Mintos - zkušenosti investorů

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
Booboo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 34
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Booboo » 22 říj 2018, 16:53

cmel.da píše:
21 říj 2018, 21:25
Jo, chtělo by to, aby nějaký poskytovatel půjček krachnul, a ono by se to pročistilo a nárůst klesl.
Tiež rozmýšľam do akých rozmerov táto platforma vyrastie a čo potom?
1. štádium pravidelný zisk
2. znižovanie úrokov
3. zmena na investičnú spoločnosť alebo banku.
Nechajme sa prekvapiť.
Momentálne môj zisk na Mintose dosiahol 20% vkladu za 18 mesiacov.
Spokojnosť len aby to vydržalo ešte pár rokov.

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 23 říj 2018, 11:15

Já začal investovat docela dost do EBV Finance a dneska dokonce Mintos zvedl jejich hodnocení z B+ na A-. Dávají sice jen 10% ale mají hromady krátkodobých půjček jen na 2 měsíce. Určitě jsem radši za 10% u lepší společnosti než za 12% u nějakých C čkových ;) teď už u nich mám 8,2% portfolia

sly
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 23 říj 2018, 13:06

jinak jsem se supportem overil, ze pujcka neni v grace period urocena, v late potom stejnou urokovou sazbou, jako je udavano v parametrech pujcky (za predpokladu, ze originator uroci po splatnosti).

Jan
Gold pen
Gold pen
Reputace: 229
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 23 říj 2018, 13:18

sly píše:
23 říj 2018, 13:06
jinak jsem se supportem overil, ze pujcka neni v grace period urocena, v late potom stejnou urokovou sazbou, jako je udavano v parametrech pujcky (za predpokladu, ze originator uroci po splatnosti).
Půjčka nebo splátka? Řekl bych spíše že splátka.
BTW - takže třeba po dobu trvání splátky nabíhá úrok, pak třeba 5 dní nenabíhá v grace period a pak zase 55 dní (60-5) nabíhá (úročí-li originátor po splatnosti) v late? Tak nějak bych asi ještě pochopil, že úrok nenabíhal v grace period, pokud v grace period došlo ke splacení půjčky, ale pokud je splátka opožděná i nadále nedává to moc smysl... A skoro to vypadá, že jediný důvod grace period je ten, aby investor nic nedostal (pravda, dlouho jsem to nečetl, takže už moc nevím, čím to odůvodňovali). A popravdě si nedělám moc iluze, že by si originátor za grace period nenechával zaplatit... I když čert ví, jak to řeší, protože pokud by člověk "nepřeplatil", tak je z toho nedoplatkové perpetuum mobile.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

cmel.da
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmel.da » 23 říj 2018, 13:19

Taky při výběru poskytovatele půjčky koukám na položku "Příjem z úroku při zpožděné splátce". Mogo tam např. má "ne" , naopak šrot jako Simbo nebo Kuki tam má "ano".

Teď např na sekundárním marketu se prodávají Dinero 12 % "zpožděné", Dinero má u položky "Příjem z úroku při zpožděné splátce" NE,
tak nechápu,kdo to kupuje.
Naposledy upravil(a) cmel.da dne 23 říj 2018, 13:25, celkem upraveno 1 x.

Jan
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 23 říj 2018, 13:24

cmel.da píše:
23 říj 2018, 13:19
Taky při výběru poskytovatele půjčky koukám na položku "Příjem z úroku při zpožděné splátce". Mogo tam např. má "ne" , naopak šrot jako Simbo nebo Kuki tam má "ano".
No, pokud je to třeba 60M Mogo, tak skutečnost, že se neúročí dvě zpožděné splátky nehraje až tak výraznou roli. Pokud by tomu tak nebylo u 1M "šrot" půjčky, tak efektivní úrok by klesl na 1/3 a nikdo by do tohoto rizika asi nešel...
Trochu problém nastane, pokud Mogo bude kratší/krátké, tam už to roli hrát bude.
Ale odvařený z toho taky nejsem. Nicméně Mogo je tak dominantní hráč, že si do podmínek může vrazit skoro cokoliv.
Mám zkušenosti s:
---
---

sly
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 23 říj 2018, 13:35

Jan píše:
23 říj 2018, 13:18
BTW - takže třeba po dobu trvání splátky nabíhá úrok, pak třeba 5 dní nenabíhá v grace period a pak zase 55 dní (60-5) nabíhá (úročí-li originátor po splatnosti) v late?
ano, tak tomu rozumim.

" If loan is being repaid within grace period there is no interest calculated/accrued."

sly
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 23 říj 2018, 13:38

cmel.da píše:
23 říj 2018, 13:19
Teď např na sekundárním marketu se prodávají Dinero 12 % "zpožděné", Dinero má u položky "Příjem z úroku při zpožděné splátce" NE,
tak nechápu,kdo to kupuje.
obcas vidim pri zaplaceni zpozdene pujcky rozdelenou platbu na 3 polozky. ac ma Dinero v podminkach fakt, ze po splatnosti neuroci, procenta mi v late nabihaji. a podotykam, ze se u me jedna o 1M pujcku, tudiz v late je cela castka. urocene to je, jen zrejme ne "plnohodnotne".

Jan
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 23 říj 2018, 13:54

sly píše:
23 říj 2018, 13:35
Jan píše:
23 říj 2018, 13:18
BTW - takže třeba po dobu trvání splátky nabíhá úrok, pak třeba 5 dní nenabíhá v grace period a pak zase 55 dní (60-5) nabíhá (úročí-li originátor po splatnosti) v late?
ano, tak tomu rozumim.

