Mintos - zkušenosti investorů

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 271
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 01 bře 2017, 12:59

Mohu se Vás zeptat, jestli se Vám to také nestalo? Mintos včera od mě vykoupil všechny půjčky v eurech na 14%. Nemám už ani jednu !!!
Nevím co si o tom myslet. :evil: :evil: :evil:

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 229
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 01 bře 2017, 13:11

Je to opravdu jak píšeš. Já měl ze zahraničí přístup jen z mobilu a zjistil jsem teď, že vykoupili vše 14% zpět - u mě cca za 200 EUR. Větší přebytek jsem poslal na CZK účet a uvažuji, že ty peníze stáhnu.

Tady je k tomu pár postřehů. Asi nejtrefnější je, že 10% BB od MOGO stále přetrvávají :cry: .
http://www.p2pindependentforum.com/thre ... ought-back

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 01 bře 2017, 14:14

Já jsem si poslal 1000 euro na tyto 14% půjčky, investoval jsem jen do 12 půjček á 10 euro a vše ode mě vykoupili. Asi 400 euro jsem dal do 12% pujček. Teď zkusím štěstí s gruzínskými krátkodobými půjčkami na 17%. Doufám, že je nebudou také vykupovat. Nechápu proč chtěli investovat do půjček za 14% a pak je vykoupili zpět (měl jsem je pouhé 2 týdny !!!). Já měl z toho zisk jen 5 centů/1 půjčku a měl jsem je asi na 60 měsíců. Budu muset poupravit i autoinvest v eurech, za poslední 2 týdny nechytil nic.
Naposledy upravil(a) LuckyLuke dne 01 bře 2017, 14:17, celkem upraveno 1 x.

kolibrik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 9

Příspěvek od kolibrik » 01 bře 2017, 14:16

LuckyLuke píše:Mohu se Vás zeptat, jestli se Vám to také nestalo? Mintos včera od mě vykoupil všechny půjčky v eurech na 14%. Nemám už ani jednu !!!
Nevím co si o tom myslet. :evil: :evil: :evil:
Myslet si o tom muzes co chces ale na skutecnosti to nic nezmeni. Proste pokud ches 14% musis do jine meny nebo na jinou platfomu. Nic vic v tom neni.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 01 bře 2017, 14:22

Klidně se spokojím s 10-12%. Ale proč to nabízeli. Já na Mintos šel, když jsem viděl tyto pěkné půjčky. Koupím je na 5 let, bez důvodu si je koupí zpět, a to jsem je měl jen 14 dní. Ty gruzínské půjčky už vůbec nechápu, kdo si půjčuje tak malé částky a na 28 dní. Asi nevyjdou do výplaty, ale za takové úroky. Počet nabídek v gruzínské měně stále narůstá !

kolibrik
Bronze pen
Bronze pen

Příspěvek od kolibrik » 01 bře 2017, 14:23

LuckyLuke píše:Já jsem si poslal 1000 euro na tyto 14% půjčky, investoval jsem jen do 12 půjček á 10 euro a vše ode mě vykoupili. Asi 400 euro jsem dal do 12% pujček. Teď zkusím štěstí s gruzínskými krátkodobými půjčkami na 17%. Doufám, že je nebudou také vykupovat. Nechápu proč chtěli investovat do půjček za 14% a pak je vykoupili zpět (měl jsem je pouhé 2 týdny !!!). Já měl z toho zisk jen 5 centů/1 půjčku a měl jsem je asi na 60 měsíců. Budu muset poupravit i autoinvest v eurech, za poslední 2 týdny nechytil nic.
Ad Gruzie: myslim, ze i kdyz je od tebe vykoupi zbyde jich na tebe na primarnim trhu dost.
Ad vykup po 14 dnech: No a kolik bys asi za 14 dnu z 10 eur chtel? Dle meho nazoru cela akce se 14% BB EUR, byla ze strany Moga nejay pokus nebo chyba souvisejici se zavedenim PLN pujcek. Par dnu pote se na trh zacly dostavat PLN pujcky se stejnym urokem. Kdyz otestovali co potrebovali tak proste pujcky vykoupili. To je vzkaz do budoucna, ze az nejaky poskytovatel pujcek usoudi, ze muze zafinancovat levneji tak jednoduse ze dne na den pujcky vykoupi a hotovo.
Naposledy upravil(a) kolibrik dne 01 bře 2017, 14:38, celkem upraveno 1 x.

