Mintos - investoři

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 09 úno 2018, 14:35

S tema pujckama v CZK je to fakt skoda, ja tam nejakou dobu par tisic mel, ale vubec nic se nechytilo, tak jsem vse prevedl na EUR. Ale treba se to casem rozjede. Zonky by tam mohla zacit davat pujcky s BB. :lol:

Kdyz jsi tu nakousnul moznost, ze se casem uroky dost snizi, tak by me zajimalo, kolik by pro vas byla jeste snesitelna urokova hranice a kdy uz byste z platformy odesli? Ja bych pri tech 7% asi stale zustaval. Protoze je to porad vyssi vynos nez nejakej terminak a porad by to bylo vic nez vetsina dividendovych titulu.

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eNaia » 09 úno 2018, 18:46

Jooo, kupovat si Zonky na Mintosu, to chces :-)

Osobne bych to asi taky kolem 7 % neopoustela (zatim), ale uz bych jim nic neposlala a asi i zacala penize stahovat.
Tomuhle segmentu verim asi tak, ze v pripade zpomaleni az krize jsem smirena s tim, ze tam velka cast penez muze zustat. Proste Mintos sbali fidlatka a udela nam papa, stejne jako to Mintosu udelaji jeho poskytovatele jen o par dni drive. U tech sedmi procent vynosu uz mi to prijde jako vynos, ktery mi to riziko proste nevyvazuje. Ale ja jsem dost rizikove averzni (co ja tady vlastne delam? :lol: )

Zrovna vcera jsem si tak pocitala, ze abych byla s celym Mintosem spokojena, tak bych z toho musela mit cca 9-10% p.a. vynos pristich pet let. Jo, jsem narocna zena :D
Nejak neverim, ze to tak bude. Mam to spis jako zabavu na dlouhe zimni vecery a s penezi, ktere rozhodne muzu ozelet ;)

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 10 úno 2018, 00:19

za 7% rozhodne ne, za ty % se da najit (i kdyz to zabere nejaky cas) treba na Fundliftu neco solidniho a "jistejsiho" nez Mintos / Mogo s 10 buybackama

LuckyLuke
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Reputace: 54
Kontaktovat uživatele:

Mintos - přehled NAR

Příspěvek od LuckyLuke » 11 úno 2018, 10:21

Musím dohnat Sarapha !!! :D
NAR 11.2.2018.jpg
NAR 11.2.2018.jpg (83.31 KiB) Zobrazeno 728 x

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Reputace: 56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 12 úno 2018, 11:05

to vyvar z ovaru:

Obávám s, že ten práh, kdy začne AI smysluplně fungovat bude asi o dost výš, než nějaké stovky EUR :o/.

Já samozřejmě potřebuju úrok dostatečně vysoký, abych to mohl ještě se ziskem přeprodat Vám hejlům x).
Ale vážně...
Jak jsem tu psal, moc netuším, jak CZK smysluplně zainvestovat, takže si myslím, že to skončí tak, že z CZK vycouvám...
Jinak 7% asi nějak akceptovatelných je, aspoň v rámci dané pozice výnos-likvidita-riziko. Osobně nevím, jestli je někde něco podobného nebo výhodnějšího. Otázka je, nakolik to je to na Mintosu udržitelné. No, a koneckonců "investoval" jsem i za míň...

to eNaia
S hodnocením segmentu P2P vcelku souhlasím, ale přenos nějakých burzovních krizí do reálné ekonomiky je obvykle pomalejší, takže si myslím, že z tohoto hlediska jsou ty 3M půjčky relativně bezpečné. Ale docela se obávám o delší půjčky...
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eNaia » 12 úno 2018, 16:03

To Jan:
Jojo, obecne do splatnosti 1 roku se o ty prachy az tak nebojim.
Pak uz trochu jo :mrgreen:

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 12 úno 2018, 16:26

Dneska je všude mrtvo... Ať tady nebo na Mintosu.
Co jsem měl na Mintosu filtry, tak defakto skoro všechny svorně ukazují 0 příležitostí.* Ale na PM se teď aspoň objevilo 6ks Mozipa 1Y 13,6%

