Mintos - zkušenosti investorů

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
Zakknot
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 16
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od Zakknot » 22 črc 2019, 21:49

Hafran píše:
21 črc 2019, 22:49
...Obvykle investuji raději po 10E do spousty půjček, ale na mobilu je to pak hrozná práce to pořád přepisovat. ;)
Jaký používáš telefon? Mě investování z mobilu nejde, len si môžu prezrieť zostatok na účte.

Ankor
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 26
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od Ankor » 22 črc 2019, 23:13

Zakknot píše:Jaký používáš telefon? Mě investování z mobilu nejde, len si môžu prezrieť zostatok na účte.
Možná spíš záleží na prohlížeči, ale vpravo nahoře pod třemi vodorovnými čárkami se skrývá menu, kde je možnost Invest včetně ostatních voleb, které v pc vidíme na horní liště. Když se pak mobil natočí do landscape, vidíme nabídku půjček tak jako v pc.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 234
Kontaktovat uživatele:

Odpověď Mintosu na úročení těchto půjček !!!

Příspěvek od LuckyLuke » 23 črc 2019, 07:35

JPT píše:
20 črc 2019, 05:58
Nikituska píše:
07 črc 2019, 10:08

V jedné z FB skupin se objevil odkaz na zajímavý Mogo loan - https://www.mintos.com/en/18409782-01

Dlužník začne splácet až 7. října 2022 (do té doby tedy investor nedostane ani cent!), kdy bude muset jednorázově zaplatit € 2 763.45 což je podle mě sotva hodnota zástavy (provozně drahý Lexus z roku 2006). Již dnes má auto 13 let, pak bude mít dokonce 16! Tyto auta strašně ztrácí na hodnotě, protože kdo na ně má, ten si je koupí nové a kdo na ně nemá, ten pak nebude mít ani na náhradní díly = nikdo je nechce... :!:
Už se na to někdo ptal Mintosu jak to s těma půjčkama bude ? Jestli tam pučujeme do doby než začne splácet zadarmo ?
Anna Sa. (Mintos)
Jul 22, 14:30 EEST

Hi *****,

Thank you for your message.

The interest will be paid out for all the period your investment was active, even if it will be paid out Prematurely.
If you would see the interest is counted up for the next scheduled payment.

However, we are terminating issuing the following loans by Mogo on our platform.

Let us know if you have any other questions.

Regards,
Anna

Zakknot
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 16
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od Zakknot » 23 črc 2019, 14:09

Ankor píše:
22 črc 2019, 23:13
Zakknot píše:Jaký používáš telefon? Mě investování z mobilu nejde, len si môžu prezrieť zostatok na účte.
Možná spíš záleží na prohlížeči, ale vpravo nahoře pod třemi vodorovnými čárkami se skrývá menu, kde je možnost Invest včetně ostatních voleb, které v pc vidíme na horní liště. Když se pak mobil natočí do landscape, vidíme nabídku půjček tak jako v pc.
Je to tak, zkusil jsem prohlížeč Opera a jde to skvěle, díky za tip :-)

JPT
Silver pen
Silver pen
Reputace: 67
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpověď Mintosu na úročení těchto půjček !!!

Příspěvek od JPT » 23 črc 2019, 15:59

LuckyLuke píše:
23 črc 2019, 07:35
JPT píše:
20 črc 2019, 05:58
Nikituska píše:
07 črc 2019, 10:08

V jedné z FB skupin se objevil odkaz na zajímavý Mogo loan - https://www.mintos.com/en/18409782-01

Dlužník začne splácet až 7. října 2022 (do té doby tedy investor nedostane ani cent!), kdy bude muset jednorázově zaplatit € 2 763.45 což je podle mě sotva hodnota zástavy (provozně drahý Lexus z roku 2006). Již dnes má auto 13 let, pak bude mít dokonce 16! Tyto auta strašně ztrácí na hodnotě, protože kdo na ně má, ten si je koupí nové a kdo na ně nemá, ten pak nebude mít ani na náhradní díly = nikdo je nechce... :!:
Už se na to někdo ptal Mintosu jak to s těma půjčkama bude ? Jestli tam pučujeme do doby než začne splácet zadarmo ?
Anna Sa. (Mintos)
Jul 22, 14:30 EEST

Hi *****,

The interest will be paid out for all the period your investment was active, even if it will be paid out Prematurely.
If you would see the interest is counted up for the next scheduled payment.