" If loan is being repaid within grace period there is no interest calculated/accrued."
No...
Podle mě, ta odpověď nemusí nezbytně nutně zahrnovat období, kdy už půjčka spadne do late. Ale možná to vyplynulo z kontextu. A tak je možné, že můj překlad není zcela správný :o).
Mám zkušenosti s:
---
---

sly
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 23 říj 2018, 14:08

ne, nezahrnuje. rozumim tomu tak, ze jen a pouze v grace period neni splatka urocena.

"If loan goesover grace period and becomes late, tahn interest rte remains as it was before."

Jan
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 23 říj 2018, 14:22

sly píše:
23 říj 2018, 14:08
ne, nezahrnuje. rozumim tomu tak, ze jen a pouze v grace period neni splatka urocena.

"If loan goesover grace period and becomes late, tahn interest rte remains as it was before."
OK, díky za upřesnění. Teď ještě vyvstává otázka, jestli pokud spadne půjčka do late, je "zpětně" úročena i grace period.
To jsem nevěděl...
A plyne z toho to, že pokud je u některého z originátorů obvyklé (časté) doplácení v grace period, tak koupě těsně před splatností může být dost špatnej obchod... Akorát v tomto nemám přehled, nestíhám to sledovat. Je na tom někdo lépe?
Mám zkušenosti s:
---
---

sly
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 23 říj 2018, 14:33

Jan> to uz jsem nezjistoval, ale logicky mi vyplynulo, ze nic doplaceno zpetne neni. grace je holt shovivavost : )
koupi-li se neco tesne pred splatnosti a je doplaceno v grace period, clovek nastesti neprodela, coz se neda rict napr. o nakupu s prirazkou, ktery je originatorem vykoupen pred koncem splatnosti.

Jan
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 23 říj 2018, 14:46

sly píše:
23 říj 2018, 14:33
Jan> to uz jsem nezjistoval, ale logicky mi vyplynulo, ze nic doplaceno zpetne neni. grace je holt shovivavost : )
koupi-li se neco tesne pred splatnosti a je doplaceno v grace period, clovek nastesti neprodela, coz se neda rict napr. o nakupu s prirazkou, ktery je originatorem vykoupen pred koncem splatnosti.
Já bych čekal, že doplatí. Protože ta shovívavost je jen v grace period. A pokud ji někdo prošvihne, přijde i o tu shovívavost.
To je pravda. Ale pokud koupíš za hmmm... par value (už jsem si vzpomněl) půjčku na 1D a další 4D bude v grace, tak výsledný úrok bude 1/5 úroku nominálního. Což není úplně potěšující. Ale jak píšeš, aspoň se neprodělá...
Mám zkušenosti s:
---
---

LuckyLuke
Gold pen
Gold pen
Reputace: 231
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 25 říj 2018, 06:23

Včera a dnes jsem měl výkupy Lendo 13.5% a 13%. Autoinvest nic neinvestuje. Mám volnou cash 475euro.

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 194
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 25 říj 2018, 10:27

Ja vzal iute 10,5%/6 m. Aspon se mi trochu rozlozi poskytovatele.

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 25 říj 2018, 10:37

Také se mi zdá že je čím dál méně možností jak to dobře zainvestovat. Sem včera koupil nějaké 12% A moga s 0,1% přirážkou na SM

Jan
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 25 říj 2018, 12:11

Jo, je to slabší. Na druhou stranu se mi podařilo prodat za par value ta 11,1%/9M Lenda, co mi strašila v rozvaze. Jak jsem psal, vadí mi ta rozkolísanost nabídky.
Nu co, za pár dní snad zas bude lépe.
Mám zkušenosti s:
---
---

LuckyLuke
Gold pen
Gold pen
Reputace: 231
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 25 říj 2018, 15:02

Dnes ráno mi AI narval cca 2/3 volných investic do Varks 12%. Zbytek jsem dal ručně do Capital Service 12,5%.

Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 180
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 25 říj 2018, 19:18

Než jsem odešel dnes z práce, viděl jsem na SM asi 1000€ v 13% GetBucks. Už mám ale u nich alokaci přes 15% a moc to nechci přetahovat. Občas se něco objeví. Až tu ale bude ten SM autoinvest, tak to bude docela maso. Schválně, jestli tam budou dominovat AI nebo manuální investoři.

Jan
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 25 říj 2018, 21:01

Saraph píše:
25 říj 2018, 19:18
Než jsem odešel dnes z práce, viděl jsem na SM asi 1000€ v 13% GetBucks. Už mám ale u nich alokaci přes 15% a moc to nechci přetahovat. Občas se něco objeví. Až tu ale bude ten SM autoinvest, tak to bude docela maso. Schválně, jestli tam budou dominovat AI nebo manuální investoři.
Podle mě co bude lukrativní a půjde automatizovat, tak to opanují SMAI (pokud se tedy budou spouštět dostatečně často). A co lukrativní nebude a nebo bude obtížně automatizovatelné, tak tam bude stále platit manuál. Ale je možné, že to bude jako teď - že to někdo přes AI na SM koupí (skoro cokoliv), ale obratem to opět prodá (což se teď děje ve vztahu k PM).
Mám zkušenosti s:
---
---

Odpovědět