Mintos - zkušenosti investorů

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
jejinka
Silver pen
Silver pen
Reputace: 65
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - zkušenosti investorů

Příspěvek od jejinka » 25 srp 2019, 12:10

Spíše mi jde o výhled do budoucna, představ si, že výnos expl.p2p nad 65 bude jen klesat, tak při jakém výnosu už ti to nebude stát za riziko. 10%? 5%?

JPT
Silver pen
Silver pen
Reputace: 67
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 25 srp 2019, 12:23

Já asi pod 10%. Dřív jsem investoval do co nejvíc poskytovatelů kvůli diverifikaci s tím, že ty nízkoúročení poskytovatelé zas tak moc ty vysokoúroročené nesrazí, ale jak jdou úroky dolů, tak jsem si stanovil minimální úrok podle hodnocení a když ho nesplní, tak do něj investovat nebudu. Tak uvidím, jaký bude po čase výnos a kolik poskytovatelů mi zbude na investování :-)

PajaM
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PajaM » 25 srp 2019, 13:15

Já když objevil příspěvky od Admina na různých recenzích ,tak všude psal že by pod 10% nešel jako ještě rozumný výnos a po počátečních blbostech (investice 8-9,5% jako prvotní testovací investice) jsem si to nastavil na krátkodobé investice od 10% nahoru a zatím jsem ještě u pár společností někde mezi 11% - 12,5% ale už mi Ai dokázal najít i víc. Ale počítám že bude hůř no.
Takže nějaká rezerva na nastavené dno ještě je a funguje. A jako plus vidím i to že zatím investuji do více společností které nabízí krátkodobé půjčky s dobrým úrokem a mám tedy stále možnost výběru.Jinak spodní hranice zatím u investorů je hodnocení B- a musí mít garanci odkoupení .

MirEgg
Bronze Průpiska
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 25 srp 2019, 13:52

jejinka píše:
25 srp 2019, 12:10
Spíše mi jde o výhled do budoucna, představ si, že výnos expl.p2p nad 65 bude jen klesat, tak při jakém výnosu už ti to nebude stát za riziko. 10%? 5%?
Loni v létě po výkupu Moga a pádu procent jsem stejně investoval jen do TOP hodnocených a nejníže (kde mě to už skoro i fyzicky bolelo) jsem šel do 9%. Ale jednociferné zhodnocení já nerad :lol:

jejinka
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 25 srp 2019, 13:56

Jasně, chápu. Tak mně nevadí ani zhodnocení na úrovni inflace, ale musí to odpovídat riziku.

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 202
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 26 srp 2019, 11:21

jejinka píše:
25 srp 2019, 11:53
Pod jaký výnos už nechcete...
U me je hranice stale na 10%, pokud by vynos dlouhodobe klesl pod 10%, tak se z Mintosu stahnu.
Bozi mlyn: cim je pro tebe 2FA user unfriendly?

FraK
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FraK » 26 srp 2019, 11:59

Kdyz spocitam vynos u Mogo pujcek, ktere spadly do BBG, tak mi casto vychazi, ze mi zaplatili urok i za dobu prodleni. Moc to nechapu.
Taky to tak mate?

Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 180
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 26 srp 2019, 14:11

FraK píše:
26 srp 2019, 11:59
Kdyz spocitam vynos u Mogo pujcek, ktere spadly do BBG, tak mi casto vychazi, ze mi zaplatili urok i za dobu prodleni. Moc to nechapu.
Taky to tak mate?
Odkud to počítáš? Mogo sice podle oficiální tabulky poskytovatelů neplatí úroky z prodlení, ale v některých zemích (konkrétně Polsko, Rumunsko, Litva a Lotyšsko) platí penále za prodlevu.

