Mintos - zkušenosti investorů

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 186
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Saraph » 07 pro 2016, 23:03

Sykynka píše:
Jestli už to nezačíná vypadat trošku podezřele, když jdou úroky nahoru tak rychle.
Jistě, ale bylo tu už i 14 %, tak věřím, že tohle je ještě v pořádku. Samozřejmě se můžu velice jednoduše mýlit, ale kdybychom to brali takhle, tak už i nějakých 12 % se mi zdá opravdu hodně.

anybodyelse
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od anybodyelse » 16 pro 2016, 08:41

Dnes se mi stala zvláštní věc na Mintosu.
Oproti včerejšku mi klasnula hodnota ( Overview > Account Balance > Total ) z 1810 na 1797, což je dokonce méně, než kolik tam bylo na začátku prosince.
Žádný default tam nemám, tak nevidím důvod, proč by to mělo klesnout.

má někdo podobnou zkušenost?

kolibrik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 9

Příspěvek od kolibrik » 16 pro 2016, 09:45

anybodyelse píše:Dnes se mi stala zvláštní věc na Mintosu.
Oproti včerejšku mi klasnula hodnota ( Overview > Account Balance > Total ) z 1810 na 1797, což je dokonce méně, než kolik tam bylo na začátku prosince.
Žádný default tam nemám, tak nevidím důvod, proč by to mělo klesnout.

má někdo podobnou zkušenost?
Jj uz se mi to taky stalo, ale dnes ne. "Vykoupili" uvery, tj. v invesitcich na nich mas zustatek 0, ale nepripsali penize na ucet, tudiz ten pokles. Behem dne se to spravi. Muzes je postouchnout na podpore.

tinvest
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tinvest » 21 pro 2016, 12:29

Dnes jsem si vsiml novych checkboxu pro filtrovani - ze by Mintos planoval povolit investice v CZK? :shock: :mrgreen:
Přílohy
Selection_999(583).png
Selection_999(583).png (4.54 KiB) Zobrazeno 5149 x

tomsaer
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomsaer » 21 pro 2016, 12:46

Taky uz je v paticce tel. kontak na CZ support. Tedy predpokladam, ze na CZ cisle bude CZ hovorici operator :)

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 229
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 21 pro 2016, 13:05

Super! Vím, že to plánovali snad už před rokem - konkrétně pro Acemu. Jsem rád, že jsou zase o kus blíž k realizaci.

adventura
Silver pen
Silver pen
Reputace: 64
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 21 pro 2016, 15:14

zajimave
to jako, ze bude mit moznost multi-menovy ucet (jeden v eur a druhy v czk)? mintos obvykle posila newsletter s novinkama, tak uvidime... :)
  • CZK bondster,fundlift,dluhopisy
  • EUR bulkestate,crowdestate,crowdestor,estateguru,envestio,grupeer,mintos,reinvest24,swaper,robocash,viainvest
  • bonus za nove registrace na p2p - viewtopic.php?f=40&t=134&p=2617#p2617

Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 186
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 21 pro 2016, 17:19

To by byl sen, kdyby odpadla veškerá měnová konverze.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 249
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 21 pro 2016, 17:58

Potenciál to jistě má - koneckonců, diskuze zabývající se investicemi v CZK rozhodně příspěvky nepřekypuje - nicméně záleží i na dalších faktorech, jako jsou nabízený výnos, zajištění či zpětné odkoupení pohledávky v případě defaultu, ....
Takže furt je tam dost neznámých, co z toho mohou vytvořit (absolutně) nekonkurenceschopný produkt...
A mimo jiné, pokud se bude šířit zpráva, jak je/bude super investovat v/do CZK, je možné, že do konverze do koruny půjdou v honbě za vyššími zisky i ostatní investoři - tedy vzroste konkurence a bude problém pohledávky úspěšně koupit...
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

kolibrik
Bronze pen
Bronze pen

Příspěvek od kolibrik » 22 pro 2016, 09:26

Ano, neco se tam deje. Meni i excelove exporty. Nedavno pridali sloupec s menou do transakcni historie a dnes i do seznamu investic.

adventura
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 22 pro 2016, 13:52

tak uz je to tady :)

===

We are very excited to announce multi-currency investment opportunities on the Mintos marketplace. Starting today, investors will have the opportunity to invest in loans denominated in Czech koruna. Loans in other currencies will be available soon.
By facilitating investments in multiple currencies, we are helping investors and loan originators to eliminate one of the most significant financial risks - currency risk.

Our goal at Mintos is to facilitate the free movement of capital globally, which enables integrated, open and efficient financial markets and services that work for the benefit of both investors and borrowers. Introducing multi-currency investment opportunities is a significant step towards our goal, and will allow us to better serve Mintos investors and loan originators. Investors now can diversify their investment portfolio on the Mintos marketplace not only by loan type, loan originator and geography, but also by currency.

The first loan originators offering investment opportunities in currency other than euro are Creamfinance and Acema; they will place loans in Czech koruna on the marketplace.

How does it work?

To deposit funds in a supported currency, go to the Deposit section and follow the listed instructions. After receiving the money transfer, Mintos will credit your account accordingly. All currency deposits can be managed concurrently from your profile.

You will be able to:
Filter loan lists by currency;
Create Auto Invest portfolios in multiple currencies;
Review account statements in each currency;
View account summaries in each currency.
Choosing and investing in multiple currencies couldn't be easier with Mintos. If you have any questions, our friendly investor service team is happy to help.