* - No, pozitivní na to asi je, že za takové situace by se mohl strýcu vyvar z ovaru zbavit pár svých Mogo. Otázka je, co jiného koupí...
Mimochodem (ono už se to tu asi někde řešilo) jaký podíl prostředků máte na Mintosu cash pro případné nákupy?
Mám zkušenosti s:

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 63
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 12 úno 2018, 18:24

Vyvar vari vsechen ovar :lol: Takze cash 0, tocim vse. Vy si nechavate nejakou rezervu pro pripadne Cashback akce?
Co se tyce toho event. nakupu v pripade prodeju, zatim to peru do toho CB Moga, az skonci akce, tak to stopnu a zase nahodim predchozi AI. Coz v mym pripade bylo z nejvetsi casti ID Finance (do pul roku), Bino (mesic) a 13,5% Mogo (6 mesicu).

Jinak na sekundaru se mi samozrejme neprodalo za poslednich par dnu nic. :)

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 12 úno 2018, 18:48

vyvar z ovaru píše:Vyvar vari vsechen ovar :lol: Takze cash 0, tocim vse. Vy si nechavate nejakou rezervu pro pripadne Cashback akce?
Co se tyce toho event. nakupu v pripade prodeju, zatim to peru do toho CB Moga, az skonci akce, tak to stopnu a zase nahodim predchozi AI. Coz v mym pripade bylo z nejvetsi casti ID Finance (do pul roku), Bino (mesic) a 13,5% Mogo (6 mesicu).

Jinak na sekundaru se mi samozrejme neprodalo za poslednich par dnu nic. :)
Dřív jsem si nechával okolo 100 EUR na případné nákupy, teď většinou končím na 0 (poslední měsíc na refer a friend odměnu, tak musím mít zainvestováno x) ). Ale ono poslední dobou mi přijde, že je to bída, občas projasněná nějakou anomálií - třeba teď ta Mogo 1Y, 14%. Na cashback nic neschovávám, to mi přijde dost ošemetné.
Ee?? To se ještě dají nějaká rozumná Moga v CB koupit? BTW - když jsem vyhodil Sebo, tak za 13,5% půjčky začínaly někde na 30M. Až pak se tam objevila ta Mozipa.
Mám zkušenosti s:

zbynhu
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 49
Kontaktovat uživatele:

Mintos už má 39% p2p market share v Evropě

Příspěvek od zbynhu » 13 úno 2018, 13:00

Převzato z Mintos blogu...
Hezky jim to frčí, jen co je pravda.

Mintos exceeds half a billion euro in investments and continues to lead in Europe

Yet another significant milestone has been met by the Mintos marketplace for loans – in three years since its establishment, it has exceeded the half a billion euro mark in cumulative investments by investors. According to Altfi Data, Mintos currently is the leading player in the peer-to-peer lending market in Continental Europe with 39% of market share.

About EUR 1.5 million is invested in loans through Mintos daily, which is three times more than just a year ago. The average historic net annual return for investors over the past three years has been 11.9%.

Mintos is growing fast, which is reflected in the rapid expansion on both sides of the marketplace. On the investor side, about 3 500 new investors join Mintos each month. As of February 2018, there are 50 000 investors from 65 countries on the Mintos marketplace.

On the supply side of the marketplace, there are 35 loan originators from 21 countries on four continents – Europe, Asia, Africa and South America. This makes Mintos the world’s largest marketplace of its kind.

Martins Sulte, CEO and Co-founder of Mintos says: “We are proud of the results achieved so far and look forward to continued growth. We anticipate the size of our company, the number of loans and loan originators on our marketplace will grow significantly over the next few years, offering our investors even greater opportunities for great returns and diversification within a single marketplace. Our goal is to provide a free movement of capital that works for the benefit of investors and borrowers.”

sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sebikus » 14 úno 2018, 11:45

Tak nějak jsem si všiml, jak pracují s buy back garancí. Oni sice vykoupí pohledávku zpět i s vyplacením úroku, i když ten neodpovídá celé době investování, překročení doby zaplacení ani penále a pak opět s dlužníkem podepíšou novou prodlouženou smlouvu. Takže předpokládám, že mu vše napaří v té nové smlouvě, ale investor utře a je rád, že dostane zpět co vložil 8-)