kolibrik
Bronze pen
Bronze pen

Příspěvek od kolibrik » 01 bře 2017, 14:30

LuckyLuke píše:Klidně se spokojím s 10-12%. Ale proč to nabízeli. Já na Mintos šel, když jsem viděl tyto pěkné půjčky. Koupím je na 5 let, bez důvodu si je koupí zpět, a to jsem je měl jen 14 dní. Ty gruzínské půjčky už vůbec nechápu, kdo si půjčuje tak malé částky a na 28 dní. Asi nevyjdou do výplaty, ale za takové úroky. Počet nabídek v gruzínské měně stále narůstá !
Jak bezduvodne? Samozrejme jde o penize. Proc platit 14 kdyz je muzou dat obratem na market za 12 ci 11 a jen se po nich zaprasi. Co to udela s duverou v sekundarni trh je jina. Tam uz nikdo soudny nic s prirazkou nekoupi, jak tu kolega bubak psal.
To ze pocet pujcek v GEL narusta, je vcelku ocekavatelne vzhledem k jejich atraktivite :D

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 01 bře 2017, 14:36

It's all about the money !!!

Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 186
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 01 bře 2017, 15:57

kolibrik píše:Jak bezduvodne? Samozrejme jde o penize.
Tohle je spíše slovíčkaření. V právu se také používá termín „bezdůvodné obohacení“, i když takové slovní spojení vypadá skoro jako oxymoron.

Pokud to vykupují čistě za účelem snížení procenta pro investora, pak to rozhodně není férová hra a o poskytovateli to něco vypovídá. Já sám měl ve 14% jen pár desítek euro, ale chápu frustraci.

Bubák

Příspěvek od Bubák » 01 bře 2017, 16:41

LuckyLuke píše:...Teď zkusím štěstí s gruzínskými krátkodobými půjčkami na 17%. Doufám, že je nebudou také vykupovat...
Bych bych opatrný! Aby ses nedožil scénáře, že zkonvertuješ celé portfolio, zaplatíš za to 1 % z objemu, po týdnu ti všechny 17% vykoupí a nechaí jen třeba 12%. Pak budeš mít vesmírnou měnu s běžným úrokem s vyhlídkou ztráty dalšího 1 % při zpětné koverzi, anebo o to 1 % příjdeš hned, abys měl se steným úrokem radši EURa...

Minos/Mogo (whatever, to ať si vyřeší mezi sebou) tímto zničil jakoukoliv důvěru ve stabilitu a delší horizont -> investice do secondary marketu s prémií nebo do konverzí tak naprosto postrádají smysl...

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 01 bře 2017, 16:46

Teď nabízí v polské měně půjčky za 14 %. Aby se to také neopakovalo. Pak to vykoupí, hodí se to zase za 1% do jiné měny. Teď jsem zaplatil dost poplatků za převody do gruzínské měny a budu tam muset nechat peníze minimálně cca 6 týdnů, aby se mi vrátily poplatky. Když by byly v eurech půjčky 10-12%, tak mně to stačí. To vykoupení mi zase tolik nevadilo. Vadí mi ta nejistota, aby se to neopakovalo znova. Pro mě to byla investice na 5 let.

Teď jsem se mrknul kolik nabízí půjček v Gruzii za 17%, s BB garancí = 2060

Polské půjčky za 14%, s BB garancí : 42
Polské půjčky za 13,5%, s BB garancí : 175
Polské půjčky za 14%, s BB garancí : 32

- těch polských půjček není také moc

Půjčky v eurech za 12% s BB garancí: 26 !!!

