Mintos - investoři

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 101
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od zbynhu » 30 kvě 2018, 22:03

moravekj píše:
30 kvě 2018, 18:19
Dobry den, jak to ted vidite s prilevani penez v czk a investicemi v eur. Czk nam trosku oslabila tak sem prevody zastavil. Ma smysl docasne investovat do men ktere jsou dole s czk? Pln apod. Nebo cekat. Nebo jit vice na vychod tam kde vliv italie neni takovy? Diky za nazory

Ps ja zatim vyckavam a zvazuji ten vychod
Já osobně také vyčkávám. Jsem přesvědčený, že koruna v následujících dnech posílí a dostane se zpět k hranici minimálně 25,5. To je více než 1% a při pokud zjednoduším průměrný výnos v EUR na Mintosu na 12% p.a., tak je to měsíční zisk. A z tohoto pohledu lépe mít peníze na účtu než na cizí platformě v kdovíjakých půjčkách:)
ČNB zatím intervenovala pouze slovně, četl jsem vyjádření Rusnoka a Hampla, pokud koruna do červnového zasedání neposílí, kdo ví, zda nás ČNB nepřekvapí.

Co se týče dalších měn, tak mě to v tuto chvíli vůbec neláká. Výnos za to nestojí a je to jen ztracený čas navíc při sledování dalších statistik. Majoritu mám v EUR a něco málo v CZK (i když to je spíše takové paběrkování).

Boží mlýn
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 31 kvě 2018, 08:40

Také vyčkávám. Jednak to oslabení je relativně velké na tak krátkou dobu, takže korekce příjde, a pak protože jsem na mintosu stále nováček. Pořád si ještě hraju s AIčkama a objevuju nové okolnosti.
Nejdříve jsem chtěl vše zajistit BB a LTV do 55%, odstupňované podle úroku i s tím, že tam třeba teď takové nejsou, ale mohou se později objevit. Pak jsem od LTV opustil a objevil, že existuje hodnocení společností na mintosu, pak že přibývají noví poskytovatelé, takže jsem jej opět upravil, přidal splatnost ze 3m na 12m, původní AI dojíždějí. A teď bych rád zase něco dosypal, aby se AI mohla naplnit nově :lol:

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 31 kvě 2018, 18:29

Skejwi píše:
30 kvě 2018, 17:18
Tak hlavně kvůli geografické diverzifikaci (pořád mám totiž pocit, že podceňuju/podceňujeme rizika P2P, i když je Mintos ten nejstabilnější hráč), chci mít expozici v Česku a v korunách (nechci mít vše v jediné měně). Mintos pořád vychází lépe než P2P v Čechách. Víc než měnová konverze mě trápí měnové zajištění.
na CZK ale nepotrebuju Mintos a s radosti diverzifikuju jinde. Na Fundliftu se cas od casu vyskytne zajimavy projekt, ano je to vetsinou jen 6%-10% bez moznosti vystoupeni, ale je to proste uplne jinde - a to se pocita.

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od moravekj » 31 kvě 2018, 22:26

Co rikate na zobrazovani klientova RPSN u kazde pujcky?

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 31 kvě 2018, 22:35

trochu problem je, ze neni u kazde... resp nepredpokladam ze treba ID Finance ma 0%.

druhak - nevim moc jakym zpusobem bych to mel zohlednovat... samo o sobe to moc nedokazuje.. asi nijak nebudu.

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od moravekj » 31 kvě 2018, 22:56

blablon píše:
31 kvě 2018, 22:35
trochu problem je, ze neni u kazde... resp nepredpokladam ze treba ID Finance ma 0%.

druhak - nevim moc jakym zpusobem bych to mel zohlednovat... samo o sobe to moc nedokazuje.. asi nijak nebudu.
U mne to trosku rika, ze pokud nekdo pujde do RPSN pres 200%, tak nebude moc silne financne gramotny a tudiz je tam sance na nesplaceni vyssi, nez u pujcek s RPSN cca do 50-100%.
U nas ma homecredit u osobnich pujcek na 4-8 let RPSN kolem 50% pro srovnani. A neni vnimana sirokou verejnosti jako lichvarska spolecnost.
Prekvapilo mne, ze umera mezi urokem pro investora a RPSN smerem k dluznikovi neni. Napriklad mozipo s 15.1% pro investory ma kolem 30% RPSN pro dluznika.Coz povazuji jeste za rozumne uvery. Nadruhou stranu treba banknote nabizi investoru 9-11 ale RPSN je u techto pujcek pro dluznika hodne pres 200% .

Jake RPSN ma ktery originator jsem studoval, ale pokud ta informace nebyla dostupna ke kazde pujcce zvlast neslo toho nijak vyuzit.