However, we are terminating issuing the following loans by Mogo on our platform.

Regards,
Anna
Dík. Jestli jsem to dobře pochopil, tak úrok se počítá i za platby označené "Paid", ale dostanu ho až při první platbě, která je označena "Scheduled" ?

Ankor
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: RE: Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od Ankor » 23 črc 2019, 23:49

Zakknot píše:zkusil jsem prohlížeč Opera a jde to skvěle
Na Operu nedám dopustit, jak v mobilu, tak v pc :)

jejinka
Silver pen
Silver pen
Reputace: 65
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - zkušenosti investorů

Příspěvek od jejinka » 01 srp 2019, 09:09

Spravuji nyní dva účty a AI mnohem lépe pracuje na účtu, kde je méně pravidel, vlastně momentálně aktuální jen jedno, pokrývající všechny vybrané poskytovatele a diverzifikující jen skrze vnitřní nastavení pravidla.
Druhý účet má pro každého zamýšleného originátora vlastní pravidlo, ve výsledku by zde mělo být daleko více možností pro investování, pravidla jsou volnější. Ale opak je pravdou.

Ankor
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 01 srp 2019, 16:15

Měla jsem zkušebně aktivní jeden AI na jednoho poskytovatele (Capital Service) a jako pravidlo stanovený jen úrok, ale AI se přes den spustil přesně jednou. Možná by se večer spustil, ale na to se mi nechtělo čekat, protože půjčky, o které jsem stála, byly už po obědě pryč. A na Banknote (rovněž jako jediný) se mi nespustil nikdy.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Weighted average interest rate

Příspěvek od LuckyLuke » 04 srp 2019, 08:26

Weighted average interest rate mi klesl kvůli výkupům Mogo 16% o 0,3%. T.č. mám hodnotu WAIR = 14,04%.

mailo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mailo » 06 srp 2019, 09:54

vzhledem k nefungujícímu AI a zobrazování půjček na PM jsem se dotázal podpory na objasnění
odpověď je vcelku očekávatelná

dotaz:
Hello, i have couple of question. First one is why i cannot see number of issued loan on primary market and barrs with interesting and term as well. And second one i cannot see this also in autoinsvest adjust, therefore i cannot set up my autoinvest for neither originator.
If this is made due to forced investors to use invest and acces and erase this key data for us to decide which of loan origonators are we prefer to invest in, than it is not independent investing.
In advance, thanks for clarifying

odpověď:
Currently, filters on page Primary Market and in the Auto invest loan corner is temporarily disabled due to the maintenance and improvement of our platform performance.
As the amount of the investors grows on the regular bases, every day we are working hard to make the Mintos platform an easier place to invest for our customers/investors.
This project takes a long time, currently, we are preparing the explanation which will be posted on our blog/news feed page, in this report we will provide all of the information which actions we are taking to improve our platform performance, it will be explained step by step, why and what we are doing and planning to do to make these graphs be available for you and all of our investors usage.
In this case there no connection to the Invest and access feature.
We do apologise for any inconvenience caused.
Mintos team wishing you to have a good day ahead.
Thank you for your patience and understanding.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 07 srp 2019, 09:20

Zdravím ostatní investory, založil jsem si Google Spreadsheets na aktuální nabídku půjček. Za chvíli nebude do čeho investovat po výkupech.
Našel jsem starší soubor z loňského léta, kdy jsem si napsal tehdejší nabídku půjček k 20.7.2018. Zatím to tak není hrozné jako tenkrát, časem se to zase upraví. Tenkrát jsme investovali do 10-11% půjček.
Mintos - nabídka 20.7.2018.png
Mintos - nabídka 20.7.2018.png (55.76 KiB) Zobrazeno 755 x
Aktuální nabídka (6.8.2019)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Carl
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carl » 07 srp 2019, 15:53

Zhruba měsíc jsem nebyl na Mintosu a ted jsem si všiml, že Creamfinance Polsko se z Mintosu stáhnul? Uteklo mi něco? :-) Chybí ve statistikách.

