Mintos - zkušenosti investorů

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
sly
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od sly » 04 říj 2018, 13:52

Jan píše:
04 říj 2018, 13:45
Ne že bych byl přítel takovýchto divočin, ale... Co třeba točit dvě kreditky proti sobě? Tím by se administrace zjednodušila :o).
BTW - kdysi se tu řešilo půjčit si v bance nebo na Zonky a investovat na Mintosu.
Jenže oboje by chtělo jet v EUR bez kurzového rizika.
nejsou nahodou tyto "bezucelove pujcky" omezene prave zakazem dalsiho investovani? chapu, ze se to banka nemusi dozvedet, ale pokud mate nabidku takove pujcky prave od sve banky, je treba penize asi nejdrive nekam vyvest.
me kuprikladu na stole lezi dopis od banky, ve kterem mi nabizi neucelovou pujcku na 500K s urokem 4.9% p.a. a to bych rekl, ze uz by stalo za zvazeni. je v tom sice drobny hacek, ale stale se da velmi snadno na 4.9% dostat. kazdopadne na toto asi nejsem dost velky strelec.

Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Reputace: 64
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 04 říj 2018, 14:25

Hmm, zajímavá myšlenka. Taky mi pořád někdo výhodně cpe peníze, ale možná irracionálně mě děsí představa ztráty vlastních prostředků na mintosu a ještě cizího kapitálu, který bych pak roky splácel...

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 234
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 04 říj 2018, 14:46

sly píše:
04 říj 2018, 13:52
Jan píše:
Ne že bych byl přítel takovýchto divočin, ale... Co třeba točit dvě kreditky proti sobě? Tím by se administrace zjednodušila :o).
BTW - kdysi se tu řešilo půjčit si v bance nebo na Zonky a investovat na Mintosu.
nejsou nahodou tyto "bezucelove pujcky" omezene prave zakazem dalsiho investovani? chapu, ze se to banka nemusi dozvedet, ale pokud mate nabidku takove pujcky prave od sve banky, je treba penize asi nejdrive nekam vyvest.
me kuprikladu na stole lezi dopis od banky, ve kterem mi nabizi neucelovou pujcku na 500K s urokem 4.9% p.a. a to bych rekl, ze uz by stalo za zvazeni. je v tom sice drobny hacek, ale stale se da velmi snadno na 4.9% dostat. kazdopadne na toto asi nejsem dost velky strelec.
Tak to netuším. Nikdy jsem si od banky nepůjčoval.
Boží mlýn píše:
04 říj 2018, 14:25
Hmm, zajímavá myšlenka. Taky mi pořád někdo výhodně cpe peníze, ale možná irracionálně mě děsí představa ztráty vlastních prostředků na mintosu a ještě cizího kapitálu, který bych pak roky splácel...
Nevím... V EUR by to možná mohlo mít smysl, ale v CZK to je dávno pasé. A nést kurzové riziko - na to tam je moc malý prostor.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

sly
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 04 říj 2018, 15:01

spise nez kurzove riziko vidim problem v potencialnim krachu originatoru/samotne platformy, dalsiho poklesu uroku nebo v necem uplne nepredvidatelnem. a propos, jaky rating mel Eurocent pred tim, nez sel do defaultu?

0.5M pujcka je dlouhodobejsi investice. osobne bych penize vymenil na zacatku a po dobu uveru (8let) je tocil jen v EUR. splatky platil z jineho zdroje v CZK, pripadne v obdobi vyhodne konverze.

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 158
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 04 říj 2018, 15:36

Jan píše:
Mě příjde, že nevíte chlapi co s volným časem....honit takové drobné a ještě přes P2P, kde to poslední dobou jde od desíti k pěti. A už vůbec bych tohle nedělal s penězma které mi neříkaji pane.
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 226
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 04 říj 2018, 19:02

No jasne, ze nevi co s volnym casem. Kdyby se venovali akciim, tak by naopak potrebovali, aby mel den 30 hodin. :lol:

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 234
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 04 říj 2018, 20:28

doonio píše:
04 říj 2018, 15:36
Jan píše:
Mě příjde, že nevíte chlapi co s volným časem....honit takové drobné a ještě přes P2P, kde to poslední dobou jde od desíti k pěti. A už vůbec bych tohle nedělal s penězma které mi neříkaji pane.
Já jsem to psal defakto na hypotetické úrovni. V EUR mě to neláká minimálně kvůli kurzu, v CZK kvůli výnosu/nabídce. Ale pokud v tom někdo potenciál vidí, tak proč to neprodiskutovat, že. x)
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 103
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 04 říj 2018, 23:54

Ty jo, obdivuji tvoji odvahu. Já se bojím na Mintos poslat víc, než 10% svého kapitálu a ty by si tam chtěl točit půjčené peníze :D Mintos je investice jako každá jiná, nikdy nevíš kdy můžeš přijít o peníze. Přijít o své úspory i kdyby jen několika měsíční dokáže člověka opravdu vytočit. ALe přijít o peníze, které sis někde půjčil a pak to několik let, nebo i desetiletí splácet i s úroky, to si ani neumím představit co by to se mnou udělalo.
Aspoň tedy odhaduji, že by sis na to chtěl půjčit alespoň několik milionů, pač s menšími částkami by to nemělo moc smysl, to by už bylo lepší chodit každou sobotu na brigádu a bylo by to bez stresu ;) Nicméně teoreticky by to určitě šlo, ale je fakt otázka jestli to stojí za to riziko.

JPT
Silver pen
Silver pen
Reputace: 70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 05 říj 2018, 07:42

Nevím, jestli jsem objevil Ameriku, ale teď jsem si všiml, že při BuyBack odkupu: úroky z prodlení + běžné úroky = normální úrok podle % půjčky. Dřív jsem myslel, že dostanu normální úroky za ty 3 měsíce + ještě navíc úroky z prodlení, ale vypadá to že ne.

sly
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 05 říj 2018, 08:08

JPT píše:
05 říj 2018, 07:42
Nevím, jestli jsem objevil Ameriku, ale teď jsem si všiml, že při BuyBack odkupu: úroky z prodlení + běžné úroky = normální úrok podle % půjčky. Dřív jsem myslel, že dostanu normální úroky za ty 3 měsíce + ještě navíc úroky z prodlení, ale vypadá to že ne.
v tomot bych, prosim, potreboval jeste jednou osvetu.
a) pujcim kratkodobe 100E. na jeden mesic, jedna splatka. dluznik je v prodleni 2 mesice a dojde k BB. originator je z tech, kteri plati uroky v prodleni.

dostanu urok ze 100E za 3 mesice?

b) chova se to jinak, pri dlouhodobejsi pujcce, kdy je rozsplatkovano treba na 12 mesicu/splatek a dluznik je, rekneme, late ve dvou a 10 splatil v cas?

c) jina situace je, pokud originator neplati uroky z prodleni? tzn. uroci se jen 10 splatek?

JPT
Silver pen
Silver pen
Reputace: 70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 05 říj 2018, 08:23

S tím a) nevím. to bych musel nějak zjistit. Já si toho všiml u b) nebo spíš jsem nekontroloval dobu. Jen jsem spočítal kolik bych měl dostat za 3 měsíce a tolik jsem dostal, ale rozdělené na úrok a úrok z prodlení. Takže úrok z prodlení neni nic navíc, jak jsem si prva myslel. Teda aspoň u BuyBack odkupu.

sly
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 05 říj 2018, 08:31

Flyboy píše:
04 říj 2018, 23:54
Ty jo, obdivuji tvoji odvahu. Já se bojím na Mintos poslat víc, než 10% svého kapitálu a ty by si tam chtěl točit půjčené peníze :D Mintos je investice jako každá jiná, nikdy nevíš kdy můžeš přijít o peníze. Přijít o své úspory i kdyby jen několika měsíční dokáže člověka opravdu vytočit. ALe přijít o peníze, které sis někde půjčil a pak to několik let, nebo i desetiletí splácet i s úroky, to si ani neumím představit co by to se mnou udělalo.
Aspoň tedy odhaduji, že by sis na to chtěl půjčit alespoň několik milionů, pač s menšími částkami by to nemělo moc smysl, to by už bylo lepší chodit každou sobotu na brigádu a bylo by to bez stresu ;) Nicméně teoreticky by to určitě šlo, ale je fakt otázka jestli to stojí za to riziko.
tot otazka. znam par lidi, kteri maji pujcky (hypo), protoze je to levne. mohli by je splatit, ale nechteji neb maji vypujceno do 2% p.a. a, jak rikas, miliony investuji jinde. na druhou stranu mas urcite pravdu v tom, ze P2P investice nejsou asi uplne tim pravym, kde by clovek chtel tocit cizi kapital. nicmenee znam i takove, kteri za vypujcene penize jedou v rizikovejsich investicich. sice kratkodobe - ze dne na den, ale maji uroceno treba na 8%, takze je to opravdu jen o lidske nature a jak dobre se komu spi : )