- to co mám v eurech ponechávám, nic konvertovat nechci, stačí mi těch 12% a když to klesne - tak nevadí, beru i 10%
- peníze na investování do gruzínských půjček jsem si tam poslal extra a nechám je tam minimálně 1/2 roku - 1 rok, ať se děje co se děje
- převod eur na polské zlaté a pak zpět na eura se nevyplatí kvůli poplatkům, navíc mají málo půjček v nabídce
Naposledy upravil(a) LuckyLuke dne 01 bře 2017, 17:58, celkem upraveno 1 x.

mullah
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mullah » 01 bře 2017, 17:07

Bubák píše: Bych bych opatrný! Aby ses nedožil scénáře, že zkonvertuješ celé portfolio, zaplatíš za to 1 % z objemu, po týdnu ti všechny 17% vykoupí a nechaí jen třeba 12%. Pak budeš mít vesmírnou měnu s běžným úrokem s vyhlídkou ztráty dalšího 1 % při zpětné koverzi, anebo o to 1 % příjdeš hned, abys měl se steným úrokem radši EURa...

Minos/Mogo (whatever, to ať si vyřeší mezi sebou) tímto zničil jakoukoliv důvěru ve stabilitu a delší horizont -> investice do secondary marketu s prémií nebo do konverzí tak naprosto postrádají smysl...
Skor ako sa pustite do tych konverzii, pozrite sa kolko je aktualne poplatok za konverziu do GEL ;)

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 01 bře 2017, 17:18

mullah píše:
Bubák píše: Bych bych opatrný! Aby ses nedožil scénáře, že zkonvertuješ celé portfolio, zaplatíš za to 1 % z objemu, po týdnu ti všechny 17% vykoupí a nechaí jen třeba 12%. Pak budeš mít vesmírnou měnu s běžným úrokem s vyhlídkou ztráty dalšího 1 % při zpětné koverzi, anebo o to 1 % příjdeš hned, abys měl se steným úrokem radši EURa...

Skor ako sa pustite do tych konverzii, pozrite sa kolko je aktualne poplatok za konverziu do GEL ;)
- už jsem to sem psal o pár řádek výše 27.2.2017
- vyplatí se proto tam poslat peníze přímo přes např. TransferWise, včera jsem to zkusil, dnes obdrželi moje peníze a ráno mi přišel email, že tam peníze budu mít 6.3.2017. Doufám, že mi část poplatku vrátí.
TF.jpg
TF.jpg (66.42 KiB) Zobrazeno 2683 x

kolibrik
Bronze pen
Bronze pen

Příspěvek od kolibrik » 01 bře 2017, 19:11

Saraph píše: ...Pokud to vykupují čistě za účelem snížení procenta pro investora, pak to rozhodně není férová hra a o poskytovateli to něco vypovídá. Já sám měl ve 14% jen pár desítek euro, ale chápu frustraci.
Jak jsem psal vyse, byl to podle me nejaky pokus nebo omyl ci co, protoze to byl zlomek toho co jde v EUR na trh. Ve velkem se to uplne nedeje, jelikoz vekou cast 13.5% BB co jsem nakoupil minuly podzim jeste mam. Alespon doufam, detailni analyzu teprve budu delat na zaklade techto udalosti. Souhlasim s tim, ze to neni uplne koser ale ani to podle me neni nic tragickeho. Je to dalsi stripek do mozaiky rizika investic do P2P pujcek, coz je pomerne neprobadana oblast.

kolibrik
Bronze pen
Bronze pen

Příspěvek od kolibrik » 01 bře 2017, 19:31

mullah píše: Skor ako sa pustite do tych konverzii, pozrite sa kolko je aktualne poplatok za konverziu do GEL ;)
Vim, ze budu zas obvinen z toho, ze se nemeju, ale co cekat od meny co dela 4% pohyb za den!!!(dnes)? Doufam, ze ted uz bude vsem jasne, i tem co to prislo irelevantni. Proc se pujcky v GEL na trhu hromadi a ze ani kratkodobe pujcky Vas pred volatilitou meny (ktera byla v analyzach vyse odbyta poznamkou, ze se neuvazuje) nezachrani. Najednou je z poplatku za konverzi ve vysi 0% RT pres 4% RT dnesnich 7% RT coz je vice jak rocni rozdil mezi EUR a GEL pujckou...

Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 01 bře 2017, 20:22

kolibrik píše:
mullah píše: Skor ako sa pustite do tych konverzii, pozrite sa kolko je aktualne poplatok za konverziu do GEL ;)
Vim, ze budu zas obvinen z toho, ze se nemeju, ale co cekat od meny co dela 4% pohyb za den!!!(dnes)? Doufam, ze ted uz bude vsem jasne, i tem co to prislo irelevantni. Proc se pujcky v GEL na trhu hromadi a ze ani kratkodobe pujcky Vas pred volatilitou meny (ktera byla v analyzach vyse odbyta poznamkou, ze se neuvazuje) nezachrani. Najednou je z poplatku za konverzi ve vysi 0% RT pres 4% RT dnesnich 7% RT coz je vice jak rocni rozdil mezi EUR a GEL pujckou...
Ano, je to volatilní měna a já souhlasím. Důvod, proč jsem tyto pohyby v v dřívějších komentářích zanedbal je především ten, že doufám v dlouhodobější držení této měny (několik let). Nesnažím se na Mintosu spekulovat forex. Tohle už někde komentoval Jan - když investujeme dlouhodobě, nemá smysl hrotit denní pohyby. Ano, kdyby se kurz konzistentně pohyboval tím „špatným“ směrem a po několika letech by tato investice nevynesla prakticky nic, to by pak bylo zklamání. Pokud ale člověk investuje třeba v 5 světových měnách, v průměrném případě se to snad nestane.

kolibrik
Bronze pen
Bronze pen

Příspěvek od kolibrik » 01 bře 2017, 22:39

Ok kdyz nekdo neco nechce videt, tak to proste nevidi. Kdyz jsou denni pohyby tak nepodstatne, proc se poplatek za konverzi zvysil ze dne na den o 75%? Muzeme se bavit v tydenich/mesicnich pohybech aby Vas to tolik nedrazdilo. Zaver je ale porad stejny: tech 5% co je v GEL k dobru oproti EUR absolutne nekompenzuje rozdil ve volatilite obou men. To je rozdil o rad, ne-li nekolik. Nikoho ale take nenapadne srovnavat dluhopisy a komodity ciste podle vynosu (a to se tu presne deje, vezme se vynos v GEL odecte se od nej vynos v EUR). Tam je to ale jednodussi jelikoz jsou to rozdilne veci. Tady je to zamlzene tim, ze se jedna o tu samou vec "pouze" v jine mene.
Nemam problem s investici do pujcek v GEL, ale kdyz se rekne A musi se rict i B. Coz mi prijde, ze tu uplne neni. Spis to na me pusobi jako: nejsou pujcky v EUR jake bych chtel, nevadi nasypu to do GEL, je to to same, a jeste dostanu lepsi urok!Hura! Kdyz to trosku prezenu (aby rozdil vynikl ;) ), tak mi to prijde jak kdybych si otevrel ucet u brokera se zamerem nakoupit t-bonds za urcitou cenu. Jelikoz se ale zrovna za takovou cenu koupit nedaji, tak si reknu nevadi, kdyz uz mam ten ucet, koupim ropu, take to muzu v platforme koupit a jeste na tom vydelam vice!
Timto si myslim, ze uz jsem tema pujcek v GEL vycerpal.

Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 02 bře 2017, 00:17

kolibrik píše:Kdyz jsou denni pohyby tak nepodstatne, proc se poplatek za konverzi zvysil ze dne na den o 75%?
To se zvedlo tak maximálně proto, že o GEL je na Mintosu velký zájem. Výkyvům kurzu se jednoduše přizpůsobí kurz na Mintosu.

