve mě značně negativní dojem. Pokud to takto funguje za situace, kdy se dohromady nic mimořádného neděje, tak si nechci ani představovat, jak by to probíhalo, pokud by se něco dělo.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

Odpovědět