Cas ukaze, jak to nakonec ovlivni jak budou lidi s mensim RPSN splacet oproti lidem s vyssim.

Vim ze je BBG, ale vyssi current preci potesi kazdeho :D

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 06 čer 2018, 11:09

Konecne mi trosku kleslo Mogo. Z 81% na aktualnich 72%. Ale ty dlouhodoby moc nemizi, tech se vykoupilo jen 5.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 07 čer 2018, 13:36

vyvar z ovaru píše:
06 čer 2018, 11:09
Konecne mi trosku kleslo Mogo. Z 81% na aktualnich 72%. Ale ty dlouhodoby moc nemizi, tech se vykoupilo jen 5.
Mně Mogo naopak narostlo z nějakých cca 40% na cca 50%, vše ze SM. Holt jak tu teď bujely roztodivné půjčky za 14%, tak toto období je už bohužel pryč... Takže asi namnoze kupuju to, co někomu chytil AI v CB akci :o/.
Co je CB a na PM se objevila Moga 14%, tak odprodeje Moga logicky váznou, a to, že je obecně problém prodat delší Moga (+- 42M+), jsem tu už někde psal. Z hlavy nevím, ale skoro bych řekl, že z toho, co jsem koupil v CB na přelomu roku s prémií 5%, se prodalo naprosté minimum, ne-li nic.
A vůbec se mi teď z mého pohledu portfolio pomaloučku zhoršuje. Předčasné odkupy Banknote tu už byly několikrát zmiňovány, teď v posledních dvou dnech se k tou přidaly i dost silné odkupy z Mozipa. Ale posledních 14 to nestíhám sledovat, jen to Mozipo je do očí bijící...
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 07 čer 2018, 13:56

Uz nejsou ani 15 a 14,5% mesicni Varks, ty jsem mel v oblibe. Musel jsem to ted snizit na 14%.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 07 čer 2018, 14:03

vyvar z ovaru píše:
07 čer 2018, 13:56
Uz nejsou ani 15 a 14,5% mesicni Varks, ty jsem mel v oblibe. Musel jsem to ted snizit na 14%.
15% nejsou už hodně dlouho a 14,5% tak měsíc... Já jsem je měl jako koření, jen trochu... ale přijde mi, že mizí i 14%, dřív jich na PM býval wagon, teď jich tam bývá pár, nebo žádné a naopak se tam začínají objevovat 13,5%... Takže mi to přijde, že Varks hledá hranici mezi objemem který se mu daří umístit a úrokem...
Mám zkušenosti s:

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 07 čer 2018, 17:06

14tek je malo

na stejnem stropu protacim 14ky: Varks, Bino, Sebo a Express Credit
Mozipo 15,1% do 24 mesicu me AI chyta, mam plny limit, kdyz se neco odkoupi, brzo to AI dokoupi
Capital Service 14% 24m mam plny limit, bylo jich dost, ted se divam ze je vykoupeno...
Banknote 14% nejsou... uz asi hodne dlouho, ale mam jich dost z minula

Lendo 14% bojkotuju, jeste nejake mam, a hlavne si nechavam strop kdyby prisla nejake CB akce... at nemam moc preLendovane

Mogo mam 43.7% ale realne min (pod 40%), protoze neni zapocitane ID Finance (KZT) a rublove pujcky, s tim jsem spokojeny, klidne bych nejake donabral... ale neni kde brat :(

asi se budu muset obcas podivat na sekundar, je fakt ze jsem tam dlouho nebyl...

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 07 čer 2018, 17:49

blablon píše:
07 čer 2018, 17:06
14tek je malo

Mozipo 15,1% do 24 mesicu me AI chyta, mam plny limit, kdyz se neco odkoupi, brzo to AI dokoupi
Capital Service 14% 24m mam plny limit, bylo jich dost, ted se divam ze je vykoupeno...

Lendo 14% bojkotuju, jeste nejake mam, a hlavne si nechavam strop kdyby prisla nejake CB akce... at nemam moc preLendovane