FraK
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FraK » 26 srp 2019, 15:49

Pocital jsem to u pujcek, kde byl rebuy reason uveden buyback. Vzal jsem udaj ze sloupce moje investice a ze sloupce obdrzene platby. Rozdil techto udaju jsem delil hodnotou investice. Tento udaj jsem dale vydelil poctem mesicu po ktere byly penize investovane (vcetne neplaceneho obdobi) a vynasobil 12 a vysel mi urok na urovni hodnoty ve sloupci urok. Tedy jako by platili urok i po celou dobu, po kterou byla pujcka neplacena. Jednalo se o pujcky ve vsech moznych zemich. Asi ze vsech, kde Mogo podnika. Nepocital jsem to u vsech - jen namatkou, ale vyslo mi to u vsech, ktere jsem namatkou prepocital. Udalal jsem si u vsech investovanych a spadlych do bbg od dubna vypocet uroku celkem a vychazela mi hodnota mezi 3-4%. Coz je pri ruznych delkach pujcky cca 1% mesicne. Coz ca odpovida tomu, ze platili i za dobu prodleni. Pokud by neplatili, musel by byt vynos na ca 1/3.
Fakt tomu nerozumim. Pokud plati i urok v prodleni, tak proc se tim “nepochlubi”?
Vychazi vam to taky tak?

MirEgg
Bronze Průpiska
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 27 srp 2019, 07:47

FraK píše:
26 srp 2019, 15:49
Tedy jako by platili urok i po celou dobu, po kterou byla pujcka neplacena. Jednalo se o pujcky ve vsech moznych zemich. Asi ze vsech, kde Mogo podnika.
(...)
Fakt tomu nerozumim. Pokud plati i urok v prodleni, tak proc se tim “nepochlubi”?
Vychazi vam to taky tak?
A nebyly to staré Mogo půjčky? Tam totiž platili penále, které mnohdy odpovídalo normálnímu úroku. Teprve až někdy před rokem to srazili na 0,01%.

FraK
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FraK » 27 srp 2019, 11:36

Ne, jednalo se o pujcky, do kterych jsem investoval v dubnu 2019 a pozdeji. Vetsina jich byla vydana letos. Dnes dalsi Mogo BBG (vydana v Moldavii v lednu 2019, moje investice 10. cervna, bbg uplatnena pred uplynutim lhuty) a opet to vychazi tak, ze mi zaplatili urok i za dobu prodleni. Navic bbg uplatnuli o par dni predcasne (a ano - duvod rebuy je skutecne uveden rebuy purpose buyback). Nekupuji pujcky ve zpozdeni a od me investice jeste neuplynuly 3 mesice.
Vychazi vam to taky tak?
Pokud Mogo plati urok i za dobu BBG, tak v mych ocich a nasledne i v portfoliu naroste -:)).

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 228
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 27 srp 2019, 16:05

Článek/zhodnocení IaA. Víceméně sebechvála + přidání možnosti "PAUSE (IaA nebude nakupovat, ale nerozprodá se)".
https://blog.mintos.com/mintos-invest-a ... -overview/
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

Fago
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fago » 28 srp 2019, 07:26

Ahoj, skusil jsem koupit par na secondary a ted vidim v Estimated Next Payment preskrtnuto. Nevite, co to znamena? Diky
2019-08-28 07_24_57-Current Investments I Mintos.jpg
2019-08-28 07_24_57-Current Investments I Mintos.jpg (3.87 KiB) Zobrazeno 499 x

vvvlc
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vvvlc » 28 srp 2019, 13:05

Docela zajimavy clanek https://explorep2p.com/p2p-volumes/, ze ktere vyplyva, ze Mintos je zatim v pohode.
Analyza stoji na datech pokytnutych pres platformu https://brismo.com/market-data/, ktera sleduje Volume uveru coz je pocet poskytnutych uveru.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 28 srp 2019, 14:27

Cca před týdnem jsem se hrabal v AI. Na úvodní straně IaA byl výnos tuším 10,04%, takže jsem si říkal: "Ha, zítra tento skvělý produkt pokoří hranici 10%". Nakonec měl tuším 10,04%. Pak měl 10,12% a dneska má 10,55%. Takže to by asi vysvětlovalo, kam mizí výševýnosové likvidní půjčky :o(.
A celkem to asi nastiňuje, kterým směrem se Mintos hodlá ubírat... :o(.
Mám zkušenosti s:
---
---

vvvlc
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vvvlc » 29 srp 2019, 08:13

Nedavno tu padlo, skoda ze jsem nenakoupil eura za lepsi kurz (napr 25.5) nez je ted cca 25.8 az 25.9.

Zkousel jsem si spocitat jestli se vyplati cekat na lepsi kurz EUR/CZK vs ztracene uroky na mintosu (za predpokladu, ze mintos da 10%pa).