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 14 úno 2018, 12:54

sebikus píše:Tak nějak jsem si všiml, jak pracují s buy back garancí. Oni sice vykoupí pohledávku zpět i s vyplacením úroku, i když ten neodpovídá celé době investování, překročení doby zaplacení ani penále a pak opět s dlužníkem podepíšou novou prodlouženou smlouvu. Takže předpokládám, že mu vše napaří v té nové smlouvě, ale investor utře a je rád, že dostane zpět co vložil 8-)
Ee???
Jako fakt? Já jsem věřil tomu, co se zde psalo, ale těch půjček mám tolik, že to absolutně nestíhám sledovat. A ani jsem se o to nesnažil. Jsou ty rozdíly nějak dramatické, nebo to může jít na vrub "zaokrouhlení"? Tedy že se pro výpočet úroku nezapočítá den nákupu, den od/prodeje, ...
Jediné, co jsem pozoroval, a co už jsem tu psal, je že mi nesedí podíl na pokutě (late payment fee). Ten je (nebo bývá) uvedený na splátkovém kalendáři.
A taky jsem pak jednou dohledával něco v xls výpisu a z mě nepochopitelných důvodů mi u jedné půjčky vypláceli úrok každý den... (Výborné na znepřehlednění :o( ).

Ale jinak jsem se tím nezaobíral. Jak jsi na to přišel Ty?

Ale mimochodem (ono to přesně nejde určit, bo jsem na Mintos převáděl peníze (a taky samozřejmě všechny naběhlé úroky zatím nebyly splatné)), ale co mám zobrazené v overview dosažený úrok, tak v realitě jsem někde cca na 2/3. Otázka je, jaké to má zpoždění, ale přeci jenom, už si zde 2,5 měsíce hraju, že...
Mám zkušenosti s:

sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sebikus » 15 úno 2018, 07:04

Ještě si to projdu a napíši.
Spíše náhodně na jedné z posledních půjček.
Dále v přehledu splátek se může objevit příjem 0.00 ale v balance se objeví přírustek v jednotkách centů, tak tohle taky dokáže zmást.

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 16 úno 2018, 12:19

Mogo o měsíc prodlužuje CB akci.
Mám zkušenosti s:

zbynhu
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 16 úno 2018, 12:29

Jan píše:Mogo o měsíc prodlužuje CB akci.
Hmm, stává se z toho taková perma akce...
Jsem zvědavý, jestli prodlouží i Lendo...

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 105
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 16 úno 2018, 12:37

Jak nečekané!!!

Obrázek

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 16 úno 2018, 12:38

zbynhu píše:
Teď to dokonce poslali i mailem.
Taky z toho nejsem úplně nadšený... Hlavně mi to přijde jako šidítko, že z prostých 14%/5Y udělali 13%/5Y +5 %CB, takže nula od nuly pojde, i když se to tváří jako bonus.
Mám zkušenosti s:

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 105
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 16 úno 2018, 12:47

Jan píše:
zbynhu píše:
Teď to dokonce poslali i mailem.
Taky z toho nejsem úplně nadšený... Hlavně mi to přijde jako šidítko, že z prostých 14%/5Y udělali 13%/5Y +5 %CB, takže nula od nuly pojde, i když se to tváří jako bonus.
Ono to navíc je 12 %, ne 13. Dlouho jsem neviděl 13% pětiletou a dokonce ani čtyřletou Mogo půjčku na primárním trhu.

sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sebikus » 16 úno 2018, 12:48

Mountfield :lol:

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 111
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 16 úno 2018, 12:50

Akce jsou to fajn což o to, jen mě trochu mrzí ten dopad na sekundární trh. Kvůli cashbackům kde kdo prodává se slevou 4% a to má nezanedbatelný vliv na likviditu SM, když se chce někdo vyvázat z držení nějaké půjčky a prodat ji s přiměřenou slevou.

Odpovědět