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 158
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 05 říj 2018, 08:39

sly píše:
05 říj 2018, 08:31
tot otazka. znam par lidi, kteri maji pujcky (hypo), protoze je to levne. mohli by je splatit, ale nechteji neb maji vypujceno do 2% p.a. a, jak rikas, miliony investuji jinde. na druhou stranu mas urcite pravdu v tom, ze P2P investice nejsou asi uplne tim pravym, kde by clovek chtel tocit cizi kapital. nicmenee znam i takove, kteri za vypujcene penize jedou v rizikovejsich investicich. sice kratkodobe - ze dne na den, ale maji uroceno treba na 8%, takze je to opravdu jen o lidske nature a jak dobre se komu spi : )
Ano, takovýto způsob existuje, taky znám pár frajerů, kteří využili levné hypotéky, peníze si půjčili (i když je v reálu vůbec nepotřebovali) a použili je na investice - ale tito lidé, mají svoje naprogramované algoritmy, podle kterých investují "známá to 90tká", udělají týdne velké množství obchodů a z těch malých rozdílu přisypávají korunku ke korunce, navíc ještě používají páku. A pokud v tom máš třeba 100 000€, už to asi hodí víc než nějaké drobné z kreditky.
Naposledy upravil(a) doonio dne 05 říj 2018, 09:36, celkem upraveno 1 x.
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

sly
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 05 říj 2018, 09:10

doonio> nepochybne souhlasim. nemel jsem na mysli kreditku, to je dle meho nazoru ztrata casu s nejistym vysledkem, ale spise moznost bezuceloveho uveru v radu statisicu za 4,9% p.a.
kazdopadne take to nejsou zadne velke penize a zkrachuje-li dalsi Eurocent, nebylo by to uplne bezbolestne.

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 05 říj 2018, 09:44

vyvar z ovaru píše:
04 říj 2018, 19:02
No jasne, ze nevi co s volnym casem. Kdyby se venovali akciim, tak by naopak potrebovali, aby mel den 30 hodin. :lol:
Taky jsem viděl pár hloupostí. Např. video od člověka, který má na Mintosu pár tisíc eur, prochází sekundár a hledá levné úvěry, které částečně vykupuje a následně přeprodává dráž. Vůbec se nezabývá kvalitou poskytovatelů, nebo tím, že by se mohly věci vyvinout v jeho neprospěch a má radost z desetinek eur - přitom naprosto ztrácí ponětí o hodnotě svého času.

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 103
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 05 říj 2018, 10:00

Já to stejně vůbe nechápu, proč by si člověk, který má peníze měl brát nějaké půjčky. Pochopil bych to, kdyby začínal nějaký startup. Ale člověk s vyšší střední třídy, který má cca 70 tisíc čistého a investuje několik milionů si přece nevezme několika milionovou půjčku na to aby to mohl zkusit investovat s vyšším ziskem do nějakých dalších "finančních produktů", nebo na burze. Mi netvrďte, že se někomu kdo má peníze vyplatí se stresovat že má milionové dluhy a o vše může kdykoliv přijít kvůli 10 tisícům měsíčně navíc (za předpokladu že by mu to dobře vycházelo). To spíš dělají lidé, kteří na tom finančně extra dobře nejsou a nemají už moc co ztratit. Pokud si chce člověk co má peníze a slušné příjmy půjčovat, tak si spíš každý druhý rok koupí nový byt nebo dům na hypotéku. Protože i kdyby došlo k poklesu nemovitosti, tak když zaplatíte polovinu ze svého, tak ten zbytek můžete hravě splácet z nájmu a že cena nemovitosti spadne o 50% abyste na tom prodělali, to už je vyloženě scifi scénář.