Mam nasledujici promenne:
investovana_castka = kolik bych chtel investovat v CZK, napr 10 000 CZK
soucasny_kurz = za kolik se prodava 1 EUR = 25.9 CZK
budouci_kurz = za kolik se budou prodavat eura v budoucnosti (nas odhad) 1 EUR = 25.5 CZK
mintos_urokova_mira = jakou mam urokovou miru na mintos, historicke cislo a doufam, ze se nebude menit :-) (napr 10%pa = 0.1)

Rovnice:
investovana_castka/soucasny_kurz*(1+mintos_urokova_mira/12)^mesice=investovana_castka/budouci_kurz

zajima me: kolik mesicu musim nechat penize protacet v mintosu, nez dosahnu stejne vstupni castky jako kdyz si pockam na vyhodnejsi kurz.

- Prvni pozorovani investovana_castka muze byt libovolna, proste to na ni nezalezi
- mesice = ln(soucasny_kurz/budouci_kurz)/ln(1+mintos_urokova_mira/12)

Napr: ln(25.9/25.5)/ln(1+0.1/12) = 1.87 mesice, tj pokud ted koupim eura za 25.9 tak za cca 2 mesice budu mit na mintos stejnou castku, jako kdybych si 2 mesice pockal a doufal, ze kurz padne dolu na 25.5. Za predpokladu,
- ze koruny nemam kam investovat a uroci se mi 0%pa po dobu 2 mesicu
- urokova mira mintos se nezmeni (zatim se mi dari drzet nad 11.5) a podari se mi zainvestovat vsechny penize na mintosu (tady si nejsem uplne jisty, nekolikrat uz jsem musel AI upravovat, abych mel vse zainvestovano)

Ja neco na mintos prihodim behem 1 mesice, ted tam mam cca 5K EUR takze bych tam cca 1K EUR prihodil.

cmel.da
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmel.da » 29 srp 2019, 13:19

A není jednoduší to uchopit tak, že při změněně z 25,9 na 25,5 je to pokles o 1,544 %, a jen záleží v jakém čase to bude?

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 29 srp 2019, 13:23

vvvlc píše:
29 srp 2019, 08:13
Nedavno tu padlo, ....
Popravdě, trochu jsem nad tím včera uvažoval, když jsem jel na kole. Ale provedl jsem to jednoduše ve formě úvahy...
Vzal jsem výnos na Mintosu v EUR a v CZK a vypočetl rozdíl. (12-6=6%)
Z toho tedy plyne, že každý měsíc bude výnos vyšší o 0,5% (6/12=0,5%)
Dále jsem uvažoval odchylku kurzu EURCZK 25,9-25,4=0,5, a tedy cca 2% (100*0,5/25=2%)
A pak je zřejmé, že "náklady" na tento transfer se pokryjí během cca 4 měsíců, resp. že za 6M by akce měla být celkem s jistotou zisková.
Pokud by rozdíl výnosů na Mintosu byl třeba 7%, pak výsledných 4/6 měsíců stačí snížit o cca 15%, etc.

No, úvaha to byla na pár set metrů :o). Ale každému je bližší jeho vlastní styl.
Mám zkušenosti s:
---
---

FraK
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FraK » 29 srp 2019, 13:29

Moneta dava 2% na sporicim uctu v Kc, takze k predpokladane kurzove ztrate musis pocitat i naklad prilezitosti v teto 2% vysi.
Je ovsem otazka, kdy se Kc dostane na uroven 25,5. Mozna taky az za rok. Takze pokud by Kc byla za rok o 2% silnejsi a ty jsi je drzel na uctu v Monete, tak mas oproti Mintosu ztratu ca 5%, pokud budu navic pocitat u Mintosu naklady na konverzi tam a zpet ve vysi 1% investice a 1% slevu na sm pro okamzitou likviditu investice.
Takze pokud mas volne penize v horizontu rok, tak bych na nic necekal a do Mintosu je dal ted hned.

jejinka
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 29 srp 2019, 13:58

Není lepší provést kurzové zajištění? V nákladech to za současné situace znamená, no nemůžu to teď na ulici spočítat, ale baj voko 130 Kč ročně na každých zajištěných 1000 eur, vycházím z nutnosti marže a ušlé příležitosti. A případné posílení koruny nebude takový problém.

Odpovědět