FraK
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FraK » 07 srp 2019, 18:58

Ja v PLN Cream nakupuji. I dnes rano.

Carl
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carl » 08 srp 2019, 08:42

Proč tedy zmizeli ze statistik? Že by cenzura?:-)
jakou máš s nimi zkušenost? Hodně pujček máš po splatnosti?

Booboo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 08 srp 2019, 09:13

Carl píše:
08 srp 2019, 08:42
Proč tedy zmizeli ze statistik? Že by cenzura?:-)
jakou máš s nimi zkušenost? Hodně pujček máš po splatnosti?
Ak sa jedná Creamfinance Poľsko, tak v štatistikách sú pod :" Krátkodobá půjčka " Bez prodlení - 44,2 % teda v prodleni viac ako polovica. :P
Štatistiky sú v euro.
Podrobnosti o plnění půjček (Částka převedená na EUR)

Carl
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carl » 08 srp 2019, 10:29

na zkoušku jsem si koupil od nich 2 půjčky a obě jsou v prodlení. Je vidět, že sem dávají brak...:-)

tomaso1980
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomaso1980 » 08 srp 2019, 10:48

Jak šlo čekat, už o tom píšou i na https://explorep2p.com/mintos-lender-ratings/ a už jim přestali dávat rating. Píšou, že je dost možné, že z likviditních důvodů (mají velký pákový efekt) půjdou do kytek. Ale je možné, že se z toho dostanou.. Uvidíme

New potential default - Aforti

On 7th August 2019 Mintos announced that it was suspending primary and secondary market loan purchases relating to Aforti Holdings of Poland. You can read the statement here. It appears that the lender has failed to pass on some borrower repayments to Mintos, most likely due to liquidity issues. This unfortunately appears to be a very similar situation to Eurocent, which is still unresolved and proceeding through the Polish bankruptcy process.

We have been expecting a new default to come from Mintos lenders for a while now, but we are slightly surprised that it is Aforti that has been the next lender to run into issues. They had scored 50/100, not a high score, but there are more obviously risky lenders out there. Their most recent report showed a profit in Q1 2019, following an underlying pre-tax profit (before goodwill write-off) of almost €1m in 2018. Reporting quality was much better than average, with up to date presentations and audited financial statements. Their stock price remains high and apparently unaffected by the Mintos announcement. Aforti’s leverage was however higher than average and for now we see this as potentially the most likely the reason that they may be experiencing funding difficulties.

For now Mintos investors with Aforti loans in their portfolio have to wait to get more information to understand the situation better. There is still a possibility that Aforti can source further capital and/or liquidity and this may be a temporary issue. We understand meetings are being held this week with Aforti management to discuss the situation. Unfortunately our current assessment is that the firm is most likely to be put into runoff. Why? Once a small firm like this loses the confidence of funding partners like Mintos, and liquidity issues are made public, without shareholder support it is very difficult to find alternative funding and avoid an insolvency procedure. This will in our view most likely lead to losses for Mintos investors and a delay in recovering their investments.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 08 srp 2019, 11:35

Opět kleslo hodnocení Capital Service (-8), ExpressCredit (-31).
Mám v Capital Service dost investic, je na čase to trochu zredukovat.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 228
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 08 srp 2019, 12:41

LuckyLuke píše:
08 srp 2019, 11:35
Opět kleslo hodnocení Capital Service (-8), ExpressCredit (-31).
Mám v Capital Service dost investic, je na čase to trochu zredukovat.
To je červencový update, který tu někdo (zbynhu?) už postoval a docela široce se tu rozebíral.
Dokoncde jsi to sem postoval sám: https://www.p2pforum.cz/viewtopic.php?f ... 644#p13644
Takže bych to bral jako celkem neaktuální informaci a doporučoval smazat. Zbytečně to šíří paniku, že došlo k dalšímu downgrade.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 08 srp 2019, 13:27

No těch aktualizací je tam mnoho. V mém příspěvku o Capital Service nebylo nic. Červencové updaty byly celkem 3. Capital Service byl až v tom 3. updatu. Nic to ale nemění na mém rozhodnutí snížit pozici u Capital Service, mám jich teď nejvíce. Je to také Polsko.

Odpovědět