Mogo mam 43.7% ale realne min (pod 40%), protoze neni zapocitane ID Finance (KZT) a rublove pujcky, s tim jsem spokojeny, klidne bych nejake donabral... ale neni kde brat :(

asi se budu muset obcas podivat na sekundar, je fakt ze jsem tam dlouho nebyl...
Varks jsem trošičku měl i dlouhodoběji, Sebo a ExpressCredit (taky trošičku) jsem odprodal před maturitou a Bino mi nějak nesedí (což je asi čistě emoční, protože myslím, že tito 4 poskytovatelé jsou na tom +- podobně).
Mozipo se snažím. Ale na druhou stranu ho už mám celkem dost, rozhodně víc než jsem plánoval.
Capital Service - jelikož byly k mání lepší půjčky, tak jsem se k němu moc nedostal.
Lendo - trochu uvažuju o nákupu (čistě z nouze cnost (přijde mi lepší, než Bino, Sebo a Varks, ale zase nic, o co bych nějak stál)), ale podobné úvahy o CB mi v tom také brání :o).
Banknote jsem měl, ale enormně mi jich vykoupili :o(. Takže teď spíš nemám, než mám. A obávám se, že nebudou... Obvykle mívali 13,5-13,7%, teď myslím celkem jedou 13%, pokud se nepletu :o/.
Mogo - jel jsem ze SM (často i beze slevy), na PM jsem až na pár výjimek nic nechytil.
No, a držím trochu IuteCredit.
Toť vše.
Mám zkušenosti s:

JPT
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 08 čer 2018, 08:25

Všimli jste si, že se do výpisu z účtu na webu i excelu zaznamenávají věci i zpětně ? Jakože jeden den to máte nějak s nějakýma zůstatkama a na druhý den se tam něco vsune a zůstatky (balance) se změní. To mi přijde trochu divné. ID transakce je větší, ale datumově se to vsune do dřívějška. Neptal se na to třeba někdo proč to tak je ?

Když to podle ID transakce došlo pozdějš, tak se to mělo podle mě zaznamenat i do pozdějška ať navazuje sloupec Balance. Takto je v tom chaos.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 08 čer 2018, 09:15

blablon píše:
07 čer 2018, 17:06
14tek je malo

Dnes ráno nejkratší 14% je 7M Lendo...
:o/
Mám zkušenosti s:

tomaso1980
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomaso1980 » 09 čer 2018, 15:39

Ahoj,

mám 2 autoinvesty. Dá se někde přehledně zjistit, jaké investice mi ten který autoinvest zachytil?

Díky

luking4.pce
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luking4.pce » 09 čer 2018, 16:01

Dá. V přehledu tvojich investic je vlevo filtr "autoinvest/manual" a tam si můžeš vybrat, ze všech svých autoinvestů.

Odesláno z mého LG-D722 pomocí Tapatalk

Luking4 Investorem z donucení.

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 12 čer 2018, 21:25

Pro zajímavost porovnání stavu Mogo po dalším uběhnutém měsíci.
12.5.2018:
Obrázek

12.6.2018:
Délka splatnosti i procentuální výnos se drží, jen platební morálka se zhoršila.
Přílohy
Mogo.jpg
Mogo.jpg (28.16 KiB) Zobrazeno 735 x

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 12 čer 2018, 22:47

to Mogo - je zanedbatelna zmena, bych snad i rekl.

ja jsem si vsiml u sebe, ze Banknote mamv CURRENT jen 19% a to uz je zajimavejsi cislo, si myslim. 20% pro 1-15, 36% pro 16-30 a 25% pro 31-60

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 14 čer 2018, 10:55

Mimochodem, daří se někomu kupovat Mozipa 15,1%/+- 2Y? S jakou splatností? Mě teď nějakou dobu celkem bez problémů fungoval AI, ale poslední +- týden ani ťuk :o/. To samé platí i pro Mozipa 14,1%/12M, ale tam mě to až tak netrápí, jelikož těch mám celkem dost.
Dík
Mám zkušenosti s:

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 138
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 14 čer 2018, 16:18

Jan píše:
14 čer 2018, 10:55
Mimochodem, daří se někomu kupovat Mozipa 15,1%/+- 2Y? S jakou splatností? Mě teď nějakou dobu celkem bez problémů fungoval AI, ale poslední +- týden ani ťuk :o/. To samé platí i pro Mozipa 14,1%/12M, ale tam mě to až tak netrápí, jelikož těch mám celkem dost.
Dík
Mám to obdobně.

autoinvest Mozipo 15,1% do 28M ... nechytil nic skoro 14 dní, ale i tak jich mám dost (cca 10% portfolia)
autoinvest Varks, Sebo, Bino ....... poránu nechytnu také nic, vše je vykoupeno
autoinvest Capital Service 14% 24M ... mám plný stav (přiděleno 1500 euro)
autoinvest Banknote 13%, do 12M .... jedině ten se chytá, dočasně jsem ho vypnul

Banknote měl jsem výkupy přes 50% ! Status current jen 50%.
Banknote 14.6.2018.jpg
Banknote 14.6.2018.jpg (18.95 KiB) Zobrazeno 605 x

Odpovědět