===

a na PM uz je jedna CZK pujcka

===

fundovani je do cesky sporitelny, mintos uvedl IBAN uctu, tak predpokladam, ze v IB (napr u FIO) bude stacit dat tuzemska platba a z IBANu vytahnout cislo uctu a poslat tam penize v CZK
  • EUR bulkestate,crowdestate,crowdestor,estateguru,envestio,grupeer,mintos,reinvest24,swaper,robocash,viainvest

sollar
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 71
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sollar » 22 pro 2016, 14:02

Mikro překlad.... :)
První úvěrové společnosti, které nabízejí investiční příležitosti v jiné měně než euru jsou Creamfinance a Acema. Můžete investovat v českých korunách na Mintosu!!!.
Tohle je krásná předvánoční informace :P. Jsem rád, že tu jsou investoři , kteří informují i ostatní... Já už to nezvládám pokrývat :shock:
Dík za info.........

adventura
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 22 pro 2016, 14:12

jestli se najde nejaky odvazlivec, ktery nafunduje CZK, tak dejte prosim vedet, jak jste to poslali v IB a kolik prevod stal (jestli prez IBAN nebo jako tuzemska platba), diky

anybodyelse
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od anybodyelse » 22 pro 2016, 14:48

No zatím tam CZK posílat nebudu. V nabídce byl pouze jeden 30 denní uvěr s tuším 11%.
Až bude těch příležitostí víc, klidně i za těch 11% tak do toho půjdu.

Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 221
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Finlord » 22 pro 2016, 20:25

blahetal píše:jestli se najde nejaky odvazlivec, ktery nafunduje CZK, tak dejte prosim vedet, jak jste to poslali v IB a kolik prevod stal (jestli prez IBAN nebo jako tuzemska platba), diky
V záložce deposit je napsané, že pro CZK mají jako banku Českou spořitelnu, takže posílání kaček je tuzemský převod :) .
Pokud se zvýší nabídka korunových úvěrů, tak to bude pro české investory určitě velmi atraktivní funkce.
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

tinvest
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tinvest » 23 pro 2016, 11:16

Vcera 15:52 jsem poslal penize na CZK ucet na Mintosu a pred chvili, 10:28, mi prislo upozorneni, ze jsou prostredky pripsany.
Prevadi se na ucet vedeny u Ceske sporitelny, takze ti co maji ucet u stejne banky by to mohli mit i rychleji (ja mam Airbank)

Nekdo se tu ptal jak rozklicovat ten IBAN:
c.u.: 6936862 / 0800
zprava pro prijemce: xxxxxx - Add funds to investor account
ja jsem dal variabilni symbol 40103903643, ale asi neni potreba

Jelikoz se jedna o bezny prevod, tak poplatky zadne nejsou. Zaroven by nemel byt ani poplatek za vyber ze strany mintosu, coz je parada.

Po pripsani penez se vam nahore vedle jmena zobrazi dostupna castka v EUR | CZK, takze
10 EUR | 300 Kc

V Overview se pak muzete prepinat mezi CZK a EUR, to stejne pri vyberu penez (withdrawal)

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 249
Kontaktovat uživatele:

Mintos/CZK

Příspěvek od Jan » 23 pro 2016, 13:38

Jak jsem psal, potenciál to má...
Můžu se zeptat, na konkrétní parametry půjček? Tedy zejména výnos, jestli je nějaké zajištění, doba splácení, ...?
Díky
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

kolibrik
Bronze pen
Bronze pen

Příspěvek od kolibrik » 23 pro 2016, 14:17

Co ja vim, tak tam byla vcera jedna pujcka :) na 11 % p.a. na 12 mesicu (asi) na cca 1800 kc. Nezajisteny spotrebak od Cream finance, tusim, s BB po 60 dnech. Zatim se tedy spise ceka jak se to vyvine.

blablon
Silver pen
Silver pen
Reputace: 57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 23 pro 2016, 21:13

tinvest píše:Vcera 15:52 jsem poslal penize na CZK ucet na Mintosu a pred chvili, 10:28, mi prislo upozorneni, ze jsou prostredky pripsany.
Prevadi se na ucet vedeny u Ceske sporitelny, takze ti co maji ucet u stejne banky by to mohli mit i rychleji (ja mam Airbank)

Nekdo se tu ptal jak rozklicovat ten IBAN:
c.u.: 6936862 / 0800
zprava pro prijemce: xxxxxx - Add funds to investor account
ja jsem dal variabilni symbol 40103903643, ale asi neni potreba

Jelikoz se jedna o bezny prevod, tak poplatky zadne nejsou. Zaroven by nemel byt ani poplatek za vyber ze strany mintosu, coz je parada.

Po pripsani penez se vam nahore vedle jmena zobrazi dostupna castka v EUR | CZK, takze
10 EUR | 300 Kc

V Overview se pak muzete prepinat mezi CZK a EUR, to stejne pri vyberu penez (withdrawal)
Pokud variabilni symbol tak rozhodne to tvoje xxxxxx a neeee to cislo z: "Beneficiary Registration Number 40103903643" :D To maji vsichni stejne a bude to nejake registracni cislo primo Mintosu.

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 162
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 23 pro 2016, 23:58

Menší předvánoční statistika mého P2P portfolia. Jsem aktuálně 11.92%. Chtěl bych přibrat i nějaké auta či faktury, ale zatím se nabízejí jen osobní půjčky jak na běžícím páse. Veselý Vánoce bando :-D
Čekám až po novém roce zase trochu zavlnkuje USD/GBP kurz abych mohl nakoupit nějaké ty libry, sice je to taková nijaká diverzifikace - jelikož jsou vajíčka stále v P2P košíčku, ale nějak mě hřeje ten pocit FCA regulace v UK.
mt.png
mt.png (31.14 KiB) Zobrazeno 5021 x
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

Odpovědět