sly
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 05 říj 2018, 11:00

ja to naopak docela chapu. clovek ktery ma penize a je zvykly investovat (rozumejme stresovat se, anebo prave naopak - vubec se nestresovat), vidi moznost navyseni kapitalu za extra levne, protoze kupuje/refinancuje dum a ma moznost zbyvajici dluh bud doplatit anebo nechat dobihat puvodni pujcku za, rekneme, 1.7% p.a. a volne prostredky (v radu par milionu) tocit dal, jako byl doted zvykly.
mohl byt doplatit, ale takto ma najednou dalsi (pasivni) prijem v radu nekolika desitek tisic. a rizika? nevim, nejsem v jeho kuzi, ale zrejme je zvazil jako akceptovatelne. nevim, do ceho konkretne takovy clovek investuje, ale P2P pujcky to zrejme nebudou.

tady se ale nebavime o cloveku vyssi stredni tridy. troufam si tvrdit, ze jsme vys. samozrejme, muzeme debatovat i o stredni, ci vyssi stredni tride, tam se ale obavam, ze investicni kapital nekolika mil Kc nas posouva opet nekam vzhuru.

Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 184
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 05 říj 2018, 11:42

Kdyby mi banka dala půjčku za dostatečně nízké procento, tak do toho rozhodně jdu. Myslím si, že investoři se pořád vracejí k myšlence „ale co když to selže“? No jo, ale co když ne? Však vezměte si třeba takové podnikání. Kdyby se každý hned zastavil, protože podnikání nemusí být úspěšné, nebyla by na světě taková konkurence ve všem. Lidi prostě mají plán a jdou to zkusit. Samozřejmě je ale potřeba k tomu přistupovat trochu zodpovědně. Půjčit si například víc, než člověk sám vlastní, to by asi nebylo moc moudré. Zároveň bych to nedal všechno do jednoho pytle, tedy např. do Mintosu.

Dalším argumentem by mohla být třeba inflace. Pokud je cílená inflace 2 %, dá se to pro naše účely investování chápat tak, že veškerý náš vlastní majetek je něco jako půjčka od banky s úrokem 2 % ročně. Kdyby nějaká banka nabídla půjčku třeba kolem 3 % bez zajištění, skutečně by byl tak špatný nápad si ji vzít na investování?

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 226
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 05 říj 2018, 11:55

Kdyz si ctu o nejakych investorech, tak vetsina z nich prave jede neustale v pujckach, protoze se jim to bohate vyplati.
Ja treba ted delal totalni rekonstrukci bytu a zvazoval jsem, zda si na to vzit pujcku a nasetrene penize investovat a pujcky se pak zbavovat zcasti vynosem investic a z platu. Financne by to vyslo lip, ale ja jsem v tomhle srab, takze jsem to zaplatil a holt investuju jen z toho, co mi zbylo. Mam rad urcite jistoty a to, ze mi na byte nevisi nejaka zastava, ikdyz jsem se tak ochudil o potencialni zisk.

sly
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 05 říj 2018, 12:41

presne tak. a tim se vracime ke konkretnimu prikladu, ktery jsem zminoval o nekolik prispevku vyse.
nabidka neuceloveho uveru z banky, kam chodi prijem: 500tis, pri 4.9% p.a. na 8let. podmineno urokovou sazbou 6.9% p.a. (RPSN 7.12% p.a.), nicmene pri radnem splaceni (rozumejme dle splatkoveho kalendare, bez predcasnych/mimoradnych splatek) na konci obdobi splatnosti vratka, kdy pri ponizeni castky nakladu o bonus vyjde vysledna sazba 4.9% p.a.
za predpokladu, ze by se zde dalo dlouhodobe investovat s cistym rocnim vynosem 10%, neprijde mi to uplne nezajimave. investice na 8let se splatkou neco pres 6tis dela obrat, jestli pocitam dobre, 250tis kc.
nekdo by mohl rict, s cizima penezma prilis velke riziko kvuli velmi malemu zisku, nekdo by v tom naopak mohl videt dobrou investicni prilezitost : )

Odpovědět