Už jsem řekl, že pokud GEL půjčky budou, budu do nich investovat několik let. Když nebudou, klidně ty peníze vyberu úplně. Mám několik tříd aktiv a stejně za ~1 rok plánuju udělat jeden větší výběr z P2P platforem. Teď s prasáckým poplatkem 3,5 % za konverzi je konverzím stejně konec (to už byl i s 2 %).

Rád bych poukázal na to, že alespoň zatím půjčky v GEL tvoří asi jen 15 % mého Mintos portfolia a pod nějakých 30 % bych klidně šel, pokud budou nabízet takovéto půjčky i nadále. No a co, že jistá část portfolia je volatilnější? Většinová část portfolia je stabilní a s její pomocí celé portfolio stále dosahuje minimálně 1% zhodnocení měsíčně. Tohle je úplně deja vu z doby, kdy se na Twinu objevily 30 a 40% půjčky bez buybacku. Všichni na p2pindependentforum.com křivili ksichty, jak je to riskantní, ale já si dal péči s odprodáváním nesplácených a očekáváním pár defaultů a teď mi tam portfolio nese 15,5 % a několik měsíců jsem neměl jedinou opožděnou půjčku.

Ono tohle teorizování o tom, jak jsou ostatní měny riskantní, je strašně snadné. Strašně z toho ale mluví lidská ztrátová averze. „Co když ztratím?“ Když se graf vývoje měny kymácí sem a tam a ty v průběhu svého dlouhodobého investování uděláš třeba více než 10 vkladů a v různých obdobích, tyto výkyvy se postupně stávají méně a méně relevantními. Někdy vložíš, když je kurz nahoře, někdy když je kurz dole. Takhle se ti to tam průměruje a nakonec jsi nic moc navíc nevydělal ani neztratil.

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 229
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 02 bře 2017, 09:46

Jak říkáš, je to o tom, jaké je kdo ochoten přijmout riziko. Já osobně si držím 12-13% v EUR a 10% v CZK - s tím jsem kompatibilní a přijde mi to ok. Nicméně mi přijde zvláštní, že je tu X diskusí o ukončení intervencí. Dlouze se tu řeší a spekuluje, jestli euro oslabí o kačku nebo dvě a pak prostě někdo přijde a nemá problém investovat za 17% v hodně volatilní měně ještě k tomu s vysokým poplatkem za konverzi.

Aby se to vyplatilo, je potřeba dlouhodobého investování, já mám s Mintosem pouze rok a půl zkušeností a tržiště na začátku vypadalo úplně jinak. Odhadovat co bude za několik let je pro mě vaření z vody. Stejně tak množství nabídek může najednou přestat (už to tu bylo Mogo 13,5%, teď 14%). Objeví se třeba 15% v jiné měně a všichni poběží zase jinam a zaplatí poplatky za SM a konverzi. A já se nemůžu zbavit dojmu, že tihle investoři jednou třeba za 5,10 let budou mít stejné nebo menší výnosy jako je průměr platformy. To asi ukáže až čas.

Za sebe se trochu smutně ohlížím na doby, kdy věci byly méně složité a každý měl své 1% měsíčně, neustále zapnutý autoinvest a garanci. Ale to je holt pokrok.

eddie

Příspěvek od eddie » 02 bře 2017, 14:40

"According to assignment agreements, loan originators have the right to buy back loans also at their sole discretion. It isn't the first case when a loan originator buys loans back on their discretion"

Vyjadreni podpory. Holt p2p lending je stale rizikovy podnik a nastaveni premia ma na zodpovednosti prodejce a kupujici s tim bere i riziko mozneho vykupu ze strany loan originators.

Kazdopadne to skodi samotnemu Mintosu ze se to deje...snad to nebude moc obvykle.

Odpovědět